Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2009., 12:31   #41
šta znaće one oznake u mjerenju tlaka npr.16/8 PR ?
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 15:47   #42
Question

Quote:
tindlbel kaže: Pogledaj post
šta znaće one oznake u mjerenju tlaka npr.16/8 PR ?
pa zar nitko nezna???
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 08:12   #43
Očito
Meri Poppinsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 18:58   #44
imam tlak 140/60, znači velika je rezika između dija i sistolickog.. što mi je činiti? zbog čega je to tako? koliko je to opasno?
marko21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 11:23   #45
Thumbs up caj od imele( Imela -Viscum album )

Dugotrajnim pijenjem čaja od imele mogu se riješiti mnogi problemi vezani uz poremećaj metabolizma kao što su: niski ili visoki krvni tlak, povišeni šećer, tegobe u klimakteriju, a stari travari su je koristili i kao djelotvorno sredstvo kod padavice. Naime, imela vrlo dobro djeluje na žlijezde s unutrašnjim izlučivanjem te na taj način dovodi u ravnotežu sve metaboličke procese u našem organizmu.


ili čaj od gloga ( crataegus laevigata ) cvijetovi i listovi gloga.

Glog jedna od najvrijednijih i najdjelotvomijih llekovitih biljaka za srce. Glog jaca i regulira rad srca. Osim toga, glog je izvanredan regulator krvnog tlaka, pri cemu ne samo da snizuje povišeni krvni tlak, nego povisuje preniski krvni tlak u oslabljenog srcanog mišica. Dobar je u lijecenju oštecenog srcanog mišica u starosti, kod upale srcanog mišica, u lijecenju zakrecenja krvnih žila i angine pectoris. Glog djeluje na smirenje nervnog sustava.
JaBitTe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 20:55   #46
tlak

ne znam da li je tvoj problem zabrinjavajući ili ne. Ja imam slijedeća iskustva - tlak mi skače, tj. povisuje se bez ikakvog razloga, bez nekog kontinuiteta, bez obzira je li bilo nervoze, stresa ili ne. Bila sam kod 20 doktora, napravila sve moguće nalaze, ali nitko mi nije pomogao. Sad se borim s tim na prirodan način. Čekam da prođe.

Quote:
art vandeley kaže: Pogledaj post
Ukratko,
imam problema sa visokim tlakom, u pravilu je veci od 140/85, do 150/90, kada je stres u pitanju ode i do 160/95. Tko ima iskustva, slican problem etc. Odradio sam domaci zadatak i pronasao sve o tvarima, elementima i hrani koja pomaze i odmaze. Zanimaju me konkretna iskustva i konkretni savjeti, sto vam je pomagalo, odmagalo......Cini mi se da ova tema (konkretno ova) jos nije bila na ovoj grupi (bar ne u zadnje vrijeme)


p.s. btw napravio sam vecinu testova, tako da izgleda da spadam u 95% ljudi kojima se ne zna razlog visokog tlaka (nisam overweigh, presto sam pušiti, krvna slika lijepa, bubrezi raaade itd)
ljubica kirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 21:16   #47
Quote:
ljubica kirin kaže: Pogledaj post
ne znam da li je tvoj problem zabrinjavajući ili ne. Ja imam slijedeća iskustva - tlak mi skače, tj. povisuje se bez ikakvog razloga, bez nekog kontinuiteta, bez obzira je li bilo nervoze, stresa ili ne. Bila sam kod 20 doktora, napravila sve moguće nalaze, ali nitko mi nije pomogao. Sad se borim s tim na prirodan način. Čekam da prođe.
Kolko ti često tlak skače i na koje vrijednosti?
Jesi radila vanilmandeličnu kiselinu u mokraći?
Zeleni ninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 21:16   #48
eh ja imam niski..relativno niski..118/60 mislim..al mi se cesto vrti, ali necu kavu pit jer koefin nije zdrav. kak da si povisim tlak?
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=a5zTlEMD-gc&NR=1

dao sam ti dušu..
laura7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 20:46   #49
Mislim da 118/60 nije nisko da bi se vrtilo, iako je to individualno.

Pirtanje je kolko ti je tocno ocitanje (mjeroija sama ili u ordinaciji?)

k.. By the way jucer sam imao 90/60.. do duse poijem neke tabletice za tlak, al bio je takav dan sa puno fizicke aktivnosti i eto...

110/70 je tlak koji sad svi preporucuju.. Oni koji ga imaju pririodno su mislim sretni)

A kofein mozda nije zdrav, al kavicu si s tim tlakom mozes iz gusta popit, skodilo ne bu ak te ne smeta..







