Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2008., 17:34   #41
Quote:
slonko kaže: Pogledaj post
Nemoj 'brijat'.
Ne stoji ti ta izjava, kad svi već znamo da se priznaju 2 za 3 i 4 za 5 godina.
Nigdje se ne spominje polaganje razlike, iako bi bilo logično. No, čini mi se da 'bolonjeze' imaju malo manje kolegija po godini nego što je bilo ranije.
malo nepravedno ali mi s 4 ćemo imati 5 godina bolonje.
Vi s 2.5 ćete morati 2 semestra polagati da biste imali 3 g po bolonji.
----------------------------------------------------------------
Znam, nije ugodan osjećaj ali gotovo sam siguran da ti to sve ovako izgleda.
deep_purple is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 00:55   #42
Trenutno je u toku postupak usklađivanja akademskih naziva po fakultetima (sastavnicama sveučilišta). Nakon toga slijedi dogovor i usuglašavanje oko izgleda i sadržaja teksta na diplomama.

Baš i ne razumijem taj interes za titulama mag. koje nisu ama baš ni po čemu vrednije od sadašnjih koje su ljudi stekli kroz četverogodišnji studij. U Njemačkoj i Austriji je najnormalnija stvar biti Mag. jer se time završava veliki dio fakultetskih struka. Isto tako će se kod nas kroz neko kraće vrijeme riječ mag. ustaliti kao titula koja se stiče završetkom fakulteta i izgubit će svoje svoje sadašnje "impresivno" značenje. No takvi smo mi: uvijek se više zamaramo formom, nego sadržajem.
mojkarma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 01:25   #43
vidjela sam da se sada ljudi sa visom skolom potpisuju kao dipl.ing. ..zanima me kako ce sada netko razlikovati dipl.ing. sa VSS od onih sa visom?
zaruljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 16:29   #44
http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2007/3126.htm

Evo ovdje sve piše
Navigator is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 17:05   #45
Ja sam se pokušala informirati na Ekonomskom faksu - nula bodova. Čak sam poslala i mail šefici referade - naravno da mi nikad nije ni odgovorila!!

U osnovi sam i ja čula da se neće izdavati "nove" nego da će se samo dobiti potvrda na kojoj će pisati nova titula. Šteta

Jel tko probao podnijeti zahtjev za to? Kakva je procedura? Što košta? Ja to planiram napraviti čim budem mogla, pusti ti to, ne škodi...i upisat u radnu knjižicu....makar se one i ukinule
 
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 09:56   #46
Quote:
mojkarma kaže: Pogledaj post
Isto tako će se kod nas kroz neko kraće vrijeme riječ mag. ustaliti kao titula koja se stiče završetkom fakulteta i izgubit će svoje svoje sadašnje "impresivno" značenje. No takvi smo mi: uvijek se više zamaramo formom, nego sadržajem.
Slažem se. Nema potrebe za ljubomorom, to je samo proces. Isti mi je klinac jesam li mag. ili dipl. ili sss kad mi direktor čoban :asshole:
Ali ću rado to njemu trljat na nos he he he
slonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 16:54   #47
ja još nisam ništa promijenila, diplomirala sam prije godinu dana

a i mislim da mi nema smisla, jer ni ovako ni onako ne mogu naći posao
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 20:36   #48
Quote:
Cthulhu kaže: Pogledaj post
Jednako tako korištenje riječi 'pogrješka' je valjan razlog za prekid poslovne suradnje i kategorički se odbacuju sve svinjarije učinjene pravopisu u 21.stoljeću. Ak je 'pogreška' bila dovoljno dobra za Tuđmana, dovoljno je dobra i za mene.
Kakva nevidena glupost. I dok se slazem za č i č, ije i je, za ovo se ne slazem. Sto ako molbu pise netko zaposlen na institutu za hrvatski jezik gdje je obavezna uporaba BFM pravopisa kojim se nalaze "pogrjeska"? Ljudi tamo vec automatski tako pisu i sto je najbolje, ne grijese nego se drze pravopisa koji je preporucen od strane ministarstva za sve, a obavezan za neke. Ovdje je problem samo u tebi. Ocito si politicki iskljuciv jer se osim jezicara samo takvi zamaraju s ovakvim stvarima i zamjeraju koristenje jednog ili drugog, a sad vec i treceg pravopisa (BFM, A-S, MH). I ako po tom kriteriju gledas zaposlenike, onda si ne samo los poslodavac nego i losa osoba.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 21:09   #49
Quote:
sara tancredi kaže: Pogledaj post
prijateljica je prije par dana razgovarala s pravnikom Ekonomskog fakulteta u Zg i on joj je rekao da mijenjanja diploma neće biti i svima koji još trebaju diplomirati po starom programu u će u diplomi pisati dipl. što god već
stvar je jedino u tome da ćemo moći "izvaditi" na faksu papir koji će dokazivati da mi stari imamo jednaka prava kao i ti novi "magistri" - npr. u slučaju nastavka školovanja ili natječaja za posao u kojem će se tražiti magistar struke

