Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2007., 22:28   #41
i da na kraju , nemoj uspoređivat građevinski sektor, eto sad da ti se malo i otkrijem...da je ovaj prvi akcionar a ne negotiator, ili luka ili igor...onda bi ti ja kupio tam ne razmišljajući..a ovako je ta firma uz ove sve naše građevinare i developere...jednostavno u komi...

ak se dečki dogovore ..a to će biti teško jer je bara mala a krokodila koliko hoćeš i svakim danom su sve gladniji...

ko ovo ne skuži bolje da se dionicama i ne bavi..
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 14:20   #42
Nourican has been an active investor in the region since 1990. The company has been directly involved with investments of some $175 million in the food, franchise, telecommunications, construction and real estate areas. Together with its partners and related companies, Nourican has effected transactions in excess of $1.8 billion in the Czech Republic, Poland, Hungary, Croatia and Russia. We have recently expanded our activities to other emerging markets such as Central Asia and parts of Africa. The firm currently has a pipeline of projects of over $2.4 billion in which it participates as an investor.

Nourican also supports selected clients and partners to overcome barriers to the successful implementation of their projects in the region.

Nourican Adriatic Limited
Operating in the construction and property development sector in southeastern Europe, Nourican Adriatic is part of the group that has acquired a leading construction and property development company in Croatia. In addition, the firm is in the process of further acquisitions in the construction sector in Croatia and Serbia. Nourican Adriatic is active in commercial and residential property development for its own account in this region. The firm is also involved in PPP and BOT projects.

Gary Ohlbaum: Gary has over 25 years experience as an entrepreneur, advisor and investor. He has been the CEO and majority owner of one of the leading bakeries in northeastern US, which he sold in 1991. Since 1991, Gary has had extensive investment and advisory experience in CEE and other emerging markets in telecommunications, the food industry, construction, and real estate among others. He brings an unparalleled network of contacts at top levels in industry and government in the region.


Pametnom dosta.
Barbus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 20:48   #43
bilo ti je na moj novac , na cijenama oko 500 kuna da je treba kupovat,, a sad je tri puta skuplja, mislim ne kužim te..

da imaš 5000 dionica indg jer bi ovak pisao za tu dionicu, ne bi jer bi imao toliko novaca da ne bi gubio vrijeme...ovak tu pišeš ..i kak da te ja uzmem zdravo za gotovo , i zbog čega bi baš ja sad ulupao unutra svoje novce...


iskreno mislim da je pisanje gubljenje vremena, nikad ne bih kupio dionicu zbog pisanja na forumima...


pisanje na forumima je više razbibriga, ponekad nešto naučiš, ali investiranje ...nikako i forumi..bježi od dionica takvih..
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 21:01   #44
ja cu pocet naplacivat shto od mene naucite na ovom forumu
ocu,casna rijec
lepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2007., 21:13   #45
1. NEGOTIATOR D.O.O. 28.740 22,98 Osnovni račun
2. AGLAIA B.V. 20.000 15,99 Osnovni račun
3. PROPOSITA D.O.O. 9.642 7,71 Osnovni račun
4. FINVEST CORP. D.D. 4.400 3,52 Osnovni račun
5. CENTAR BANKA D.D. 4.020 3,21 Skrb. račun
6. HPB D.D. 2.693 2,15 Skrb. račun
7. FILIPOVIĆ MARIJAN 2.201 1,76 Osnovni račun
8. SMILJAN JURIĆ 1.539 1,23 Račun portfelja
9. MITROVIĆ MILIVOJ 1.280 1,02 Osnovni račun
10. HPB D.D./AUREUS INVEST - AUREUS EQUITY OIF 1.184 0,95 Skrb. račun
Ukupno: 60,52
Barbus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2007., 21:23   #46
Smiljan JURIĆ

Od 2000. - 2002. Direktor Instituta građevinarstva Hrvatske


Citiram post sa Poslovnog od 04.10.2007. vezano na IGH:

09. SMILJAN JURIĆ 2.460 Račun portfelja 27.09.
10. SMILJAN JURIĆ 2.145 Račun portfelja 03.10.

Eto sad znamo tko sjedi na prodaji. I dokle god je on tu, a na kupnji nema velikih, ne idemo gore.
Da nije takvih več bi bili na 13-14k kuna

Prodaje IGH, a kupuje INDG.

