Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2006., 01:24   #61
Quote:
Noemi kaže:
A joj, a kada cete o lijecenju mokracom. I to se da napraviti doma i isto tako je jako ljekovito
Nekada, kada ljudima, posebno u seoskim sredinama nisu bili dostupni lijekovi ili biljni preparati, onda se "liječili urinom"!!!

Do danas, niti jedno pravo znanstveno istraživanje nije dokazalo "ljekovitost" urina; - postoje neki znanstveni radovi na tu temu, ali struka ih ne priznaje zbog najosnovnijih argumenata koje bi neko znanstveno istraživanje ili rad/ članak/trebao sadržavati.
(Preporuka: "Uvođenje u znanstveni rad", Autor: Miroslav Vujević

Također, urin po nalazu može biti b.o. ( uredan nalaz), ali može biti i suprotno, a neuredan nalaz urina s kojim se osoba pokušava "liječiti", kod nekih bolesti može biti i štetan i opasan!!!

Ovo nije zezancija, i danas možeš čuti od ljudi u urbanim sredinama, obrazovanih, koji se "liječe urinom"!!!

Zadnje uređivanje Neli : 22.08.2006. at 02:47.
Neli is offline  
Old 22.08.2006., 02:06   #62
Quote:
Ges kaže:
Ovo me podsjeća na Megamin - uber ultra mega ninja lijek koji je isto liječio sve bolesti, znane i neznane.

Ako se gleda prema djelovanju, nema logike da to srebro ubija samo štetne bakterije te viruse, pogotovo zbog različitosti ta dva bića.
Megamin, dan-danas, možeš preko recepta kupiti u ljekarni u Austriji.
Za ostale zemlje ne znam, kao ni o djelotvornosti

Samo znam nekoliko osoba u Austriji, nisu stranci, koji ga redovno na recept uzimaju neko vrijeme.
Neli is offline  
Old 22.08.2006., 02:41   #63
Quote:
Noemi kaže:
ms ims tih lijekova...recimo hiv se ubija i toplinom, treba samo zagrijati organizam preko 65 C i tako to
Postojalo je nekoliko kliničkih istraživanja na dobrovoljcima; - liječenja raznih /težih/ oblika i stadija karcinoma u Americi.

Pacijenta se dovodilo do gotovo nepodnošljivo visokih tjelesnih temperatura, i još neke medicinske pokušaje vezane uz visoke temperature i druge medicinske pokušaje nevezano s tjelesnim zagrijavanjima, ali rezultati su bili nezadovoljavajući.

Cilj( pojednostavljeno ) je bio ubijanje stanica, metastaza..

Nažalost, svi rezultati , nakon nekoliko godina kliničkih istraživanja (kasnije se s karcinoma prelazilo i na druge, tzv. kronične bolesti, nije pokazalo rezultate, i naravno, što zbog neuspjeha, a više zbog uloženih novaca, od "liječenja" visokim" temperaturama se odustalo.

Ono što je ostalo, i svima vjerojatno poznato, da se temperatura do 38.5 ne skida, kako bi se tijelo "samo, bez lijekova, obranilo!

To je jedini "pozitivni rezultat" tih istraživanja, od tada se primjenjuje ne-skidanje temperature koju sam navela-to je limit-kako bi tijelo - steklo imunitet!:
Neli is offline  
Old 22.08.2006., 18:47   #64
:))))))))))))))))

Moram priznati da sam pogrijesio sta sam o ovakvim stvarima tu poceo razgovarati...ali kad sam poceo ne bi bilo u redu da tek tako prekinem...tim vise sta je ovo sa jedne strane dosta zabavno citati neke postove ovdje.

O svojem akademskom stupnju sta se tice konkretno kemije necu ovdje opsirno jer nije ni bitno (ovo je ipak forum i tu smo na kraju sam nickovi - nitko ne zna tko je zbilja iza ekrana) ali mogu zato o tudim akademskim stupnjevima. Ovim stvarima se bave doktori medicine, doktori prirodnih znanosti (kemija, molekularna biologija), mikrobiolozli i njima slicni. Uopce nije u pitanju da li se metodom LVDC moze dobiti koloidno srebro (povijesni naziv). Ja osobno sam ga proizveo hektolitre. Ovdje citam da ljudi tvrde da se tim postupkom zbiva cista elektroliza vode?????????
I da nema koloida!?!?!?!

Medutim prvo i osnovno.

Ion srebra NIJE TOKSICAN!
Jer da je.

1. Ja bih bio mrtav.
2. Tisuce ljudi u Hrvatskoj bi bilo mrtvo. A prvi simptomi trovanja bi bili izmedu ostaloga; izlijecenje psorijaze, seboreje, otklanjanje raznih tegoba od akna do kronicnih oboljenja, itd. itd.
3. Toksikoloske studije bi pokazale da je otrovan, a nisu pokazale.

Prva ispitivanja koja su i mogla biti podloga za tu dezinformaciju jesu ispitivanja ne srebrnog iona vec srebrnog acetata krajem sedamdesetih u Americi i to u kolicinama koje daleko nadmasuju kolicine koje preporuca EPA. Dakle, u hrpi ispitivanja nedvosmisleno je jasno da srebrni ion kao i koloidna cestica srebra nemaju apsolutno nikakav los utjecaj na organizam. Tj. nisu toksicni. Srebro kao sta sam vec rekao jeste toksicno u obliku nekih njegovih netopivih soli kao sta je recimo srebrni nitrat.

No, predimo na stvar....
Pokusat cu se zadrzat na bitnome jer da komentiram da koloidno srebro NE MOZE nastati u vodi (kao sta pise u srednjoskolskim udzbenicima , dakle ni zivot kakav ga znamo nije moguc) i ovo sa elektrokemijskim nizom od kumeka...pa to bi me predaleko odvelo...
Samo komentar kumeku na stvaranje srebrnog klorida, buduci je konstanta ravnoteze topivosti tako mala, nema veze dal stavim malo ili puno natrijevog klorida dokle god je i u blagom suvisku prema srebru, to i jest poanta takve konstante ravnoteze. a ja govorim o gramima srebrnog klorida a ne nekom sitnsu bijelom na dnu, jedva oku vidljivom.


Ipak bih se zadrzao malo na dva postupka dobivanja srebra.
LVDC - low voltage direct current
HVAC - high voltage alternate current

Sa oba dva nacina dobijamo iste rezultate. Ionsko srebro i u manjem postotku koloidno srebro.

Rezultate ili razlicite aspekte te otopine se mogu provjeriti i provjeravaju se.

1. TEM- transmisijska elektronska mikroskopija, vecinom za procjenu "finoce" tj. dimenzija cestica. Vrlo koristan instrument jer velicina cestica je u direktnoj korelaciji sa njenim baktericidnim svojstvima.

2. AES - atomska emisijska spektroskopija - pretezno za koncetraciju srebra u takvoj otopini

3. DLS - dynamic Light Scattering - uglavnom korisno za velicinu cestica

4. PCS - photo Correlation Spectronomy - slicno kao i DLS ali je korisna i za ZETA potencijal kod koloidnih cestica (onih nepostojecih ).

