Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2015., 20:31   #2601
Quote:
wilson kaže: Pogledaj post
Mozda nije pravo mjesto za pitanje, ali...
Dakle, gdje se moze doci do kontakta u vezi povremenog transporta manje kolicine robe na relaciji Hamburg-Zagreb-Bosna ( kako kad) u oba smjera?
svaki prijevoznik koji vozi međunarodni promet ako ga kontaktiraš ti bude objasnio dal ti može prevesti ili ne.
žute stranice ili imenik i prijevoznike traži i redom zovi,ili ako vidiš na cesti neki kamion i gore reklamu od firme zovi i to je to.
markec1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 16:13   #2602
ovako ..da se vratimo na kartice i vozačke dozvole.

danas u francuskoj imao kontrolu tahografa..kartice ..radnih vremena i ostalih gluposti iz te domene




..problema nema..osim one spomenute greške ali je francuz rekao da to nije problem..da sam ili slučajno stisnuo ili je došlo do greške u elektronici.ali se vidi da vozilo nije micano i da imam prek 13h pauze.

pitam ga za karticu i vozačku dozvolu..pošto broj vozačke dozvole i broj koji se na kartici nalazi, ne podudaraju se
on kaže..to nema veze..
tvoja kartica važi do 2017...a to što si promijenio vozačku nema veze..
bilo bi problema da koji slučajem ti se brojevi ne podoudaraju a da je vozačka starija od kartice za tahograf..
onda bi morao oduzeti karticu..ili da kojim slučajem to nije tvoja kartica..
a to što si ti izvadio karticu za tahograf, a nakon godinu dvije promjenio vozačku dozvolu, nema nikakve veze.
sporazumijevali smo se na engleskom a ne rukama i nogama.

tako da je priča iz AKD koja nema pravi temelj samo priča i kupljenje

Zadnje uređivanje sisley34 : 24.02.2015. at 16:26.
sisley34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 19:24   #2603
eto, to je kad profesionalac s jedne i druge strane zna svoj posao.
markec1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 19:25   #2604
Rudi..
one tvoje švabe..
pa to je stvarno bolestan narod..
em se gužvaju po autobahnu po tjedno kada idu na posao i s posla
i to im nije dosta nego se onda još gužvaju i subotama...
danas su oko munchena sve živo zagužvali i od suda do norda..od norda do suda..pa čak i dolje prema irschenbergu..

lud narod..svaka čast što se tiče posla..ali
mislim da je zakonom dozvoljeno da bi švabo najradije bio sahranjen u svom autu umjesto u lijesu...
jebate..jedu ..piju..briju se..svađaju se u autu..
onaj pak probudio klince u 5 ujutro i već ih u 6 navaža po autobahnu..onaj mobitelira..onaj tabletira...
lud narod što se toga tiče..
sisley34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 20:28   #2605
poljska i plačanje cestarine? molim sve inf
mimi24b is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 20:32   #2606
Quote:
sisley34 kaže: Pogledaj post
Rudi..
one tvoje švabe..
pa to je stvarno bolestan narod..
em se gužvaju po autobahnu po tjedno kada idu na posao i s posla
i to im nije dosta nego se onda još gužvaju i subotama...
danas su oko munchena sve živo zagužvali i od suda do norda..od norda do suda..pa čak i dolje prema irschenbergu..

lud narod..svaka čast što se tiče posla..ali
mislim da je zakonom dozvoljeno da bi švabo najradije bio sahranjen u svom autu umjesto u lijesu...
jebate..jedu ..piju..briju se..svađaju se u autu..
onaj pak probudio klince u 5 ujutro i već ih u 6 navaža po autobahnu..onaj mobitelira..onaj tabletira...
lud narod što se toga tiče..
Odavno ja tvrdim da na njihovim autobahnima fali naplata. Da vidiš al bi se očistilo, ovak se vozikaju iz zabave.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 21:16   #2607
Quote:
mimi24b kaže: Pogledaj post
poljska i plačanje cestarine? molim sve inf
kupi se uređaj via box sličan ko i austrijski go box i može se plačati pre paid i post paid,vjerojatno na granici na ulazu u poljsku ili na večini bengi je uređaj dostupan,cijenu cestarine po km ili kak se naplačuje neznam.
markec1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 20:43   #2608
Quote:
markec1 kaže: Pogledaj post
kupi se uređaj via box sličan ko i austrijski go box i može se plačati pre paid i post paid,vjerojatno na granici na ulazu u poljsku ili na večini bengi je uređaj dostupan,cijenu cestarine po km ili kak se naplačuje neznam.
hvala!!
mimi24b is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 21:10   #2609
Quote:
mimi24b kaže: Pogledaj post
hvala!!
Zato jesu kolege da se medusobno pomazemo....
Sretno

