Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2014., 09:09   #381
Primijetila sam sad tek u gornjem postu da ne znam napisati izvedenice rijeci "sterilizirati"

Da, zbog toga i pitam, svi spominju debljanje, pa sam pomislila mozda zbog toga treba promijeniti prehranu. Kud je labrador, kud je sad sklona debljanju. Bit ce veselo
orangecounty is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 10:55   #382
Te zablude sa debljanjem nisu istina. Pas ce se debljat jedino ako smanjis aktivnost i pojacas hranu. Moj kastrirani muzjak se nije nista promjenio nakon kastracije, a ni zenka. Isto je i sa mojim mackama.
Hranu nema potrebe stvarno mjenjat, samo nastavit kao i do sada.

Ja dalje cekam savjet za kuje koje doje.
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 11:37   #383
Mi smo Bellu sterilizirali kada je napunila 6 mjeseci. Sada ima godinu i pol. Nakon sterilizacije nismo ništa mijenjali u prehrani, nastavila je i dalje jesti istu hranu u istim količinama (naravno, s odgovarajućom promjenom količine kako je rasla). Kada smo mijenjali hranu, to nije bilo zbog sterilizacije. Količina hrane koju navodi proizvođač, kako i sami napišu, samo je smjernica i treba se prilagoditi svakom psu. Promatram ju i važem kako bih znao jede li dovoljno, previše ili premalo.

Navodno je u većini slučajeva debljanje nakon sterilizacije posljedica ljudskog osjećaja krvinje i davanja veće količine hrane kao kompenzacije, a ne samog postupka. Tako mi reče kolegica veterinarka.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 12:03   #384
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Mi smo Bellu sterilizirali kada je napunila 6 mjeseci. Sada ima godinu i pol. Nakon sterilizacije nismo ništa mijenjali u prehrani, nastavila je i dalje jesti istu hranu u istim količinama (naravno, s odgovarajućom promjenom količine kako je rasla).
Također, i naša je Bella sterilizirana sa 6 mjeseci i nikakvih promjena kod prehrane. Štoviše, ona jede i više nego što bi trebala jer je aktivan pas i više joj treba (a ima 19kg, samojed).

Paziti na količinu hrane i vagati psa.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 12:39   #385
Okej, hvala svima. Moja je sad 6 i pol mjeseci, po rijecima veterinara, trenutna joj je kilaza savrsena, pa ne bih volila to kvariti.
orangecounty is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 20:55   #386
Quote:
masha01 kaže: Pogledaj post
Ja dalje cekam savjet za kuje koje doje.
Uzmi joj puppy hranu od istog proizvodjaca od kojeg je do sad jela hranu.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 16:49   #387
Kujica je dosla kod susjeda skotna i okotila se. Ponudila sam mu pomoc pa sam mislila mu dat acanu vrecu koju imam. Odnjela sam mu vec par kg i kuham joj piletinu.
Budem joj uzela onda neki puppy s obzirom da ko ce ga znat kaj je ona jela prije toga. Ovo je ajmo rec di smo mi "selo" tak da sumnjam da je nes kvalitetno jela prije neg kaj je dosla kod susjeda.
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 22:40   #388
Mislila sam da pitas za svog psa
Kupi joj onda neku kvalitetniju puppy hranu, jace su od hrana za odrasle pse pa su i bolje u tom periodu.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 10:15   #389
Ma ne pitam, ja jos nemam u planu leglu tj imam al ne jos. Onda bi se cula sa uzgj da vidim kaj i kako, a ovako s obzirom da je kujica dolutala bolje da pitam.

Budem otisla sutra ili danas do nekog shopa i kupila joj nesto bolje zavisi kaj bu imali al onda bum gledala da je puppy. Valjda bu joj ok da prehrani te sirocice. Nezz jer joj trebam tipa dat jogurt ili neke vitamine mozda?
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 10:19   #390
možeš joj dati jogurta, to je super. malo mesa ako udomitelj želi kupiti.
i daj joj jesti koliko god želi. nema veze ako se udeblja, kuja mora imati mlijeka
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 11:49   #391
Kuham joj ja piletinu ili junetinu pa joj i to pomjesam uz hranu. Dobike 3-4 puta dnevno jesti, obicno ni ne pojede sve dok joj stavi nego dio pojede naknadno.
Valjda bu joj bilo ok takvo hranjenje, mene strah samo da mlijeko ne izgubi.
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 13:01   #392
ma neće, samo neka jede i bit će sve ok
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 09:49   #393
Update po pitanju Totw-a (losos).
Jede ga 3 tjedna. Prvo zapažanje je da mu se sviđa, ne brlja po zdjelici i izgleda kao da gušta.
Dlaka mu je postala mekša i ne smrducka mu iz usta više. Čini mi se da ima više energije i nekako kao da se nabildao.
Na početku je kakao 3-4 puta dnevno (više nego na brit care), veću količinu ne baš odgovarajuće tvrdoće. Sad se sve to pomalo korigira, tako da vjerujem da mu treba vremena da se skroz prilagodi na novu hranu.
Mi zasad zadovoljni.
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 09:54   #394
Evo update...