Pametnom dosta.
Barbus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2007., 21:30   #47
oho.... jel to bivsi disa IGH uletio u prvih 10!?
jel on u nekoj funkciji u INDG ?
__________________
Gedo, gluperdo, svu si zemlju procerd'o
Sve si spisk'o, sram te bio, Gedo bekrijo
. /bin/money is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2007., 22:31   #48
Smiljan Jurić je sadašnji visokopozicionirani zaposlenik IGH.
Barbus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 10:27   #49
http://www.poslovni.hr/65695.aspx

Quote:
Poslovni kaže:
Industrogradnja u dva koraka povećava kapital

Nakon pretvaranja 110 milijuna kuna potraživanja u kapital, slijedi dokapitalizacija za 212 do 235 mil. kuna
Ljudi cuvajte se...

Meni ovo slici na navlakusu kao u slucaju ATLN. Obratiti pozornost da ako od drugog dokapa odustane bilo tko od prva 3 dionicara (koji sudjeluju u prvom krugu dokapa) odustane od drugog kruga, drugi krug pada u vodu.

Iako, ovaj dio (ako je tako), olaksava uspjeh drugog kruga...

Quote:
Drugi korak predviđa pak novčane uplate i pravo upisa novih dionica za sve postojeće dioničare, na svaku dionicu u vlasništvu po jednu novu. Cijena je pritom ista kao i u prvom koraku - 1000 kuna. Upis i uplata novih dionica provest će se u dva kruga, pri čemu je drugi rezerviran za dionice koje ostanu neupisane i neuplaćene u prvom krugu.
A sad vi koji ste ukljuceni u ovo ispitajte isplativost... Cini mi se da ce se broj dionica povecati za cca 4 puta... Uplate ce biti po 1000kn... Trenutna cijena je na 1.7 nominale.

Hmmmmm... Ja nisam zainteresiran. Ali just for the record, koji je cut off day (na ZSE jos nema obavijesti)?
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 10:29   #50
Evo ga TOP 10 za info:

1. NEGOTIATOR D.O.O. 28.740 22,98 Osnovni račun
2. AGLAIA B.V. 20.000 15,99 Osnovni račun
3. PROPOSITA D.O.O. 9.642 7,71 Osnovni račun
4. FINVEST CORP. D.D. 4.400 3,52 Osnovni račun
5. CENTAR BANKA D.D. 4.020 3,21 Skrb. račun
6. HPB D.D. 2.693 2,15 Skrb. račun
7. FILIPOVIĆ MARIJAN 2.201 1,76 Osnovni račun
8. SMILJAN JURIĆ 1.539 1,23 Račun portfelja
9. MITROVIĆ MILIVOJ 1.280 1,02 Osnovni račun
10. HPB D.D./AUREUS INVEST - AUREUS EQUITY OIF 1.184 0,95 Skrb. račun
Ukupno: 60,52
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 21:08   #51
Zašto bi netko od prvih četiri odustao od drugog kruga, utukli su desetke mil. kuna u kupovinu dionica, pa su za slične iznose otkupili potraživanja koja su pretvorila u udjele tj. dionice (otkupili su potraživanja u iznosu od 120.000.000,00 kn), i onda oni neće voljeti svoj novac nego će zaje one male koji imaju par stotina dionica INDG.

Drugi krug dokapitalizacije je kod INDG izuzetno bitan, jer će ti novci (250 mil. kn) služiti za samostalne projekte.

Što se tiče "cut off day" - INDG mora do 31.01.2008. predati prospekt na odobrenje HANFI, a u trenutku odobrenja prospekta moraš imati kod SDA registrirane dionice, sve u svemu ne zna se.
Barbus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 21:57   #52
kao što sam rekao ima tako dobrih firmi u sektoru, a tu se neki zakače za indg, ja to ne mogu skužit....
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 22:23   #53
Zašto bi ih zajebali? Tko to zna... Sa Galincem nisi nikad načisto.

Nego, budući da postoji 1. i 2. krug drugog kruga dokapa, vjerojatno neće doći do zajeba malih.

Ali, razmisli kakvi će biti fundamenti dionice nakon što se odradi 1. krug dokapa...

Imat ćeš dvostruko više dionica a bilanca i FI se neće ništa mijenjati. I onda platiti 1000kn friške love za to (i na taj način opet srezati fundamente...).

O tome ti je pričam. Ja sam tako i tako out i ne zanima me.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 00:09   #54
Kako se FI neće mijenjati?

Imaš smanjenje dugoročnih i kratkoročnih obveza za 150 mil. kn, zatim povećanje novca na računu i blagajni za 250 mil. kn, te u Rusiji za sada ugovorenih poslova (prihodi od prodaje u inozemstvu) u iznosu od 150 mil. kn, zatim povećanje dugotrajne imovine revalorizacijom nekretnina (dugotrajna imovina će se povećati 3-4 puta).

Sve ovo jako mijenja FI.
Barbus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 01:15   #55
Ovo prvo stoji, ovo drugo stoji.