5. mikrobioloske studije - za mene najbitniji dio ispitivanja. Petrijevke i usporedni testovi sa slijepom ptrobom i ostalim antibioticima. Rezultati koji su dobiveni izlaze van okvira ovog foruma. Uglavnom nije ni cudo da su prvi bijeli naseljenici Amerike cuvali mlijeko od kiseljenja drzeci srebrni novcic u njemu. To mozemo opisati kao prvi mikrobioloski test.


Buduci su ti testovi opsirni i dokumentirani u mnogo slucajeva opisani u knjigama zanimljivo je da je cijeli niz rezultata dobiven zahvaljujuci malo ciste vodice koja je bila podvrgnuta elektrolizi.

Jos ako se uzme da se kolidno srebro proizvedeno HVAC metodom prodaje kao dodatak prehrani u RH sa svim urednim dozvolama i sl.....
Kad se uzme u obzir da ce se uskoro prodavat koloidno srebro, zahvaljujuci i mojoj malenkosti, nastalo metodom LVDC u RH i da ce i to proci hrvatski zavod za kontrolu lijekova, hrvatski zavod za normizaciju i mjeriteljstvo ostajem upravo zapanjen kako su svi ti ljudi umislili srebro unutra.

Vjerojatno su i oni neki "ezotericni kemicari".

Poanta, u oklici nasoj.....

Srbi vec sami proizvode taj antibiotik i imaju fenomenalne rezlutate.
Bosanci su ga takoder vec poceli proizvoditi kao i ostatak Evrope u sve vecem obimu.
Slovenci takoder koliko sam informiran.

Svi oni to proizvode gore opisanom metodom HVAC.
Dok mi ovdje raspravljamo sta i da li nastaje ista na taj nacin i da li je srebro toskicno!?!?!?!

Svasta.....
Alter is offline  
Old 22.08.2006., 20:07   #65
Quote:
Alter kaže:
Pokusat cu se zadrzat na bitnome jer da komentiram da koloidno srebro NE MOZE nastati u vodi (kao sta pise u srednjoskolskim udzbenicima , dakle ni zivot kakav ga znamo nije moguc) i ovo sa elektrokemijskim nizom od kumeka...pa to bi me predaleko odvelo...
Samo komentar kumeku na stvaranje srebrnog klorida, buduci je konstanta ravnoteze topivosti tako mala, nema veze dal stavim malo ili puno natrijevog klorida dokle god je i u blagom suvisku prema srebru, to i jest poanta takve konstante ravnoteze. a ja govorim o gramima srebrnog klorida a ne nekom sitnsu bijelom na dnu, jedva oku vidljivom.
Jel ti uopće znaš terminologiju o kojojj pričaš? Koloid srebra može nastati u vodi (kao i drugih metala) ali ne opisanim načinom. Ako želiš pričati o ionima onda pričaj o ionima a ne pričaj o tradicionalnom nazivu, tradicionalnom gdje? U kemiji sigurno ne. Elektrolizom sa srebrnim elektrodama čiste vode o kojoj ti pričaš ne nastaje koloid srebra. Konstanta ravnoteže topivosti je pojam koji ne postoji. Produkt topivosti nije konstanta ravnoteže a koliko staviš NaCl ima veze jer o tome ovisi koliko će ti biti otopljenog srebra u otopini a koliko u talogu.
Ako želiš pričati o elektrokemijskom nizu ne bi nas to daleko odvelo nego ti nama lijepo napiši redoks jednadžbe za koje tvrdiš da se događaju i pod kojim uvjetima jer ipak ti to radiš godinama pa ti neće predstavljati problem.
Nadam se da ti je jasno da češ dodatkom NaCl pomicati ravnotežu u desno i da količina iona koje češ uspjeti otopiti sa elektrode dodatkom soli je puno puta veća od one bez soli, ali ti ne želiš AgCl, ti želiš Ag+. Ili možda niti zakon o održanju mase ne vrijedi kao niti elektrokemijski niz.
Na kraju ajde ti lijepo nama daj referencu gdje su ljudi radili ta istraživanja, jer koliki znanstvenici su to radili valjda ima kakav znanstveni rad. Ne ono o medicinskom dijelu, onaj o recimo zeta potencijalu.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 22.08.2006., 21:17   #66
Pa ovo zbilja nema vise smisla. Nisam ovdje dosao pametovat nego vidjet da li netko ima neki interesantan podatak a razgovaram sa samouvjerenim "strucnjacima" koji se sa doticnom temom nisu ni u snu susreli o posve trivijalnim i poznatim stvarima.
Vidi, ne naganja mi se sa tobom previse pa cu ti pokusat ovako odgovoriti.

Ja ti kazem da nema veze sta ti mislis ili mislis da znas. Koloidno srebro nastaje na LVDC nacin i ne samo da nastaje nego se cini sve da nastane u sta je manjoj mjeri jer je bioloski inaktivan. Najveci problem pri proizvodnji je bas da se treba dobiti sto je vise srebrnog iona na racun srebrnih cestica.

Da je on prisutan, tj. da je u nastaloj otopini zamjetljiva kolicina koloidnog srebra se otkriva DLS-om i PCS-om. Ne samo da se moze zamijetiti njegova prisutnost nego se moze tim metodama izracunati zeta potencijal. U tako napravljenoj otopini je prisutna cijela kolonija cestica do cca 1000 nm.

Dakle. to nije u pitanju, to je praksa koja je rasirena po CIJELOM SVIJETU I NITKO JE NORMALAN NE DOVODI U PITANJE!!!!! Mislim da uopce nisam normalan sta se upustam u rasprave dal' je to ili nije. Ovo je gubitak vremena.

Ne samo to nego kad ti kazem da otopina pokazuje JASAN Tyndallov efekt ti jednostavno to pripises losim laboratorijskim uvjetima?????!!!!
Svasta. Tyndallov efekt koji se pokusava uociti obicnim uredskim laser penom pokazuje cestice vece od 670 nm. Veca kolicina tih cestica u slucaju losije izvedene elektrolize daje zuckastu ili zlatno smedu boju otopini.

Zanimljiva ta elektroliza vode dakle, cini da voda mijenja boju


Quote:
kumek kaže:
Jel ti uopće znaš terminologiju o kojojj pričaš?
Apsoulutno.

Quote:
Koloid srebra može nastati u vodi (kao i drugih metala) ali ne opisanim načinom.
Dakle u pitanju je masovna halucinacija po laboratorijima po cijelom svijetu.

Quote:
Ako želiš pričati o ionima onda pričaj o ionima a ne pričaj o tradicionalnom nazivu, tradicionalnom gdje?
U medicini.

Quote:
Konstanta ravnoteže topivosti je pojam koji ne postoji. Produkt topivosti nije konstanta ravnoteže a koliko staviš NaCl ima veze jer o tome ovisi koliko će ti biti otopljenog srebra u otopini a koliko u talogu.
Meni vazes rijeci u stavljas u usta sta nisam rekao a sam nisi koncetriran na ono sta ja pisem.

Ne, nema veze u ovom konkretnom slucaju jer da si obratio paznju primjetio bi magicne rijeci.

