Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2011., 16:31   #41
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Darovala sam si japanski javor acer palmatum, star je 2 godine, visok oko metar. Negdje sam pročitala da se sadi u ranu jesen, sada mi je još u tegli.
Tko ima iskustava sa sadnjom tih crvenolisnih biljaka???
moji su posađeni prije dvije godine u ovo doba
ništa previše pametno nismo radili, iskopali rupu, malo stavili gnojiva prekrili ga s malo zemlje i na to ih posadili

preživjeli su već dvije zime i rastu dosta uspješno , zamlje je dosta loša - ilovača pa ih dohranjujem dušićnim gnojivom povremeno
karolinaxf is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 18:24   #42
Quote:
karolinaxf kaže: Pogledaj post
moji su posađeni prije dvije godine u ovo doba
ništa previše pametno nismo radili, iskopali rupu, malo stavili gnojiva prekrili ga s malo zemlje i na to ih posadili

preživjeli su već dvije zime i rastu dosta uspješno , zamlje je dosta loša - ilovača pa ih dohranjujem dušićnim gnojivom povremeno
Da li su cjelodnevno na suncu???
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 19:04   #43
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Da li su cjelodnevno na suncu???
Pozdrav,
mi smo svoj acer palmatum posadili prošlo proljeće,primio se, smjestili smo ga na položaj gdje uživa u suncu prijepodne, u hladu je za vrijeme najvećeg sunca.Mislim da mu položaj jako paše,lijepo se razlistao
jelenkomedenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 17:13   #44
Quote:
jelenkomedenko kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
mi smo svoj acer palmatum posadili prošlo proljeće,primio se, smjestili smo ga na položaj gdje uživa u suncu prijepodne, u hladu je za vrijeme najvećeg sunca.Mislim da mu položaj jako paše,lijepo se razlistao
Hvala na odgvoru, moj bi bio cjelodnevno na suncu zato pitam.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 12:03   #45
Quote:
moongirl kaže: Pogledaj post
danas mi je poštom došlo sjeme četiri vrste javora. naručila na web stranici: seeds&more. da li netko ima iskustva sa sijanjem sjemena takvog drveća? dobila sam i upute ali me interesira da li netko ima takvih iskustava.
a gdje si narucila sjeme ...tj na kojoj web stranici i koliko si ga platila? ja bi trebala samo japanski javor
Irena Škrlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 15:35   #46
Vjerojatno je mislila na ovu stranicu: http://www.seedsandmore.net/
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 15:00   #47
Svojeg japanca sam kupila na Trešnjevcu placu od jednog tipa 100 cm za 150,00 kuna. Bio mi je godinu dana u svojoj kanti (rekao mi je tip da je javor dvogodišnjak što bi po visini moglo biti) a onda sam ga posadila u vrt na ne baš sjenovitom mjestu - druge opcije nije ni bilo.
Sada se događa da mu lišće sprži popodnevno sunce no dosjetila sam se da na njega stavim stari veliki kišobran i redovno ga zalijevam. Na jesen ono što mu sprženo odrežem a on se potpuno oporavi.

