Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2011., 17:50   #81
Quote:
igor091 kaže: Pogledaj post
a stvarno pricas gluposti, prekopirali su kruzic koji pokazuje di ce pasti lopta!? sta bi trebali imati iksic ili trokut . Osim toga, ta tvoja izjava dovoljno govori o tvom poznavanju fife i pesa. Od svih detalja, dobrih i losih strana fife i pesa ti pises o kruzicu di ce pasti lopta!? "fifa je usminkana" naspram pes-a. Da, mozda prvih 2 dana kad obje igre izadu, no pes ima ogromnu zajednicu igraca koja se pobrine svake godine da pes izgleda bolje i "usminkanije" od fife. Tako ce biti i ove godine. Nekada je fifa bila "usminkana i lijepa", a gameplay "sranje", dok je pes ili bolje ISS uvijek bio kockast i ruzan ali zato igriv do bola. Polako se stvari mijenjaju, fifa i ove godine nece izgledati tako lijepo kao pes, cija grafika i na demu izgleda jako jako dobro. Alo ce zato i ove godine kako stvari stoje biti bolja nogometna igrica od pesa, i uz 2k-ov NBA, jedna od najboljih sportskih simulacija. Taj gameplay koji spominjes u pes-u, zove se arkada, fifa je osla u drugom smjeru --> simulacija. Oko tih stvari su se uvijek koplja ukrstavala, zato ja necu ulazit u to. Jednostavno ko voli simulaciju igra ove, a igrat ce i iduce godine fifu, a ko voli arkadu igra i igrat ce pes.
Lima, da si igrao prvi iss i prvu fifu znao bi o čem pričam. To je karikirano bilo, ako ti treba jasnije objasnit, javi se, objasnit ću ti kao ograničenom djetetu . Nema problema. Ili si upiši u google iss, prvi nastavci, pa fifa - onda malo prouči... možda ti sine nešto, iako sumnjam hahah....
Vrlo je jednostavno, tko voli ušminkanu igricu i arkadu - igrat će fifu (iako prošle godine pokazuje bar male znakove prelaska prema simulaciji)
Tko voli gameplay, pravu simulaciju nogometa - igrat će pes. I bok.

I ovom tottiju10 iznad, naravno da je fifa prodavanija - EA Sports?! Isto tako prodavaniji je top spin od recimo dream match tennisa i full ace tennisa koji imaju jedno 394 43949304093 puta manji budžet, ali su bolje simulacije tenisa.. Neki to nikad neće shvatiti... hebiga, kad balavurdija igra i pravi se pametna
iniesta1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 00:48   #82
Quote:
iniesta1986 kaže: Pogledaj post
Lima, da si igrao prvi iss i prvu fifu znao bi o čem pričam. To je karikirano bilo, ako ti treba jasnije objasnit, javi se, objasnit ću ti kao ograničenom djetetu . Nema problema. Ili si upiši u google iss, prvi nastavci, pa fifa - onda malo prouči... možda ti sine nešto, iako sumnjam hahah....
Vrlo je jednostavno, tko voli ušminkanu igricu i arkadu - igrat će fifu (iako prošle godine pokazuje bar male znakove prelaska prema simulaciji)
Tko voli gameplay, pravu simulaciju nogometa - igrat će pes. I bok.

I ovom tottiju10 iznad, naravno da je fifa prodavanija - EA Sports?! Isto tako prodavaniji je top spin od recimo dream match tennisa i full ace tennisa koji imaju jedno 394 43949304093 puta manji budžet, ali su bolje simulacije tenisa.. Neki to nikad neće shvatiti... hebiga, kad balavurdija igra i pravi se pametna

