Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2008., 22:24   #1
Stroj za tjesteninu

Želio bih kupiti stroj za izradu tjestenine kod kuće. To bi bio idealan poklon dragoj osobi. Ima li netko iskustva s tim strojem? Gdje se može kupiti? Hvala na svim savjetima drage pripadnicec kokošinjca (baš simpa naziv)
mini-majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 22:29   #2
moja baka ima nekaj slično tome. dobra stvarčica. lijepo je gledat rezance kak izlaze, jednake duljine, debljine.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 00:22   #3
izrada pašte strojem

Quote:
mini-majstor kaže: Pogledaj post
Želio bih kupiti stroj za izradu tjestenine kod kuće. To bi bio idealan poklon dragoj osobi. Ima li netko iskustva s tim strojem? Gdje se može kupiti? Hvala na svim savjetima drage pripadnicec kokošinjca (baš simpa naziv)
Pogledaj u centrima (ili vani) stroj de Longhi ili Rowenta. Super je. Staviš vodu, jaja, brašno, izabereš vrstu pašte, klik i gotovo. Ako doznam više javit ću ti. Nekad se mogao kupiti u Italiji preko Postal marketa, danas ??? U svakom slučaju to je dobra stvar, poput pekača kruha
mini_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 13:02   #4
Quote:
mini-majstor kaže: Pogledaj post
Želio bih kupiti stroj za izradu tjestenine kod kuće. To bi bio idealan poklon dragoj osobi. Ima li netko iskustva s tim strojem? Gdje se može kupiti? Hvala na svim savjetima drage pripadnicec kokošinjca (baš simpa naziv)
preciziraj, trebaš li ručnu napravu za valjanje i izrezivanje tjestenine ili električnu napravu za izradu malo kompliciranijih oblika tipične talijanske tjestenine.

trebaš li ovo : http://www.vicentia.net/ita/prodotti...tinuazione.htm

ili ovo : http://www.codigobarras.it/compras/E...a_Imperia.html
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 14:01   #5
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
preciziraj, trebaš li ručnu napravu za valjanje i izrezivanje tjestenine ili električnu napravu za izradu malo kompliciranijih oblika tipične talijanske tjestenine.

trebaš li ovo : http://www.vicentia.net/ita/prodotti...tinuazione.htm

ili ovo : http://www.codigobarras.it/compras/E...a_Imperia.html
Eh, hvala, hvala. Trebam električni stroj da se ona moja više ne muči s ručnim, prastarim. Hvala. Ma tu je odlična ekipa!
mini-majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 14:49   #6
stroj za izradu tjesta

Vidim da je ovo tema od prošle godine ali ja bih kupila takav stroj u koji staviš sve namirnice i kako piše mini star klik i radi se tjestenina samo gdje to ima kod nas.........obišla gotovo cijeli zg i vidjela samo ručne. Bila bih zahvalna kada bi mi netko znao odgovoriti.........Hvala
marija29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 12:22   #7
Ne znam da li ima kod nas. Ja u subotu planiram u Trstu kupiti stroj za izradu pašte. Postoji opcija da se posebno kupi motor, pa onda to više nije ručni stroj
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 16:15   #8
Nemojte me sad popljuvat,ali ja više volim kruh sama mijesiti...
Nije mi gušt potrpat sve u neku kutiju,okrenut šalter i gotovo.Kruh je fin i miriši isve...ali...
Isto tak i tijesto,volim sama vrtit onu ručkicu,kombinirat sastojke,debljinu tijesta...
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 16:21   #9
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Nemojte me sad popljuvat,ali ja više volim kruh sama mijesiti...
Nije mi gušt potrpat sve u neku kutiju,okrenut šalter i gotovo.Kruh je fin i miriši isve...ali...
Isto tak i tijesto,volim sama vrtit onu ručkicu,kombinirat sastojke,debljinu tijesta...
sve to stoji, ali neznaju svi tjesto razvaljat na milimetar debljine, a masinica ti u tome pomaze. mjesit, kombinirat mozes i ovako, i uz masinicu ima puno rucnog rada.
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 16:45   #10
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Nemojte me sad popljuvat,ali ja više volim kruh sama mijesiti...
Nije mi gušt potrpat sve u neku kutiju,okrenut šalter i gotovo.Kruh je fin i miriši isve...ali...
Isto tak i tijesto,volim sama vrtit onu ručkicu,kombinirat sastojke,debljinu tijesta...
Evo, neću te popljuvati, ali ću te pitati da li koristiš mikser kad radiš npr. snijeg od bjelanjaka ili mlatiš ručno?

Mašinica je jako korisna, a opcija da li motor ili ne je dodatna i sam motor se kupuje odvojeno
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 11:01   #11
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Evo, neću te popljuvati, ali ću te pitati da li koristiš mikser kad radiš npr. snijeg od bjelanjaka ili mlatiš ručno?

Mašinica je jako korisna, a opcija da li motor ili ne je dodatna i sam motor se kupuje odvojeno
Jel vi,cure čitate moj post ili pišete odoka?