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
markec1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 10:54   #2610
Pitanje za vozače kamiona. Čitam u 24h kako je Zagrebčanin poginuo jer je kamionom zapeo za nadvožnjak http://www.24sata.hr/crna-kronika-ne...ja-luci-410302
Zanima me šta je stvarno tako lako zapet za nadvožnjak.,šta je tu kriva loša procjena visine kamiona naspram nadvožnjaka. Ako ima znak pored nadvožnjaka da je dopuštena visina 3.5m ili koliko već, što vozači idu na blef ispod - ono ako prođe prođe??
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 11:23   #2611
Hm...... Ovo je origigi članak. http://www.nezavisne.com/novosti/hro...lo-294054.html Radi se o Iveco Daily-u. A sad, to mora da je bil neki ultra niski mostić, ala oni po Rijeci gdje i s terencem zapneš. A sad, kak se to dogodilo.... Neopreznost i žurba, nepostojeći ili loše vidljiv znak....
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 12:15   #2612
heheh....dvoje stradalih, jedan poginuo, drugi ozlijeđen.
isti ljudi su u pitanju na oba linka, isti inicijali ali jednom je tu slika šlepera koji je zapeo pod most a drugi puta je kombi.

ne vidim kak bi vozač mogao poginuti u šleperu. kabina je neoštećena, jedino ako nije napravil kabrio-tegljač i vozil
se s glavom vani

kod kombija bi to već išlo jer je samljel kabinu.
a zašto? zato jer dečec nije završil školu, ima običnu B kategoriju, dali su mu kombi da vozi a on mislil da mu je cijeli svijet pod nogama.
ako ipak ima KV onda je to odraz tuge u školovanju gdje se ljude podučavaju gluposti umjesto zanat a djelomično valjda i njegovo bahato
ponašanje i vožnja naslijepo.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 13:45   #2613
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Hm...... Ovo je origigi članak. http://www.nezavisne.com/novosti/hro...lo-294054.html Radi se o Iveco Daily-u. A sad, to mora da je bil neki ultra niski mostić, ala oni po Rijeci gdje i s terencem zapneš. A sad, kak se to dogodilo.... Neopreznost i žurba, nepostojeći ili loše vidljiv znak....
Gledal sam na google maps, to upće nije ta ulica, osim ako na toj navedenoj nisu denivelirali pružni prijelaz, a po slici je prije u toj nekog " vojvode" gdje je niski podvožnjak ispod željezničke pruge...i tu može biti da je samo 2 m visine prolaz...samo mi nije konjina jasan da nije računal da nemre proći....


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 20:35   #2614
pomoc

Moze li da vam posaljem ili postavim primerak ocitane kartice pa da probamo vidjeti gdje pravim gresku
hvala unapred
Mladen Popovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 22:51   #2615
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
A sad, to mora da je bil neki ultra niski mostić, ala oni po Rijeci gdje i s terencem zapneš.
A gdje su u Rijeci ti niski mostići?
merida1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 23:09   #2616
Quote:
Mladen Popovic kaže: Pogledaj post
Moze li da vam posaljem ili postavim primerak ocitane kartice pa da probamo vidjeti gdje pravim gresku
hvala unapred
Uvezi file u tachoplus ( besplatni) i vidjet ćeš odmah gdje je greška!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 01:07   #2617
Nešto sam se bavio mišlju da prijeđem na bus vozit! I brzo sam odustao! Trošak za D kategoriju bi bio ca 3500-4000€ ali plaća samo 2150-2400€ brutto....za tu lovu ne ustajem iz kreveta! Jedino da preselim u CH....tamo je godišnja brutto plaća ca 70.000 CHF! Koliko je to netto bu nam valjda Švicar rekao!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 10:26   #2618
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Nešto sam se bavio mišlju da prijeđem na bus vozit! I brzo sam odustao! Trošak za D kategoriju bi bio ca 3500-4000€ ali plaća samo 2150-2400€ brutto....za tu lovu ne ustajem iz kreveta! Jedino da preselim u CH....tamo je godišnja brutto plaća ca 70.000 CHF! Koliko je to netto bu nam valjda Švicar rekao!
A da dodes u hr poloziti i onda opet delati novu vozacku,sad bi ztebalo biti lakse kad smo u eu

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
markec1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 14:54   #2619
Samo da se malo požalim, na Zagrebačkoj obilaznici (od Zapada do Buzina sigurno a vjerojatno i dalje) na ulazima, stoje ovakvi znakovi:

http://www.pismorad.hr/Znakovi/Detal...395&kultura=hr

Sa dodatnom pločom ispod: 08:00-19:00

Ali to se ignorira na najjače. Ne smeta me inaće kad kamion zaobilazi kamion, jbg, znam da mu treba neko vrijeme i pričekaš, kaj sad. Ali kad to radi na mjestu gdje ne smije onda počne živcirati.
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 12:39   #2620
U skoroj budućnosti ne će više bit problem preglednosti kod pretjecanja kamiona.....

http://www.bbc.com/autos/story/20150...di-on-the-moon
Os-1980 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:46.