ne znam koliko je informacija točna, ali ako je tako rekao pravnik fakulteta valjda ima nešto u tome
da, al nece zvanje moci upisati u radnu knjizicu. jer tamo tete ne žele upisivati stare titule, a novih još nema.

i onda nastaje sranje.jer ekipa vec mjesecima ne moze u radne knjizice upisati NISTA.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 01:23   #50
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
da, al nece zvanje moci upisati u radnu knjizicu. jer tamo tete ne žele upisivati stare titule, a novih još nema.

i onda nastaje sranje.jer ekipa vec mjesecima ne moze u radne knjizice upisati NISTA.
Ma, da ja ovoga trena imam promociju i steknem diplomu prof. ili dipl. inženjera; e da mi je vidjeti tu tetu koja mi ne bi htjela upisati zvanje u radnu knjižicu, a da meni ista treba.
Mislim da ljudi pretjeruju s tim cijelim cirkusom zvanim bologna i nove diplome. Već sam bio rekao da se ovoga trenutak još uopće ne zna kako će diplome izgledati i što će u njima pisati.
mojkarma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 01:33   #51
nisam, zašto?
alfaomega is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 13:44   #52
Quote:
mojkarma kaže: Pogledaj post
Ma, da ja ovoga trena imam promociju i steknem diplomu prof. ili dipl. inženjera; e da mi je vidjeti tu tetu koja mi ne bi htjela upisati zvanje u radnu knjižicu, a da meni ista treba..
mnogi su je gledali. vodnikova ulica
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 14:07   #53
to je tako svejedno, jer ne nosi nikavu dobit sa sobom, a to je ono što je rasli problem, što kao visokoobrazovan imaš daleko manju plaću od varioca npr.
lescolxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 21:43   #54
Unhappy Pa dobro, ljudi...

... prošlo je skoro mjesec dana od zadnje rasprave. Osnovno pitanje bilo je: Jeste li zatražili.. itd.

I da baš nitko nije bio u Vodnikovoj u ovih mjesec dana pa da nam napiše što su mu tamo rekli. Još uvijek je tema aktualna, a ništa novo ne znamo...
slonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 22:18   #55
Quote:
lescolxl kaže: Pogledaj post
to je tako svejedno, jer ne nosi nikavu dobit sa sobom, a to je ono što je rasli problem, što kao visokoobrazovan imaš daleko manju plaću od varioca npr.
Zato što dobar zavarivač stvara veću dodanu vrijednost nego dobar dio VSS, i kad smo kod toga, ak neko zna nekog dobrog zavarivača u Osijeku da traži posao nek ga meni pošalje.

S obzirom da ne treba nikakav poseban papir... što je više sexy nakon imena... dipl.oec. ili mag.oec.?

dipl.oec. = klasika, konzervativno i elegantno, no možda malo dosadno

mag.oec. = malo... novopečeno, i nouveau...(nije riche već recimo...) intellectuele, sa pozamašnom dozom bahatosti i samodopadnosti, no opet mistično i intrigantno, mag.oec. mag ekonomije, zna sve čarolije prodaje, financija, marketinga... sexxy
Cthulhu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 02:20   #56
ja im poslala mail prije nego sam vidla ovu raspravu ovdje..
evo odgovora.. stigao danas:

Poštovana,

sukladno odredbi clanka 120. stavka 2. Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju ("Narodne novine", broj 123/03, 105/04, 174/04 i 46/07), osobe ce moci tražiti od visokog ucilišta na kojemu su stekle, uvjetno receno, "stari" akademski i(li) strucni naziv, da im u postupku i pod uvjetima predvidenim opcim aktom maticno visoko ucilište izda ispravu ili potvrdu iz koje ce biti vidljivo kojemu od, uvjetno receno, "novih" akademskih i(li) strucnih naziva odgovara prije steceni akademski i(li) strucni naziv. Ovom prilikom napominjemo Vam da to pravo necete moci ostvariti do izglasavanja Popisa akademskih i strucnih naziva i akademskih stupnjeva, za izradu kojega su zaduženi Rektorski zbor i Vijece veleucilišta i visokih škola, a koji bi trebao biti izglasan u predstojecem razdoblju.