Quote:
dokle god je i u blagom suvisku prema srebru
Dakle mogao si vidjet na sta ciljam. Srebra ima cca pet miligrama u otopini koju ja radim po litri. I sad ako stavis cijelu zlicu soli ili dve zlice soli vec si izbacio srebro iz otopine i istalozio ga. Kraj price.



Quote:
Ako želiš pričati o elektrokemijskom nizu ne bi nas to daleko odvelo nego ti nama lijepo napiši redoks jednadžbe za koje tvrdiš da se događaju i pod kojim uvjetima jer ipak ti to radiš godinama pa ti neće predstavljati problem.
Pa hvala bogu da takve trivijalnosti nisu problem, zato se i cudim ovim nebulozama o elektrolizi vode.
Medutim dosta ja pisem ovdje. Pisi ti malo.
Evo dat cu ti i vise od pola odgovora pa izmudruj.
Za vrijeme reakcije se oslobada vodik a jedna elektroda pocrni (AgO).

Quote:
Nadam se da ti je jasno da češ dodatkom NaCl pomicati ravnotežu u desno i da količina iona koje češ uspjeti otopiti sa elektrode dodatkom soli je puno puta veća od one bez soli, ali ti ne želiš AgCl, ti želiš Ag+. Ili možda niti zakon o održanju mase ne vrijedi kao niti elektrokemijski niz.
Nije mi uopce jasno ovo sa ravnotezom niti o kojoj se ravnotezi radi. U desno od cega?
Elektrokemijski niz vrijedi za svakog dovoljno vjestog da se njime sluzi.

Sta se tice referenci.
Bojim se da ti ne mogu dat reference na ovo. Mozda neki udzbenik? Ili dnevnik rada iz labosa?
Pa covjece to je kao da dam referencu na to da je planet zemlja okrugla.
Nema posebnih radova o tome. Sta nastaje tim metodama je poznato zadnjih 50 godina dok je postala ucestala. To da koloidne cestice imaju zeta potencijal je prosta i trivijalna stvar. Tim vise sta cestice srebra nose dosta velik negativan naboj tako da je i priroda njihovog medusobnog odbijanja i stabilizacije elektrostatska.

Uglavnom ne vidim normalnog covjeka koji bi iz rutinskog mjerenja radio znansveni rad???
Kao da izvazes kilu krumpira i posaljes na peer review ostalim kolegama.
Mislim da uopce vise necu razgovarati o tome dal' nesto nastaje.
Mozemo ako nekog zanima razgovarati samo zasto i kako nesto radi. Ovo je uzaludno.
Alter is offline  
Old 22.08.2006., 23:44   #67
Pa ti niti ne znaš o kojoj ravnoteži govorim. Veliš praksa elektrolize vode pomoću srebrovih elektroda i nastajanje koloida srebra tim putem je razvijena po cijelom svijetu? Pa tada barem nekakva referenca neće biti toliki problem. AgO? Daj mi malo pojasni česticu AgO. Zeta potencijal je neosporan za koloidne čestice ali moraš sam odlučiti da li pričaš o koloidu ili ionu? Možda je to tebi jedno te isto. Malo daj te reference ili udžbenike gdje piše da elektrolizom vode sa srebrovim elektrodama nastaje koloid srebra, što je on uopće, koje ga čestice sadrže? Evo recimo ako imaš amonijeve ione bez problema dobiješ koloidnu česticu sa srebrnim ionima? BTW medicinska terminologija ne miješa koloide i ione, možda holistička. O tome se zapravo i radi zar ne.
Stavljam ti rijeći u usta?
"buduci je konstanta ravnoteze topivosti tako mala," Tako si napisao.

Lijepo si to rekao na jednoj elektrodi se oslobađa se vodik a na drugoj kisik (odnosno AgO, štogod to tebi bilo). Obzirom da je Ag elektroda tj Ag već imaš pretpostavljam da je nastao kisik kako si to rekao. Gdje se mi onda ne slažemo? Još uvijek elektrolizom vode nastaje vodik i kisik kao što si ti to lijepo napisao a ja se s tobom apsolutno slažem. Još samo provjeri valencije u tom tvom spoju ako je to spoj, a ne recimo amorfna smjesa i možda se svi skupa složimo i konačno daj lijepo odgovori da li govoriš o ionima srebra ili koloidu srebra u cijeloj ovoj holističkoj ... ahm teoriji.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 23.08.2006., 06:51   #68
Endimione, sta ti nije jasno? Komentar ti bas nije rijecit. Tip nije dao reakciju pa ga ja pitam desno od cega. Nije da me zanima sta ima za reci posebno doduse ali kad vec razgovaramo....
Pricati o ravnotezi sa natrijevim kloridom u toj otopini je totalni off topic.
To sam dao kao primjer da u konacnom produktu ima iona srebra i kraj price.

Kumek,
stavljas mi rijeci u usta jer ne razumijes da sam rekao da je natrijev klorid u suvisku. Poanta je bila da je NaCl posve disocirana sol i kao takva u tim uvjetima ce zbog male kolicine srebrnih iona doticne odmah istaloziti i biti u velikom suvisku ako dodas i jednu zlicicu na litru, dve ili tri i vise. Ione, ne koloide.

Reference ce biti veliki problem . Elementarne pocetnicke cinjenice morati ces traziti sam. Ja instrukcije iz kemije odavno ne dajem, pogotovo ne besplatno preko interneta.
Niti ne mogu zamisliti zasto bi itko u udbenik stavljao sta nastaje specificno u ovom slucaju.

Evo da ti bar pojasnim "cesticu" AgO. Gdje sam ja uopce rekao da je to "cestica"?
Mada ni to ne trebam ali eto.
http://www.webelements.com/webelemen...1-1301968.html

Ni u ludilu nisam rekao da se oslobada kisik na elektrodi.
Gdje si ti to procitao to mi je tajna . Rekao sam da jedna elektroda potamni. I dao ti ljubazno hint zasto. Vidim da te i to zbunilo.

Medutim to govori o tvom razumijevanju cijelog procesa. Ne zamjeram ja tebi nista da se razumijemo ali ovo citaju ljudi koji nemaju pojma i ti ih navodis na krivi put a ovo je vazna tematika koja ljudima moze pomoc i zato ti uopce jos ovo i pisem. Vise radi ostalih nego tebe.

I ne moram ja nista odluciti dal pricam o ionima ili koloidima.
Jasno sam rekao sastav produkta koja se dobije LVDC metodom. Iznad 80% ionsko srebro ostatak koloidi do 1000 nm velicine. Ukoliko se stvar izvede profesionalno i i korektno.

Koloid je suspenzija jedne tvari u drugoj, klasicna definicija govori o disperziji cestica velicine od 1 - 1000 nm. Sve potrebne karakteristike u potpunosti zadovoljavaju cestice koje su izmedu ostaloga prisutne u konacnom produktu dobivenom na taj nacin.

U nedostatku boljeg linka.
http://en.wikipedia.org/wiki/Colloid
Vec sam rekao da je stabilizacija elektrostatske prirode.

