Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2006., 14:12   #1
Hoće li udareni nokat otpasti?

Prije tri mjeseca sam zaradio udarac u palac lijeve noge. Ubrzo je potpuno poplavio i u početku je bilo malo bolno. No, bol je ubrzo prošla ali je plavilo još prisutno. Donji dio nokta - koji izlazi iz prsta - je tanji/niži od udarenog dijela. Ustvari je taj udareni dio nokta mrtav ali se još sa strane drži za prst tako da ga ne mogu otkinuti a ispod njega je potpuno formiran novi nokat. Imate li kakvih iskustava sa sličnim slučajevima? Zanima me hoće li se sve prirodno odviti ili ću morati na kakav zahvat?
Vrata Zapada is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 18:40   #2
Triput mi je ozlijeđen nokat otpao, jednom nije već je samo nastavio rasti polu plav polu bijel.
možda ti ispod već raste novi, možda ne.
Nije to strašno
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 20:36   #3
Taj sam problem imala dva puta, sa obzirom da se bavim baletom, to je kod mene cesta pojava
Kada sam imala 12 godina desilo mi se bas tako da sam imala jedan nokat formiran a da mi drugi visi i ja sam jednostavno pri tusiranju otkinula taj gornji nokat malo je krvarilo no nista strasno.
Drugi put kad se to desilo pustila sam sama da otpadne...i otpao je....nista se ne brini, to je sasvim cesta pojava
Gabiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 11:57   #4
Doživio sam traumu ručnog prsta, i meso ispod nokta je potamnilo. Bilo je to prije 3 dana. Sad još osjećam laganu nelagodu, ali nije to više ona bol kao prvi dan. Jagodica je natekla i tvrda je, a ispod kože uz nokat (sa obje strane) nazire se lagana plava boja. Trebam li se brinuti neke infekcije i što mi je činiti?
tomasini is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 00:11   #5
kod takvih slucajeva, odmah nakon ozljede, uzmite iglu, malo je zagrijte i probusite nokat. Tako ce se izdrenirati ta krv od ispod i nokat nece ni poplaviti ni otpasti
__________________
Mi smo stabilizaciju prihvatili-to nam je svetinja
doc_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 15:35   #6
Prošla su već 4 dana od traume. Pali li još to bušenje? Koliko to boli, i ima li kakvih rizika? Da, i što ti znači ovo "izdrenirati"? Nismo svi doktori, ne poznajemo takve termine.
tomasini is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 16:48   #7
uh nema, to busenje i dreniranje ti pali kad je friski udarac...ma ne brini samo ce se srediti..nokat dugo raste, novi ce izgurati ozlijedeni...jedino ti se mozda malo deformira....meni je nekako manji nakon sto mi se isto to dogodilo, kutovi su mu drugaciji
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 15:51   #8
Događa se promjena, s jedne strane počelo je poprimati crvenu boju. Evo, vidite



Trebam li biti zabrinut?
tomasini is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 18:37   #9
Quote:
tomasini kaže: Pogledaj post
Događa se promjena, s jedne strane počelo je poprimati crvenu boju. Evo, vidite



Trebam li biti zabrinut?
moje iskustvo s tim noktom je-da sam odustala prije 4-5 godina udarila sam ga, poplavio je, poceo rasti novi ispod, sve kao tebi. od onda-dakle vec jaaako dugo ponavlja se isto, plav je uvijek, ispod raste novi, onda se ovaj plav odvoji i otpadne i ispod je taj kratak novi, ali cim pocne dalje rast taj poplavi pa raste plav, ispod je opet novi..opet otpadanje i sve u krug. prosla sam vec 4 dermatologa, gljivice nemam, nitko nezna sta bi mi rekao, i bogu hvala na laku za nokte Najvise me muci ta faza kad ovaj gornji otpadne, a doljnji je kratak, al za to danas isto ima rjesenja npr.gel. vjerujem da mnogim ljudima kad nokat otpadne drugi normalno naraste, al ovaj moj nikako. inace sad sam prvi put cula za jedan prirodni lijek (sto bi se reklo narodni) pa provodim to.ako mi uspije,odnosno ako sad kad plavi otpadne ovaj koji je ispod ne poplavi, napisat cu detalje... sretno
nelya is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 10:43   #10
meni je ciklus trajao punih godinu dana - novi je narastao ispod starog, ali se stari držao u zanokticama, tak da je otpao tek kad je novi potpuno zamijenio njegovo mjesto ....sad više i ne znam da je to ikad bilo
Pupu-kani-oi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 12:15   #11
E fakat se plačeš radi najobičnije gluposti. Ništa nije slomljeno (prst ti nije otečen), a koža oko nokta ti je neoštećena. Bez brige, otpast će sam nakon par mjeseci, a njega će lijepo zamijeniti novi nokat. Nećeš ni znati da ti se nešto dogodilo.
Bušenje nokta prepusti liječniku. Nemoj to raditi u kućnoj radinosti da ne zaradiš još neku infekciju.
Katkada se daje antibiotska terapija, primjerice ako se netko udari tijekom rada u prljavom.
Skylab is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 10:02   #12
Izvještavam cijenjene forumaše, nokat se počeo skupljati po širini. Što mu to dođe?
tomasini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 11:07   #13
Valjda se počeo odvajati od podloge. Jel se izdigao?
Skylab is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 11:12   #14
daj uslikaj da vidimo kak se skuplja
__________________
Bolje izgubiti trenutak u životu, nego izgubiti život u trenutku...