"lima" iz tvog "domisljatog" nicka dalo bi se reci da si tu negdje, moje godiste. Ocito mentalno na razini nesto mladih, sto se lijepo vidi iz tvog nacina pisanja i razmisljanja. Tvoj je problem sto si ti fan (da ne kazem fanatik) za PES. A sa fanovima nema bas previse smisla icu u neku raspravu jer ti stvari gledas subjektivno, a ne objektivno. Zivis u proslosti, bas kao i PES koji zivi na staroj slavi (odprilike kao da si navijac liverpool-a i pises po forumu da je liverpool trenutno najjaci klub na svijetu). Za razliku od tebe ja niti sam fan fife niti pesa, ja sam prije svega ljubitelj nogometa i nogometne simulacije. Nogometom se bavim od kad znam za sebe i moglo bi se raci da od kad sam prohodao trcim za loptom i od kad sam naucio upaliti komp ili play igram nogometne igrice. Tako da jako dobroo znam kako nogomet funkcionira u stvarnosti te kako bi trebao funkcionirati na igrici. Ako bi me bas toliko zelio smjestit na jednu ili drugu stranu, onda bi definitivno pripadao PES-u, uz kojeg sam proveo preko 10godina igranja. Fifu sam probao davne 98 i 99, te ponovo zaigrao 2010 i 2011. Bas kao i ti sada, vidio sam samo pes i bio mi je svetinja . No danas su stvari malo drugacije, prihvatio ti to ili ne (svijet je prihvatio, prosla fifa je proglasena najboljom sportskom igrom godine) fifa je trenutno realnija nogometna simulacija. Ti pricas o prvoj fifi u iss-u neznam o cemu tu treba pricati, kao sto sam reko sve do 2010 (za PC 2011) za mene je postojala samo jedna nogometna simulacija i to je ISS --> PES. Danas tvrdim da je fifa najbolja nogometna simulacija. Fifa je usmnikana, a pes nije ??...da si imalo gledao najave novog PES onda bi znao da je ova izjava cista glupost. PES je usminkan do te mjere da kad sam neki dan gledo sta su sve ubacili od novosti (nazalost sve je to izvan samog gameplaya) sline su mi skoro pocele curit . Uveli su cak i presice, igraci pri transferu se docekuju na stadionima, slikanje, presice, novinari, moci ces cak biti vlasnik (znaci ne manager) kluba, ma brutalno!! mislim da cu si skinit novi PES pa igrat manager mode ili biti vlasnik nekog kluba, samo zbog tih detalja na koje su toliko pazili. Svako bira ono sto voli, ja biram najbolju nogometnu simulaciju (to je trenutno fifa) ti ces ocito izabrati PES. A sve je to ok, ko voli nek izvoli. I na kraju ko zna, mozda se ovi iz KONAMI-ja probude pa iduce godine odigramo partiju ili dvije dobrog starog PES-a
igor091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 01:19   #83
neda mi se čitat vaše prepirke al da nešto kažem kad igram sve fife i eure i word cupove od 2000 godine!
i sve jedan pes od PES-a 3. Dakle sve PC!

Sve ukupno PES je bolji, jest da je 11 teško smeće al opet ima neku slobodu lopte što fifa nikako ne može napraviti.
u fifi kad sam pred golom znam točno kako zabit a kako promašit gol i to je sve.
a u pesu (barem u ovima prije 11) ima milijun načina kako zabit gol. to je samo jedan primjer.

fifa 11 je zbilja fantastična al nakon 50 utakmica sam odustao jer jednostavno - to je fifia, nakon 50 ak utakmica skužiš cilu igru i to je to. u pesu je svaka utakmica nova.

nadam se da će novi pes popraviti loše stvari iz 11.

i još jedna stvar, što se tiče licenci
budimo realni:
nikog ne znima MLS, Korejska liga, četvrta engleska, izrael, češka, hrvatska i ta sranja....pes ima najpotrebnije, ligu prvaka/europa i liga petice + ostale poznate klubove da popune uefa natjecanja

a možeš skinut tona liga i svega s neta ako hoćeš.

Na PC- u je pes još uvjek bolji al fifa se opasno približila.