Takoder, moram rec da si katastrofalno neupucen u tematiku sta i nije za zamjeriti jer ljudi malo znaju o ovome opcenito ali moram rec da u medicinskom kontekstu koloidno srebro je i te kako povijesni naziv za cijelu skupinu srebrnih preparata i to je poprilicno za sada nebitna tematika. Dakle to je genericki naziv za cijelu porodicu slicnih produkata koji sadrze srebro u tekucoj fazi za razliku recimo od praha i sl.
Ono sta je bitno je da se slicni preparati jos danas nazivaju koloidno srebro. Cak i ako imaju stabilizatore kao sta su polipeptidi i sl..

Opcenito raspon izmedu tvog samouvjerenog tona, razumijevanja konteksta i problema i tocnosti izjava koje dajes je ogromna.

Da se samo obazrem na ovu tvoju provalu o "holistickom" pogledu na sve ovo.
Prvo da kazem da apsolutno nemam nista protiv holistickog pogleda na svijet ali ovdje ni uz najbolju volju ne vidim ni "h" od "holistickog".
Vidim samo da si se preforsirao u izjavama.

Dakle.
Vidim dvije faze.
1. Proizvodnja otopine sa sto je vecim moguce udjelom iona srebra.
2. Medicinska primjena.


Ako odemo na drugi dio vidimo hrpu upotreba u mainstream medicini od raznih antiseptickih krema i otopina, do zavoja, katetera i sl.
Cisti mainstream. Nitko ga ne dovodi u pitanje. Niti traga holizmu. Cista primjena Ag+ u medicinske svrhe

Pod 1 vidimo set cistih, klasicnih elektrokemijskih reakcija toliko banalnih, lako provjerljivih i trivijalnih da su dostupni svakome sa malo srebra, destiliranom vodom i baterijama. Tu nema holistickog aspekta ni za lijek.

MEdutim mogao sam i sam slutiti gdje ova rasprava ide cim si provalio da srebro (kakvo god, ionsko ili koloidno) uopce ni ne postoji u vodi!!!!
Na koncu umjesto da pricamo kako i zasto je srebro toliko korisno tu raspravljamo o trivijalama.
Alter is offline  
Old 23.08.2006., 08:25   #69
Quote:
Alter kaže:
A prvi simptomi trovanja bi bili izmedu ostaloga; izlijecenje psorijaze, seboreje, otklanjanje raznih tegoba od akna do kronicnih oboljenja, itd. itd.

Jos ako se uzme da se kolidno srebro proizvedeno HVAC metodom prodaje kao dodatak prehrani u RH sa svim urednim dozvolama i sl.....
Kad se uzme u obzir da ce se uskoro prodavat koloidno srebro, zahvaljujuci i mojoj malenkosti, nastalo metodom LVDC u RH i da ce i to proci hrvatski zavod za kontrolu lijekova, hrvatski zavod za normizaciju i mjeriteljstvo ostajem upravo zapanjen kako su svi ti ljudi umislili srebro unutra.

Srbi vec sami proizvode taj antibiotik i imaju fenomenalne rezlutate.
Bosanci su ga takoder vec poceli proizvoditi kao i ostatak Evrope u sve vecem obimu.
Slovenci takoder koliko sam informiran.

Svi oni to proizvode gore opisanom metodom HVAC.
Dok mi ovdje raspravljamo sta i da li nastaje ista na taj nacin i da li je srebro toskicno!?!?!?!

Svasta.....
Ajde super da će neko i zaradit na tome ali za šta ćeš registrirati taj "lijek". Bolesti koje si naveo imenom su kožne, a ono itd. ti niš ne znači dok ih ne navedeš imenom. Jesi sebi izliječio neku bolest ili piješ to samo preventivno.

I uostalom šta se toliko nerviraš. Forum je zato da se raspravlja, a ne da pizdiš ako ti ne povjerujemo nakon tvoja tri posta. Utemelji svoje tvrdnje referencama pa možda i popušimo sve ove navode...
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Old 23.08.2006., 09:52   #70
Bez zamjerke ali i dalje mislim da koristiš krivu terminologiju a i ne kužiš i dalje ravnoteže stoga bi teško bio osoba za bilo kakve instrukcije. Ono o čemu bih ja volio vidjeti podatke (a to cijelo vrijeme tražim, a ti izbjegavaš) su tvoje redoks jednadžbe. Jednu polovinu si rekao (vodik) još samo da vidim i drugu i sastav koloida za koji tvrdiš da nastaje. Samo to. Moraš odlučiti jel to opće-poznata činjenica ili i dalje ne vidiš zašto bi netko nešto tako specifično stavljao u knjige i časopise. Ono moje holistički dolazi od web siteova koji propagiraju "koloidno" srebro.
Sad sam malo potražio po internetu i jedino kaj sam našao je site koji pokušava objasniti kaj se događa kod te elektrolize. Članak je doduše pun nedosljednosti jer uopće nije jasno kaj autor misli kada kaže atom, kaj kad kaže čestica, a kaj kada kaže ion. Međutim čak i u tom tekstu autor tvrdi da se oslobađa kisik a dio se (kako kaže autor) "kombinira" sa atomima srebra pa nastaje 2AgO4. http://www.zetatalk.com/health/theal20f.htm Inače ovo je reklamni site za "koloidno" srebro. I još dalje, na site-u koji si dao za AgO uopće ne piše formalni naboj kisika i to zato jer ga ne znaju. Formalni naboj kisika se zna u večini spojeva a ovdje je to nekakav prosjek, čak i ta činjenica ti upućuje na redoks O2- iz vode jer u oksidu Ag2O točno piše formalni naboj kisika za razliku od AgO. Ti i dalje tvrdiš da se ne oslobađa kisik?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje kumek : 23.08.2006. at 10:26.
kumek is offline  
Old 23.08.2006., 13:22   #71
Još jedno pitanje, napomenuo si kako se oslobađaju ioni srebra. Kako otopina ne može biti električki nabijena odnosno, broj pozitivnih i negativnih naboja mora biti isti što je srebrovom ionu protu-ion?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 23.08.2006., 20:47   #72
Ok, buduci sam maloprije od kolega dobio komentare da sam "nevjerovatan" i "idiot" kad su culi na kojem niskom nivou pristajem voditi raspravu umjesto da predemo na stvar sta se sa srebrom moze (sto je u principu tema a ne osnove elsktrokemije) mislim da cu pokusat sa ovim postom za sad zakljuciti moje ucestovanje u raspravi.

@Sibl
Kao prvo ne zivciram se, ispricavam se sta ne pisem u dvanaestercu.
Zasto bih ja navodio koje bolesti srebro lijeci i koje slucajeve sam ja vidio i tretiram sa tim kad sam 100% ovih postova potrosio na objasnjavanje da se LVDC-om, metodom kojom se koriste deseci tisuca ljudi ne dobija cista voda???
Da je rasprava isla u tom smjeru spreman sam bio napisat tonu stvari.
Ali sad sam izgubio volju. Nisam pizdio jer netko ne vjeruje u ono ili ovo sta ja kazem nego jer se natrivijalnije cinjenice osporavaju i to sa pozicije kvazi autoriteta. Ali ok, to je nivo foruma, ja sam kriv jer sam ocekivao vise.
Moje tvrdnje necu utemeljiti vise nego smatram potrebno.
Njih utemeljujem pred drzavnim relevantim organima a ne "strucnjacima" na internetu.

