Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2004., 18:09   #1
Fizijatrija

Dobih uputnicu i prijavih se tek za 19-tog. Dugo se ceka. Otisla sam tamo u Mladost, Daniciceva. Jel netko zna kakva je to procedura?
Nisam nikad isla na nikakvu terapiju (osim na struju), a sad me kicma skroz copila. Trnu mi noge i ruke i imam ruzne mucnine. Prosle godine sam isla na kompletno snimanje i imam par nekih ***oza i herniju. Toliko sam zapamtila .
Htjela sam u teretanu, no kak sam krenula malo sama vjezbat, nakon 10 minuta totalne laganice, meni se donji dio ledja skroz pokoci na pola sata. Tak sam prolongirala teretanu, vise iz straha.
Htjela bi vidjeti kaj mi fizijatar moze preporucit.
Imate li kakvih isustva?
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 18:12   #2
Ja sam isla u Danicicevu i skroz je OK, bolje nego na Sv.Duhu.
Sestre su OK, mozes se s njima dogovorit oko dolaska.....ali nemoj zaboravit papuce
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 18:37   #3
Nekak si mislim da se dogovaras s fizioterapeutima, a ne sa sestrama jer one ne provode fizioterapiju

Inace, ne znam kakvi su fizijatri, ali fizioterapeuti su OK. Ima jedna stara baba koja je nadrkana tu i tamo, ali su u globalu bolji od vecine drugih mjesta u Zagrebu.

Da saljem nekog svog, slala bih tamo ili na Sv. Duh.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 18:39   #4
Quote:
lahor kaže:
Nekak si mislim da se dogovaras s fizioterapeutima, a ne sa sestrama jer one ne provode fizioterapiju

Dobro si mislis...sorry!
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 18:40   #5
Prof. deformacija, Tanja

Nemrem podnijet to sestra, ali nemam nista protiv sestara.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 18:41   #6
Tanja, kaj je tebi bilo? Koliko si dugo isla?
Nekak se nadam da bi mi rekli koje vjezbe mogu sama delat u teretani
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 18:47   #7
Ja sam isto isla zbog kicme. Tamo bu ti radili ono kaj ti pise na uputnici, tj. na povijesti bolesti.
Ja sam imala "vezu" pa sam prosla skoro sve terapije. Nije utjesno, ali meni nisu bas pomogle.
Sto se tice teretane, slobodno ih pitaj kaj smijes radit, a i tamo imas dvoranu sa spravama, sigurno ces vjezbat uz njihov nadzor, a poslije ces to radit sama (meni su rekli da cu vjecno morat vjezbat )

Sretno
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 18:49   #8
Re: Fizijatrija

Quote:
xxGaladrielxx kaže:
Dobih uputnicu i prijavih se tek za 19-tog. Dugo se ceka. Otisla sam tamo u Mladost, Daniciceva. Jel netko zna kakva je to procedura?
Nisam nikad isla na nikakvu terapiju (osim na struju), a sad me kicma skroz copila. Trnu mi noge i ruke i imam ruzne mucnine. Prosle godine sam isla na kompletno snimanje i imam par nekih ***oza i herniju. Toliko sam zapamtila .
Htjela sam u teretanu, no kak sam krenula malo sama vjezbat, nakon 10 minuta totalne laganice, meni se donji dio ledja skroz pokoci na pola sata. Tak sam prolongirala teretanu, vise iz straha.
Htjela bi vidjeti kaj mi fizijatar moze preporucit.
Imate li kakvih isustva?
ceka se dugo, istina. Ako nemas vezu. S vezom ide i drugi dan ako treba.

Moja mama ima problema s kicmom. Upravo je u tijeku druga terapija unutar pola godine. Morala bi pitati gdje ide tocno ( vjezbe u bazenu, gimnastika i masaza ) ali cini mi se da ide tamo kod Botanickog ?

