Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2004., 10:44   #1
Kanari, Tenerife

Bok ljudi !

Ja i cura smo nešto razmišljali da ove godine zapalimo negdje u sedmom mjesecu na gore spomenute destinacije i to prvom povoljnom last minute ponudom.

Molio bih sve koji imaju bilo kakva iskustva (pozitivna ili negativna)
da nas upoznate s njima (klima, gužve, alternativne lokacije, last minute agencije s kojima imate pozitivna iskustva, hoteli, kupanje, znamenitosti, Tenerifi ili Kanari i ostalo).

Svaka informacija je dobro došla!

__________________
Wolf
wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 12:46   #2
Znamenitosti? Sumnjam da ćeš ih tamo naći. Ako te zanima sunce, more, pijesak i noćni život - to je to mjesto. Nedavno je prijatelj bio, kako je baš to tražio bio je zadovoljan.

Osobno, teško da bih tamo kročio. A ako budem i poželio destinaciju te vrste sigurno ću odabrati nešto egzotičnije sa puno više razlike od Evrope. Mislim da bi Dominikanska Republika bila dobra alternativa a opet ne tako skupa. Maldivi i sl. cijenom vjerojatno previše odskaču.

Za one koji više vole putovati u vlastitom aranžmanu možda bi zanimljiva alternativa bila Nikobarski i Andamanski otoci u Bengalskom zaljevu. Jedina frka je što su malo poznati a i trebaju ti nekakve dozvole Indijskih vlasti za tamo (bar je prije 5god. trebalo). Sigurno je da nisu prenapučeni turistima


Šta god odlučio, ugodan provod
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 14:34   #3
[QUOTE]aaston kaže:
Znamenitosti? Sumnjam da ćeš ih tamo naći. Ako te zanima sunce, more, pijesak i noćni život - to je to mjesto. Nedavno je prijatelj bio, kako je baš to tražio bio je zadovoljan.

Osobno, teško da bih tamo kročio. A ako budem i poželio destinaciju te vrste sigurno ću odabrati nešto egzotičnije sa puno više razlike od Evrope. Mislim da bi Dominikanska Republika bila dobra alternativa a opet ne tako skupa. Maldivi i sl. cijenom vjerojatno previše odskaču.

Za one koji više vole putovati u vlastitom aranžmanu možda bi zanimljiva alternativa bila Nikobarski i Andamanski otoci u Bengalskom zaljevu. Jedina frka je što su malo poznati a i trebaju ti nekakve dozvole Indijskih vlasti za tamo (bar je prije 5god. trebalo). Sigurno je da nisu prenapučeni turistima