S poštovanjem,

Uprava za visoko obrazovanje
Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa


koja smo mi drzava.. na na dnevniku prije par mejseci reki da je to gotova stvar.. ma kako sve izvrcu... a ovi koji to sve vode ne znaju ko pije ko placa..
bsalopek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 09:29   #57
Quote:
sara tancredi kaže: Pogledaj post
prijateljica je prije par dana razgovarala s pravnikom Ekonomskog fakulteta u Zg i on joj je rekao da mijenjanja diploma neće biti i svima koji još trebaju diplomirati po starom programu u će u diplomi pisati dipl. što god već
stvar je jedino u tome da ćemo moći "izvaditi" na faksu papir koji će dokazivati da mi stari imamo jednaka prava kao i ti novi "magistri" - npr. u slučaju nastavka školovanja ili natječaja za posao u kojem će se tražiti magistar struke

ne znam koliko je informacija točna, ali ako je tako rekao pravnik fakulteta valjda ima nešto u tome
Pa ne mogu vjerovati to što čujem. Da će se studiranje "po bologni" više vrednovati od prijašnjeg načina školovanja?! Ajme sad će biti dottorea i dottoresa ma baš kao i u Italiji, a znanja niti od korova.
ernestina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 09:42   #58
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
na studiju za mag.pravnika doista budući magistri struke, sadašnji bolonjci, imaju jednu cijelu godinu više sa potpuno novim predmetima. tako da zapravo nije fer da oni moraju završiti 5 godina, a stari imaju samo 4, a stručna sprema je potpuno ista

Nisi li ti nešto propustila?! "Stari" su u startu imali 4 godine da bi dobili titulu dipl...., a poslije toga su morali još dvije godine za magisterij, a tko hoće dr još .... A "Novi" studiraju 3 godine do prve titule, a onda dvije do magisterija, pa kad se to sve zbroji omjeri su 4:3 za prvu diplomu u korist "starih", 6:5 u korist "starih mr", a o dr neću niti razmišljati. Ili sam ja nešto propustila?!
ernestina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 12:00   #59
Quote:
ernestina kaže: Pogledaj post
..."Stari" su u startu imali 4 godine da bi dobili titulu dipl...., a poslije toga su morali još dvije godine za magisterij, a tko hoće dr još .... A "Novi" studiraju 3 godine do prve titule, a onda dvije do magisterija, pa kad se to sve zbroji omjeri su 4:3 za prvu diplomu u korist "starih", 6:5 u korist "starih mr", a o dr neću niti razmišljati. Ili sam ja nešto propustila?!
Ernestina, nisi pratila:
Primjer inžinjerske titule

Prema tome, novi imaju jednu godinu manje do doktorata.
Također, najviši stupanj ima najkraći naziv, dok najniži stupanj ima najduži naziv




A glede ovog:
Quote:
Ovom prilikom napominjemo Vam da to pravo necete moci ostvariti do izglasavanja Popisa akademskih i strucnih naziva i akademskih stupnjeva... ...koji bi trebao biti izglasan u predstojecem razdoblju.
naravno, u puno riječi rekli su - ništa. Koje je to predstojeće razdoblje?
Tisućljeće je tek počelo !?
slonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 18:05   #60
Evo ja sam bila neki dan u Vodnikovoj i opet su mi kenjali da oni ne mogu upisivati u radnu knjizicu, jer se jos u ministarstvu nisu suglasili. bla bla bla vec mi idu na k.... njihovo suglasavanje oko zvanja. nek mi upisu zvanje koje mi pripada, a onda nek naknadno upisuju kaj hoce. vec mi je pun kufer nekompetentnosti i onih koji nis zivo ne rade, neg hlade svoje ustogljene guzice. nis drugo se ne trazi, nego da ti upisu ono kaj te pripada, a ne stalno nesto izmisljaju. vec cekam mjesecima da mi upisu i s pola njih sam se tamo posvadala. mislim, ako si po starom programu zavrsio i ako ti jasno pise u diplomi naziv struke, sta imaju dalje kenjat.
sorry, ali sam fakat ogorcena. ova zemlja je totalno u k.... nesto sto bi trebalo biti jednostavno, tu se komplicira. eto to je to. komentari?
idica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:02.