E da - i nemoj zaboraviti papuce
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 18:52   #9
Re: Fizijatrija

Quote:
xxGaladrielxx kaže:
Htjela sam u teretanu, no kak sam krenula malo sama vjezbat, nakon 10 minuta totalne laganice, meni se donji dio ledja skroz pokoci na pola sata. Tak sam prolongirala teretanu, vise iz straha.
E, da, nemoj se zajebavat sama, radje sacekaj taj 19. i miruj dotad.
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 20:42   #10
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
Tanja, kaj je tebi bilo? Koliko si dugo isla?
Nekak se nadam da bi mi rekli koje vjezbe mogu sama delat u teretani
Gotovo je sigurno da ces raditi vjezbe dinamicke stabilizacije kraljesnice, neke od njih na lopti. Teske su

Kad prodjes fizioterapiju mozes i traziti da ti preporuce vjezbe koje mozes raditi u teretani. Ionako se ocekuje da nastavis vjezbati doma nakon zavrsetka fizioterapije.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 20:46   #11
Re: Re: Fizijatrija

Quote:
Winona kaže:
ceka se dugo, istina. Ako nemas vezu. S vezom ide i drugi dan ako treba.

Moja mama ima problema s kicmom. Upravo je u tijeku druga terapija unutar pola godine. Morala bi pitati gdje ide tocno ( vjezbe u bazenu, gimnastika i masaza ) ali cini mi se da ide tamo kod Botanickog ?

E da - i nemoj zaboraviti papuce
Vjerojatno Mihanoviceva iliti Zavod za reumatske bolesti, fizikalnu medicinu i rehabilitaciju dr. Drago Čop. Dok sam tamo odradjivala vjezbe zvala sam to kazneno-popravni dom. Sad su dobili novu seficu koja ce, nadam se, nesto promijeniti. Tamo je jedino sto valja taj bazen. Sve ostalo sve svodi pasivnu fizioterapiju, uglavnom primjenu struja, sve izgleda kao na tvornickoj traci, nema vremena za invididualni pristup, a vecina osoblja je . Npr. prozivaju "tko ima 101 (to je sifra za jednu proceduru). Ili pitaju pacijenta "a vama je danas prvi put", a covjek taman zavrsava desetodnevnu terapiju. Sve u svemu .
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 23:41   #12
a kakve slape spominjete? jel mogu tenisice?
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 23:49   #13
Ja ti pojma nemam, ali koliko se sjecam ne smije se po strunjacama na kojima se lezi hodati u obuci.

Ja ti predlazem da si uzmes nekakav mali rucnik za ispod glave da ne lezis na tome ako ces imati koju takvu vjezbu.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 08:24   #14
Pa nebus valjda usla u cizmama u dvoranu i legla na strunjacu

Ma mozes i tenisice, bilo kaj, samo da nisi u onom u cemu si dosla.
Slape su ti jednostavnije zbog skidanja kad si na strunjaci.
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 21:11   #15
Re: Re: Re: Fizijatrija

Quote:
lahor kaže:
Vjerojatno Mihanoviceva iliti Zavod za reumatske bolesti, fizikalnu medicinu i rehabilitaciju dr. Drago Čop. Dok sam tamo odradjivala vjezbe zvala sam to kazneno-popravni dom. Sad su dobili novu seficu koja ce, nadam se, nesto promijeniti. Tamo je jedino sto valja taj bazen. Sve ostalo sve svodi pasivnu fizioterapiju, uglavnom primjenu struja, sve izgleda kao na tvornickoj traci, nema vremena za invididualni pristup, a vecina osoblja je . Npr. prozivaju "tko ima 101 (to je sifra za jednu proceduru). Ili pitaju pacijenta "a vama je danas prvi put", a covjek taman zavrsava desetodnevnu terapiju. Sve u svemu .
ne znam lahor, ona je zadovoljna. Kaze da je vjezbala puno i da joj je na pocetku vjezbi bilo jos gore, prvih par dana a poslije joj je terapija puno pomogla.

Ako dobije jos koju turu - sto da joj Sv.Duh preporucim ? Jel se to moze birati ?

Thanks
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 22:36   #16
Ne, ako joj se tamo stanje poboljsalo nema smisla mijenjati. Uostalom, ako je zadovoljna onda sve pet
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 17:33   #17
Quote:
lahor kaže:
Ne, ako joj se tamo stanje poboljsalo nema smisla mijenjati. Uostalom, ako je zadovoljna onda sve pet
ne iskljucjem i to da su prema njoj bili malo bolji, poznaju ju, ona radi u Djecjoj bolnici.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 00:23   #18
Bogme ću ja tamo za kojih mjesec dana na ispit
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2004., 20:19   #19
Ne zaboravi papuče
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2004., 22:42   #20
Quote:
Tija kaže:
Ne zaboravi papuče
to mi reci za tjedan dana
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:57.