Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2008., 01:01   #1081
Zločesti znanstvenici u promoviranju otrovnih supstanci II

Medicinski fakultet Univerziteta u Kragujevcu, Institut za fiziologiju

str. 4.

http://srebrnamedicina.org/images/Fizioloski4.jpg
sinkezg is offline  
Old 11.02.2008., 01:03   #1082
Zločesti znanstvenici u promoviranju otrovnih supstanci II

Medicinski fakultet Univerziteta u Kragujevcu, Institut za fiziologiju

str. 5.

http://srebrnamedicina.org/images/Fizioloski5.jpg
sinkezg is offline  
Old 11.02.2008., 01:04   #1083
Zločesti znanstvenici u promoviranju otrovnih supstanci II

Medicinski fakultet Univerziteta u Kragujevcu, Institut za fiziologiju

str. 6.

http://srebrnamedicina.org/images/Fizioloski6.jpg
sinkezg is offline  
Old 11.02.2008., 01:04   #1084
Zločesti znanstvenici u promoviranju otrovnih supstanci II

Medicinski fakultet Univerziteta u Kragujevcu, Institut za fiziologiju

str. 7.

http://srebrnamedicina.org/images/Fizioloski7.jpg
sinkezg is offline  
Old 11.02.2008., 01:06   #1085
Zločesti znanstvenici u promoviranju otrovnih supstanci II

Medicinski fakultet Univerziteta u Kragujevcu, Institut za fiziologiju

str. 8.

http://srebrnamedicina.org/images/Fizioloski8.jpg
sinkezg is offline  
Old 11.02.2008., 01:07   #1086
Zločesti znanstvenici u promoviranju otrovnih supstanci III

Medicinski fakultet Univerziteta u Kragujevcu, biološki institut

str. 1.

http://srebrnamedicina.org/images/Bioloski1.jpg
sinkezg is offline  
Old 11.02.2008., 18:31   #1087
Gdje to srebro sudjeluje u staničnom metabolizmu? Koja to reakcija i koji enzim? Od metala kao kalcij te natrij i kalij u staničnom metabolizmu sudjeluju uglavnom prijelazni metali. Primjerice Handbook on Metalloproteins ne spominje niti jednu jedinu enzimsku reakciju u kojoj sudjeluje srebro niti srebro uopće. To gore je hrpa smeća, a pogotovo ono sranje od njihove kontrole pacijenata pa jel oni uopće znaju kako se rade pokusi treće kliničke faze i koliko to košta? Kaj mislite koliko to košta kad je Pliva svoj sumamed morala to napraviti u suradnji s Pfizerom jer nisu mogli snositi troškove treće faze. To je sponzorirano istraživanje od tvrtke i za mene osobno taj fakultet ne predstavlja nikakvu referencu. Upravo suprotno. S ovakvim istraživanjem bi te FDA poslao u zatvor zbog izvođenja nekontroliranih pokusa na ljudima. U takvim zemljama se stvarno svako smeće dade pravdati za pinku. Prije par godina je izašlo priopćenje Kazahstanske akademije znanosti koja je dala potvrdu tvrtki za CJEPIVO protiv raka. Toliko o tim i takvim znanstvenim institucijama. Srebro je u uporabi već 200 godina i najmanje stoji da se nije istraživalo. Podaci o eksternoj uporabi srebra su poznati i nitko ih ne dovodi u pitanje a i za probavni trakt bi mi bilo jasno jer praktički je slično eksternoj uporabi. Ovo je šmarn malo točnog malo izmišljenog a sva za kinticu.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 11.02.2008., 22:55   #1088
E ljudi,
u 'mojoj' se industriji koristi srebro bromid koji se nakon reakcije sa svjetlom topi u razvijacu i baca.
bi li se nekako to srebro moglo procijediti iz tog razvijaca pa onda da se proda ovima koji proizvode lijekove?
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Old 11.02.2008., 23:37   #1089
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
...
A ja sam čuo da je srebro otrovno...?!?

