Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2007., 09:56   #1
Hemoroidi u djeteta

Ima li netko slicni problem.

Djecak (2 godine i 3 mjeseca) konstantno ima oko guze hemeroide. Na srecu ne pucaju ali kad npr. sjedne na tutu oni izlaze i guza mu je "modra".

Kaka mu je kako kad - nekad mekana i formirana, ali cesto puta i obliku malih kuglica. Uglavno je redovita (svaki dan). Nekad preskoci dan, ali je onda drugi dan vise puta na dan.

Dnevmni meni mu izgleda otprilike ovako:
- ujutro grisolino, medolino
- uzina (hrenovke, jaje, ...)
- rucak uvijek frisko kuhano i raznovrsno (juha, varivo, spageti, riba, meso, ...)
- uzina (bioaktiv/acidofil + vocna kasica)
- vecera grisolino, medolino + eventualno ako hoce nesto od onoga sto jede tata ;-)

Ne voli piti caj, sok, ne voli slatko (cokoladu, bombone), ne voli piti mlijeko (zato grisolino) - nista od toga mu se i ne namece. Ne voli voce.

Pije puno vode.

Puno se krece i dosta je aktivan.

Pokusali smo s faktu masti, biljnim laksativom, donat..


Pedijatar nam je rekao da promjenimo prehranu, ali na sto, kad stvarno pazimo da je ta prehrana uravnotezena, vlaknasta (variva)..

Ima li netko slicna iskustva, kako ih je rijesio.. Moze i preporuka za pedijatra..

Bio bih zahvalan..
April is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 23:55   #2
Nije mi jasno zasto pedijatar nije nesto predlozio izuzev "promjena hrane". Bas cudno

jedino sto mogu smislit je da mu dajete ono sto olaksava probavu i omeksava "kaku".

Znam da je kompot od sljiva jako dobar kod ljudi sa opstipacijom. Znam da on to nema, ali eto mozda moze pomoci.
Pogledaj jos malo po internetu, mozda nadjes nesto.
sunasce is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 11:58   #3
thx
April is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 13:09   #4
grisolino ili medolino,čokolino... zatvara stolicu,tak je kod moje djece
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 14:26   #5
izgleda da nema bas puno iskustava, obzirom da se radi o tako malom djetetu ja bih svakako inzistirala na specijalistickom pregledu.

htjela sam temu prebaciti na Zdravlje, ali buduci da vec postoji jedna opsirna tema od 9 stranica, vjerojatno bi je tamo spojili.

evo link, pa procitaj, ima dosta preporuka.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 16:48   #6
hvala.. jesam, ali tamo su ipak tezi slucajevi (krvarenja), a i nema nekog iskustva s klincima..
April is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 11:16   #7
a jadničak mali,

probaj svakako mazati sa kantarionovim uljem, jako je dobro za te stvari ,imaš ga kupiti u ljekarnama, za Holyplantovo znam da je dobro
lulika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 23:57   #8
meni i suprugu je pomogla ona krema od jgl zove se djecja pasta stoji ti u dm-u pored djecje masti od jgl. probaj mu s time mazati guzu i brisati je vlaznim maramicama nakon nuzde.
DUPINO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 14:47   #9
Hemoroidi kod djeteta!?

