Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2010., 21:55   #1
Uradi sam - tutorijal za zahvalnice, pozivnice... PROČITATI UVODNI POST

Drage udavače, ova je tema namijenjena razmjeni tutorijala za izradu pozivnica, zahvalnica i drugih stvarčica koje će uljepšati vaše vjenčanje.

Molimo da na ovoj temi postavljate isključivo tutorijale te da izbjegavate rasprave, osim ako imate pitanje koje se odnosi na pojedini tutorijal. Sav chat ćemo brisati, po potrebi i kartonirati, a sve informacije o nabavci materijala i sl. i dalje možete razmjenjivati na temi Izrada pozivnica, zahvalnica, konfeta i sl. - združeni topic.

Hvala na razumijevanju
Mayo






Evo tutorijal za izradu zahvalnica, vrecica u obliku mladenaca, kao sto sam obecala. vrecice mozete koristiti i kao pozivnice, odstampate tekst na nekom simpa papiru, smotate i stavite u vrecicu.

od jednog lista a4 formata mozete napraviti dvije vrecice. list podijelite na dva dijela. preporucujem da radite sa skalpelom, jer je mnogo zahvalnije nego makazama, da dobijete ravne ivice. radna mapa je takodje pozeljna i olaksavajuca, jer imate i centimetre na njoj.



po duzoj stani odvojite 5cm. radite sa nekom olovkom koja vise ne radi i pritisnite dobro

to ce vam biti ivice po kojima cete savijati papir. po kracoj strani uradite isto, dobicete 4 polja po 5cm i jedan sirine 1cm.znaci, ovako:

Zadnje uređivanje Mayo : 14.02.2011. at 22:03.
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 21:56   #2
linije u donjem, manjem dijelu isijecite.
nadam se da ovo nisam komplikovano objasnila.



ivice savijte i vec imate vrecicu.


Zadnje uređivanje Mayo : 17.01.2012. at 14:46.
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 21:57   #3
sada je samo zalijepite.



gornji dio vrecice sastavite ovako:



donji dio malo oblikujte prstima, da prelazi budu blagi:



vrecica je gotova, sada idemo na "ukrasavanje". na prednjem dijelu napravite izrez po sredini, nekih 5cm.


to ce vam biti reveri. savijte papir:
__________________
21.4.2012.:)

Zadnje uređivanje Mayo : 17.01.2012. at 14:47.
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 21:58   #4
izrezite komad bijelog papira, 6cmx5cm, i zalijepite ga sa unutrasnje strane:


busacem papira napravite rupe na vrecici. najbolje da busac okrene naopako, da vidite gdje busite, da ne isijecete revere:


gotovo:


sada cemo napraviti cvjetic za vrecicu. za to vam treba neki motiv-busac papira. moze se jeftino kupiti u vecim knizarama. ja sam svoj narucila preko ebay-a http://cgi.ebay.at/ws/eBayISAPI.dll?...=STRK:MEWAX:IT
__________________
21.4.2012.:)

Zadnje uređivanje Mayo : 17.01.2012. at 14:47.
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 22:04   #5
e sada jedna mala fora
da bi vam cvjetici dobili 3d oblik, utisnite ih necim u neku mekanu podlogu. ja sam koristila podlogu za mis i ukosnicu



cvjetic zalijepite


nacrtajte dugmice


uvucite trakicu


svezite masnicu i to bi bilo to:


nemojte samo zaboraviti ubaciti neki slatkic unutra
__________________
21.4.2012.:)

Zadnje uređivanje stigmata8 : 01.02.2010. at 23:00.
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 22:12   #6
e sada "vrecica-curica"

identican postupak:


sada isijecite komad papira 5cmx8cm. ja imam kalup koji utisne sare u papir



ali bez panike ako nemate nesto slicno, da se improvizovati

takav papir nalijepite na prednji dio vrecice:
__________________
21.4.2012.:)

Zadnje uređivanje Mayo : 17.01.2012. at 14:48.
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 22:17   #7
probusite rupe:


uzmite komad tila, moze i neki drugi lagani materijal, organdin recimo, mada je meni licno til mnogo ljepsi. uskom satenskom trakicom(20-tak cmx4mm) svezite til na trecini:


izbusite koji cvjetic od papira, dajte mu 3d-dimenziju (opet fora sa podlogom za mis i ukosnicom) i zalijepite na til:


provucite kroz rupe na vrecici i zavezite:
__________________
21.4.2012.:)
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 22:21   #8
sada napravite malo vece cvjetice posebnim busacem za papir. moze se naci u knjizarama, malo je skuplji.