Osobno, velik sam fan FIFA/EURO/WORLD CUP serijala (sve od EA sportsa), prije nekoliko mjeseci ja i brat smo opet osvojili prvenstvo s HR u EURU 2000 (eh, ta je igra legendarna).
Ja osobno navijam za fifu i svake godine se nadam, već 8 godina da će napokon bit bolja od pesa
04
EURO
05
06
World cup
07
08
EURO
09
10
11
mislim da su to sve

po videima mi se čini da će pes bit bolji al ko i uvik nabavit ću je i igrat misec dana a do iduće sezone PES, ma koliko loš bio, ipak ima nešto više od fife (PS2 platforma pes-a je bila nenadjebiva u svoje vrime)
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 02:09   #84
@ Z interactive...aa ne slazem sa bas s tobom da u fifi znas tocno kad ces promasti, a kad neces (vidi se lijepa razlika ovisno pucas li sa dobrim li losim igracem, koja mu je noga jer brani dobar ili los golman i jel pada kisa ili snijeg ili je suncano). Slazem se da igra nakon nekog vremena postane dosta ponavljacka ali igrat protiv kompa mi nije nikad bio neki poseban gust ni na PES-u. Prava stvar je uvijek bila igranje protiv drugih igraca. Tu nestaje ona fifina linearnost koja je jedini problem te igre, jer svatko igra drugacije i to je onda prava stvar. Zato sam i odlucio ove godine def kupiti original igru (bilo PES bilo FIFU) kako bi mogo igrat online protiv pravih protivnika. Kad tako igram najbitnije mi je da se moji igraci ponasaju normalno tj da ima sto manje bugova. Da golman ne poludi i dobije gol kroz glavu, da ne brani nogama i odbija udarce koje mora hvatat. Igraci da drze linije i ne ispadaju ko budale, da me ni moze proci kroz igraca itd. Fifa to ima, ima tu fiziku igraca, lopte i vremenskih uvijeta (kisa --> ne precizni pasovi, lopta odskace ispada golmanu iz ruke, igraci cesce padaju i da sad ne duljim) na tome su strasno napredovali ne samo na podrucju nogometa nego opcenito sportske simulaciju. Fifa ima problem linearnost i ponavljanje, a njega sa online igranjem izbacujes i mislim da imas dobitnu kombinaciju. A mozda se i varam, uskoro ce demo pa cemo vidit =)
igor091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 09:46   #85
Quote:
Z_interactive kaže: Pogledaj post
neda mi se čitat vaše prepirke al da nešto kažem kad igram sve fife i eure i word cupove od 2000 godine!
i sve jedan pes od PES-a 3. Dakle sve PC!

Sve ukupno PES je bolji, jest da je 11 teško smeće al opet ima neku slobodu lopte što fifa nikako ne može napraviti.
u fifi kad sam pred golom znam točno kako zabit a kako promašit gol i to je sve.
a u pesu (barem u ovima prije 11) ima milijun načina kako zabit gol. to je samo jedan primjer.

fifa 11 je zbilja fantastična al nakon 50 utakmica sam odustao jer jednostavno - to je fifia, nakon 50 ak utakmica skužiš cilu igru i to je to. u pesu je svaka utakmica nova.

nadam se da će novi pes popraviti loše stvari iz 11.

i još jedna stvar, što se tiče licenci
budimo realni:
nikog ne znima MLS, Korejska liga, četvrta engleska, izrael, češka, hrvatska i ta sranja....pes ima najpotrebnije, ligu prvaka/europa i liga petice + ostale poznate klubove da popune uefa natjecanja

a možeš skinut tona liga i svega s neta ako hoćeš.

Na PC- u je pes još uvjek bolji al fifa se opasno približila.

Osobno, velik sam fan FIFA/EURO/WORLD CUP serijala (sve od EA sportsa), prije nekoliko mjeseci ja i brat smo opet osvojili prvenstvo s HR u EURU 2000 (eh, ta je igra legendarna).
Ja osobno navijam za fifu i svake godine se nadam, već 8 godina da će napokon bit bolja od pesa
04
EURO
05
06
World cup
07
08
EURO
09
10
11
mislim da su to sve

