Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2014., 14:07   #81
molim pomoć...imam doma muškog mačora starog cca 1,5g, kastriranog prije više od pola godine. zadnjih dana se nakon što sjedi na nekim mjestima iza njega pojavljuju mali krvavi tragovi, kao zaostaci mokrače, ali u mokrači ili stolici nisam primjetila uopće krv. mačak je kučni, ne izlazi nigdje, i jako je dobrog zdravlja. nisam sigurna da li da idem do veterinara ili postoje kod mačaka neke upalice mjehura ili slično koje znaju same proči. nova sam što se tiče mačaka, tako da su mi ovo prva iskustva
marilyn0106 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 14:10   #82
Molila bih da mi netko napiše na koji se način da je infuzija psu naime zanima me da li pas leži ili mora stajati cijelo vrijeme?
Pitam jer peso treba na infuziju.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 14:15   #83
svejedno, leži, sjedi, stoji, kako hoće
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 14:26   #84
hvala ti sad me jedna žena uplašila da je gledala psa kako stoji 2 sata i prima infuziju. Jučer smo već bili i pas je izašao totalno u komi pa sam se uplašila da se mora stajati i da je zato bio izvan sebe.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 15:36   #85
Quote:
marilyn0106 kaže: Pogledaj post
molim pomoć...imam doma muškog mačora starog cca 1,5g, kastriranog prije više od pola godine. zadnjih dana se nakon što sjedi na nekim mjestima iza njega pojavljuju mali krvavi tragovi, kao zaostaci mokrače, ali u mokrači ili stolici nisam primjetila uopće krv. mačak je kučni, ne izlazi nigdje, i jako je dobrog zdravlja. nisam sigurna da li da idem do veterinara ili postoje kod mačaka neke upalice mjehura ili slično koje znaju same proči. nova sam što se tiče mačaka, tako da su mi ovo prva iskustva
A micek mali. Jesi primjetila da ide češće na wc, da se namješta prije nego što krene piškiti više nego uobičajeno, da su manje grudice od pijeska i sl? Jel si liže češće taj donji dio (guzu i pimpeka)?

Ja bi ga na tvom mjestu vodila vetu, moguće je da ima urinarnih problema (cistitis, pijesak, kamence u mjehuru....). Ako je to u pitanju vjerojatno će dobiti antibiotike i morat ćeš ga prebaciti na urinary hranu.

Usput s čime micka hraniš?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 15:45   #86
Quote:
marilyn0106 kaže: Pogledaj post
molim pomoć...imam doma muškog mačora starog cca 1,5g, kastriranog prije više od pola godine. zadnjih dana se nakon što sjedi na nekim mjestima iza njega pojavljuju mali krvavi tragovi, kao zaostaci mokrače, ali u mokrači ili stolici nisam primjetila uopće krv. mačak je kučni, ne izlazi nigdje, i jako je dobrog zdravlja. nisam sigurna da li da idem do veterinara ili postoje kod mačaka neke upalice mjehura ili slično koje znaju same proči. nova sam što se tiče mačaka, tako da su mi ovo prva iskustva
ne znam za mice ali isto mi se dešavalo s pasicom. ispostavilo se da je imala perianalne fistule.
kad je mačor imao kamence piškio je rozo ali se to prvo skužilo po ovome što je leeloo već opisala.
glasam za veterinara.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 15:59   #87
Tako nekako slično je bilo kod mog micka kad je prvi puta pobrao kamence, bilo je rozno ili se čak vidjelo na grudi 2-3 kapi krvi. S time da je moj micek išao piškiti svako malo, zavijao dok je piškio i bile su grudice veličine lješnjaka. Kad je prošao taj nesretni kamenčić onda je bilo ok, s time da je dobio antibiotike i odmah je bio stavljen prvo na s/d, pa zatim na c/d hranu.

Sad drugi puta je bio malo veći cirkus, nisam uopće skontala da se čudno ponaša dok nije dobio blokadu uretre (to je bilo ulaženja u wc, namještanja bez ikakvog obavljanja nužde i užasni krikovi boli, ja sam plakala sat vremena dok ga nisam odvela vetu koliko je on zavijao od bolova) i evo sad će još malo biti godinu dana kako se zezamo s njegovim piškenjem. Na veterinarskoj je hrani i to na mokroj i ne mislim ga skoro skinuti. Baš mi je sinoć zavijao prije piškenja.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 09:55   #88
Bellu je stepla struja. Stala je na otvoreni kabel, zavristala i usrala se, doslovno. Sad je sva u strahu, al normalno skače, hoda, sve. Ima li kakve posebne opasnosti? Iskustva?

