Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2008., 10:57   #101
jesam ali stvarno nemam nekih savjeta jer nemam iskustva sa tim Pioneerom. mogu samo guglati umjesto tebe al kao što rekoh - na godišnjem sam

što se kabela tiče - ako se ne varam HDMI je HDMI i kabel je isti
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 10:29   #102
Quote:
Thurgood kaže: Pogledaj post
jesam ali stvarno nemam nekih savjeta jer nemam iskustva sa tim Pioneerom. mogu samo guglati umjesto tebe al kao što rekoh - na godišnjem sam

što se kabela tiče - ako se ne varam HDMI je HDMI i kabel je isti
Eto kupio sam bolji kabel BANDRIDGE klasificiran za 1080p za cca 300kn (1.5m) te problema više nema!
Pooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 10:33   #103
Thurgood - molim preporuku

S obzirom da nisam neki znalac, nakon čitanja vodiča, dobila sam malo jasniju sliku kako funkcioniraju audio/video komponente, ali svejedno trebam pomoć...
Trenutno koristim laptop na kojem slušam mp3 i TV. Namjeravala sam kupiti kućno kino kako bi jeftinije sve riješila ali sam odustala od varijante jer nisam filmofil a ni u trgovini me nisu uvjerili da je to ono što trebam.
Sad razmišljam o dvd-u, receiveru i zvučnicima, varijanti koja ne bi bila preskupa, a opet koliko-toliko kvalitetna, da ne zauzima previše mjesta i što mi je bitno, da ima što manje žica (manji broj zvučnika). Nemam pretjerane potrebe za savršenim i glasnim zvukom : bitan mi je tuner, slušanje cd-a, mp3 i da mogu pogledati kakav dobar film i eventualno spojiti laptop.
U trgovini su mi nudili nešto između kućnog kina i linije (namjenjeno više audio reprodukciji) ali imam averziju prema linijama uglavnom radi kvarova.
Molim preporuku: dobar omjer cijene i kvalitete i po mogućnosti marku i model.
martinis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 20:52   #104
Martinis,, ne navodiš koliko love bi potrošila ?
Također navedi veličinu sobe ( da vidimo dal idu Bokkshelf ili samostojeći zvučnici) ?
Ti bi nešto kvalitetnije; po komponentama, a koliko vidim stereo zvuk ti je relativno bitan ?
Bitniji od kućnog kina.
Znači treba AV receiver, dobri prednji zv., centar, zadnji i po potrebi sub, te
DVD/Cd player !?
Da odmah razlučimo; kvaliteta reprodukcije s kompa (mp3) se ne može mjeriti s onom sa CD-a !
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 21:18   #105
jel postoji bluray player u koji se ukopča 5 zvučnika..pitam hipotetski jer bluray ima zvuk u 5.1 (ili 7.1 nisam siguran) pa bi bilo glupo da se pušta na stereo zvuk telke...inače, ja neznam jel ima ili nema nego je ova pretpostavka ako NEMA.
M_and_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 23:13   #106
Jasno mi je da zvuk sa kompa nema veze sa audio komponentama... trenutno nemam ni radio pa je bilo kakav zvuk dobro došao...
Čini mi se ok ono što si naveo, bar dio, ali što će mi tolki zvučnici...?
To je stančić od 50-tak kvadrata, htjela sam uzet kućno kino jer mogu proć i sa cca 1000kn, ali sam po priči shvatila da nije za audio reprodukciju, a za drugo mi baš ni ne treba.
Uglavnom me interesira što povoljnija varijanta, a opet neću uzet liniju ili kućno kino ako ne valja. Čujem da je pojačalo bar 1500, još tolko valjda zvučnici... da l se ispalati dat 3x više i jel i 3x bolje? I kolko bi me to najmanje koštalo u komponentama. cca. Ne znam uopće što da tražim jer se ne razumijem u elektroniku.
martinis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 08:04   #107
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Da odmah razlučimo; kvaliteta reprodukcije s kompa (mp3) se ne može mjeriti s onom sa CD-a !
osim ako je i taj CD nastao od mp3ca, što najčešće i je, gdje se dolazi skoro na isto ako komp vrijedi nekog vraga

