Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2009., 01:21   #1
Passat i brava

imam mali problemček.pošto smo već brdo love ostavili kod ovlaštenog servisera za taj kramp od auta,a ne isplati nam se ga prodati,jer je pola auta novo,pojavio nam se novi problem.
kad se stavi kljuć u bravu i pokuša se upaliti auto,sve je ok,ali brava ne vrača natrag i ne rade žmigavci,truba,ventilacija i ko zna kaj još.nego ga moraš polako sa osjećajem vračat natrag i tada potrošači prorade.uz to je problem i i izvaditi kljuć,sa posebnim tehnikama izvijanja i uvijanja kljuća,nekad se uspje lako nekad treba 5 min da se izvadi(isčupa) ključ iz brave.
pa me zanima kaj je krepalo(nedaj bože da se mora mjenjat cijela brava!!!)?
dal je možda uložak brave(ako ga uopče ima u tom autu)?
kak se mjenja,jel treba skidati volan i airbag?

WV passat 1.9TDI 97g.
__________________
Tražim posao van HR...Ing. Elektrotehnike(energetike)
octavius is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 02:18   #2
Mislim da ti je onaj lošiji scenarij. Problem u bravi.
Tvoj Passat ima uložak brave (nekih 250-300 kn), al to nisu simptomi uloška, barem iz mog iskustva. Mislim da će cila brava tribat ić vani, al najbolje ti je otić kod dobrog autoelektričara koji će te savjetovat.

Ovako bi to tribalo izgledat - link.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 02:29   #3
imao isti problem na svom autu. imas jako puno smeca u bravici. ja sam svoju popravio tako da sam par dana ispirao bravu s WD-om. skinio sam oblogu i nalijevao WD i to tako da curi i da ispadnu slojevi smeca.
nakon tih par dana sam ispirao WD iz bravise sa alkoholnim kontakt sprejom iz chipoteke.
i evo sve 5 do danas, znaci cca 4 mjeseca nema vise stekanja bravice.
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 12:31   #4
Thumbs up

Quote:
octavius kaže: Pogledaj post
imam mali problemček.pošto smo već brdo love ostavili kod ovlaštenog servisera za taj kramp od auta,a ne isplati nam se ga prodati,jer je pola auta novo,pojavio nam se novi problem.
kad se stavi kljuć u bravu i pokuša se upaliti auto,sve je ok,ali brava ne vrača natrag i ne rade žmigavci,truba,ventilacija i ko zna kaj još.nego ga moraš polako sa osjećajem vračat natrag i tada potrošači prorade.uz to je problem i i izvaditi kljuć,sa posebnim tehnikama izvijanja i uvijanja kljuća,nekad se uspje lako nekad treba 5 min da se izvadi(isčupa) ključ iz brave.
pa me zanima kaj je krepalo(nedaj bože da se mora mjenjat cijela brava!!!)?
dal je možda uložak brave(ako ga uopče ima u tom autu)?
kak se mjenja,jel treba skidati volan i airbag?

WV passat 1.9TDI 97g.
imao sam sličan problem na mom audiju, i riješio sam stvar u servisu. otišao mi je onaj zadnji dio bravice (elektronski dio, cca300kn) i kada smo to promijenili auto i dan danas nema tih problema
AUDIMANIAK is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 12:13   #5
isti problem

Ekipa identičan problem kao octavius - znam daje tema stara 5 godina ali eto ako netko zna rješenje bio bih zahvalan - jel bila problem bravica tj cilindar ili ona "elektronika" iza cilindra ili uložak bravice (u koju se umetne taj cilindar i sama elektronika) ili nešto četvrto???

Zadnje uređivanje ivan nzg : 05.09.2014. at 12:33.
ivan nzg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:31.