kod ovih cvjetica koristite malo vecu olovku, najbolje onu sa gumicom na vrhu:


zalijepite cvjetice:


i gotovo

__________________
21.4.2012.:)
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 22:29   #9
sto se tice improvizacije, vrecite mozete dekorisati po zelji, milion je mogucnosti, pustite masti na volju.
jedna od opcija je da izrezete trakice papira:


polijepite ih:


i fakticki napravite suknjicu na volancice, koju cete nalijepiti na vrecicu:



kao sto rekoh, milion mogucnosti.
papir sa utisnutim motivima sam vidjala po knjizarama, tako da ga mozete i kupiti ili naruciti: http://cgi.ebay.at/10-A5-Sheets-Embo...item1c0e4f4361

evo jos jedna simpa stvarcica za pravljenje:
http://cgi.ebay.at/TULIP-HEARTS-EMBO...item5acfe3e9f6
__________________
21.4.2012.:)
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 22:33   #10
nadam se da vam se dopada i da ce vam koristiti, a ako sta nije jasno, slobodno pitajte.

sto se materijala i troskova tice, ja cu ih praviti po 100kom bijelih i crnih, a sve to je bilo:

- papir crni, A4, 100g/m2, 50 kom - 6e (danas u knjizari sam nasla pakovanje od 100kom crnog papira za 6e, znaci duplo jeftinije )
- papir bijeli, A4, 80 g/m2, 50 kom za vrecice+recimo 30-tak kom za cvetice (mada ne treba toliko) - to ne racunam jer ih imam kuci za stampac. ali eto, kada bih i to racunala, pa neka bude 2-3e
- til 15cm sirine, potrebno nekih 12-15m - 5e (mada, verujem, da se u hr na nekim rasprodajama moze mnogo jeftinije naci)
- trakice 4mm, crna i bijela, potrebno oko 50m ukupno - nekih 2-3e
- ljepilo - 3e
---------------------------------
ukupno oko 10-20 eura


materijal za rad ne racunam, jer busace za papir vec imam, a isplati ih se kupiti jer ostaju.isplativa investicija jer ih mozete koristiti i za pozivnice, pa one kartice za obiljezavanje mjesta za sjedenje ...
__________________
21.4.2012.:)

Zadnje uređivanje stigmata8 : 01.02.2010. at 22:50.
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 10:44   #11
stigmata, već sam ti pohvalila ideju, pa ću sad samo pitati zar ti nije bijeli papir od 80g pretanak (jer to je najobičniji bijeli papir)?
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 15:53   #12
cure, nitko ne moze biti toliko nespretan, da ne moze napraviti vrecice na ovaj fazon. ne podcjenjujte sebe, jer su skroz jednostavne.

Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
stigmata, već sam ti pohvalila ideju, pa ću sad samo pitati zar ti nije bijeli papir od 80g pretanak (jer to je najobičniji bijeli papir)?
cuj, u sustini ih mozes praviti i od debljeg papira, ali meni je ovo bila opcija jer kuci imam hrpu tog papira.
obzirom da na skoro citavu prednju stranu lijepis ovaj dodatni "embossed" papir , onda to dodatno ocvrsne vrecicu. ja sam je bas testirala , tipa kada padne na pod ne deformise se, dovoljno je cvrsta jer je mala.
ali da ne stavljam taj "embossed" papir, onda bih definitivno koristila deblji papir 100g.

ali ne bih preporucila papir deblji od 120g, jer je teze praviti ove "usjeke", tj. linije po kojima se savija papir.
__________________
21.4.2012.:)

Zadnje uređivanje stigmata8 : 02.02.2010. at 16:26.
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 20:15   #13
Quote:
Lady Dee kaže: Pogledaj post
da radila sam mladence doduše samo njega ali mislim da je i mladenka na istu foricu
samo nemam onu stvarčicu za udubiti papir pa ču praviti suknjicu na volančiće.
joj totalno sam oduševljena a i dragi je pristao na ovakav tip zahvalnica
javim se sa svojim prvim pravim uzorcima....
hvala ti na ideji fantastična je a tutorijal još bolji
ako planiras praviti suknjicu, onda ne bi bilo lose da koristis malo deblji papir (embossed papir je dodatno ucvrstio vrecicu, jer sam ga nalijepila preko skoro citave strane. zato sam koristila tanji, obicni papir).

zavisi koliko vrecica ces praviti, pa skontaj koliko ti se isplati rucno rezati te volancice i koliko jednako ih mozes izrezati makazama. ovakva ili slicna stvarcica ne bi bila na odmet


ti tu suknjicu mozes napraviti od bilo cega, tj. bilo kakav materijal nalijepiti na prednju stranu, par cvjetica, masnica, cirkoncica, mozes je napraviti kao veo, od tila i sitnih cvjetica od papira, a mozes cak i raditi u bojama.