Probala sam ga zapelcati no nikako me ne ide Redovno na proljeće orezujem one grane koje se šire na unutra da bi dobio formu. Ove je godine lišće intenzivne crvene boje i dosta se izdužio...još da dobim mladice od njega
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 12:48   #48
Ne kuzim kako vam se spali javor - imam japanski patuljasti javor vec vise od 16 godina i non-stop ima crveno lisce + sto ga nikad ne spali sunce na na cistom suncu je od svitanja pa sve do zalaska a zaljeva ga samo kisa
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 13:25   #49
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Ne kuzim kako vam se spali javor - imam japanski patuljasti javor vec vise od 16 godina i non-stop ima crveno lisce + sto ga nikad ne spali sunce na na cistom suncu je od svitanja pa sve do zalaska a zaljeva ga samo kisa
Ne znam zašto... možda što je još mlada biljka ili je neka podsorta osjetljivija na sunce. Bitno je da mi preživi.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 17:51   #50
ja si ga jaaako želim već godinama. a di god vidim crveni japanski javor padnem u nesvijest od cijene
__________________
Moj pas nije Haski, moji pas je Aljaški malamut :)
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 10:01   #51
Quote:
Hoya kaže: Pogledaj post
ja si ga jaaako želim već godinama. a di god vidim crveni japanski javor padnem u nesvijest od cijene
Imaš na Trešnjevcu male pelcere od koji 15 cm, cijena prava sitnica 40 kunića...pitam frajera kako je to dobio kaže sjemenjem...eto
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 19:03   #52
Dobar dan,
molila bih vas za savjet i pomoć ako netko zna. Kupila sam maleni acer palmatum atropurpureum i sve je u redu, stoji mi u tegli i lijepo napreduje ali listovi mu postaju zeleni. Da li je to u redu ili nije i kako da popravim situaciju i izbjegnem da dalje zeleni? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru
Ane
amelie2506 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 13:59   #53
Bok svima, imam japanski javor koji je u tegli kupljen proljetos, odnosno negdje na početku ljeta (ne mogu se sjetit točnog mjeseca). Stavljen je pod nadstrešnicu jer kao ne voli baš previše sunca, ali mu nije izgleda odgovaralo. U prvo vrijeme su tjerale nove grane i novo lišće, a onda se od jednom počeo sušiti i tako mu je otpalo (gotovo) svo lišće. Presadili smo ga u zemlju na otvoreno mjesto i tamo se lišće osušilo do kraja i svo je otpalo. Kupio sam u prihranu za zelenolisne biljke i svaki tjedan ga zalijevao s tom prihranom od kad je presađen i sad se oporavlja - dobio je hrpu pupova i počelo je izrastati novo lišće. Sad me brine kako stiže zima, hoće li on moći preživjeti zimu i što se inače događa s njegovim lišćem na zimu?
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 20:42   #54
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Sad me brine kako stiže zima, hoće li on moći preživjeti zimu i što se inače događa s njegovim lišćem na zimu?
Trebao bi preživjeti vani. Pada mu lišće a na proljeće idu novi žarko crveni listovi.
Eventualno ako se nije dovoljno oporavio pa bude jaka zima i na udaru je sjevernog vjetra.....mogao bi kiksnuti.
Ali neće...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 16:25   #55
Moj mi je javor ispod samog sebe poklonio dva mala izdanka.
Sad da li je to nastalo od njegovog sjemenja ili drito iz korijenja ne znam..
Neću još po tome čeprkati,
ostaviti ću ih da rastu a kasnije ću ih morati ukloniti
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 12:47   #56
ah... acer palmatumi, majljepša (listopadna) stabalca na svijetu...
dosad posadio 6 vrsta oko kuće, za cca tjedan dana, stižu još 2...
Konačni cilj: bar 20 kom

@ Nemruth Dagi - bit će da ti je iz sjemenki, ali ako ti je postojeći cijepljen, novoizrasli baš neće izgledat kao taj
solat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 13:28   #57
Quote:
solat kaže: Pogledaj post
a

@ Nemruth Dagi - bit će da ti je iz sjemenki, ali ako ti je postojeći cijepljen, novoizrasli baš neće izgledat kao taj
Vjerovatno, što da radim s njima?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 15:12   #58
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Vjerovatno, što da radim s njima?
presadi u neki drugi ćošak i uživaj... i necijepljeni acer palmatum je jako lijepo stabalce
solat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 18:13   #59
Quote:
solat kaže: Pogledaj post
presadi u neki drugi ćošak i uživaj... i necijepljeni acer palmatum je jako lijepo stabalce
Tak će i biti
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 09:15   #60
Quote:
solat kaže: Pogledaj post
ah... acer palmatumi, majljepša (listopadna) stabalca na svijetu...
dosad posadio 6 vrsta oko kuće, za cca tjedan dana, stižu još 2...
Konačni cilj: bar 20 kom
Osobno mislim da njihova ljepota dolazi do izražaja kada rastu kao izdvojeni primjerci u prostranom zelenilu. Manje je više.
pic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.