Ovo s trećom fazom ti baš i ne stoji jer si pomiješao neke stvari. Srebro je dodatak prehrani a ne lijek! Zato ih nikakva FDA ne bi mogla kazniti ni za šta jer se radi o dodatku prehrani. Sumamed je lijek pa zato za njega vrijede sasvim druga pravila. Srebro je istog statusa kao i željezo ili vitamin c.
Što se tiče Kazahstana, cjepiva, Pfitzera i takvih stvari, što reći nego da bi Pfitzer i slični trebali prvo pomesti ispred svog praga (prije sam naveo link za krivo oglašavanje za lijek protiv pušenja i prešućene posljedice).
Što se tiče literature koju spominješ (onu jednu knjigu), ovdje ti je navedena hrpa literature pa mi u najmanju ruku zvuči nerazumno tvrditi kako su to sve gluposti i laži kad postoji dostupna literatura i sve je lako provjerljivo.

No, uzalud vam trud svirači, nekima je srebro otrovno bez obzira što ga FDA deklarira kao dodatak prehrani.
sinkezg is offline  
Old 12.02.2008., 12:34   #1090
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
A ja sam čuo da je srebro otrovno...?!?

Ovo s trećom fazom ti baš i ne stoji jer si pomiješao neke stvari. Srebro je dodatak prehrani a ne lijek! Zato ih nikakva FDA ne bi mogla kazniti ni za šta jer se radi o dodatku prehrani. Sumamed je lijek pa zato za njega vrijede sasvim druga pravila. Srebro je istog statusa kao i željezo ili vitamin c.
Što se tiče Kazahstana, cjepiva, Pfitzera i takvih stvari, što reći nego da bi Pfitzer i slični trebali prvo pomesti ispred svog praga (prije sam naveo link za krivo oglašavanje za lijek protiv pušenja i prešućene posljedice).
Što se tiče literature koju spominješ (onu jednu knjigu), ovdje ti je navedena hrpa literature pa mi u najmanju ruku zvuči nerazumno tvrditi kako su to sve gluposti i laži kad postoji dostupna literatura i sve je lako provjerljivo.

No, uzalud vam trud svirači, nekima je srebro otrovno bez obzira što ga FDA deklarira kao dodatak prehrani.
Joj daj ne kaki, dodatak prehrani je samo zakonska kategorija ali ako radiš ispitivanja na ljudima ona se rade po propisima a ne kak mi se kua digne. Pogledao sam ja popis literature i on je uglavnom ili vanjska primjena ili proizvodnja ili meni osobno sumljive reference i zato tvrdim da je to šmarn točnih i izmišljenih podataka no pustimo mi to. Ponovno, nađi mi u toj literaturi ili bilo kojoj drugoj gdje je to srebro potrebno u staničnom metabolizmu i gdje je to srebro potrebno za normalno funkcioniranje metabolizma bilo gdje u organizmu. Evo ovo je zadnje, obzirom da uopće ne odgovaraš na pitanja od značaja u ovoj temi. Da srebro je otrovno ali srećom ukoliko se ne pretjera s oralnom terapijom njega toliko malo uđe u organizam da ne uzrokuje štetu niti radi ikakvu korist osim na mikrofloru probavnog trakta ili kod vanjske primjene.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 12.02.2008., 14:30   #1091
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
A ja sam čuo da je srebro otrovno...?!?

Ovo s trećom fazom ti baš i ne stoji jer si pomiješao neke stvari. Srebro je dodatak prehrani a ne lijek! Zato ih nikakva FDA ne bi mogla kazniti ni za šta jer se radi o dodatku prehrani. Sumamed je lijek pa zato za njega vrijede sasvim druga pravila. Srebro je istog statusa kao i željezo ili vitamin c.
Što se tiče Kazahstana, cjepiva, Pfitzera i takvih stvari, što reći nego da bi Pfitzer i slični trebali prvo pomesti ispred svog praga (prije sam naveo link za krivo oglašavanje za lijek protiv pušenja i prešućene posljedice).
Što se tiče literature koju spominješ (onu jednu knjigu), ovdje ti je navedena hrpa literature pa mi u najmanju ruku zvuči nerazumno tvrditi kako su to sve gluposti i laži kad postoji dostupna literatura i sve je lako provjerljivo.