@kumek

Istina je da nisam pogodan za instrukcije, zato ih vise ne dajem, jednostavno imam preveliki akademski nivo, preveliko laboratorijsko znanje da bih si dopustio da trosim vrijeme na takve stvari da tebi objasnjavam osnove.

Redoks jednadbe neces vidjeti. Mozda pojma nemam o cemu pricam, ako ti je tako lakse za razmisljati izvoli. Ali jbg-a nakon tvoje sigurne izjave o elektrokemijskom nizu sta ne mislis da samo gubis vrijeme? Naime evidento je da nastaje voda....

Kisik se ne oslobada naravno. On se doduse moze oslobadat kao nusprodukt jedne druge reakcije. Doduse cudi me da citiras taj site, ne toliko jer je to site od zene koja je tvrdila da ce u svibnju 2001 doci vanzemaljci na zemlju koliko zbog toga jer u tom tekstu pise da nastaju ioni i koloidi u vodi!?
Sta si promijenio misljenje?
A elektrokemijski niz?

Sta se tice tvog pitanja o "partneru" kationa serbra. Odgovor je - hidroksilni ioni, u slucaju snizenog pH jedan dio je i okruzen sa karbonatima. Sto je otopina dulje na zraku zbog otapanja CO2 taj postotak je visi sta utjece na kvalitetu otopine. Zbog pomicanja ravnoteze naime (WOW - u desno n.p. Thompson).
Ovo sa AgO necu ni komentirati. Nije sad vise ni bitno.


A sad nakon off topica u zadnjih 10 postova nesto smisleno.
Radi ljudi koje zanima ova tematika dati cu nekoliko siteova gdje je problematika poprilicno dobro obradena. Mada za vise preporucam knjige, recimo od Dr. Beckera "Body electrics" gdje su ova tema i laboratorijski rezultati opisani u detalje.


www.silvermedicine.org - poprilicna baza podataka jedne skupine ljudi razlicitih profesija - ko misli da LVDC-om ne nastaje samo cista voda moze ovdje potraziti dosta informacija za izvedbu elektrolize

www.silver-colloids.com - site covjeka koji pokusava dobiti sta je vise koloida na ustrb iona srebra te mu uspijeva. Zacudo postupkom srodnim LVDC-u. Sve u svemu cudo . Tip ne da ima koloide vec kontrolira velicinu koloidnih cestica na odredenoj razini. Za to ima i certifikate fakulteta, sustava kontrole u Americi i priznanja sa raznim medunarodnih skupova. Na siteu mozete nac i prosjek velicine koloidnih cestica i udio pojedinih velicina u njegovom produktu.
Recimo i certifikat o tome ne da li ima koloida vec da li ih odrzava na velicini gdje imaju odredenu biolosku aktivnost. Takoder gore ljudi mogu nac i cijeli niz mikrobioloskih studija o utjecaju srebra na razne bakterije. Sve elektrolizom sa srebrnim elektrodama.



Malo razjasnjenje za kraj o tom misticnom ionsko - koloidnom cudovistu koje nastaje LVDC-om!
Quote:
colloidal silver solution – A solution containing pure water and nanometer sized silver particles in a colloidal suspension. Most silver colloids also contain silver ions . Typically, the silver in ionic form constitutes 90% or more of the total silver in solution . If the solution contained all ions and no particles, it would be considered an ionic solution, not a colloid since there would be no particles suspended in the water. If the solution contained only particles and no ions, it would be considered a pure colloid. The particles remain suspended in the water owing to a particle charge which causes an electrostatic mutual repulsion of the particles. This particle charge is due to adsorption of ions from the surrounding solution and is called zeta potential .
Treba rec da covjek ne podrzava klasicnu LVDC metodu jer po njemu 10 - 20% koloidnih cestica u vodi nisu "prava stvar" te inzistira da ionsko srebro bude u mnogo manjoj kolicini. Zato ima cijeli niz aktivnosti nakon klasicne elektrolize (centrifuga npr) kojom osigurava da su mu u cistoj vodi koloidne cestice srebra u velikom suvisku u odnosu na ion srebra.


http://www.colloidalsciencelab.com/ - jedan od najcjenjenijih privatnih laboratorija u SAD-u. Kao sta ime kaze bave se pretezno koloidima i suraduju sa covjekom ciji sam site gore stavio. Zacudo i oni nalaze i ione i koloide u otopini nastaloj elektrolizon tipa LVDC i HVAC.
Misterij!!!!
Jos ako uzmemo da su osnivatelji labosa povezani sa mnogim bitnijim znanstvenim institucijama u Americi cudo je tim vece, a kulminira cinjenicom da u javnosti govore o tome kako u produktu nastalom LVDC metodom ima em iona em koloida!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.natural-immunogenics.com - s obzirom na njihov produkt Sovereign silver ipak moji favoriti. Proizvode metodom HVAC uglavnom visoko kvalitetno ionsko srebro.
Ni oni nisu imuni traziti razne laboratorije da certificiraju njihov proces i produkt.

http://www.natural-immunogenics.com/...n_Silver12.gif

Jedan certifikat o finoci njihovog proizvoda. Koloide su uspjeli zahvaljujuci kontroli struje i procese svest na minimum. Na cca 5%.

Laboratorij gdje proizvode "cistu vodu"

http://www.natural-immunogenics.com/lab.php

Neka dobra dusa sa foruma bi im trebala poslat pismo da im kaze da prestanu ulagati milijune dolara u instrumente za detekciju i filtraciju koloida jer ocigledno nista ne valja!

I na koncu reda radi, covjek koji je prije dosta godina napravio mozda najbolji "low cost" kucni generator "koloidnog srebra". Produkt daje na osnovu LVDC cca 85% ionskog a ostalo je cesticno srebro u suspenziji. Sta je najinteresantnije tip je to uspjesno patentirao. Zamisli, aparat koji vodu pretvara u cistu vodu ulaganjem elektricne struje ????

Tim amerima je zbilja sve moguce prodat!

Dakle - http://health2us.com/ions.htm - jedan omanji clancic gdje ukratko kometira problem ionsko - koloidno srebro. Kao sta se moze procitati i on naginje tome da proizvodi ionsko srebro a koloidni dio pokusava smanjiti sta je vise moguce. U kucnoj radinosti odredeni dio koloida je nuzno zlo pa tako i kod njegovog genratora.


Ako mi se bude dalo mozda dam pozamasan popis radova i knjiga na temu. Doduse neki su napredniji pa trivijalnosti sta i kako nastaje ostavljaju po strani i usredotocuju se na problem.
Od utjecaja srebra na bakterije (In vitro sve bakterije u nekoj manjoj koncetraciji sredi za manje od 6 minuta), viruse, dediferenciranje stanica neuroblasta - dakle povisenje kolicine maticnih stanica u organizmu itd. itd.

