Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2011., 20:31   #81
Quote:
ms3 kaže: Pogledaj post
Kodeina....
I Kofeina.

Konkretno, 25 mg. Kodein-fosfat hemihidrata 10 mg.
Baš čitam uputu: Plivadon tablete sadrže kofein, pa veće doze kofeina iz čaja...

Zato ni u ludilu onda ne pijem kavu, jer onda je

Cafetin odavno nisam pila, još od škole, zaboravila sam već kako djeluju.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 22:34   #82
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Pitanje: da li je ibuprofen štetan? Koristim ibuprofen 600 mg za žestoku bol nakon endodontskog zahvata. Nije da se kljukam, ali me čisto zanima. Hvala!
Od svih NSAID analgetika ima najmanje nuspojava, ako piješ taj od 600 trebala bi dnevno max 2 popit i to na pun želudac..
ms3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 22:41   #83
Quote:
Eshyy kaže: Pogledaj post
I Kofeina.

Konkretno, 25 mg. Kodein-fosfat hemihidrata 10 mg.
Baš čitam uputu: Plivadon tablete sadrže kofein, pa veće doze kofeina iz čaja...

Zato ni u ludilu onda ne pijem kavu, jer onda je

Cafetin odavno nisam pila, još od škole, zaboravila sam već kako djeluju.
Poanta je bila da se osječaš ošamućeno od kodenia, sigurno ne od kofeina...
Možeš slobodno i u ludilu popit kavu jer ti kava ima oko 100 mg kofeina u uporedbi s 25mg kofeina ta da se možeš slobodno otkaćiti...
ms3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 22:46   #84
Quote:
ms3 kaže: Pogledaj post
Od svih NSAID analgetika ima najmanje nuspojava, ako piješ taj od 600 trebala bi dnevno max 2 popit i to na pun želudac..
Hvala ti na savjetu! Izbjegavam piti tablete, ali evo neizbježno zlo su mi jer imam bolove u vilici od zahvata na jednom zubu. Nisam niš pila već 2 dana, i sad sam si išla krknut jedan ibuprofenić nakon tvog posta , zadnjih par noći uopće ne spavam,pa da si malo olakšam.
Inače, ako može prijevod-što je to NSAID?
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 00:04   #85
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Hvala ti na savjetu! Izbjegavam piti tablete, ali evo neizbježno zlo su mi jer imam bolove u vilici od zahvata na jednom zubu. Nisam niš pila već 2 dana, i sad sam si išla krknut jedan ibuprofenić nakon tvog posta , zadnjih par noći uopće ne spavam,pa da si malo olakšam.
Inače, ako može prijevod-što je to NSAID?
skračenica za skupinu analgetika.. Non-steroidal anti-inflammatory drug
ms3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 11:01   #86
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Hvala ti na savjetu! Izbjegavam piti tablete, ali evo neizbježno zlo su mi jer imam bolove u vilici od zahvata na jednom zubu. Nisam niš pila već 2 dana, i sad sam si išla krknut jedan ibuprofenić nakon tvog posta , zadnjih par noći uopće ne spavam,pa da si malo olakšam.
Inače, ako može prijevod-što je to NSAID?
Za bolove u čeljusti je najbolji Ketonal. To preporučuju i u bolnici nakon operativnog zahvata u čeljusti (KB Dubrava). Po novome se može dobiti samo preko recepta. Prijašnjih godina su ga davali bez recepta. Onaj slabiji Ketonal je u kapsulama.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 11:12   #87
ms3 i Prilika, hvala na savjetima! U petak idem kod dr.opće prakse pa ću ga zamoliti da mi napiše recept za Ketonal.
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 11:48   #88
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
ms3 i Prilika, hvala na savjetima! U petak idem kod dr.opće prakse pa ću ga zamoliti da mi napiše recept za Ketonal.
ketonal ti je sigurno jaći ali isto tako ima veći rizik od nuspojava... ako imaš ikakvih problema sa želucem nemoj ga uzimat
ms3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 11:58   #89
Pa neće uzimati Ketonal stalno. Samo dok joj ne prođe ta bol u čeljusti. Onaj Ketonal u kapsulama je slabiji od onog u tabletama. Neka pita dr. za taj Ketonal, ako je jako boli. Ako ne, onda niti ne treba Ketonal. Ali za bolove u čeljusti je najbolji Ketonal i to je preporuka i iz bolnice.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 18:34   #90
ja imam gastritis i uzimala sam caffetin kad bi me zabolila glava(isto s ketonalom kad bi imala menstruaciju) i nakon neka 3 mjeseca(možda jedno 7,8 popijenih tableta) presjeklo me jednu večer od kafetina, povraćanje stezanje u želucu-užaaaaaas!!