No, uzalud vam trud svirači, nekima je srebro otrovno bez obzira što ga FDA deklarira kao dodatak prehrani.
U globalu,
Gle,neovisno o tome sto se vodi kao dodatak prehrani postoje pravila kojima podlijezu i isti,znaci,moraju na bocici,paketu( ili kako je vec pakirano) pisati upozorenja,kontraindikacije ,nacin primjene i doziranje.

S druge strane klinicka ispitivanja(nakon formiranja znaci vremena istrazivanja) za prvu registraciju lijeka je i osim sto je vremenski dugotrajan proces,ponekad i rizik, a ujedno i strahovit trosak (zato se i daje vrijeme eksploatacije nakon registracije).Naravno da tu ,prvenstveno zbog troskova dolazi do svakojakih pizdarija poput izbacivanja nedovoljno ispitanih lijekova na trziste,pa presucenih i preradenih studija,no to je..jebiga,kapitalizam,a i neka druga tema.
U isto vrijeme registracija novog dodatka prehrani je daleko laksa,no ekvivalentno neispitanija.Stoga medu dodacima prehrani mozes naci sredstva za koja postoje pojedine studije(poput recimo shiitake gljiva,ekstrakta imele etc.),no nije provedeno klasicno ispitivanje potrebno za registraciju.
Is toga nuzno slijedi da bombasticni naslovi poput svemoguceg lijeka ili lijeka koji lijeci 1000 bolesti padaju u vodu ako to sredstvo nije podvrgnuto protokolarnom klinickom ispitivanju.Uostalom takav lijek jednostavno ne postoji neovisno o ispitivanjima.
S druge strane,vjerujem da bi u slucaju indicija da postoji takvo sredstvo vec davno zagrizla poneka farmaceutska kuca,no tu se radi o necemu sto je koristeno davno prije antibiotika i relativno je dobro poznato (bar sto se ucinka tice)(kao npr. vrba kao prethodnica andola),pa sumnjam da bi ijedna novonapravljena studija mogla ili imala sto posebno promijeniti u percepciji ,s obzirom da je odavno u upotrebi.
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Old 13.02.2008., 00:08   #1092
Quote:
danaye kaže: Pogledaj post
U globalu,
Gle,neovisno o tome sto se vodi kao dodatak prehrani postoje pravila kojima podlijezu i isti,znaci,moraju na bocici,paketu( ili kako je vec pakirano) pisati upozorenja,kontraindikacije ,nacin primjene i doziranje.
Slažemo se. Ne vidim razloga zašto bi kod srebra bilo drugačije i ne vidim da jest drugačije.

Quote:
S druge strane klinicka ispitivanja(nakon formiranja znaci vremena istrazivanja) za prvu registraciju lijeka je i osim sto je vremenski dugotrajan proces,ponekad i rizik, a ujedno i strahovit trosak (zato se i daje vrijeme eksploatacije nakon registracije).
Srebro nije lijek kao ni željezo ni c vitamin ni shitake gljive, srebro je dodatak prehrani. Zato ne može podlijegati ispitivanjima koja su potrebna da bi nešto bilo ili jest lijek.

Quote:
Naravno da tu ,prvenstveno zbog troskova dolazi do svakojakih pizdarija poput izbacivanja nedovoljno ispitanih lijekova na trziste,pa presucenih i preradenih studija,no to je..jebiga,kapitalizam,a i neka druga tema.
Tih drugih tema već sam se dohvatio ovdje, tek da se vide i te pizdarije.