- Odgovaram s mobitela, unaprijed isprike na pogreškama! -
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 12:52   #89
Smile

Hvala Orak, budem si pogledala!
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 23:17   #90
Mačak mi je imao neku malu krastu na bradi i češe se, nedavno sam vidjela da se mrvu proširila iako sam je mazala betadine otopinom pa sam odlučila oprati ga sa vetoquinol pinky šamponom za životinje sa kožnim problemima.
Sve ljuskice su se isprale a sutradan je bilo još gore kao na ovoj fotki, ili se proširilo a i čini mi se da ima više ljuskica:

http://i85.photobucket.com/albums/k4...ps64a18d7b.jpg

Bijela kremica je rojazol, a ovo crno po usnama dobroćudni tumori.

Mislim si da je alergija na hranu ili na ubod buhe?
Jeo je prije Brit dehidrat za kastrirane mačke i ponekad malo pomješan sa Carnilove hranom i sad kad mi je ponestalo baba mu kupi hranu od Pet Centra pošto tu je zapamtila, mačak je i prije jeo tu hranu i nije bilo problema, sad kad je došla i ova krasta počeo je povraćati više neprobavljenu hranu za mačke Pet Centra. Izgubio je na težini a kad sam mu dala konzervicu počeo se ponovo debljati.

Želim i druga mišljenja te ako je ikako moguće izbjeći posjet veterinaru pošto mi mačak voli raditi rupe na rukama i prstima ljudi u bijelim ili plavim kutama.
__________________
15 nisu godine

Zadnje uređivanje fermina-daza : 16.02.2014. at 00:45. Reason: prevelika fotografija - pogledati pravila
Labradorica15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 23:57   #91
ja mislim da su to mačje akne, evo vidi slike, isto

https://www.google.hr/search?q=cat+a...w=1344&bih=767

guglaj malo zašto nastaju i kako se tretiraju

evo, imaš i na forumu temu https://www.forum.hr/showthread.php?t=437810
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 00:13   #92
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
ja mislim da su to mačje akne, evo vidi slike, isto

https://www.google.hr/search?q=cat+a...w=1344&bih=767

guglaj malo zašto nastaju i kako se tretiraju

evo, imaš i na forumu temu https://www.forum.hr/showthread.php?t=437810
Yap, izgleda kao da su akne. Nemoj koristiti plastične zdjelice, uzmi one od nehrđajućeg čelika i pročitaj temu na forumu
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 00:17   #93
Hvala puno!
Oduvijek imam zdjelice od čelika pošto su više higijenski i lakše s čiste od plastičnih.
__________________
15 nisu godine
Labradorica15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 01:06   #94
Meni isto ovo liči na mačje akne. Moji su svi troje imali na bradi, s time da je micko najgore prošao, njemu se baš znalo upaliti i kad bi istiskala izašao bi gnoj ili miteseri (to sam mu sve čistila sa octeniseptom par puta dnevno, za 2-3 dana bi se smirilo). Prestalo im se pojavljivati kad sam maknula sve plastične zdjelice i počela im davati lopu i vodu u inoxu i keramici.

Jel ti micko to čoha?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 12:08   #95
treba prati zdjelice svaki dan, te bradu redovno čistiti. prvo ju oprati blagim šamponom ili sapunom, eventualno s nekom četkicom nježno izmasirati da se uklone svi ostaci. i onda ako ima kakvih ranica tretirati. pogotovo je bitno nakon mokre hrane oprati bradu.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 14:42   #96
Question šta napraviti ako je psa trknuo auto?

Pozdrav, trebao bi mi savjet, psa je trknuo auto,hvala Bogu ne jako,može stajati i hodati,ali malo šepa, ne znam koliko košta rendgen i di uopće se treba ići pošto je danas ned
aslanija86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 14:47   #97
Idi u dežurnog veterinara, obavezno! Ja imam brojeve nekih veterinara u Splitu, pa ako si slučajno iz Splita, mogu ti poslati, a ako nisi mislim da možeš nazvati 112 i tražiti broj dežurnog veterinara.

Zadnje uređivanje quester : 16.02.2014. at 14:52.
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 14:56   #98
ne iz zagreba sam , a kolika je otprilike cijena ?
aslanija86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 15:02   #99
Gle nemam pojma koliko će tebi koštati, ali mi smo za jednog psa u St platili 240 kn rtg.
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 15:05   #100
Stvarno nemam pojma o veterinarima i dežurnima u Zg-u, ali evo neki popis koji sam našla na internetu, možda posluži. http://www.zgportal.com/servisne-inf...agreb/#vetbuba
quester is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:25.