Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2010., 01:57   #141
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Brak je institucija u kojo egzistiraju muškarac,žena i Bog.Takav je Kršćanski brak.I on je kao takav neraskidiv.

Ako je brak na razini ugovora pšred matičarem,tada je to već druga stvar.Ugovor je nešto što se može prekinuti,mijenjati.Kako se već ljudi dogovore.Osim muškarca i žene,tako se mogu vjenčati dva muškarca,dvi žene,žena i konj,mgarac i koza,muškarac i sexi lutka na napuhavanje...
Vjerujte mi sve se tako može.

No Kršćani imaju svoje zadane vrijednosti koje su apsolutne i nepromjenljive,kao što je i Bog.A muškarac i žena,ako su vjerni jedan drugome i ako znaju praštati,dobit će trajni brak i u dobru i u zlu...Jer Bog vjeran ostaje dovijeka.

A matičaru ste jedni od mnogih u ko zna kojoj kombinaciji...
za Boga je brak nastao samim pristankom uz dva svedoka,ne mora biti crkveni cas,maticar je po to pitanju legalan i brak se ni tada ne sme po Bibliji raskinuti dok god su zivi supruznici jer je to jedan od greha Bogu preljuba. brakovi homoseksualnih jasno je nisu brakovi po Bibliji vecx gresi Bogu. zna se sta je brak. mir Bozji svima.
ispravka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 20:03   #142
A di su nam otišli brakovi, ćo? Svaki 2,5 brak u HR se raspada, man. Užas
lido is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 01:16   #143
Quote:
lido kaže: Pogledaj post
A di su nam otišli brakovi, ćo? Svaki 2,5 brak u HR se raspada, man. Užas
crkva mora biti so zemlji! svet gleda u svetlo na gori. ako so obljutavi pisano je,nece biti ni za gnojivo,vec za smetiste i paljevinu. zato je Gospod nas Isus Hrist opomenuo svakako crkvu,da ce njegov sud poceti od Bozije kuce,tj. crkve. to bi trebalo zabrinuti svakoga ko je budan tj. ko nije duboko usnio u poslednjim danima dolazeceg Gospodara neba i zemlje,sudije zivih i mrtvih! Bozji blagoslov i neka bi Bog razbudio ljudska srca do straha Gospodnjeg.
ispravka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 01:49   #144
Quote:
ispravka kaže: Pogledaj post
za Boga je brak nastao samim pristankom uz dva svedoka,ne mora biti crkveni cas,maticar je po to pitanju legalan i brak se ni tada ne sme po Bibliji raskinuti dok god su zivi supruznici jer je to jedan od greha Bogu preljuba.
Moj bold, a gdje to piše u Bibliji? Od koga dolazi taj nauk?
Grijeh preljuba i brak sklopljen pred matičarom koji nema vlast podjele sakramenta braka jer nije
svećenik, a ti uplićeš zabranu raskida braka koja se odnosi na brakove sklopljene u Crkvi.
U primjeru koji navodiš više bi mogli razgovarati o moralnoj odgovornosti ne činjenja grijeha uopće u "braku" koji je sklopljen pred matičarem, a ne o Biblijskim tekstovima koji se na takav "brak" ne odnose. Pri tome mislim na razvrgnuće braka za života i jednog od supružnika, a što ti navodiš u svom tekstu.
Tako sklopljen "brak" pred Bogom i nije brak, sklopljen je bez Božjeg sudjelovanja i Njegovog blagoslova. Naravno da se može razvrgnuti, sudskim putem, svijet ga potvrdio, svijet ga razvrgnuo.
__________________
Trebaš se resetirati na početne postavke .....
nick ništa
good angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 14:40   #145
Quote:
good angel kaže: Pogledaj post
Moj bold, a gdje to piše u Bibliji? Od koga dolazi taj nauk?
Grijeh preljuba i brak sklopljen pred matičarom koji nema vlast podjele sakramenta braka jer nije
svećenik, a ti uplićeš zabranu raskida braka koja se odnosi na brakove sklopljene u Crkvi.
U primjeru koji navodiš više bi mogli razgovarati o moralnoj odgovornosti ne činjenja grijeha uopće u "braku" koji je sklopljen pred matičarem, a ne o Biblijskim tekstovima koji se na takav "brak" ne odnose. Pri tome mislim na razvrgnuće braka za života i jednog od supružnika, a što ti navodiš u svom tekstu.
Tako sklopljen "brak" pred Bogom i nije brak, sklopljen je bez Božjeg sudjelovanja i Njegovog blagoslova. Naravno da se može razvrgnuti, sudskim putem, svijet ga potvrdio, svijet ga razvrgnuo.
dragi,postovani prijatelju,ja se u crkvene stvari puno ne razumem,ali Boziju rec ljubim svim srcem,svom dusom,svim umom.sav um sam tamo postavio,da ga Bog oblikuje.
kada je avraam zenio sina on nije imao crkve ali je brak postavio neraskidivim. Bog govori da ce ljudima suditi po savesti.oni koji nisu u crkvi,ateistima. njima je Bozaj rec upisana u savest i ona ih tuzi i pravda. tako niti jedno telo nije bez zapovesti Bozje.
najposle unutar mnogih crkvenih grupa postojji mnogo razvedenih brakova. ako crkva stoji na Pismu mora svakog svog clana koji se razisao sa supruznikom izopstiti van tela crkve,bez obzira da li je ponovo uzeo sebi drugu osobu ili ne.
na ustima dva svedoka da ostane svaka rec,ma gde izgovorena. stvarajuc prvog coveka i cinec prvi brak eve i adama Bog stavlja veto (za sve ljude) da brak je svetinja. bojmo se Boga,ljubljeni.mir svima i ljubav bratska.
p.s. mali prilog.na korist,ako bi dao Bog. jovan (ivan) krstitelj je vikao na preljubni brak cara iroda i ako ovaj nije bio unutar crkve vec neznabozac.
ispravka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:41.