Šta god odlučio, ugodan provod
[/QUOT


Da, pa tako sam i ja mislio, sunce, more, pijesak i vjerojatno velika gužva.
__________________
Wolf
wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 15:12   #4
tenerife,brdo engleza,engleskoh barova,restorana,pjescane plaze,ok nocni zivot ali nista posebno,jako malo zelenila,gotovo nista,nemas stvarno nista za posebno izdvojiti sa kanara,jedina razlika izmedju Gran Canarie i Tenerifa je sto su na gc pretezno njemci,nizozemci...a na tenerife englezi,francuzi,talijani
__________________
Not my problem.
Carlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 05:25   #5
Katastrofa destinacija. Tamo odavde ide najgori sljam...onak..neobrazovani, nekulturni Englezi koji odu tam i onda zahtjevaju sve ono sto imaju i doma u UK...znaci, mlako pivo i fish & chips te onak nocni provod znj kvalitete....
Iskreno izaberi nesto drugo.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 09:21   #6
Quote:
Kiki kaže:
Katastrofa destinacija. Tamo odavde ide najgori sljam...onak..neobrazovani, nekulturni Englezi koji odu tam i onda zahtjevaju sve ono sto imaju i doma u UK...znaci, mlako pivo i fish & chips te onak nocni provod znj kvalitete....
Iskreno izaberi nesto drugo.
je, to je ziva istina. i jos se zale kaj tam svi pricaju spanjolski..
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 15:26   #7
Quote:
xiola bleu kaže:
je, to je ziva istina. i jos se zale kaj tam svi pricaju spanjolski..
pa normalno da pricaju panjolski kad je to njihov jezik,kanari i tenerifi spadaju pod spanjolsku jos od vrijeme kad su tamo imali svoje kolonije,i spanjolski narod je tamo naseljen
mierda is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 22:04   #8
ja idem tamo 6.4. ove godine...kako da tamo otputujem najpovoljnije...i vratim se, naravno ...odakle i s kojim prijevoznikom...ako tko ima iskustva il je čuo nek napise...thnx...
__________________
?????lovac na pacijente?????
qsebastian is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 21:48   #9
Neznam odakle se ti javljaš ali ja sam tamo odlazio uvijek iz Italije jer tamo čarteri lete cijele godine iz svih većig gradova . Nama su najbliži Verona ili Bologna .
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 14:26   #10
Quote:
qsebastian kaže: Pogledaj post
ja idem tamo 6.4. ove godine...kako da tamo otputujem najpovoljnije...i vratim se, naravno ...odakle i s kojim prijevoznikom...ako tko ima iskustva il je čuo nek napise...thnx...
Poceo sam malo pisati o tome na svojoj stranici dole prilozenoj, ali jos nisam sve napravio, ako nekog zanima... press na link dolje!
__________________
Kako oblikovati potpise
Japac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 23:52   #11
Da odskočim od mase: ja sam za Tenerife, ali van sezone! Kupao sam se tamo 31.12 pretprošle godine. Super! Detalje ću napisati u putopisu koji će doć na red čim završim Grčke otoke!