Sad cu se malo odmoriti od svog ovog holizma a vi uzivajte.
Alter is offline  
Old 23.08.2006., 23:18   #73
Quote:
Alter kaže:
Ok, buduci sam maloprije od kolega dobio komentare da sam "nevjerovatan" i "idiot"
Otvorenost je temelj svakog odnosa pa tako i među kolegama...
freudrick is offline  
Old 24.08.2006., 09:02   #74
Quote:
Alter kaže:
Istina je da nisam pogodan za instrukcije, zato ih vise ne dajem, jednostavno imam preveliki akademski nivo, preveliko laboratorijsko znanje da bih si dopustio da trosim vrijeme na takve stvari da tebi objasnjavam osnove.

Redoks jednadbe neces vidjeti. Mozda pojma nemam o cemu pricam, ako ti je tako lakse za razmisljati izvoli. Ali jbg-a nakon tvoje sigurne izjave o elektrokemijskom nizu sta ne mislis da samo gubis vrijeme? Naime evidento je da nastaje voda....

Kisik se ne oslobada naravno. On se doduse moze oslobadat kao nusprodukt jedne druge reakcije. Doduse cudi me da citiras taj site, ne toliko jer je to site od zene koja je tvrdila da ce u svibnju 2001 doci vanzemaljci na zemlju koliko zbog toga jer u tom tekstu pise da nastaju ioni i koloidi u vodi!?
Sta si promijenio misljenje?
A elektrokemijski niz?

Sta se tice tvog pitanja o "partneru" kationa serbra. Odgovor je - hidroksilni ioni, u slucaju snizenog pH jedan dio je i okruzen sa karbonatima. Sto je otopina dulje na zraku zbog otapanja CO2 taj postotak je visi sta utjece na kvalitetu otopine. Zbog pomicanja ravnoteze naime (WOW - u desno n.p. Thompson).
Ovo sa AgO necu ni komentirati. Nije sad vise ni bitno.
Možda bi tvoj visoki akademski nivo i ogromno znanje trebalo znati i sitnicu koju zna svaki student a to je da se u kiselom smanjuje koncentracija CO2 a ne povećava. Proklete ravnoteže, nikako da ih se savlada. Prvo nisi znao o kojoj se ravnoteži radi, onda si izmislio ravnotežu koje nema, a sada si i smjer fulao. No dobro neću te više gnjaviti s ravnotežama, ti si to davno savladao na svom... akademskom nivou jelte. Nečeš napisati redoks jednadžbu. Tako je. To je principijelan stav. Neki (ja naravno ne) bi rekli da je ne znaš napisati iako sam već tri puta tražio upravo to. No nema veze. AgO ne komentiraš....možda zato jer pokazuje oslobađanje kisika kojeg nema ili ima kao nusprodukt. Elektrokemijski niz i dalje vrijedi zato i želim drugu polureakciju . No ništa od toga zar ne. Imam drugo pitanje pa se nadam da nečeš biti principijelan kao u slučaju polurekcije. Koliko se vodika oslobađa kod tvoje proizvodnje jedne otopine "koloidnog" srebra. S tvojim visokim nivoom to ne bi trebalo predstavljati problem. Možda možeš napomenuti uvjete (jakost, voltaža i vrijeme) ukoliko nije tajna.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 24.08.2006., 16:16   #75
Znakm da sam rekao da necu ali ovo moram prokomentirati.
Urnebes, vec prije sam zamijetio da ti zapravo ne shvacas sta ja tebi pisem.

Ja napisem ovo....

Quote:
u slucaju snizenog pH jedan dio je i okruzen sa karbonatima. Sto je otopina dulje na zraku zbog otapanja CO2 taj postotak je visi sta utjece na kvalitetu otopine. Zbog pomicanja ravnoteze naime (WOW - u desno n.p. Thompson).
A tvoj komentar je???

Quote:
kumek kaže:
Možda bi tvoj visoki akademski nivo i ogromno znanje trebalo znati i sitnicu koju zna svaki student a to je da se u kiselom smanjuje koncentracija CO2 a ne povecava. Proklete ravnoteže, nikako da ih se savlada. Prvo nisi znao o kojoj se ravnoteži radi, onda si izmislio ravnotežu koje nema, a sada si i smjer fulao.

Ovo gore....
Dakle svasta. Ajmo moje i tvoje izjavu za ovu priliku cisto da ti nacrtam sta mislim rastaviti na proste faktore.

CO2(g) + H2O (l) -> CO3 2- (aq) + 2H+(aq)

Da li je tako? Tako je!
Dakle da ponovo ponovim i komentiram gornju reakciju.

Quote:
u slucaju snizenog pH jedan dio je i okruzen sa karbonatima. Sto je otopina dulje na zraku zbog otapanja CO2 taj postotak je visi sta utjece na kvalitetu otopine. Zbog pomicanja ravnoteze naime (WOW - u desno n.p. Thompson).

1. Da li se kao posljedica otapanja CO2 u vodi snizuje pH? Snizuje se!
2. Da li kao posljedica otapanja CO2 nastaju karbonatni ioni? Nastaju!
3. Da li to utjece na kvalitetu proizvoda? Utjece!
4. Da li u kontroliranim uvjetima vise otopljenog CO2 znaci da je otopina blago kiselija? Znaci!
5. Da li bi se zbog "nestajanja" karbonata, kada bi nesto uzimalo karbonatne ione iz otopine ravnoteza pomicala u desno? Bi!
6. Da li sam upravo tako napisao? Jesam!
7. Da li sam igdje napisao da se povecanjem kiselosti povecava kolicina CO2? Nisam!!!!
8. Da li si ti iz nekog misticnog razloga tako to protumacio? Jesi!
9. Da li je to pokazatelj bilo dekoncetracije, bilo totalnog nerazumijevanja pisanog teksta? Jeste!
10. Da li ti je prvi put na ovom topicu da to radis? Nije!


Ok, ajmo dalje.
Takoder cu numerirat radi boljeg snalazenja....

Ste se tice redoks reakcija. Istina, pomalo iz principa ih necu reci. Medutim pravi razlog je da bi tebi to bilo prekomplicirano, zapitkivao bi me, i ja bih trosio hrpu vremena objasnjavajuci ti osnove mada sam si obecao da to necu raditi.
Uostalom, ako sam razmislis zasto je siutacija relativno kompliciranija od neke klasicne reakcije, i izmozgas to, shvatit ces zasto je moguce da u vodi napravis sa lakocom koloidno srebro u nekom postotku do 20% na ustrb ionskog, zasto sa povecanjem struje sa metodom LVDC udio koloida raste, zasto u lose napravljenom pripravku pri gledanju Tyndallovog efekta cak i cestice od oko 5000 nm i vise se mogu uociti golim okom, zasto se srebrna elektroda pojacano "trosi" itd. itd..
Jer ti si ipak do sad izjavio.