po videima mi se čini da će pes bit bolji al ko i uvik nabavit ću je i igrat misec dana a do iduće sezone PES, ma koliko loš bio, ipak ima nešto više od fife (PS2 platforma pes-a je bila nenadjebiva u svoje vrime)
Mislim da je ovo najorginalniji odgovor zašto PES, a ne Fifa... Sve je rečeno, samo se meni ne da toliko pisat
iniesta1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 11:09   #86
Quote:
igor091 kaže: Pogledaj post
@ Z interactive...aa ne slazem sa bas s tobom da u fifi znas tocno kad ces promasti, a kad neces (vidi se lijepa razlika ovisno pucas li sa dobrim li losim igracem, koja mu je noga jer brani dobar ili los golman i jel pada kisa ili snijeg ili je suncano). Slazem se da igra nakon nekog vremena postane dosta ponavljacka ali igrat protiv kompa mi nije nikad bio neki poseban gust ni na PES-u. Prava stvar je uvijek bila igranje protiv drugih igraca. Tu nestaje ona fifina linearnost koja je jedini problem te igre, jer svatko igra drugacije i to je onda prava stvar. Zato sam i odlucio ove godine def kupiti original igru (bilo PES bilo FIFU) kako bi mogo igrat online protiv pravih protivnika. Kad tako igram najbitnije mi je da se moji igraci ponasaju normalno tj da ima sto manje bugova. Da golman ne poludi i dobije gol kroz glavu, da ne brani nogama i odbija udarce koje mora hvatat. Igraci da drze linije i ne ispadaju ko budale, da me ni moze proci kroz igraca itd. Fifa to ima, ima tu fiziku igraca, lopte i vremenskih uvijeta (kisa --> ne precizni pasovi, lopta odskace ispada golmanu iz ruke, igraci cesce padaju i da sad ne duljim) na tome su strasno napredovali ne samo na podrucju nogometa nego opcenito sportske simulaciju. Fifa ima problem linearnost i ponavljanje, a njega sa online igranjem izbacujes i mislim da imas dobitnu kombinaciju. A mozda se i varam, uskoro ce demo pa cemo vidit =)
E to sam zaboravio, ja fes/fifu ne igram sam ni onlajn. Ja i brat priđemo ligu svake godine i ne kupove i to je to. Pa sad ne mogu reći ko je bolji (PES il FIFA) kad se igra jedno protiv drugog. Al mogu reći da je u FIFI fluidniji gameplay i da su igrači jednostavno normalni za razliku od pesa.

p.s. zna li tko zašto fifa nema licencu lige prvaka? Pa zar nije to dostupno svima da kupe, znam kad je sony kupio licencu za F1 niko ni pravio F1 igre osim njih dok im nije istekla, pa mi je čudno na nema LP u fifi!
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 11:28   #87
po meni je pes bolji od fifie jer fifa sve vise ide na simulaciju

za tu licencu to neznam ali bilo bi dobro da stavi iako sam fan pes-a
tCloud is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 11:36   #88
Koja rasprava a svi spominju igrice...smješno, ni pes ni fifa nisu igrice.
marković car is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 12:02   #89
Meni je još smiješnije kako PES fanovi imaju potrebu doć u Fifinu temu i govorit kako je ipak PES bolji.
Vjerojatno su kupili igricu pa se moraju opravdati pred vlastitim mozgom da su kupili bolju...
Hmxhmx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 12:24   #90
ha? ja sam fan i jednog i drugog, al u pesu je dobar gameplay, licenca lige prvaka i to što moreš odigrat sezonu (u kojoj igraš ligu, kup i LP) bez transfera i menadžer gluposti. U fifi je bolje sve ostalo, od muzike, menia a komentatore neću ni spominjat jer su na potpuno drugom levelu nego oni u pesu.

I najretardiranija meni stvar - Master liga ??? W T F ???

al eto, nekima je to zakon, svatko ima svoje!
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 12:57   #91
Quote:
Hmxhmx kaže: Pogledaj post
Meni je još smiješnije kako PES fanovi imaju potrebu doć u Fifinu temu i govorit kako je ipak PES bolji.
Vjerojatno su kupili igricu pa se moraju opravdati pred vlastitim mozgom da su kupili bolju...
znaš li razliku između igre i igrice?
marković car is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 15:37   #92
Quote:
marković car kaže: Pogledaj post
znaš li razliku između igre i igrice?
Joj, jebala vas ta spika. Prije sam uvijek za PC Games govorio igrice, govorit ću i dalje! I-gri-ca!
Hmxhmx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 18:24   #93
Quote:
marković car kaže: Pogledaj post
znaš li razliku između igre i igrice?
haha koji lik sto bi ja trebo govoriti igretina :S