živi i pusti druge da žive ...
jaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 09:05   #15
Neće ti vjerovatno otpasti, al ti to jako dugo traje dok se ne oporavi. Meni je više godinu dana bio crn nokat, dok se to nije povuklo, tj, narastao novi. Moraš imt strpljenja
sandra2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 21:11   #16
Quote:
Vrata Zapada kaže: Pogledaj post
Prije tri mjeseca sam zaradio udarac u palac lijeve noge. Ubrzo je potpuno poplavio i u početku je bilo malo bolno. No, bol je ubrzo prošla ali je plavilo još prisutno. Donji dio nokta - koji izlazi iz prsta - je tanji/niži od udarenog dijela. Ustvari je taj udareni dio nokta mrtav ali se još sa strane drži za prst tako da ga ne mogu otkinuti a ispod njega je potpuno formiran novi nokat. Imate li kakvih iskustava sa sličnim slučajevima? Zanima me hoće li se sve prirodno odviti ili ću morati na kakav zahvat?
Otpast ce, prijatelju. Nemoj kidati. Boli ko vrag. Ako se sa strane drzi za prst, to ce ili otpasti ili nastaviti rasti prema gore dok ne dodje na red da bude odrezano skarama, kao inace. Novi nokat ce poceti rasti odozdola.

Meni je inace strulio cijeli, malo pomalo se otrusio i otpao, ostao mi je samo mali zdravi "otok" u sredini, nista ne boli dok ne cupas zdravo tkivo. Ja sam ga iscupao jer sam zakacio prstom zicu od gitare, aaagh!

Nokat ne raste samo odozdole, nije samo plocica na vrhu tvog prsta, nego je inkorporirano tkivo koje djeluje u svim pravcima.

Uglavnom, nemoj se sekirati, prepusti prirodi i vremenu da napravi svoje.
dete kreten is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 11:33   #17
Quote:
doc_1 kaže: Pogledaj post
kod takvih slucajeva, odmah nakon ozljede, uzmite iglu, malo je zagrijte i probusite nokat. Tako ce se izdrenirati ta krv od ispod i nokat nece ni poplaviti ni otpasti
Ovo je zlata vrijedan savjet i MUST za sve sučajeve!!!!!!!!! Točno tako, probušiš nokat da ti iscuri krv koja se je uslijed nagnječenja nakupila ispod nokta....
To mi se je par put dogodilo, prva dva puta sam se mučio danima dok nebi bol prestala a treći put sam si sam izbušio nokat i sačuvao isti!!!!!!!!!!11
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 14:18   #18
Danas je nokat otpao.....evo što sam ugledao ispod


Shot with W800i at 2007-07-14

Imam li razloga biti zabrinut?
tomasini is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 21:13   #19
Quote:
tomasini kaže: Pogledaj post
Danas je nokat otpao.....evo što sam ugledao ispod


Shot with W800i at 2007-07-14

Imam li razloga biti zabrinut?
fuj, bljak ...ali, ne -nemaš razloga biti zabrinut , samo ga nemoj dirati prije nego zapuni svoje cijelo mjesto ...jedino, možda maži DIKLA kremom
Pupu-kani-oi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 21:31   #20
Quote:
Vincent Vega kaže: Pogledaj post
Ovo je zlata vrijedan savjet i MUST za sve sučajeve!!!!!!!!! Točno tako, probušiš nokat da ti iscuri krv koja se je uslijed nagnječenja nakupila ispod nokta....
To mi se je par put dogodilo, prva dva puta sam se mučio danima dok nebi bol prestala a treći put sam si sam izbušio nokat i sačuvao isti!!!!!!!!!!11
A di ga se triba probusit? Po sredini ili kako?
Taisa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:31.