1. Da na pocetku opisanom metodom (LVDC) ne nastaju koloidi.
2. Ne nastaju ni ioni.
3. Desava se cista elektroliza vode!
4. Da bi imao koloide srebra u vodi dobivenoj na taj nacin trebam dodati jos koji ion (spomenuo si amonijev ion). Totalni promasaj! Hidrofilni koloidi, hidrofobni kolidi, agregati....i sl....prouci.
5. U istom postu gdje nekoj zeni solis pamet kako nema pojma o kemiji (i nema doduse) izjavljujes slijedece

Quote:
A) Koloid nečega ne može biti ulje u vodi...to je emulzija kao što mi znamo za razliku od tvojih MI koji ne znate.
Emulzija je vrsta koloida! Obicno govori o tekucim cesticama u koloidnom stanju u tekucoj fazi. Da ne pricam da je kolega Edimion izjavio da to ne moze biti koloid jer fali EMULGATOR!
6. Govoris o placebo utjecaju supstance o kojoj su napravljene stotina studija.

Kao sto vidis moram sad biti oprezan koje teme povlacim i u kojoj mjeri.

Za sad cisto za tvoje potrebe ako te netko pita.Izjavljujem "JA NE ZNAM REDOKS REAKCIJE NITI KEMIJSKU RAVNOTEZU" .



Quote:
Koliko se vodika oslobađa kod tvoje proizvodnje jedne otopine "koloidnog" srebra. S tvojim visokim nivoom to ne bi trebalo predstavljati problem.
Moj akademski nivo i ja takve stvari racunamo napamet rutinski.
Ajde otprilike, pretpostavimo da smo sveli koloide na minimalnu razinu tek toliko da aproksimiramo onako bez papira.

Dakle recimo da imamo 10 ppm vrhunski produkt otopinu uglavnom ionskog srebra.
To znaci 10 mg po litri cca. Dakle u litri imamo 10 mg srebra sto je (da ne korsitim digitron) recimo manje od 10 x 10exp(-5) mola. Dakle na elektrodi se oslobodi cca nesto manje od 5 x 10exp(-5) mola vodika.
Pri nekim standardnim uvjetima , dakle molarni volumen i tako, to je cca 1 cm3 vodika. To odgovara opazenom jer se sitni mjehurici vide tijekom reakcije, pogotovo dok je jaca tj kod koncetriranijih otopina. Naravno, vodik se vidi...kisik ne.


Quote:
Možda možeš napomenuti uvjete (jakost, voltaža i vrijeme) ukoliko nije tajna.
Sta se takvih stvari tice ja i moj akademski nivo smo na uvijek na usluzi .

Voltaza i snaga struje nisu sami po sebi jaki. Bitna je gustoca struja po jedinici povrsine elektrode radi frikcije elektroda u srazu sa strujom.
Ali ovako, Sa LVDC radim sa 18 V, struja na elektrodama je po 2.5 mA, gustoca struje je oko 0.15 mA/cm2. Vrijeme je do tri sata ili ponekad 4 ili 2 sata. sve ovisi o volumenu vode.

Drago mi je da polako sa "da li radi" presli na "kako radi".
Alter is offline  
Old 24.08.2006., 20:45   #76
Pojasnio si što si mislio i to je OK. Moja pogreška je bila što sam spomenuo CO2 umjesto karbonatni ion (iako su u ravnoteži) pa kad kažeš otapanje CO2 odnosi se na nastanak ugljične kiseline koja ti fali u jednadžbi. Činjenica da u kiseloj otopini ima manje karbonatnog iona je neosporna i na nju sam se vezao. Ti si napisao da je u slučaju sniženog pH dio okružen karbonatima (to je točno utoliko kolika je ravnotežna koncentracija otopljenog CO2). Ukoliko se ne koristi voda bez CO2 (koja se rijetko koristi) i to u zatvorenom sustavu dodatnog zakiseljavanja otapanjem CO2 nema jer je u ravnoteži, i zbog toga sam ono gore napisao. Kako si ti napisao da su ti protu-ioni hidroksilni ioni tada tvoje ztvrdnja da je riječ o blago-kiseloj otopini otapanjem CO2 ne stoji jer ti je otopina lužnata. Doduše u lužnatoj otopini ćeš imati više otopljenog karbonatnog iona nego u kiseloj i ako je nešto razlog veće količine karbonata to sigurno nije blaga kiselost otopine nego pomak zbog lužine.
Sada kaj se tiče pomaka ravnoteže, to bi vrijedilo u slučaju da uklanjaš karbonatne ione iz otopine (iako mislim da u ovoj ti zapravo uklanjaš vodikove ione nastale otapanjem CO2 jer tvrdiš da nastaju hidroksilni ioni kao counter-ioni). Nigdje nisi napisao kako se ti ioni uklanjaju. Trebali bi biti uklonjeni recimo taloženjem. Kao protu-ion srebrnim ionima (kao što si napisao) nisu uklonjeni iz otopine i taj pomak ne vrijedi. Za redokse ne znam, za ravnoteže i dalje mislim da ih ne kužiš dobro.
Onu ispravku o emulziji sam napisao ja, a ne endimion - moja brzopletost u prvom postu kad sam proglasio ulje na vodi emulzijom.
Moram priznati očekivao sam realnu količinu nastalog vodika a ne račun u nazad i to za uvjete koje sam ja dao. Ti tvrdiš da je dominantan proces redoks pomoću kojeg nastaje Ag+, ja u to ne vjerujem. Rad gdje je to elaborirano nisi dao, formule redoksa ne daješ, u udžbenicima toga nema, na internetu (barem površnija pretraga) ne daje nikakve redoks reakcije za takav slučaj, sastav koloida također nisi dao, barem približan. Anyway, obzirom da ne želiš napisati redoks jednadžbe (pa makar i bez objašnjenja) kad bum imal vremena napravil bum sam pokus da vidim jel se zaista ne oslobađa kisik.
Moj stav je bio da je kod ovakvog procesa dominantna reakcija elektroliza. Naravno nikad niti jedan proces nije samo jedan i postoji mogućnost drugih procesa to se i ne treba isticati. Kada se isto radi s platinom i platine polako nestaje pa nitko ne tvrdi da se zbog toga elektroliza ne dešava. No, živi bili pa vidjeli.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 15.09.2006., 22:56   #77
ljudi svaka cast. nasmijao sam se do suza. predlazem odgovornima da prebace temu u humor
__________________
''Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room!''
kaufman is offline  
Old 01.10.2006., 13:13   #78
Ova stranica je nastala kao skroman odgovor sve zapjenjenijoj farmaceutskoj industriji.
Ožujak 2006
samo čitam is offline  
Old 01.10.2006., 19:32   #79
bullshit.

pročitao sam hrpu slova tražeći mehanizam djelovanja i NEMA NIŠTA.


Međutim, treba naglasiti da se radi samo o mjeri opreza jer nije zabilježen ni jedan slučaj oštećenja crijevne flore zbog uzimanja koloidnog srebra.

da, kao srebro raspoznaje koje su bakterije dobre a koje loše?
i crijevne su loše ako se nađu tamo gdje ne treba.