Stvarno pokušajte koristiti bilo šta drugo, ja sad uzmem neofen(je da ne pomogne puno,ali važnije je zdravlje..)
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 22:38   #91
cafettin i plivadon
od početka mjeseca halmed ili agecija za ljekove naložila je da se promjene upte o lijeku..među najvažnije spada to da se mogu koristiti najviše 3 dana za onakve boli koje ne reagiraju na paracetamol i ibuprofen, te da će na kutijama pisat obavijest ovaj lijek izaziva ovisnost..
po mom mišljenju sve je to prekasno kad je toliko ljudi ovisno o njima,i takođjer premalo jer treba ih izbaciti s tržišta ko šta je većina europskih zemalja napravila,jer je stoput dokazano da kodein u tim tabletema stvara ovisnost, a propifenazon izaziva oštećenje koštane srži
hatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 22:47   #92
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
ja imam gastritis i uzimala sam caffetin kad bi me zabolila glava(isto s ketonalom kad bi imala menstruaciju) i nakon neka 3 mjeseca(možda jedno 7,8 popijenih tableta) presjeklo me jednu večer od kafetina, povraćanje stezanje u želucu-užaaaaaas!!

Stvarno pokušajte koristiti bilo šta drugo, ja sad uzmem neofen(je da ne pomogne puno,ali važnije je zdravlje..)
malo paradoksalno za tebe ali ibuprofen će ti zbog svog mehanizma djelovanja zapravo izazvati više nereda u želucu nego kafetin..znači ako imaš osjetljiv želudac lijek izbora za sve vrste boli mora biti paracetamol..inače po nekakvoj skali štetnosti za želudac: paracetamol(ne šteti) pa slijedom acetilsalicilna kiselina(andol ili aspirin), ibuprofen(neofen,brufen), diklofenak(voltaren),ketoprofen ( ketonal) do naproksena (nalgesin)
hatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 23:35   #93
Quote:
hatrick kaže: Pogledaj post
malo paradoksalno za tebe ali ibuprofen će ti zbog svog mehanizma djelovanja zapravo izazvati više nereda u želucu nego kafetin..znači ako imaš osjetljiv želudac lijek izbora za sve vrste boli mora biti paracetamol..inače po nekakvoj skali štetnosti za želudac: paracetamol(ne šteti) pa slijedom acetilsalicilna kiselina(andol ili aspirin), ibuprofen(neofen,brufen), diklofenak(voltaren),ketoprofen ( ketonal) do naproksena (nalgesin)
ne znam meni je neofen preporučio i gastroenterelog i dr.o.med. i ok mi je... voltaren primim samo u injekciji kad su mi menstrualni bolovi jaki da ne mogu hodat pa moram na hitnu...