Molim Vas pomagajte,ako tko ima iskustva. Malena mi ima dvije godine i 7 mjeseci i zaustavlja kakicu jer ima jake bolove kada joj dođe za kakiti.Viče boli guza ,boli guza Crying or Very sad kada joj idem staviti kremicu vidim kako je kada idem prema anusu više boli. Kako je imala slične probleme i prije ljeta, nismo radili nikakvu terapiju,već je prošlo samo od sebe.Bili smo privatno na preglede i nema nekog posebnog odgovora za njeno stanje. Počela sam sumnjat i na mogućnost da ima hemoroide,pa više nisam ni pametna mogu li tako mala djeca imat takvih problema.Molim vas pomozite mi sa svojim iskustvom!!!!
__________________
Ela
magela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 14:53   #10
Quote:
magela kaže: Pogledaj post
Molim Vas pomagajte,ako tko ima iskustva. Malena mi ima dvije godine i 7 mjeseci i zaustavlja kakicu jer ima jake bolove kada joj dođe za kakiti.Viče boli guza ,boli guza Crying or Very sad kada joj idem staviti kremicu vidim kako je kada idem prema anusu više boli. Kako je imala slične probleme i prije ljeta, nismo radili nikakvu terapiju,već je prošlo samo od sebe.Bili smo privatno na preglede i nema nekog posebnog odgovora za njeno stanje. Počela sam sumnjat i na mogućnost da ima hemoroide,pa više nisam ni pametna mogu li tako mala djeca imat takvih problema.Molim vas pomozite mi sa svojim iskustvom!!!!
Meni jedino pada na pamet da nije možda u prehrani problem? Čime ju hraniš?
Puno vlakana, sve što omekšava stolicu (zobene pahuljice, jogurt, kruške, šljive), izbjegavati nekuhano povrće, masno, prženo, itd...
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 15:11   #11
Quote:
magela kaže: Pogledaj post
Molim Vas pomagajte,ako tko ima iskustva. Malena mi ima dvije godine i 7 mjeseci i zaustavlja kakicu jer ima jake bolove kada joj dođe za kakiti.Viče boli guza ,boli guza Crying or Very sad kada joj idem staviti kremicu vidim kako je kada idem prema anusu više boli. Kako je imala slične probleme i prije ljeta, nismo radili nikakvu terapiju,već je prošlo samo od sebe.Bili smo privatno na preglede i nema nekog posebnog odgovora za njeno stanje. Počela sam sumnjat i na mogućnost da ima hemoroide,pa više nisam ni pametna mogu li tako mala djeca imat takvih problema.Molim vas pomozite mi sa svojim iskustvom!!!!
iskustav po pitanje djece sa hemeroidima nemam ali hemeroide inace imam i koristim Hemopropin - na bazi propolisa imogu ga koristit i mala djeca pa probaj sa tim...a inace sta su ti konkretno uopce doktori rekli?
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 09:34   #12
nasla sam staru temu i spojila, no na zalost nije bilo puno konkretnih savjeta.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 11:04   #13
Quote:
magela kaže: Pogledaj post
Molim Vas pomagajte,ako tko ima iskustva. Malena mi ima dvije godine i 7 mjeseci i zaustavlja kakicu jer ima jake bolove kada joj dođe za kakiti.Viče boli guza ,boli guza Crying or Very sad kada joj idem staviti kremicu vidim kako je kada idem prema anusu više boli. Kako je imala slične probleme i prije ljeta, nismo radili nikakvu terapiju,već je prošlo samo od sebe.Bili smo privatno na preglede i nema nekog posebnog odgovora za njeno stanje. Počela sam sumnjat i na mogućnost da ima hemoroide,pa više nisam ni pametna mogu li tako mala djeca imat takvih problema.Molim vas pomozite mi sa svojim iskustvom!!!!
Mi imamo sličan problem,moj L ima godinu dana,prije mjesec dana stolica je postala neredovita,tvrda,zelena a kad kaka to je horor,vrišti,stoji,ukoči nogice i tako kaka.Radili smo nalaze i stolica je uredu a dr nam veli ovako pošto ima tvrdu kakicu,nije mu ugodan osjećaj kakati zato se koči i zaustavlja ju i zato tako jako plače pa nam je preporučila portalak sirup da pije ujutro natašte po jednu žlicu i sve dok se kakica skroz ne normalitizira jer taj portalak ne izaziva nikakvu štetnost,to je samo glukozni šećer,mi se nadamo da će nam to pomoći.
ondolena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 08:57   #14
Mislim da je naj vaznije d ase ta stolica umekani pa da se djete opusti kada kaka. I mi povremeno znamo imat frku i par puta sam im adala malo caja za ciscenjem sa senom tek toliko da im olaksa malo i omekani stolicu. Prehrana je naj vaznija, probaj im stavit samljevene lanene sjemenke u hrnau, onako veliku zlicu u jogurt sa vocem( da prekrije okus) i meda i udri.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 11:00   #15
Ja sam se isto zabrinula da će se i kod mog razviti zadržavanje stolice, iako je tad imao samo 8 mjeseci. Postojali su neki znakovi da mu je to neugodno ili ga čak boli - bio bi nemiran kad bi trebao imati stolicu, koju je imao u razmaku od 3-5 dana i bila je tvrđa i činilo mi se da stiska nogice. Ja sam mu davala tjedan dana sirup od šljive i smokve pa se sve reguliralo, sad ga to više ne muči. Pitaj pedijatra dal da probaš s tim sirupom.
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 11:46   #16
hemoroidi su svakako problem svoje vrste koji treba pregledati pedijatar. prehrana svakako utjece na bolnost, ali na prosirenje vena u anusnom dijelu djeluje i topla kupka i tko zna sto jos ne. ja ne bih to pustila bez doktora

puno je topica na temu tvrde stolice i sprjecavanja zatvora, preporuka vezano za prehranu i sl.

svakako pokusaj s lanenim sjemenkama, toplim, jako zasladjenim cajem od kamilice, suhim sljivama, sokom od marelica...puno tekucine kroz dan (znam da odraslima pomaze topli donat Mg, mozda bi mogli probati s pola deci navecer), neoguljene jabuke (mozes mu naribati, ali omora pojesti prije nego sto potamne)..
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 11:56   #17
Quote:
mel777 kaže: Pogledaj post
Ja sam se isto zabrinula da će se i kod mog razviti zadržavanje stolice, iako je tad imao samo 8 mjeseci. Postojali su neki znakovi da mu je to neugodno ili ga čak boli - bio bi nemiran kad bi trebao imati stolicu, koju je imao u razmaku od 3-5 dana i bila je tvrđa i činilo mi se da stiska nogice. Ja sam mu davala tjedan dana sirup od šljive i smokve pa se sve reguliralo, sad ga to više ne muči. Pitaj pedijatra dal da probaš s tim sirupom.
A koji je to sirup od šljive,kako si mu davala smokve?Moj nevoli sok od šljive,mislim popije jedan sok i to mu je za tjedan dana dosta,zato pije vodu,čaj,jogurt.
ondolena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 12:36   #18
Quote:
ondolena kaže: Pogledaj post
A koji je to sirup od šljive,kako si mu davala smokve?Moj nevoli sok od šljive,mislim popije jedan sok i to mu je za tjedan dana dosta,zato pije vodu,čaj,jogurt.
Ne posebno, to je baš sirup koji se zove Sirup od šljive i smokve. Kupila sam ga u ljekarni, košta oko 70-80 kn.
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 13:22   #19
Quote:
mel777 kaže: Pogledaj post
Ne posebno, to je baš sirup koji se zove Sirup od šljive i smokve. Kupila sam ga u ljekarni, košta oko 70-80 kn.
Hvala ti puno,probat ćemo i taj sirupić.
ondolena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.