Ukratko: unajmi auto i odi svuda malo po otoku, van turističkih getoa, na vulkan. Vozi oprezno. Šetaj sa svežnjem ključeva zakačenim za hlače.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 00:05   #12
na gran canariji vise puse, meni je ljepse na tenerifama. nema znamenitosti, lijepo je otici na teide na tenerifama (vulkan), dobar je dozivljaj i jahanje na devama. plaze su pjescane al uglavnom je jako valovito, pa se kupa u bazenima. sad ne sjecam se tocno svih naziva al mislim da je to na tenerifama, ima ogroman bazen, morska voda, sve je jako lijepo uredjeno, kao da si stvarno na plazi... morala bi starce pitat za detaljnije opise jer ja to sve skupa bas i nisam pamtila... al meni je tamo jako lijepo, bila sam uglavnom oko nove godine. nocni zivot je dobar, ima i puno barova sa svirkom u zivo, pa onda ima dosta imitatora recimo elvisa, abbe, billy idola itd... hoteli su dobri, uglavnom kad dodjes tamo imas drugi dan "koktel dobrodoslice" gdje ti iz agencije zenska sve pojasni sta te zanima, dobijes letke itd. da znas kuda ici. dobro je i za shopping, ima puno trgovina, imaju i shopping centre gdje prodaju indijci (kazbah) i tamo se mozes ful cjenkat za tehniku i jako dobro proci. samo moras jako pazit da ti ne uvale nesto, moras bit oprezan ful. al mozes stvarno dosta spustit cjene i to je super. dobar je izlet na las palmas, za shopping raj. hmmm... moje osobno misljenje je da je bolje na tenerife ici al to je samo moje misljenje. ako volis vjetar odi na gran canariju nisam bas bila previse od pomoci al ko zna mozda ti posluzi ono sa indijcima pazis na plazi da te ne pokradu, kupis ananas il kokos koj prodaje neki tip po plazi, zavalis se pod slamnati suncobran i uzivas bjutiful. da, i organiziraju se izleti u maroko, pa onda izlet brodom na kojem budes manje vise cjeli dan, imas animatore, sviraju spanjolsku muziku, i budes cjeli dan okruzen pijan englezima i ima jedan super kafic/klub zove se mislim "brown sugar" si pustaju samo rap i r'n'b, a ima i dosta kafica gdje pustaju samo rock/metal, ma za svakog se nesto nadje, mos def...
*Girlie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 08:19   #13
bljak
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 08:32   #14
Quote:
*Girlie* kaže:
nocni zivot je dobar, ima i puno barova sa svirkom u zivo, pa onda ima dosta imitatora recimo elvisa, abbe, billy idola itd...
I baš zbog ovoga bih napustila pomisao na ovu destinaciju.
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 16:44   #15
Quote:
Cro-cutie kaže:
I baš zbog ovoga bih napustila pomisao na ovu destinaciju.
pa tebe nitko ne tjera da ti bas tamo odes van, ima brdo drugih mjesta oni ljudima daju ono sta traze, sta je u tom lose? bokte...
*Girlie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 17:27   #16
Kad bih bas morala tamo onda bi izabrala Lanzarote, inace bas zbog Engleza i baked beans
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2004., 20:18   #17
Tenerife su zaista kontinent u malom. Na sjeveru otoka vegetacija doslovno buja, mnostvo zelenila, cvijeca, plantaze banana; a na jugu prasina i pustos (slicno Cipru), vegetacije ima samo tamo gdje navodnjavaju. U planinama kanarski bor i eukaliptus, a iznad 2000m n.v. (Las Canadas) pustinja i skamenjena lava (po zimi i snijeg). Klima dakako odgovara vegetaciji; na jugu jako sunce i nesto toplije, a na sjeveru vrlo ugodna temperatura i dosta oblaka (ali ne i kise).
Jug otoka je generalno (Playa de las Americas i Los Cristianos) za ludu zabavu, sunce, kupanje i surfanje. Dakle, vrlo slican Maspalomasu i Playa de Ingles na Gran Canariji. Preplavljen je mladim Britancima . Plaze su OK (sivkasti pijesak), ali s puno valova (i more je hladnije nego u nas). Sva naselja su relativno nova (60-tih godina proslog stoljeca tu nije bilo nicega), nema nicega izvornog, nema kulturnih i povijesnih sadrzaja. Vrvi ducanima, pubovima i britanskim restoranima . Sve je podlozeno zabavi i turistima - a Playa de las Americas i Los Cristianos su zapravo jedna dugacka festa .
Sjeverna obala je puka suprotnost juznoj, kako u klimi tako i u vrsti turizma. Puerto de la Cruz (cca 40000 stanovnika), sjeverni turisticki centar, smjesten u plodnoj Orotava dolini ima izuzetno ugodnu i ujednacenu klimu tijekom cijele godine. Privlaci uglavnom Spanjolce (koji bjeze iz spanjolske "ljetne pecnice" ovamo), Nijemce i Britance. Gosti su po starosnoj strukturi nesto zreliji od onih na jugu (obitelji s klincima), ali jos uvijek mladji od penzica na Madeiri ;-) Plaze na sjeveru su uglavnom od crnog vulkanskog pijeska koji ne pase razmazenim turistima. Mada je zapravo puno ugodniji od zlatnog i bijelog jer je krupniji i ne ulazi u gacice ;-) vizualni dojam je od presudnog znacaja (na fotografijama i izdaleka izgleda kao blato). Stoga je u Puertu na samoj obali sagradjen (navodno) najveci bazen s morskom vodom. U Puertu se moze naci mnostvo kanarskih restorana (izvrsna hrana).
Autoceste na otoku su dobre, sa mnogo ulaza/izlaza i besplatne, ali cesto su velike guzve na njima. Lokalne ceste su nesto losije (a pogotovu planinske), ali nista gore nego u nas. U vecim gradovima je uvijek guzva, a veliki problem je naci parking. Gorivo je jeftinije nego u Hrvatskoj, a rentanje auta uopce nije skupo (mali auto do 2000kn za 2 tjedna). Stoga toplo preporucam da iznajmite auto cijelo vrijeme dok ste tamo jer puno bolje, lakse i jeftinije cete upoznati cijeli otok i vidjeti ono sto vas zanima. Preporucam rentanje prilikom dolaska na otok (a ne unaprijed) jer se moze proci povoljnije.
Kanarska hrana je odlicna (slicna spanjolskoj), a restorani nisu skupi (riba je znatno jeftinija nego u nas npr. brancin na zaru s prilogom je 8-10EUR). Valja probati svjezu morsku hranu koje ima u izobilju, "zeca na kanarski" (conejo en salmorejo), "kozu na kanarski" (cabrito), papas arrugadas (vrlo mali okrugli neoguljeni kuhani krumpiri u soli) te mojo i gofio (umaci). Mnostvo tropskog voca raste na otoku pa bi grijeh bilo ne uzivati u raznovrsnom svjezem vocu (probati kanarske banane - manje i sladje od onih koje se uvoze u Hrvatsku). Vina su dobra, ali skupa (otici u Tacoronte, Icod de los Vinos).
Na Kanarima se isplati kupovati tehniku i kozmetiku jer je zbog porezne politike jeftinije nego bilo gdje u Europi. Osim toga ima jako puno ducana tehnikom pa je uslijed velike konkurencije i marza minimalna. Konkretno, dok je kod nas (i drugdje u Europi) jedan model digitalne kamere kostao cca 9000kn tamo je bio cca 700EUR.

