Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2008., 23:45   #21
Quote:
A_N_A kaže: Pogledaj post
Ovo što sam poboldala se odnosi na svo panirano meso ili samo ono koje ima kost? Radila bih tako teleće šnicle, čisto zbog manje masnoće, pa pitam.
Misliš ovo s prst ulja?
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 12:05   #22
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
ja imam taj ultimativni recept za fino-meko-dokuhano-rešpohano pileće meso (naročito batki i zabatki, s i bez kosti) ...ali, kad čitam sve kaj ste gore napisali ...maaaaa, NE DAM recept pa da se izvalili ovdje na leđa i molili sa sve 4 u zraku
jesi ti ovdje dosla druzit se il provocirat? objasni se ili imas karton.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 13:43   #23
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Misliš ovo s prst ulja?
Obično stavim dva psta ulja, a jednostavnom matematičkom računicom dolazimo do toga da je i prst 50% manje od dva. A 50% ipak nije za zanemarit.
A_N_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 21:46   #24
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
jesi ti ovdje dosla druzit se il provocirat? objasni se ili imas karton.
ja tu samo vidim prijetnje a ne nikakvih 4 u zrak

a ono gore - odnosi se i na kunićlje nogice
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 23:05   #25
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
ja imam taj ultimativni recept za fino-meko-dokuhano-rešpohano pileće meso (naročito batki i zabatki, s i bez kosti) ...ali, kad čitam sve kaj ste gore napisali ...maaaaa, NE DAM recept pa da se izvalili ovdje na leđa i molili sa sve 4 u zraku
hvalite me usta moja, kad već drugi neće
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 23:32   #26
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
hvalite me usta moja, kad već drugi neće
no, no teta polly nisi se ni ti tu istčala sa svojim receptom za mekano-iznutra-hrskavo-izvana , a sigurna sam da znaš kak

...a ako ne znaš - i pohanci su ti bezvazna pilovina nasaugana uljem e, onda stani u red i sve 4 u zrak
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 23:35   #27
Neizmjerno ste zabavni
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 23:39   #28
dugogodišnjim iskustvom sam zaključila da te pohanci ili idu ili ne idu
treba samo imati kvalitetno meso a ostalo je stvar koliko te pohanci vole

moji su sasvim OK, prošla bi na ispitu, samo kaj ti pohano nije ni meni ni mojima doma (na sreću) nekaj extra fino, pa se ne sprema baš često

a kaj se tiče sauganja ulja, ako ne želite premasne pohance ipak je tu friteza nenadmašna
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 01:26   #29
našoraj ju prije
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 16:14   #30
Thumbs down

Quote:
morino kaže: Pogledaj post
našoraj ju prije
inače me hvale da dobro kuham,upuštam se i u komplicirane zahvate tipa fazani,složenci,domaća pašta,divljač...Ali pohanje...nema šanse !!!!
Ili mi otpadne ona korica,ili je prepečeno,ili je sirovo nutra ili je masno.Koma.
Inače ja to ne volim jesti,pa poham radi ostalih ukućana i to samo teletinu ili svinjetinu.Moja mama je pohala i kotlete i junetinu i bilo je savršeno.Ja se trudim da radim kao ona ,ali ....
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 18:29   #31
Hm, ja ne znam kako vi pohate, ali meni meso uvijek uspije dobro, evo baš danas sam pohala pileće batke i krilca...Nekako ne vjerujem da tu ima neka tajna...Posolim meseko, malo odstoji, uvaljam u brašno, jaja i mrvice i stavim u vrelo ulje, prvo pečem na slabijoj vatri, poklopljeno, kada dobije solidnu boju okrenem, pojačam vatru, skinem poklopac i spečem dok ne dobije krasnu tamno zlaćanu boju...I naravno stavim na papir da upije što više masnoće...
Mikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 19:55   #32
Mikalica !

evo, točno tak i ja ....a baš si mogla čuvati tajnu pa da se udružimo i naplaćujemo im recept u %-ima (po jednu šniclu ili bocku )
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 20:07   #33
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
Mikalica !