Napisah da imam strojček,napisah da ga i koristim.
Ne volim strojeve u koje se samo metnu sastojci,a on sve sam napravi.
Razvaljati tijesto na 1 cm - ja ne znam!
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 13:13   #12
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Ne znam da li ima kod nas. Ja u subotu planiram u Trstu kupiti stroj za izradu pašte. Postoji opcija da se posebno kupi motor, pa onda to više nije ručni stroj
Ma kod nas definitivno nema..........govorim o Zagrebu, obišla sam gotovo sve trgovine i našla samo običnu mašinicu za uske i malo šire rezance , ručnu naravno, i u Konikomu sam vidjela isto ručnu za izradu nekoliko vrsta tjestenine ali na toj se pak ne mogu napraviti rezanci.......znam da sada sigurno zvučim bez veze i komplicirano ali budući da sam pročitala da postoji takva mašina koja radi sve to i uz to je električna mislim da je to normalno da čovjek to poželi imati.
marija29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 13:19   #13
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Nemojte me sad popljuvat,ali ja više volim kruh sama mijesiti...
Nije mi gušt potrpat sve u neku kutiju,okrenut šalter i gotovo.Kruh je fin i miriši isve...ali...
Isto tak i tijesto,volim sama vrtit onu ručkicu,kombinirat sastojke,debljinu tijesta...
Ma sve je u redu nismo svi isti..........ja priznajem da sam ovisnica o svim mogućim mašinicama i aparatićima koje mogu nabaviti za kuhinju. Budući da imam malo vremena za kuhanje jer još uvijek radim volim si malo pojednostaviti stvari a jednog dana u dalekoj budućnosti kada budem u mirovini (ako to bude uopće i postojalo više) vjerojatno ću i ja onako iz gušta to sve raditi ručno.
marija29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 13:36   #14
Quote:
marija29 kaže: Pogledaj post
Ma sve je u redu nismo svi isti..........ja priznajem da sam ovisnica o svim mogućim mašinicama i aparatićima koje mogu nabaviti za kuhinju. Budući da imam malo vremena za kuhanje jer još uvijek radim volim si malo pojednostaviti stvari a jednog dana u dalekoj budućnosti kada budem u mirovini (ako to bude uopće i postojalo više) vjerojatno ću i ja onako iz gušta to sve raditi ručno.
Ja ručno samo mijesim tijesto za paštu.Ne pada mi na pamet neko oklagijanje i razvlačenje.
Još jednom: ne volim kad mi neki aparat mijesi tijesto- ubaciš sastojke pa on to nekaj nutra mućka.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 14:45   #15
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Jel vi,cure čitate moj post ili pišete odoka?
A da li ti čitaš moj post ili pišeš odoka Kako je u priču uletio i neki pekač za kruh, vjerujem da pišeš odoka.

Da ti razjasnim postoji stroj za izradu pašte - odnosno ona mašinica koja ima valjke i različite nastavke za rezance, raviole i slično. Moguće je kupiti "motor" pa onda nije više potrebno okretati ručku, budući da to motor radi. Dakle, tijesto i dalje moraš sama zamijesiti, jedino što ne moraš je okretati ručku.
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 16:53   #16
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
A da li ti čitaš moj post ili pišeš odoka Kako je u priču uletio i neki pekač za kruh, vjerujem da pišeš odoka.

Da ti razjasnim postoji stroj za izradu pašte - odnosno ona mašinica koja ima valjke i različite nastavke za rezance, raviole i slično. Moguće je kupiti "motor" pa onda nije više potrebno okretati ručku, budući da to motor radi. Dakle, tijesto i dalje moraš sama zamijesiti, jedino što ne moraš je okretati ručku.
Evo kak je uletio stroj:
Vidim da je ovo tema od prošle godine ali ja bih kupila takav stroj u koji staviš sve namirnice i kako piše mini star klik i radi se tjestenina samo gdje to ima kod nas.........obišla gotovo cijeli zg i vidjela samo ručne. Bila bih zahvalna kada bi mi netko znao odgovoriti.........Hvala

A kaj se tiče pašte - sve 5 kužimo se.
Ovo gore - ne sviđa!!!!
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 14:49   #17
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Ne znam da li ima kod nas. Ja u subotu planiram u Trstu kupiti stroj za izradu pašte. Postoji opcija da se posebno kupi motor, pa onda to više nije ručni stroj

Voljela bih znati kako je prošla kupovina u Trstu. U međuvremenu sam kupila u Zg Muller stroj IMPERIA. Za njega se može kupiti motor ali nažalost ovdje ga nemaju. Odlučila sam ići u Trst jer za ovaj stroj ima još puno nastavaka pa sam te htjela zamoliti možeš li mi reći kako se zove trgovina gdje drže takve stvari budući da Trst baš ne poznam. hvala ti
marija29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 16:22   #18
Giulia ima na prvom katu Euronics. Ja sam tamo uzela. Cijena motora je ako se ne varam 50 eura
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 14:00   #19
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Giulia ima na prvom katu Euronics. Ja sam tamo uzela. Cijena motora je ako se ne varam 50 eura
Hvala ti.....
marija29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 22:52   #20
mene zanima gdje bi u zagrebu mogla kupiti taj ručni stroj za izradu tjestenine?
__________________
mališa
stressee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:54.