U ovo treće ću povjerovati tek kad vidim da piše crno na bijelo.

Je, u pravu si... Promijenit će. Drastično će se promijeniti P/E, EPS, P/S i slični nebitni fundamenti. Dok se taj cash od druge dokapitalizacije (ne zaboravi da je prvih 150mkn samo prelijevanje iz šupljeg u prazno) ne oplodi i ti i ja ćemo i posijediti i oćelaviti.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 12:42   #56
Industrogradnja d.d.

www.industrogradnja.hr
PROJEKTIRANJE, INŽENJERING, GRADENJE I PROIZVODNJA GRADEVINSKOG MATERIJALA

SAVSKA CESTA 66 * 10 000 ZAGREB UPRAVA

tel 01/6176172
fax 01/6177072

Zagreb, 2. sijecnja 2008.

ZAGREBACKA BURZA
n/r gosp. Ivan Kolar, odjel uvrštenja

HRVATSKA AGENCIJA ZA NADZOR FINANCIJSKIH USLUGA

Predmet: ODRŽANA GLAVNA SKUPŠTINA
INDUSTROGRADNJE D.D. ZAGREB

Poštovani,

dana 31. prosinca 2007. godine održana je Glavna skupština Industrogradnje d.d. Zagreb
(dalje: Industrogradnja).

Skupština je velikom vecinom prisutnih glasova (96 posto i više) prihvatila sva dana izvješca
za 2006. godinu (financijska izvješca, izvješce Uprave, Nadzornog odbora te izvješce
revizora) kao i sve predložene odluke.

Clanovi Uprave i Nadzornog odbora nakon travnja 2006. godine dobili su razrješnice.

Po imenovanju još dva clana, Nadzorni odbor Industrogradnje sada je u sastavu: gosp.
Nenad Cetinja, gosp. Tomislav Madžar, gosp. Mark Jacobson, gosp. Rikard Fuchs, gosp.
Ivon Pavelic, gosp. Vanja Peh i gosp. Ante Prka.

Izmedu ostalog, donesena je Odluka o povecanju temeljnog kapitala za 110 milijuna kuna
ulogom u pravima, izdanjem 110.000 dionica u zamjenu za dospjela potraživanja u korist
dionicara Negotiator d.o.o. Zagreb, Aglaia BV, Proposita d.o.o. Zagreb, Finvest Corp d.d. i
gosp. Marijana Filipovic, uz iskljucenje prava prvenstva ostalih dionicara.

Donesena je i Odluka o povecanju temeljnog kapitala za najviše 235 milijuna kuna ulozima
u novcu, uz pravo prvenstva svih dionicara. Sukladno Odluci, pravo na upis i uplatu dionica
imat ce dionicari Društva upisani u depozitorij Središnje depozitarne agencije d.d. Zagreb
na dan Rješenja Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga kojim se odobrava
Prospekt privatnog izdanja dionica i to razmjerno udjelu u temeljnom kapitalu.

Dana je suglasnost i za unošenje nekretnina u vlasništvu Industrogradnje u društva s
ogranicenom odgovornošcu u 100-postotnom vlasništvu, s iskljucivim ciljem osiguranja
uvjeta za projektno financiranje i razvoj tih nekretnina.


S poštovanjem,


Josip Galinec, predsjednik Uprave
Industrogradnja d.d. Zagreb
Barbus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 13:06   #57
Aglaia is founded on the principle that the willingness to take risks on the very early stage ventures of today results in opportunities that may grow into the winning companies of tomorrow. As such, we are typically the first provider of capital for startup and early stage companies and a driving force behind product development.

Although we provide the initial funding, a single round of financing is usually insufficient. Future rounds will invariably be required.
Generally Aglaia provides the financial means that are required to allow the venture to meet a next significant milestone in the development of the product. This phase allows proper positioning of the venture for a next financing round.

We take an active role in bringing (new) investors on board and in certain cases we might participate in subsequent financing rounds.

Aglaia’s skills and experience in identifying trends and developing operating strategies, combined with a commitment and willingness to take active roles in its portfolio companies, reduces the risk to venture capitalists who invest in next rounds. Likewise, Aglaia provides investors with screened business opportunities.
Barbus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 18:04   #58
INDG-R-A 1.815,00 1.849,99 1.899,99 1.798,00 1.899,99 +8,31

Prodaja
1.850,00 50
1.900,00 30
1.916,00 82
1.999,99 3
2.000,00 21

Još 162 dionice do 2.000 kn!
Barbus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 19:21   #59
ovo je smješno
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 19:41   #60
Neuki i zlonamjerni pišu na Industrogradnji, a vidim da o njoj pojma nemaju.
Barbus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:19.