evo, točno tak i ja ....a baš si mogla čuvati tajnu pa da se udružimo i naplaćujemo im recept u %-ima (po jednu šniclu ili bocku )
slušam vas i nemrem verovati.

kuham gooooodinama. kuham odlično. kuham sve moguće i nemoguće.
ALI
kaj god da sam probala sa pohanjem to je bilo jednostavno katastrofa.
piletina krvava, teletina žilava.....

ak' se zaželimo pohanog onda se preporučimo mojoj mami (ima 88) i to je to.

ma i nije čudo kad neki imaju metlu......možda i to pomaže
__________________
dear Lord,everyday in every way teach me to tend to my own business and to keep my big mouth shut...
especially when I don't know what I'm talking about
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 20:13   #34
Quote:
chateauxdeif kaže: Pogledaj post
ma i nije čudo kad neki imaju metlu......možda i to pomaže
ooo, pa u to možeš biti sigurna

(kod pohanja metlu koristim umjesto nape - kružim na njoj oko tave za bolju ventilaciju )
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 20:35   #35
a sad za ozbiljno ;
- piletina s kostima : posolim navečer prethodnog dana i ostavim u poklopljenoj kutiji; drugi dan, prije paniranja pobugačim meseko (koje se dosta oznojilo) kuhinjskim papirom i onda paniram u brašno (dobro pritisnem), jaja (držim u zraku na dvokrakoj da se ocijedi), prezle na rahlo
- piletina odkoćena : isto ko i šnicle
- šnicli teleći, svinjski, juneći (to rijetko radim, jer znam 10 boljih načina za potrošiti fini baby-beef) : nasolim 1-2h prije pripreme, šnicl po šnicl stavim između dva sloja bio-folije i pregazim valjkom za tijesto (klofanje je odavno izašlo iz mode) , paniram sve isto ko i gore
- kotleti : tražim mesara da ih tanko nareže, tik uz kost (pa dobijem svaki drugi s rebrom i svaki drugi samo s dijelom pršljena), soljenje isto ko i šnicli, a paniranje u brašno (dobro pritisnem), jaja (držim u zraku na dvokrakoj da se ocijedi), u prezle dobro istiskam cijelu površinu kotleta i time ga rastegnem (masni vjenčić i opnu ne skidam, jer mi je tak finije, a ne neki praktični razlog)
- jetrica (svinjska, teleća ...pileća ne poham) : isto ko kotleti, s tim da ne solim meso ...soli se (i po želji popapri) tek na tanjuru
- šampinjoni : ne smiju odstajati nakon skidanja kožice jer se izsuše i ne zalijepi se brašno na njih ! , paniram u brašno, posoljena jaja, cijedim i onda u prezle
- patlidžani : sve isto ko kotleti (osim kaj si ih režem sama, a ne nosim mesaru )


malo detalja oko Mikalicinog recepta
Quote:
prvo pečem na slabijoj vatri, poklopljeno, kada dobije solidnu boju okrenem, pojačam vatru, skinem poklopac i spečem dok ne dobije krasnu tamno zlaćanu boju
a) ovo vrelo ulje tek kad ubaciš meso - vrelo tako da ulje mjehura bjuč-bljuč-bljuč , a nikako ne šrrršršršršršššr
b) u fazi kad skinem poklopac, zamijenim ga mrežom kroz koju pohanje diše, ali ne pršti mi ulje sveokolo (nisam našla baš dobru sliku ; ima dršku, a radijus je ko od tave)

ehhh, ja se nikad na vlastitom znanju obogatiti neču
__________________
Broomstick operator level A1