Od atrakcija preporucam slijedece (slucajnim redosljedom):
+ Montanas de Anaga - niski vulkanski vrsci (cca 1000m) na samom sjeveroistoku otoka obrasli gustim sumama. Cesto se oblaci zaustavljaju na vrscima, a vidici su prekrasni. Oprez pri voznji cesta zavojita i losa.
+ Las Canadas - Planinska visoravan - cca 2000m (nacionalni park) usred otoka okruzena planinskim lancem. Zapravo predstavlja jedan veliki krater nastao urusavanjem ogromnog vulkana. Vrlo neobicno.
+ Pico del Teide - Najvisi vrh otoka (i Spanjolske) 3718m, treci najvisi vulkan na svijetu. Moze se planinariti - ili sto je mnogo jednostavnije popeti se zicarom (Teleferico) s Las Canadas na cca 3500m i onda pjesice na vrh. Uspon je vrlo lagan, ali naporan zbog velike nadmorske visine. Ako zelite doci do samog vrha koji je zasticena zona morat cete s putovnicama u sjediste nacionalnog parka u Santa Cruz traziti dozvolu nekoliko dana prije. Bez dozvole vas cuvar nece pustiti dalje od krajnje stanice zicare. Meni (neplaninaru) penjanje na sam vrh je mozda najbolje iskustvo s otoka. Pogled fenomenalan. Svakako preporucam.
+ Loro Parque - Puerto de la Cruz. Najveca kolekcija papiga u svijetu (preko 200 vrsta, vise od 2500 ptica). Najveci pingvinarij u svijetu. Najveci delfinarij u Europi. Ima i klasicnih turistickih atrakcija kao npr. bazen s morski psima i staklenim prolazom za posjetitelje, show morskih lavova i delfina, itd.. Ugodan ambijent, vrlo uredno i cisto (vlasnik Nijemac ). Toplo preporucam.
+ Las Aguilas - Park s mnogo vrsti ptica grabljivica (i drugim zivotinjama). Glavna atrakcija je slobodan let orlova, sokolova, lesinara, sovi itd. u amfiteatru i njihovo hranjenje iznad glava posjetitelja. Ne tako lijep kao Loro Parque, ali vrijedan posjeta.
+ Jardin de Aclimatacion - Botanicki vrt u Puerto de la Cruzu. Vrlo opustajuc za setnju, s brojnim tropskim vrstama iz Amerike, Afrike i Azije.
+ Bananera El Guanche - simpaticna plantaza banana i drugih egozticnih vrsta pokraj Puerto de la Cruza.
+ Lago Martianez - Ogromni bazen(i) sa protocnom morskom vodom i velikim vodoskokom u sredini. Dizajnirao ih je Cesar Manrique (kao i mnostvo drugih poznatih gradjevina na Kanarskim otocima).
+ Masca - Malo selce skriveno usred planinskog masiva. Doskora nedostupno bilo kako osim pjesice. Sada postoji jedna uuuuska cesta s puno serpentina i bez mogucnosti mimoilazenja 2 auta. Oprez pri voznji. Zahvaljujuci cesti posjecuje ga vec dosta turista pa je donekle izgubilo sarm.
+ Izlet na La Gomeru (susjedni Kanarski otok) i njegov nacionalni park la Garajonay.
+ Takodjer, turisticke agencije reklamiraju izlete brodom za gledanje kitova i dupina, no nisam isao pa ne mogu preporuciti. Cesto se reklamira i jahanje na devama koje nije nista posebno (jako smrde, noge im "klecaju" i sl.), ali moze vam biti zanimljivo iskustvo ako niste nikada jahali. Preporucam jahanje u El Tanque-u jer je vrlo neobicno s obzirom da je gradic na vecoj nadmorskoj visini i vrlo cesto obavijen oblacima.