Quote:
M_and_M kaže: Pogledaj post
jel postoji bluray player u koji se ukopča 5 zvučnika..pitam hipotetski jer bluray ima zvuk u 5.1 (ili 7.1 nisam siguran) pa bi bilo glupo da se pušta na stereo zvuk telke...inače, ja neznam jel ima ili nema nego je ova pretpostavka ako NEMA.
da pročitaš topik na koji se ovaj nadovezuje znat ćeš da se ni na DVD ne priključuju zvučnici već da između njih postoji još nešto. IMA. i o tome je ovdje dosta toga napisano - vidi link u mojem potpisu

Quote:
martinis kaže: Pogledaj post
Jasno mi je da zvuk sa kompa nema veze sa audio komponentama... trenutno nemam ni radio pa je bilo kakav zvuk dobro došao...
Čini mi se ok ono što si naveo, bar dio, ali što će mi tolki zvučnici...?
To je stančić od 50-tak kvadrata, htjela sam uzet kućno kino jer mogu proć i sa cca 1000kn, ali sam po priči shvatila da nije za audio reprodukciju, a za drugo mi baš ni ne treba.
Uglavnom me interesira što povoljnija varijanta, a opet neću uzet liniju ili kućno kino ako ne valja. Čujem da je pojačalo bar 1500, još tolko valjda zvučnici... da l se ispalati dat 3x više i jel i 3x bolje? I kolko bi me to najmanje koštalo u komponentama. cca. Ne znam uopće što da tražim jer se ne razumijem u elektroniku.
što će tolki zvučnici? ako se govori o nekakvom klasičnom "kućnom kinu" standardno je imati 5 zvučnika i subwoofer, bilo da se radi o sve-u-jednom ili komponentnom sistemu. i to nije zbog glasnoće, u 50 ili 250 kvadrata. no, ako misliš da ti ne treba i ne želiš potrošiti puno love postoje druge mogućnosti ali tema ovog topika je kućno kino
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 11:06   #108
Na kraju vodiča, u kojem si lijepo objasnio razne varijante, a ne samo kućno kino, naveo si da je ovaj topik za pitanja i slično... pa ponovno ja pitam...

Bitna mi je audio reprodukcija, ne trebam surround za filmove. Kućno kino mi je bilo jednostavnije i jeftinije uzeti, jer ih ima i za 1000 kn, nudili su mi i nešto kao linija/dvd sa tri zvučnika koja je i za audio i video, mislim od Quadra za cca 800 kn.
Trebam savjet, ako to nije to, uzet ću dvd za muziku/filmove, pojačalo i zvučnik. Ne znam kakvo pojačalo mi je dovoljno i kakvi zvučnici. Da li mi je sve to potrebno:dobri prednji zv., centar, zadnji i po potrebi sub?
Za koliko novaca mogu dobiti pojačalo i minimalni broj zvučnika, a da ipak nešto valja?
martinis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 11:51   #109
Quote:
martinis kaže: Pogledaj post
Na kraju vodiča, u kojem si lijepo objasnio razne varijante, a ne samo kućno kino, naveo si da je ovaj topik za pitanja i slično... pa ponovno ja pitam...