neke trakice na ovu foru su jako prakticne, samo ne znam mogu li se naci u knjizarama i koliko kostaju, ali mislim da nisu skupe:


@Olin
i ja sam ovo naucila od drugih, pokazali su mi, pa ne vidim razloga da i ja ne pokazem drugima. bice mi drago ako neko sebi ustedi lovu ovim.
__________________
21.4.2012.:)

Zadnje uređivanje Mayo : 17.01.2012. at 14:48.
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 03:26   #14
sjetila sam se jos necega za tebe lady dee

kako se zovu oni papiri koji se stavljaju ispod torti, kao dekoracija? ima ih razlicitih oblika, a na ivicama su kao cipka. nadam se da znate na sta mislim.
e to bi mogla lijepo isjeci i koristiti za volancice suknjice, ili mozda one korpice za muffins.

provjeri cijenu toga, mozda bi to bilo jeftinije.
__________________
21.4.2012.:)
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 10:31   #15
pomagajte... ima li tko kakav dobar tutorijal za izradu koverti?ili link?ili nešto?
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 11:35   #16
evo npr. ovo http://www.ruthannzaroff.com/mirkwoo...ns/postage.htm
tu ih imaš još
a ne znam jesi li vidjela one moje na pozivnicama - to sam si ja sama smislila, a vrlo su jednostavne - bez preklopa (a možeš si takve i s preklopom napraviti)
ali, ako još nemaš izrađene pozivnice, u grafku imaš povoljne koverte i isplativije je njih kupiti nego papir
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 17:34   #17
RUZE OD KREP PAPIRA


u attachment-u imate pdf file, gdje sam vam skenirala uzorke latica.
jbga, ne znam koliko ce to biti kada ih odstampate, nisam probala da vidim velicinu.
uglavnom, kada je ovaj file na 80% u adobe reader-u, to je ta velicina. ma uzmite list papira, stavite na monitor i preslikajte nekom mekanom olovkom, flomasterom.

prazna mi baterija u kameri, pa sam fotkala telefonom. kvalitet bezveze, ali bitno je da vidite o cemu se radi.

nego ...
imate 2 vrste latica, male i velike. potrebno je 8 malih i 3-4 velike.
na osovu uzoraka izrezite krep papir.

evo kako ja koristim stipaljke


pih ne mnogu zakaciti file, prevelik je, a ne znam kako ga smanjiti
evo ovde zato
http://rapidshare.com/files/352894709/IMG_0001.pdf.html

kazu da se moze skinuti samo 10 puta. ´ajd neka neko pls stavi ovaj file u attachments!!!
__________________
21.4.2012.:)

Zadnje uređivanje Mayo : 17.01.2012. at 14:49.
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 17:48   #18
znaci izrezete sve latice. ne morate se truditi da budu u milimetar tacno izrezane.


e sada mali info za krep papir!!! imate dvije razlicite vrste: tanki, obicni koji se koristi u vrticima, skolama, bla, bla ...
i imate deblji, cvjecarski krep papir, koji sam ja koristila za ove ruze. taj papir je skuplji, ali je fenomenalan. kazu da ne pusta boju kao onaj obicni. nisam probala, ali iskustva sa obicnim krep papirom i previse ( znala sam danima hodati obojenih prstica).

ja ovaj cvjecarski krep obozavam. tako se super moze oblikovati, cesto ga znam uporediti sa plastelinom

vidjecete da je papir jako rastezljiv i kada budete sjekli latice, pazite da prate liniju papira. nadam se da me razumijete
uglavnom, ne mozete sablone stavljati bilo gdje i rezati latice bilo kako (da bi mozda ustedjeli papir), nego rastezljivi dio papira mora biti gornja stana latice.
blah, zvuci malo konfuzno, ali nije. obratite samo paznju na linije papira na fotkama.

kada su sve latice izrezane, idemo na njihovo oblikovanje:
gornji dio latice razvucite prstima



dobice nesto ovako:


e sada uzmite cackalicu iz kuhinje i malo urolajte ivice.
__________________
21.4.2012.:)

Zadnje uređivanje Mayo : 17.01.2012. at 14:49.
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 17:53   #19
sada uzmite laticu sa obe ruke, negdje na sredini ( dio koji ste uvili cackalicom treba da je okrenut ka vani) i blago razvucite prstima, kao da napravite malo udubljenje.



dobicete nesto ovako:

__________________
21.4.2012.:)
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 17:54   #20
sve to isto uradite i sa velikim laticama

__________________
21.4.2012.:)

Zadnje uređivanje Mayo : 17.01.2012. at 14:49.
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:21.