Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Pogledaj rezultate ankete: Služi li vam ENC dobro?
Da, izvrsno! Od kuće do mora bez usporavanja! 35 42.17%
Funkcionira uglavnom, ponekad imam malenih poteškoća 17 20.48%
Otprilike 50-50, često moram stati i vući nekog za rukav 3 3.61%
Ne valja ništa, uopće ne funkcionira! 3 3.61%
Nemam ENC 25 30.12%
Glasovatelji: 83. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2008., 14:33   #1
ENC - da ili ne?

Ljudi, kakva su vam iskustva sa ENC-om? Ima tema od prije godinu dana, ali me zanimaju svježa iskustva! Funkcionira li to i kako? često sam na autoputu pa me zanima koliko mi to može olakšati? ako je samo frustracija onda ću radije uzeti smart card...
DINA 1406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 18:47   #2
Imam ENC nekih godinu dana. Sada ih imam 4 doma. Nikakvih problema. Uzeo sam ga prvenstveno zbog uštede na vremenu. Kad je za prvi maj bilo ono spajanje vraćajući se s mora kod Lučkog sam uštedio 1,5 sati. Sreo u koloni frenda koji živi blizu mene i njemu je toliko više trebalo da stigne doma.
Jedni problem na koji sam naišao su razni nepismeni idoti (čak više vozači s HR tablama, nego stranci) koji vide ENC traku pa bi i oni tuda prošli, a nemaju ENC, pa se čude kako u toj naplatnoj nema nikog i zašto im trube. Zadnji put kad sam se vozio na Lučkom otvoreno 5-6 traka i vozač autobusa uletava u onu za ENC naravno bez ENCa. (HR table)
pasko123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 18:53   #3
Quote:
DINA 1406 kaže: Pogledaj post
Ljudi, kakva su vam iskustva sa ENC-om? Ima tema od prije godinu dana, ali me zanimaju svježa iskustva! Funkcionira li to i kako? često sam na autoputu pa me zanima koliko mi to može olakšati? ako je samo frustracija onda ću radije uzeti smart card...
Preporuka, pogotovo ako kupuješ na firmu. Mi imamo onog sa saldom od 1000 kn i još na to dobiješ neki popust (mislim da je 10%) pa se stvarno isplati. Plus to što nema čekanja u koloni

Jedino ga nemoj lijepiti na staklo jer je to zbilja nepraktično.
piacere_dfn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 19:55   #4
Funkcionira uglavnom bez problema..ako se dosta voziš ušteda vremena, i novca (dobiješ 10 %) tako da se definitivno isplati..
 
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 22:56   #5
Imam ga godinu dana i ok je pogotovo na izlazu Lučko gdje je traka za ENC dobro produžena, na ostlim izlazima koje koristim I.Reka, Ivanić Grad, SB zapad, Rugvica traka je standardna pa ako je velika gužve uštede u vremenu su minimalne. 10% je ok ali naravno to je za slučaj pre-paid-a, ima i ona varijanta postpaid (Amex) ali onda nema popusta.

Loše je riješena siva zona kada imaš nešto kuna pa te pusti unutra i onda poželiš izaći na daljem izlazu za koji nemaš love (totalni kaos).

Svi čitači na ulazima/izlazima ne gađaju na istu poziciju tako da negdje uhvati predajnik bolje a negdje ga moraš gađat.
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 01:15   #6
Ja uzeo nedavno i za sad sam zadovoljan, jedino sto nema sanse da mi ga ocita kroz sajbu pa lijepo otvorim prozor i sve rijesim u sekundi
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 12:40   #7
ajd hvala vam.. znači uzimamo enc!
još jedo pitanje?
gdje se nabavlja?
DINA 1406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 12:52   #8
Quote:
DINA 1406 kaže: Pogledaj post
ajd hvala vam.. znači uzimamo enc!
još jedo pitanje?
gdje se nabavlja?
Mislim da moraš po njega u lučko, ali prvo moraš skinuti neki formular s interneta pa im poslati.
piacere_dfn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 17:49   #9
Quote:
Vespazijan kaže: Pogledaj post
Ja uzeo nedavno i za sad sam zadovoljan, jedino sto nema sanse da mi ga ocita kroz sajbu pa lijepo otvorim prozor i sve rijesim u sekundi
neće ti ga očitati preko stakla ako imaš atermičko staklo... u tom slučaju stavi ENC na onaj dio gdje nema filtera (onaj dio stakla na kojem su crne ili sive "točkice") i tamo će ti ga sigurno očitavati
galija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 17:43   #10
Po novome ga možeš kupiti na masi naplatnih kućica.
__________________
GTR GA HOSHI!
Renault F1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 23:49   #11
Quote:
Renault F1 kaže: Pogledaj post
Po novome ga možeš kupiti na masi naplatnih kućica.
tocno

sad imaju te pakete

i nema vise gnjavaze
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 20:21   #12


toliko o slobodnoj enc traci
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 10:53   #13
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post


toliko o slobodnoj enc traci
Sa kojeg izlaza je ova slikica (ako nije tajna)
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 16:57   #14
Quote:
gogo_2006 kaže: Pogledaj post
Sa kojeg izlaza je ova slikica (ako nije tajna)
pa Lučko, tamo jedino postoji posebna 500 m dugačka ENC traka. to je fotka s webcama. sat vremena nakon toga se ipak raščistila, izgleda da je policija napravila svoje.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 17:46   #15
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
pa Lučko, tamo jedino postoji posebna 500 m dugačka ENC traka. to je fotka s webcama. sat vremena nakon toga se ipak raščistila, izgleda da je policija napravila svoje.
ima i 2 km duga ENC traka kod Ivanje Reke... to je novo, par tjedana staro
galija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 10:29   #16
A policije nigdje jel?
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 09:41   #17
Najmrskije jest u tome sto trebas dati jos 122kn za kupnju ENC aparata,pa gdje je tu povoljnost?
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 10:00   #18
10% popusta na cestarinu i ušteda vremena.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 10:21   #19
Jaka stvar!
Ja vise pazim na vrijeme, recimo velika guzva je u petak popodne i i subotu od cvik jutra pa do podneva. Ja krenem u petak u podne taman da stignem prije svih!
A pri povratku sa mora, velika guzva je subota predvecer i nedjelja cijeli dan, pa ja krenem u ponedjeljak rano jutro i odmah stignem ravno na posao.
Tako da u mom slucaju UOPCE nema guzvi.

Jedina stavka mi je 122kn za ENC aparat, bezobrazno skup. Tako da ne znam za koliko bih putovanja autocestama mogao pokriti taj prvobitni trosak.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 12:24   #20
nisam bas skontao kako se nadoplati racun osim da odem na lice mjesta i platim
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:36.