Al ok primjenit ću sad tvoj savjet svakako izbjegavat zadnje navedene
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 23:53   #94
da za periferne boli ne djeluje paracetamol,on imam samo centralni učinak..to su boli poput menstruacijskih,uganuća,istegnuća..tada je lijek izbora ibuprofen 0d 200mg.. terapija ibuprofenom od nekoliko dana čak i u dozama od 1 g dnevno neće ti štetiti,problem je kod dugotrajnog svakodnevnig uzimanja.
hatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 17:06   #95
Quote:
hatrick kaže: Pogledaj post
da za periferne boli ne djeluje paracetamol,on imam samo centralni učinak..to su boli poput menstruacijskih,uganuća,istegnuća..tada je lijek izbora ibuprofen 0d 200mg.. terapija ibuprofenom od nekoliko dana čak i u dozama od 1 g dnevno neće ti štetiti,problem je kod dugotrajnog svakodnevnig uzimanja.
ma ne ja uzmimam ibuprofen možda 2 puta mjesečno i to jedino kad baš moram, tipa moram učit za ispit, a baaaaš me boli glava, menstrualnu bol inače mogu dosta trpit, ali me recimo 2 puta godišnje(uvijek ljeti) uhvati neizdrživa bol, tako da ne pijem ja toga puno...

Al od caffetina mi nije trebalo puno tableta da bi me užasno zabolio želudac...
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 17:24   #96
Uh taj ibuprofen odmah odbaci!
opasan je za bubrege i jetra.
Pogotovo nakon dugog uzimanja.
repl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 20:53   #97
Koje su nuspojave ako se tablete caffetin uzimaju u isto vrijeme kad i tablete lupocet 500 ?
RobertaLedinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 21:03   #98
Quote:
RobertaLedinski kaže: Pogledaj post
Koje su nuspojave ako se tablete caffetin uzimaju u isto vrijeme kad i tablete lupocet 500 ?
A,koje novonastale promjene si ti zamijetila kod sebe,a da ih pripisuješ toj kombinaciji?
Ovisi o puno toga.
1.Zbog čega piješ ta dva lijeka?
2.Koliko tableta ukupno si popila u zadnjih 24h?
3.Boluješ li od nekakvih ozbiljnijih bolesti-ako da, koje lijekove uzimaš?
4.Znaš li za kakvo oštećenje jetrene funkcije,bolest jetre?
5.Koliko godina imaš i kolika je tjelesna masa?
6.Nekakve alergije na lijekove? Preosjetljivost na kavu? Koliko kave na dan piješ? Alkohol konzumiraš redovito?

Mala je vjerojatnost za neke ozbiljnije nuspojave, ako se pridržavaš preporučenih doza, jer lupocet je PARACETAMOL (kad pogledaš sastav Caffetina, piše među ostalim i 210mg paracetamola po tbl.) i ako ne postoje neke druge kontraindikacije za bilo koji od mnogobrojnih sastojaka caffetina.
Smanji dozu kave i općenito unos kofeina dok piješ Caffetin, a ni alkohol nije poželjan uz navedene lijekove.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 21:11   #99
Question

Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
A,koje novonastale promjene si ti zamijetila kod sebe,a da ih pripisuješ toj kombinaciji?
Ovisi o puno toga.
1.Zbog čega piješ ta dva lijeka?
2.Koliko tableta ukupno si popila u zadnjih 24h?
3.Boluješ li od nekakvih ozbiljnijih bolesti-ako da, koje lijekove uzimaš?
4.Znaš li za kakvo oštećenje jetrene funkcije,bolest jetre?
5.Koliko godina imaš i kolika je tjelesna masa?
6.Nekakve alergije na lijekove? Preosjetljivost na kavu? Koliko kave na dan piješ? Alkohol konzumiraš redovito?

Mala je vjerojatnost za neke ozbiljnije nuspojave, ako se pridržavaš preporučenih doza, jer lupocet je PARACETAMOL (kad pogledaš sastav Caffetina, piše među ostalim i 210mg paracetamola po tbl.) i ako ne postoje neke druge kontraindikacije za bilo koji od mnogobrojnih sastojaka caffetina.
Smanji dozu kave i općenito unos kofeina dok piješ Caffetin, a ni alkohol nije poželjan uz navedene lijekove.

Ovako.. Moja prijateljica ima problema sa roditeljima, i popila je 3 tablete caffetina i 2 tablete lupoceta 500. I sada me zanima moze li joj se ista dogoditi ?
RobertaLedinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 21:19   #100
ne al joj reci da radije upise boks ili pocne trenirati triatlon, jeftinije je od transplantacije jetre u buducnosti..
HarveyNorman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:27.