Pokušali smo sa TOTW losos, nije ga ni okusit htjela, ali kada bi pojela stolica i dalje meka. IZbacio sam konzerve,dakle sami dehidrat. Nakon toga smo pokušali sa Acanom, stolica možda malo bolja, ali i dalje premeka.
Orijen se ne usudim ni probati (naveo sam prije zašto). Ali kako dobiva kuhano, voće, povrće mislim da ću ipak morati pokušati s nekom hranom s žitaricama,... koje su najbolje sa žitaricama a da nemaju više od 30% proteina?
rolfrolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 10:11   #395
Quote:
masha01 kaže: Pogledaj post
Te zablude sa debljanjem nisu istina. Pas ce se debljat jedino ako smanjis aktivnost i pojacas hranu. Moj kastrirani muzjak se nije nista promjenio nakon kastracije, a ni zenka. Isto je i sa mojim mackama.
Hranu nema potrebe stvarno mjenjat, samo nastavit kao i do sada.

Ja dalje cekam savjet za kuje koje doje.
Istina.
Četiri kujice su nam sterilizirane i niti jedna se nije udebljala kao posljedica.
Niti smo pojačali aktivnosti, sve je isto.
I meni se čini da su to bapske price kao i mnoge druge, vidim po svojima i po tudjim pesima da to i nije istina.
Naravno ako smanjis kretanje i pojacas turbo klopu da ce se udebljati, bio sterilizran ili ne.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 11:00   #396
Problem je u ljudima (kao i uvijek) koji misle i slušaju bapske priče da će se psi zdebljati nakon kastracije.
Ja ne znam ni za jednog koji se promijenio nakon zahvata a nitko koga znam nije mijenjao hranu. Pa jbt moj malac je mršaviji nego prije.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 11:58   #397
Quote:
rolfrolf kaže: Pogledaj post
Evo update...

Pokušali smo sa TOTW losos, nije ga ni okusit htjela, ali kada bi pojela stolica i dalje meka. IZbacio sam konzerve,dakle sami dehidrat. Nakon toga smo pokušali sa Acanom, stolica možda malo bolja, ali i dalje premeka.
Orijen se ne usudim ni probati (naveo sam prije zašto). Ali kako dobiva kuhano, voće, povrće mislim da ću ipak morati pokušati s nekom hranom s žitaricama,... koje su najbolje sa žitaricama a da nemaju više od 30% proteina?
kako si ti uspio u tako kratko vrijeme ugurati cak dvije hrane?
mislim da je potrebno malo vise vremena da se probava stabilizira. stalno šaltanje sa hrane na hranu sigurno ne pridonosi tome.
acana bi ti bila ono što bi ti trazio - da ima uh, ne vise od 30%. najmanja pakiranja acane su 2,27 kg.
s druge strane, kazes da pas ne dobiva nista osim tog dehidrata. jesi li bas siguran u to?
varijabilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 14:43   #398
Quote:
varijabilna kaže: Pogledaj post
kako si ti uspio u tako kratko vrijeme ugurati cak dvije hrane?
mislim da je potrebno malo vise vremena da se probava stabilizira. stalno šaltanje sa hrane na hranu sigurno ne pridonosi tome.
acana bi ti bila ono što bi ti trazio - da ima uh, ne vise od 30%. najmanja pakiranja acane su 2,27 kg.
s druge strane, kazes da pas ne dobiva nista osim tog dehidrata. jesi li bas siguran u to?
TOTW losos sam joj dao i prije TOTw janjetine,ali kako je netko spomenuo da pokusam da lososm napisao sam u updateu da sam joj dao i to. I to je jela vise od mjesec dana. Janjetinu je jela vise od 3mjeseca,a Acanu otprilike mjesec, tako da mislim da je to sasvim dovoljno vremena da se na psu vidi da li mu odgovara. Nigdje nisam napisao da psu dajem samo dehidrat, napisao sam da sam u periodu isprobavanja hrane,na savjet forumasa pokusao ukloniti konzervu i kuhano da vidim da li je to bio uzrok mekse stolice,no opet ista stvar...jednostavno joj je mozda previse. A kako imam mogucnosti skuhati obroke,ne precesto ali min 3x tjedno, mislim da i hrana ne treba biti grain free. Pokusao sam sa totw cim sam je dobio (udomio sam je) tako da nisam ni pokusavao sa hranom sa zitaricama...
rolfrolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 15:05   #399
Quote:
rolfrolf kaže: Pogledaj post
Evo update...

Pokušali smo sa TOTW losos, nije ga ni okusit htjela, ali kada bi pojela stolica i dalje meka. IZbacio sam konzerve,dakle sami dehidrat. Nakon toga smo pokušali sa Acanom, stolica možda malo bolja, ali i dalje premeka.
Orijen se ne usudim ni probati (naveo sam prije zašto). Ali kako dobiva kuhano, voće, povrće mislim da ću ipak morati pokušati s nekom hranom s žitaricama,... koje su najbolje sa žitaricama a da nemaju više od 30% proteina?
Probaj Brit care
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 16:11   #400
Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
Probaj Brit care
Dobio sam uzorak Hillsa za mini i toy pasmine (51%mesa) ..bas citam o brit careu,hrana izgleda super. U slucaju da taj hills ne odgovara probat cu taj brit,da ne bacam sada ovo. Da li je ovaj sastav TOLIKO los:
Dried chicken and turkey (chicken 34 %; turkey 4%, total poultry 51%), maize, wheat, brewers’ rice, animal fat, digest, vegetable oil, minerals, flaxseed, tomato pomace, spinach powder, citrus pulp, grape pomace, vitamins, trace elements, taurine and beta-carotene. Naturally preserved with mixed tocopherols and citric acid.
Ipak mi izgleda bolji od Royala kojem meso nije ni na 5. Mjesto :/
I da,hvala vam na savjetima
rolfrolf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:13.