Zadnje uređivanje Madame Hooch : 09.01.2008. at 21:18.
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 20:58   #36
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
a sad za ozbiljno ;
- piletina s kostima : posolim navečer prethodnog dana i ostavim u poklopljenoj kutiji; drugi dan, prije paniranja pobugačim meseko (koje se dosta oznojilo) kuhinjskim papirom i onda paniram u brašno (dobro pritisnem), jaja (držim u zraku na dvokrakoj da se ocijedi), prezle na rahlo
- piletina odkoćena : isto ko i šnicle
- šnicli teleći, svinjski, juneći (to rijetko radim, jer znam 10 boljih načina za potrošiti fini baby-beef) : nasolim 1-2h prije pripreme, šnicl po šnicl stavim između dva sloja bio-folije i pregazim valjkom za tijesto (klofanje je odavno izašlo iz mode) , paniram sve isto ko i gore
- kotleti : tražim mesara da ih tanko nareže, tik uz kost (pa dobijem svaki drugi s rebrom i svaki drugi samo s dijelom pršljena), soljenje isto ko i šnicli, a paniranje u brašno (dobro pritisnem), jaja (držim u zraku na dvokrakoj da se ocijedi), u prezle dobro istiskam cijelu površinu kotleta i time ga rastegnem (masni vjenčić i opnu ne skidam, jer mi je tak finije, a ne neki praktični razlog)
- jetrica (svinjska, teleća ...pileća ne poham) : isto ko kotleti, s tim da ne solim meso ...soli se (i po želji popapri) tek na tanjuru
- šampinjoni : ne smiju odstajati nakon skidanja kožice jer se izsuše i ne zalijepi se brašno na njih ! , paniram u brašno, posoljena jaja, cijedim i onda u prezle
- patlidžani : sve isto ko kotleti (osim kaj si ih režem sama, a ne nosim mesaru )


malo detalja oko Mikalicinog recepta
a) ovo vrelo ulje tek kad ubaciš meso - vrelo tako da ulje mjehura bjuč-bljuč-bljuč , a nikako ne šrrršršršršršššr
b) u fazi kad skinem poklopac, zamijenim ga mrežom kroz koju pohanje diše, ali ne pršti mi ulje sveokolo

ehhh, ja se nikad na vlastitom znanju obogatiti neču
baš budem probala. ja nikad nisam dan ranije radila neku pripremu za pohanje.

kak često mijenjaš filter u metli? ili je to onaj kaj se pere? il menjaš cijelu metlu?
__________________
dear Lord,everyday in every way teach me to tend to my own business and to keep my big mouth shut...
especially when I don't know what I'm talking about
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 21:01   #37
Quote:
chateauxdeif kaže: Pogledaj post
baš budem probala. ja nikad nisam dan ranije radila neku pripremu za pohanje.

kak često mijenjaš filter u metli? ili je to onaj kaj se pere? il menjaš cijelu metlu?
pa, 'bemu miša ...ja sam coprnica ! to nije obična, nego samočisteča metla
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 21:15   #38
imam jednu rijec za vas - friteza

uvijek super ispadne, jednoliko peceno, nema ni k od krvi
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 21:20   #39
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
imam jednu rijec za vas - friteza

uvijek super ispadne, jednoliko peceno, nema ni k od krvi
a) ne poham svaki dan, pa ni svaki tjedan ...možda 2-3 puta u mjesecu , pa mi ne pada na pamet ulijati par litri ulja u nešto
b) okreče mi se u želucu od pomisli da mi se žegne ulje u nečemu tjednima
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 21:20   #40
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
pa, 'bemu miša ...ja sam coprnica ! to nije obična, nego samočisteča metla
duboko se ispričavam i molim da mi se to oprosti kaj nisam znala
s coprnjicama se naj šaliti, a pogotovo kad su još i dobre kuharice
ne znam kak sam mogla i pomisliti da imaš bilo kaj drugo osim zadnje riječi tehnike, pa makar se radilo i o nećemu tako necijenjenom u današnje doba, kao što je metla.

svaka čast tebi i tvojoj metli
a ove poklopce bi mogla montirati na metlu ko propelere, pa bi mogla i pod vodu. ko kapetan Nemo i ribice loviti.

idem da me mod ne ugasi.
mi koji nekaj znamo nismo nikada bili bogati, osim u znanju.
__________________
dear Lord,everyday in every way teach me to tend to my own business and to keep my big mouth shut...
especially when I don't know what I'm talking about
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:56.