Prvi efekt kod dodavanja vodikovog peroksida je taj da on sam po sebi ima povoljan utjecaj na zdravlje.

kriste isuse! vodikov peroksid zdrav??? pa to je jedan od najjačih otrova za stanicu!

oštrcavanje ozona u rektalne vene!??!
ajme ne mogu vjerovati. da sam u vladi, dekretom bih zabranio sve ove budalaštine. plus homeopate koji ubiru lovu za to što ljudima prodaju vodu.

koja je ovo hrpa g*vana
samo se vi kljukajte teškim metalima i visokooksidativnim smjesama, pa ćemo vidjeti tko će prije umrijeti i na koji način.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 01.10.2006., 20:32   #80
Cool

Glede vodikovog peroksida, nisi se baš potrudio prenjeti cijelu informaciju, a to se onda zove - DEZINFORMACIJA.

Da ti ne ponestane materija za pljuvanje, evo još malo:

Quote:
Nobel prize winner Dr. Otto Warburg demonstrated over 50 years ago the basic difference between normal cells and cancer cells. Both derive energy from glucose, but the normal cell requires oxygen to combine with the glucose, while cancer cells break down glucose without oxygen, yielding only 1/15 the energy per glucose molecule that a normal cell produces. This is why cancer cells have such a huge appetite for sugar, and also why people who consume excessive quantities of sugar tend to get cancer more often."

"The most common form of hydrogen peroxide therapy used by doctors is as an intravenous drip. For use at home, some individuals add a cup of 35% food grade hydrogen peroxide [or 10 cups of 3%] to a bathtub of warm water and soak for 20 to 30 minutes as the hydrogen peroxide is absorbed through the skin. Others drink a glass of water to which several drops or more of food or reagent grade hydrogen peroxide [note: use Food Grade H2O2 - see below] have been added. Although there have been reports of improved health with oral use, physicians like Dr. Farr believed that taking hydrogen peroxide orally could have a corrosive and tumorous effect on the stomach and small intestine and advised against using it. There is animal research supporting this caution."

LINK
Quote:
What is Food Grade Hydrogen Peroxide?

Food Grade Hydrogen Peroxide is a naturally occurring water-like liquid that has many practical applications both inside and outside the home.

Food Grade Hydrogen Peroxide is made up of two hydrogen atoms and two oxygen atoms. Hydrogen Peroxide looks like water (H2O), but that extra oxygen molecule makes this natural water additive one of the most powerful oxidizers known to man. It is formed in nature by the action of sunlight on water, and even in honey!

You are probably already familiar with using the low grade 3% hydrogen peroxide in your medicine cabinet as an antiseptic on cuts and scrapes. Being a powerful oxidizer, Hydrogen Peroxide kills bacteria, viruses and fungi. This means it is also great for disinfecting your kitchen and bathroom. You can make your household cleaner and safer just by substituting Hydrogen Peroxide for those caustic chemicals you are currently using.

Did you know that your body makes Hydrogen Peroxide to fight infection? It is a fact that Hydrogen Peroxide must be present for our immune system to function correctly. White blood cells are known as Leukocytes. Leukocytes are divided into three classes: Granulocytes, Lymphocytes and Monocytes. Granulocytes are themselves divided into three classes: Neutrophils, Eosinophils and Basophils. Neutrophils produce Hydrogen Peroxide as the first line of defense against toxins, parasites, bacteria, viruses and yeast.

LINK
A evo i malo na 'rvackom, ako ti je engleski težak.

Quote:
Što uzrokuje infekciju urinarnog trakta?

U 90% slučajeva infekcija urinarnog trakta uzročnik je bakterija Escherichia coli., koja normalno živi u debelom crijevu. Staphylococcus saprophyticus je drugi najčešći uzročnik u žena (5-10%). Ostale vrste su Klebsiella, Proteus mirabilis, Ureaplasma urealyticum, Chlamidia i Enterococci. Kod zdravih žena, vagina je kolonizirana laktobacilima, mikroorganizmima koji održavaju visoku kiselost okoline (nizak pH), što je za ostale bakterije nepovoljno. Laktobacili proizvode vodikov peroksid koji pospješuje eliminaciju bakterija i smanjuje sposobnost prianjanja E. coli na sluznicu. Kada se broj laktobacila smanji, povisuje se pH, a time i opasnost od infekcije. Međutim do infekcije ne dolazi svaki puta kada bakterije dospiju u mjehur. Kod normalnog uriniranja mnoge se bakterije iz njega isperu. Promjene u količini ili vrsti kiseline koja se nalazi u genitalnom i urinarnom traktu, glavni su faktori koji smanjuju otpornost na infekciju.

LINK
Btw., Endi, kako napreduje zaleđivanje vode i stvaranje mjehurića zraka koji se na taj način izdvaja pri kristalizaciji vode? Nije još uspio pokus? Nema veze, vidiš da ni ja nisam održao obečanje da neću više pisati sve dok ne objaviš svoje rezultate ovdje.

Između ostalog, kupio sam novi Samsungov frižider sa Silver Nano tehnologijom. Ali, ti naravno već znaš da je to mazanje očiju od strane Samsung-a.

Quote:
SAMSUNG SILVER NANO TEHNOLOGY

SilverNano:

The Silver Nano Health System is a comprehensive system developed by Samsung to improve your quality of life by eliminating bacteria from the places that count most. Despite our hopes, the appliances we rely on often become breeding grounds for very bacteria and odors we hope to remove. Just as a dirty washer never truly cleans clothes, only clean air conditioners and purifiers can supply clean air, and a clean, bacteria free refrigerator keeps food fresh longer. Samsung has found a solution in the safety of silver, ionizing silver into ions for an effective coating that lets your home appliances remain remarkably free of bacteria and odors. We’re creating a zone of protection for the health and safety of your family’s future. It’s here, it’s clear and it’s silver.

Nano technology:

Nano Technology deals with molecular and atomic particles that are measured in nanometers (billionths of a meter or 10-9 meters). When converted to such a level a material may take on new properties and functions or increase the ability of that substance to reach and penetrate different areas. Not only does the nano size allow Ag+ ions to easily penetrate cells of microorganisms, but the positive charge increases surface area and even draws the negatively charged elements toward them increasing their ability to affect more molecules.

Silver:

Silver Nano ions have proven their ability to sterilize over 650 types of bacteria and serve a better world up to you in style. Recent advancements in technology and increased consumer demand for health-promoting products are giving rise to many new items that use silver for highly effective sanitization so Samsung has developed a silver spoon for your appliances.

LINK NA SAMSUNGOVU STRANICU
I još nekoliko podataka, koje ćeš vjerojatno isto tako popljuvati...

Povijesne uporabe Srebra

Stari Egipćani: koristili su srebro radi čuvanja hrane u skladištima od plijesni i gljivica.
Feničani: koristili su srebrene posude radi sprečavanja napada mikroba na zalihe vode.
Sjeverna Amerika: pioniri u zapadnoj Americi stavljali su srebrni novčić u šalice s mlijekom da ga održe svježim bez rashlađivanja.
14 stoljeće Europa: bogati roditelji su davali svojoj djeci da sišu srebrne žlice u borbi s Bubonic kugom.
Njemačka 1884: Njemački liječnik je stavljao blagu otopinu srebra u oči tek rođenoj djeci kako bi spriječio infekcije očiju.
samo čitam is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:51.