Quote:
U isto vrijeme registracija novog dodatka prehrani je daleko laksa,no ekvivalentno neispitanija.Stoga medu dodacima prehrani mozes naci sredstva za koja postoje pojedine studije(poput recimo shiitake gljiva,ekstrakta imele etc.),no nije provedeno klasicno ispitivanje potrebno za registraciju.
Potrebno za registraciju čega?? Ponavljam, srebro nije i ne može biti lijek i da hoće jer je prirodna supstanca bez obzira što je u formi koloida, kao i c vitamin u formi šumećih tableta ili shitake gljiva u formi praha.

Quote:
Is toga nuzno slijedi da bombasticni naslovi poput svemoguceg lijeka ili lijeka koji lijeci 1000 bolesti padaju u vodu ako to sredstvo nije podvrgnuto protokolarnom klinickom ispitivanju.Uostalom takav lijek jednostavno ne postoji neovisno o ispitivanjima.
Ovdje dolazimo do dva termina: da je nešto lijek i da nešto liječi. Mogu li shitake liječiti kolesterol? Ne mogu, nisu lijek. Iako dokazano smanjuju kolesterol.


Quote:
S druge strane,vjerujem da bi u slucaju indicija da postoji takvo sredstvo vec davno zagrizla poneka farmaceutska kuca,no tu se radi o necemu sto je koristeno davno prije antibiotika i relativno je dobro poznato (bar sto se ucinka tice)(kao npr. vrba kao prethodnica andola),pa sumnjam da bi ijedna novonapravljena studija mogla ili imala sto posebno promijeniti u percepciji ,s obzirom da je odavno u upotrebi.
I dalje me jako zanima objašnjenje kako je srebro otrovno kad je to dodatak prehrani.
sinkezg is offline  
Old 25.02.2008., 04:23   #1093
Mislim da srbi ne bi lupetali tek tako o povoljnom utjecaju ionsko-koloidnog srebra na zdravlje.
cromaidenfreak is offline  
Old 25.02.2008., 20:25   #1094
Koloidno srebro - sredstvo za eliminaciju budala

Pozdrav svima,

Prije nego sto predjem na samo srebro, htio bi vas podjsetiti da se ziva
koristila za ljecenje nekih 400 do 500 godina.

Zanimljivo je kako prodavaci magle (iliti popularno zvani alternativici)
iskoristavaju naivnost i neznanje puka za osobnu korist, na direktnu
stetu drustva...

Koloidalno srebro uzrokuje ireverzibilnu diskoloraciju koze (Argyria),
ostecenje bubrega, zelucane smetnje, te ostecenje mozga i zivaca.

Evo, pa si i sami pogledajte:

PMID 3112046
PMID 15111684
Argyria In An Elderly Man. The Internet Journal of Dermatology. 2002. Volume 1 Number 2
PMID 8783381
PMID 6705320


A svim ovim looserima koji propagiraju nadrilijecnistvo bi preporucio da
se ili smire ili da pocnu sami na sebe sto prije primjenjivati svoje
lijekove (u sto vecim kolicinama).

Pozdrav,
__________________
--
pi
3.14159 is offline  
Old 26.02.2008., 00:33   #1095
Nikad to nisam uzimao, niti mi je potrebno. Koliko sam uspio shvatiti, čitajući po netu, argirija se dobija kod velikih doza i duže primjene. S druge strane, mnogi govore kako im je pomogla kratkotrajna primjena.
Ne kužim se u kemiju pa neću pametovati o tome, ali zar se srebro ne taloži u organizmu nakon dugotrajne primjene. Dosta ljudi je to probalo, a slučajeva argirije je malo.
Ono što hoću reći je da ikad su ljudi očajni, posežu za bilo čime. Zato bi dobro bilo da stavovi i za i protiv budu vrlo dobro dokumentirani.
Isto tako, ako je srebro djelotvorno, zašto se ne jave oni kojima je pomoglo. Ovdje ne vidim da ih baš ima previše.
cromaidenfreak is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.