Bitna mi je audio reprodukcija, ne trebam surround za filmove. Kućno kino mi je bilo jednostavnije i jeftinije uzeti, jer ih ima i za 1000 kn, nudili su mi i nešto kao linija/dvd sa tri zvučnika koja je i za audio i video, mislim od Quadra za cca 800 kn.
Trebam savjet, ako to nije to, uzet ću dvd za muziku/filmove, pojačalo i zvučnik. Ne znam kakvo pojačalo mi je dovoljno i kakvi zvučnici. Da li mi je sve to potrebno:dobri prednji zv., centar, zadnji i po potrebi sub?
Za koliko novaca mogu dobiti pojačalo i minimalni broj zvučnika, a da ipak nešto valja?
Martinis, znači tebi izgleda treba stereo pojačalo i zvučnici. Cijene ti počinju od nekih 1500kn po komponenti, ako govorimo o renomiranim markama koje će donijeti određenu kvalitetu. E sad... toga ima kao pljeve, a najbolji sudac što uzeti je tvoj slušni organ. Preporučam ti pogledati stranice www.provox.hr, www.audiocinema-art.hr, www.mediaaudio.hr i vidjeti što i kako nude.
Kaj se zvučnika tiče, neki best buy u nižoj klasi za nešto više od tisuću kuna je Wharfedale diamond 9.1. Pojačala, pogledaj malo NAD 515, za nekih 1800kn, ljudi koju su ga probali kažu da odličnu svira za svoju lovu.. OK, nisam jedino vidio veličinu sobe, ovo je sistem za manje sobe.. i normlano, second hand ima svojih draži.
pastorrr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 19:42   #110
Pastorrr ti je odlično objasnio sve.
Dakle tebi treba stero pojačalo i par bookshelf zvučnika.
To dvoje se može nabaviti za 3000/4000 kn.
Pojačalce za 1500 i zvučnici za 1500 i to će tebi svirat ko avion !
Mogu zvučnici koštat i 1000 kn.. uho i lova je limit...
U steru sigurno bolje nego Receiver i set zvučnika (HT) za 4000/5000 kn ukupno !
Ako ti je preferenca stero zvuk to je to (a i film će ti tu dobro zvučati za početak).
Poslije se lako kupi AV receiver,staro pojačalo spoji kao preamp, te sub, centralni i zadnji zvučnici i imaš HT !
I ja sam prvo kupio samo prednje zv. i (doduše) receiver, kasnije ostalo.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 12:40   #111
ej! trebam pomoč! kupil sam kabel da spojim DVD i računalo , kad to spojim neznam kaj dalje, niš se ne događa! molim pomoč! hvala unaprjed
furianac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 18:27   #112
zašto bi spojio DVD i računalo?
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 11:57   #113
Quote:
furianac kaže: Pogledaj post
ej! trebam pomoč! kupil sam kabel da spojim DVD i računalo , kad to spojim neznam kaj dalje, niš se ne događa! molim pomoč! hvala unaprjed
Pa ako si kupio SATA kabel za int DVD onda samo sastavi natrag računalo i uključi ga
Pooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 08:48   #114
ima li išta dobro: kućno kino: bežični stražnji zvučnici i da ima i DVD pržilica, ne mogu da vjerujem da baš nigdje ovo nemaju, pa zamislite u eri VHS-a da ste tražili samo video player a ne i recorder na šta bi to ličilo, može li se bar sparit kakvi bežični zvučnici (vivax cca. 1.200 Kn-a i uzet DVD recorder)?
ima li tko kakvo mišljenje o ovome, hvala na pomoći...
zapotec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 18:26   #115
moze pomoc??

relativno dobro kucno kino sa HDMI izlazom do 1000kn?

hvala
STony is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 21:04   #116
Ja bih isto neko kućno kino s HDMI izlazom i dva optička ulaza (do 2000 kn) ili

ako postoji recever koji ima te ulaze i izlaze, ali da nije velikih dimenzija nego da je otprilike kao kućno kino. (ne uklapa mi se u dnevni boravak onako velike kutije)

Ima li kakvih iskustava i saznanja?

Naime na kućno kino ili recever bi spojio maxtV i Playstation3 preko optičkih izlaza.
radoznali is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 00:44   #117
Trazim savjet za odabir AV receivera i zvucnika

Ima li neki audiofil volje da pomogne pocetniku? Naime, novi stan ce mi bit gotov za koji mjesec i sad konacno imam volje potrositi u nesto trajno i kvalitetno za kucni AV sustav. Evo prvo kratki opis situacije:

- Bio bi spreman potrositi izmedju 1000 i 2000 € za AV Receiver i 5.1 zvucnike.
- Moze se reci da sam IT freak (to mi je profesija) tako da u obzir dolazi samo "network" AV Receiver koji moze mrezno skidati i audio (mp3) i video (divx) jer imam kucni media centar server sa morem toga tamo.
- Prostorija je 3,6m x 6m ali dnevni boravak je samo 3,6m x 3,6m a ostatak blagovaona/kuhinja u produzetku.
- trebaju mi 2 HDMI ulaza (PC + igraca konzola)
- treba mi USB ulaz da se audio/video moze i sa memory stickova/prijenosnih hard diskova slusati