Quote:
laura7 kaže: Pogledaj post
eh ja imam niski..relativno niski..118/60 mislim..al mi se cesto vrti, ali necu kavu pit jer koefin nije zdrav. kak da si povisim tlak?
occasional is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 02:41   #50
Pozdrav svima.
Da li starijim osobama (70 godina) skace tlak sa promjenom nadmorske visine?
Da li je visoka nadmorska visina (preko 1000 m) dobra ili losa za starije osobe koje pate od visokog tlaka?
Hvala
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 09:28   #51
Quote:
gelu25 kaže: Pogledaj post
ja imam 25 godina i zadnj put kad sam mjerio tlak bio mi je 150/80,ali problem je što se ja uplašim kad moram ići kod doktora i onda budem jako nervozan tako da ne znam koliko mi je točno krvni tlak u mirovanju...još mi je bio i 130/60,115/80,140/80. pa 135/80...
i nemam problema s kilažom...mršav sam i dosta fizički radim
gelu25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 16:25   #52
tlak 160 / 36

jucer mi je tlak bio 160 sa 36
prijatelj mi je izmijerio iz zezancije
drugi put je bilo 156 za 38 i tako je variralo gore dolje ...
nakon sto sma vozio bicikl isli smo opet izmijerit i bilo mi je 160 / 156
zastomi je tlak tako "ekstreman"?
bavim se sportom cijeli zivot i mlad sam pa mi je malo cudno ...

hvala
AbAdd0n is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 17:08   #53
Pa to su ogromne varijacije i disproporcije između gornjeg i donjeg tlaka. Javi se ti liječniku što prije. Može bit i da tlakomjer ne valja ili ga prijatelj ne zna mjeriti. Sve je moguće...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 18:48   #54
tlakomijer je digitalni i radi 100% ispravno ...
mom prijatelju je bio normalan tlak pa smo opet meni mijerili i opet je bio cudan ..
znaci dobro je mjerilo ...
ali ja se osjecam savrseno neznam zasto bih isao doktoru ...
znam da to svi kazu ali stvarno ...
takav tlak mi je duze vrijeme i dosta puta je bio takav ... pa em jednostavno zanima zasto

hvala na odgovoru
AbAdd0n is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 18:52   #55
Rezultati koje si dobio su potpuno pogresni.

Promijeni aparat.
Over There is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 18:54   #56
ali meni je i prije i baka znala izmijeriti slican tlak sa onim normalnim rucnim ...
tako da je 100% ispravan
AbAdd0n is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 19:18   #57
Quote:
AbAdd0n kaže: Pogledaj post
znaci dobro je mjerilo ...
ali ja se osjecam savrseno neznam zasto bih isao doktoru ...


hvala na odgovoru
puno ljudi s nenomalnim tlakom se osjeća "normalno".

ako ti "savršeno ne znaš" zašto bi išao doktoru onda ne znam ni ja.

proguglaj koje su normalne vrijednosti sistole i dijastole, pa ako ti i to nije razlog za posjetiti liječnika, onda nemoj.

tvoj izbor.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 19:34   #58
Quote:
AbAdd0n kaže: Pogledaj post
tlakomijer je digitalni i radi 100% ispravno ...
mom prijatelju je bio normalan tlak pa smo opet meni mijerili i opet je bio cudan ..
znaci dobro je mjerilo ...
ali ja se osjecam savrseno neznam zasto bih isao doktoru ...
znam da to svi kazu ali stvarno ...
takav tlak mi je duze vrijeme i dosta puta je bio takav ... pa em jednostavno zanima zasto

hvala na odgovoru
Loš tlak se često ne očituje nekakvim općim simptomima, ali uzrok i moguće posljedice mogu biti itekakve. Ponavljam mišljenje da se vjerojatno radi o greški uređaja, ali te istovremeno potičem da odeš liječniku. Ukratko, situacija je ozbiljna i zahtjeva detaljni internistički pregled.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 23:53   #59
Quote:
AbAdd0n kaže: Pogledaj post
jucer mi je tlak bio 160 sa 36
prijatelj mi je izmijerio iz zezancije
drugi put je bilo 156 za 38 i tako je variralo gore dolje ...
nakon sto sma vozio bicikl isli smo opet izmijerit i bilo mi je 160 / 156
zastomi je tlak tako "ekstreman"?
bavim se sportom cijeli zivot i mlad sam pa mi je malo cudno ...

hvala
odi ti dokotru da on promjeri...ovo mi nije normalno..takav raspon..pa od 36 do 156...jel to tebi normalno ?
milla karolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 00:15   #60
sigurno nije ispravan tlakomjer!
smemy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:17.