za mene su i dalje igrice
tCloud is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 00:35   #94
Quote:
igor091 kaže: Pogledaj post
@ Z interactive...aa ne slazem sa bas s tobom da u fifi znas tocno kad ces promasti, a kad neces (vidi se lijepa razlika ovisno pucas li sa dobrim li losim igracem, koja mu je noga jer brani dobar ili los golman i jel pada kisa ili snijeg ili je suncano). Slazem se da igra nakon nekog vremena postane dosta ponavljacka ali igrat protiv kompa mi nije nikad bio neki poseban gust ni na PES-u. Prava stvar je uvijek bila igranje protiv drugih igraca. Tu nestaje ona fifina linearnost koja je jedini problem te igre, jer svatko igra drugacije i to je onda prava stvar. Zato sam i odlucio ove godine def kupiti original igru (bilo PES bilo FIFU) kako bi mogo igrat online protiv pravih protivnika. Kad tako igram najbitnije mi je da se moji igraci ponasaju normalno tj da ima sto manje bugova. Da golman ne poludi i dobije gol kroz glavu, da ne brani nogama i odbija udarce koje mora hvatat. Igraci da drze linije i ne ispadaju ko budale, da me ni moze proci kroz igraca itd. Fifa to ima, ima tu fiziku igraca, lopte i vremenskih uvijeta (kisa --> ne precizni pasovi, lopta odskace ispada golmanu iz ruke, igraci cesce padaju i da sad ne duljim) na tome su strasno napredovali ne samo na podrucju nogometa nego opcenito sportske simulaciju. Fifa ima problem linearnost i ponavljanje, a njega sa online igranjem izbacujes i mislim da imas dobitnu kombinaciju. A mozda se i varam, uskoro ce demo pa cemo vidit =)
Svaka čast na svemu napisanome
Ja i frendovi uživamo u fifi 11 kad igramo skupa dok mi igranje protiv kompa služi samo da ponekad ubijem dosadu. Mi stavimo Englesku ligu, svatko jedan klub i deri Izaberemo sve klubove u ligi pa igramo samo naša 3 kluba dok druge utakmice preskočimo tj. komp izbaci rezultat. Ako igramo u troje kad jedan od nas igra protiv kompa onda ova druga dvojica igraju po jedno poluvrijeme za komp. Neprocjenjivo je kad frendovi kiksaju
Odigramo par kola, snimimo pa nastavimo dr. put. Postavke na joysticku smo promjenili. Neke na manual, a neke na semi tako da nam je užitak igranja Engleske lige savšen. Evo danas frend šta igra sa Manchesterom kiksao u gostima protiv Stoke citya
nestalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 00:08   #95
suta u 11 ujutro bi trebao demo biti dostupan za skidanje.
na stranici http://www.ea.com/intl/football/
nestalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 11:03   #96
navali narode
fifa 12 demo za pc, link za skidanje...
http://static.cdn.ea.com/fifa/u/f/fi...install_eu.zip

Zadnje uređivanje nestalo : 13.09.2011. at 11:11.
nestalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 11:06   #97
ajmo i to probat
__________________
Mannheim
Justin Credible is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 12:02   #98
Malo of topic Koja bi bila najjeftinija grafička koja će moči normalno gurati Fifu12???
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 12:21   #99
zasto nece da pokrene igru jebote
stisnem na ikonu i nista se nedogađa
__________________
Mannheim
Justin Credible is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 12:39   #100
Quote:
Justin Credible kaže: Pogledaj post
zasto nece da pokrene igru jebote
stisnem na ikonu i nista se nedogađa
evo mene. skinuo sam i instalirao i nisam mogao pokrenuti igru jer mi je prenosilo na fifu11 tako da sam negde pročitao da treba izbrisati fifu 11 uradio i to i svejedno nisam mogao pokrenuti doik nisam isključio joystick iz kompa. probao malo igrati na tipkovnicu i igrica mi je predobra, ali problem mi je to igranje na tipkovnicu.
nestalo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:22.