Veci gradovi na otoku:
+ Puerto de la Cruz - turisticko srediste na sjevernoj obali. Mnostvo ducana i restorana. Plaze - crni pijesak, mnogo valova - cesto zatvorene. Nocni zivot - nista posebno. Ugodna klima, mnogo vegetacije.
+ Playa de las Americas/Los Cristianos - tipicna novoturisticka naselja napravljena iskljucivo za zabavu (kao Ibiza/Maspalomas/Agia Napa) . Mogo nocnih klubova, restorana, ducana. Plaze - sivi pijesak, valovi. Klima - suncano i toplo, vegetacije gotovo da i nema.
+ Santa Cruz - glavni grad (cca 200000 stan.), tipican nelijepi lucki grad (kao nasa Rijeka), dosta jeftinih ducana.
+ La Laguna - zivahan i simpatican sveucilisni grad (cca 150000 stan.) u unutrasnjosti.
+ La Orotava - (cca 40000 stan.) arhitektonski mozda najljepsi gradic na otoku.

I na kraju:
Na Tenerifeu sam proveo izuzetno ugodan godisnji odmor, a zelim ga i vama.
Uscumlic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2004., 11:33   #18
Cool

Hvala svima na savjetima !

__________________
Wolf
wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 15:00   #19
Kako jeftino do Tenerifa?

Da li tko zna kako najjeftinije avionom doći do Tenerifa? Gledam po netu cijene i najpovoljnije što sam našao je Split-Bratislava/Beč-Tenerifi. Sporan mi je ovaj drugi let gdje cijena u jednom smjeru za jednu osobu dođe 200EUR. To se možda ne čini puno na prvi pogled, ali povratno znači 400EUR (2900kn), koliko dođe povratna karta i 7-dnevni boravak (polupansion) u Tunisu!? A Tenerifi ipak nisu toliko dalje od sjevera Afrike.
 
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 15:13   #20
Quote:
MarkoM kaže:
Da li tko zna kako najjeftinije avionom doći do Tenerifa? Gledam po netu cijene i najpovoljnije što sam našao je Split-Bratislava/Beč-Tenerifi. Sporan mi je ovaj drugi let gdje cijena u jednom smjeru za jednu osobu dođe 200EUR. To se možda ne čini puno na prvi pogled, ali povratno znači 400EUR (2900kn), koliko dođe povratna karta i 7-dnevni boravak (polupansion) u Tunisu!? A Tenerifi ipak nisu toliko dalje od sjevera Afrike.
Pogledaj na www.vueling.com mozda ima sta povoljno do tamo

EDIT: sry, nema tamo nista
Cohiba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:00.