E sad, najveci problem mi je receiver. Istrazujuci po netu cini mi se da "network" funkcionalnost kvalitetni proizvodjaci ugradjuju u samo najjace modele. Najpovoljnije sto sam nasao je Yamaha RX-V3900 (http://www.yamaha-uk.com/av_amps_rec...product_id=229) koja kosta oko 1400€ sto je poprilico i pojede cijeli budget. Doduse ima i webserver funkcionalnost preko kojeg se sa bilokojeg PC-a moze kontrolirati sto je fenomenalna opcija. U kvalitetu zvuka po toj cijeni ne zelim ni sumnjati.

I onda lavina - kad se kupi takva zvijer onda ni zvucnici ne mogu bit neki shit. Na prvi pogled najbvolje komentare dobiva Energy C-500 5.1 preporucena kombinacija (http://www.energy-speakers.com/na-en...-5-1-overview/) sto je jos prednji C-500 (750€) pa centralni c-c100 (260€) pa straznji c-r100 (280€) i subwoofer esw-10 (280€). Sve skupa to je oko 3000€.

Ma mogao bi se ja stisnit i do 3.000€ sa nekim odgodama komponenti, kad bi znao da cu bit odusevljen i da cu i za nekoliko godina bit sretan sa izborom, ali mislim da je ovo pretjerano za moju prostoriju a mozda i za moje slusne kapacitete. Mislim da bi meni trebalo nesto maksimalno kao c-300 (http://www.energy-speakers.com/na-en...-5-1-overview/) ali onda s tim nema smisla Yamaha rx-v3900. A ako uzmem jednostavniji receiver onda nema network funkcionalnost bez koje mi jednostavno nije upotrebljiv.

Heeelp!!
psihoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 11:43   #118
Ajmo polako...

Koliki ti je prostor, i možeš li dat dovoljno okolnog prostora za samostojeće zvučnike, koji, u pravilu, traže malo više prostora oko sebe da bi proradili kako triba...?

Zašto misliš da bi 500 bili dobar match sa tim rec-om...? I zašto misliš da 300 nebi...? Jesi li siguran da tebi uopće tribaju u životu floorstander prednji zvučnici...?

Odgovori sebi na ovih par pitanja, pa možeš dalje...

DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 11:54   #119
AV reciever Onkyo 606 i zvučnički 5.1 set KEF 3005...cca 15000kn.
jacuzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 17:03   #120
Quote:
DoomsdayST kaže: Pogledaj post
Koliki ti je prostor
to sam spomenuo gore...

Quote:
i možeš li dat dovoljno okolnog prostora za samostojeće zvučnike, koji, u pravilu, traže malo više prostora oko sebe da bi proradili kako triba...?
Kao sto rekoh pocetnik sam, ali cuo sam da im treba bar 60cm u svim smjerovima sto zaista izgleda previse. trazim potvrdu i tu, ali posto se radi o novom stanu useljivom za koji misec - apsolutno sve je fleksibilno. DAkle nikakav namjestan nije kupljen niti je pozicija odredjena.


Quote:
Zašto misliš da bi 500 bili dobar match sa tim rec-om...? I zašto misliš da 300 nebi...?
Po nekim komentarim na nekim forumima, po izlaznoj snazi pojacala u usporedbi sa zvucnicima, po cijeni, itd. Sto se tice 300tke, na stranu sve ostalo, kao bivseg elektrotehnicara malo me brine sto je preporucena snaga pojacala mnogo niza od izlazne snage spomenutog. Znaci li to da bi morao biti jako pozljiv da ih ne sprzim? (Lako za mene ali i moja zena kad dobije "napad" da odvrne do kraja i skace po kuci)

Quote:
Jesi li siguran da tebi uopće tribaju u životu floorstander prednji zvučnici...?
Ne. Zanima me samo dobar zvuk. Na 500/300 sam naletio preko tudjih komentara i izbora i floorstand mi izgledaju bolje ali izgled mi nije prioritet nego zvuk.
psihoza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:50.