Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Izbori parlamentarni 2007

Izbori parlamentarni 2007 Sanader vs. Milanović

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2008., 21:37   #1
margoth
Registrirani korisnik
 
Registracija: Dec 2007.
Postova: 107
Nedostatak visokoobrazovanih stručnjaka ili....?

i tako...prošli izbori. imamo novu-staru vladu...
a novine svakodnevno pune zanimljivih članaka.
dakle, čitam...

-državna ministarstva mahom napušta stručan i iskusan kadar /pravosuđa, obrane, vanjskih poslova/...a onih drugih ne znaju kako bi se riješili.

-pa onda zbivanja oko cvijetnog koja su samo vrh ledene sante stanja u građevinarstvu i urbanizmu....
gdje je tu glas struke?
gdje su arhitekti, povjesničari umjetnosti, urbanisti?

-priča se o razvoju sela i poljoprivredi koja će nas prehraniti, a s druge strane zatvaraju se seoske (osnovne!) škole ili pak u njima predaje potpuno nestručan kadar.

-nekidan vele kako u korenici već godinama traže bezuspješno liječnika.

-pa ovo ubojstvo taksista i čitava sapunica oko šopića...nekak mi se čini da služba za socijalni rad ne postoji u tim krajevima.

- o tome kako ne znamo iskoristiti predpristupne fondove da i ne pričam.... ljudi očito ne znaju napisat suvisli elaborat o svojim projektima, a nema nikog da ih uputi...

naoko različiti problemi, ali čini mi se da u pozadini svih nazire jedan jedini pogolemi...

hrvatskoj naprosto nedostaje ljudi....a pogotovo visokoobrazovanih i stručnih,a nadasve ljudi sa integritetom.

i to je naš najveći problem.... neće slovenija usporiti naše pristupanje uniji, usporit ćemo ga sami svojom nesposobnošću i neznanjem, a i kad jednom uđemo u uniju pregazit će nas stručna radna snaga iz drugih zemalja....

znam da zvuči crno, ali gledajući oko sebe ,sve mi je očiglednije....

čak i moj privatni poslodavac usred zagreba ima sve više problema s pronalaženjem stručne radne snage...i čudom se čudi!

znam da svaka od ovih tema ima različitu u pozadinu, ali rezultat je isti ili sličan. što vi mislite o ovom?
margoth is offline  
Old 03.02.2008., 21:46   #2
Sinbad
Registrirani korisnik
 
Sinbad Avatar
 
Registracija: Apr 2003.
Postova: 3,709
Obrazovanje nam definitivno nije jača strana. Za rješavanje tog problema će nam trebati malo više vremena.
Sinbad is offline  
Old 04.02.2008., 22:08   #3
bionic_man
Sleeper pick numero uno
 
bionic_man Avatar
 
Registracija: Feb 2007.
Lokacija: bunker na Antarktici
Postova: 621
Quote:
Sinbad kaže: Pogledaj post
Obrazovanje nam definitivno nije jača strana. Za rješavanje tog problema će nam trebati malo više vremena.
samo bih dodao: i puno više novca
__________________
Amater je prema profesionalcu kao troll prema moderatoru
bionic_man is offline  
Old 07.02.2008., 11:54   #4
swap
Registrirani korisnik
 
swap Avatar
 
Registracija: Jul 2006.
Postova: 2,882
pa i da ljudi hoce ulagati u znaje i doskolovanje ne isplati se.
Mislim da ne postoji porezna olaksica
ne postoje kriteriji znanja ya vodece ljude (ministri, dryavni tajnici, zupani, gradonacelnici)
ne postoji poticaj za sticanje novih znanja (pogledajte klase u napredovanju za drzavnu sluzbu)

Pogotovo u primjenjenim zanimanjima, ljudi bjeze jer svaki ekonomist/pravnik/politolog im moze biti direktor, nitko od inzinjera nikada nije prepoznat kao dobar Manager. Vani se ljudi klanjaju svima koji zavrse medicinu ili politehniku (tehnicke fakultete). Oni imaju vjecnu cijenu, a kod nas ne.
I teatrolog (HDZ) i politolog (SDP) su experti za sve. Ali kad se nesto upali, onda cekaju Buru jer ne znaju za drugo rjesenje.
swap is offline  
Old 07.02.2008., 14:02   #5
brale_st
Registrirani beskorisnik
 
brale_st Avatar
 
Registracija: Mar 2006.
Lokacija: Split
Postova: 3,384
Bah, mi volimo upirat prstom u one na vrhu piramide, ali oni su ovdi problem samo utoliko šta ne rade ništa da bi se stanje u državnoj upravi riješilo. Ne zato šta su sami nestručni.

Najme, u hrvatskoj državnoj upravi naprosto je zapanjujuća količina nestručnosti i neznanja, ali i lijenosti i nerada. Kad bi postojao neki način da u pet minuta ustanoviš ko zna i nije lijen, te da u ovom trenutku 3/4 svih državnih zaposlenika potjeraš s radnog mjesta a onu četvrtinu koja zna i radi ostaviš na radnim mjestima, uopće se ne bi primjetilo da neko fali.
Čak bi čini mi se državna uprava bolje funkcionirala jer ne bi bilo opstrukcije.

Ali, stanje u državnoj upravi je samo preslika općeg stanja u državi. Nije nam uprava ni bolja ni gora nego što smo mi sami.
__________________
Kontra mraku, kontra sili Nareslo je ka iz vode I trkalo do slobode
.
brale_st is offline  
 



Pravila postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smajlići su On
[IMG] kôd je Off
HTML kôd je Off

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:21.


Marketing

Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger