Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2012., 23:57   #21
Lijepo vas molim da o alternativnim načinima liječenja raspravljate na ppdf-u Alternativno liječenje jer na pdf-u Zdravlje rasprave o alternativnim načinima liječenja, uključujući i homeopatiju, koloidno srebro, MMS, bioenergiju pa i ayurvedsku medicinu, nisu dobrodošle.

Zahvaljujem na razumijevanju.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 14:20   #22
Pozdrav svima!



Imam problema s rozaceom - pokušao sam sa rozamet kremom (nije pomogla) i eutenom (smiri crvenilo i pristice, ali kratkotrajno).



Zanima me da li itko ima iskustva sa kremom koja se zove "Revitol Rosacea"? Kod nas je nema nigdje za kupiti, jedino preko interneta.



Navodno je jako dobra i htio bi ju probati, ali volio bi prvo vidjeti da li ima itko da ju je već možda probao pa da podijeli iskustva sa svima.
demo89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 20:10   #23
Rozaceja

Prije mjesec dana pojavilo mi se crvenilo isto kao opeklina od sunca na području obraza, nosa i čela, a koža steže i žari. Doktorica opće prakse prepisala mi je kremu Afloderm. Za vrijema korištenja simptomi su potpuno nestali, ali nakon prekida je uslijedilo naglo pogoršanje. Počela sam mazati lice jogurtom i stavljati obloge od kamilice. Simptomi su se tek malo ublažili, ali lice mi je i dalje kao opečeno. Svi članci o toj bolesti koje sam pročitala su obeshrabrujući. Da li je netko imao isti problem?
SisterMorphine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 09:44   #24
Pozdrav
Dermatolog mi je dijagnosticirao rozaceu prije nekih 4-5 godina. Počelo je iz čista mira, ničim izazvano, lice mi je izgledalo kao da imam opekotine,ali nije ni peklo ni svrbjelo. Najprije sam pila antibiotike, nakon toga su mi po preporuci dermatologa smućkali neke kreme u apoteci, opet ništa. Tada mi je rekla neka kupim eucerin dnevnu i noćnu kremu protiv crvenila, zajedno dođu oko 350 kn. Svaka traje oko 5-6 mjeseci jer ne treba puno stavljati. Dnevna krema je u keramičkoj ambalaži sa pumpicom i zelena je, a noćna u teglici. Nemaju neki poseban miris, jedva se osjeti. Pokušala sam u par navrata prestati koristiti kreme i nakon dva dana ponovo izbije crvenilo kao i na početku. Dok ih koristim nemam nikakvih problema, cijelo ljeto sam na suncu i sve je u redu, za sad. U svakom slučaju je najbolje prije posjetiti dermatologa jer nije dijagnoza kod svih ista i ne pomaže svakom ista krema. Ja sam imala sreće i relativno brzo našla kremu koja mi pomaže, a do kad, vidjet ćemo.
lola1308 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 18:15   #25
Quote:
SisterMorphine kaže: Pogledaj post
Prije mjesec dana pojavilo mi se crvenilo isto kao opeklina od sunca na području obraza, nosa i čela, a koža steže i žari. Doktorica opće prakse prepisala mi je kremu Afloderm. Za vrijema korištenja simptomi su potpuno nestali, ali nakon prekida je uslijedilo naglo pogoršanje. Počela sam mazati lice jogurtom i stavljati obloge od kamilice. Simptomi su se tek malo ublažili, ali lice mi je i dalje kao opečeno. Svi članci o toj bolesti koje sam pročitala su obeshrabrujući. Da li je netko imao isti problem?
pročitaj prethodnu stranicu
neumarkt is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 20:58   #26
Quote:
ROSACEA kaže: Pogledaj post
BOK SVIMA, imam jednostavno pitanje. jel netko nekad čuo ili upoznao nekoga tko je riješio ovu bolest???????????
Prije svega, zeljela bi reci da mi je zao sto nisam vidjela ovu temu prije,posto sam se prije 2 godine borila sa rosaceom,pa se nadam da cu bit korisna i pomoci nekome,posto je sad ovo hladno vrijeme prilicno srodno s rosaceom pa..
Ispricat cu vam sve tocno i konkretno da se zna kak je to bilo, i kak sam uspijela na kraj s tim..
ovako: rosacea mi se pocela javljati prije 2 godine u 10.mjesecu,znaci 2010. godine.. sve je pocelo od suhog vjetra i hladnog vremena.lice mi se iziritiralo. krenulo je sa laganim ''flekicama'' te se znalo pojavljivati povremeno na nekim mjestima i kroz 3,4,5 dana mi je prolazilo,prvo jak svrbez i sutradan crvenilo i jako pecenje.. a koza se susila i imala lisajeve na tim određenim mjestima,nikakav puder ni nista to nije moglo prekriti (makar osobno preporucam jedino sta je mrvicu moglo ublaziti je neki zeleni korektor, posto on neutralizira to crvenilo,pa rekoh ajde bar nesta bez obzira sto je suha koza,barem da nije crveno) naravno,posjetila sam doktoricu i propisala mi je kremu : Elocom , i naravno odma sam ju namazala u nadi da ce biti nesto bolje i stvarno,ja presretna prosle flekice kroz 3,4 sata su izblijedile i pocele nestajat ,nema vece srece od mene
od tada je proslo par dana,pocelo se opet sve vracat i ja sam mazala al kao da vise krema nije djelovala kao da joj je nesta falilo, sve se vracalo u velikoj kolicini jer je koza pocela bit ovisna o kremi,znaci sto vise mazes sam elocom na lice to ce bit gore.. meni je nakon mjesec dana cijelo lice buknulo i crveno je bilo ko nakon izlaganja 5 dana bez prestanka najjacem suncu(usred zime hahaha) ,a također i dio vrata mi je bio crven..
nakon nekog vremena propisana mi je exomega krema ,ona velika od a-derme (i dan danas ju koristim ) (odlicna,masna krema cist za njegu ,protiv suhoce i iritacija svih mogucih vrsta)
propisana mi je BELOBAZA znaci sama belobaza,ona je onako njezna obicna krema i ona je jako koristila pri tome,kao i elocom ALI pomijesan sa belobazom,znaci nesto kao pola-pola sad nezz tocne kolicine.. mazala sam to, sto mi je najvise pomoglo,te tri kreme,također nesmijem zapostaviti LIPIN CAJ,obicni caj u listicima kupljen u ljekarni desetak kuna ,skuha se obicna voda za caj i stavi se da se to tamo topi desetak minuta i iscjedi te se stavljaju oblozi lipinog caja,on je jaako koristan bio također,gotovo kao i ove sve kreme i od tada mi se eventualno 2 puta pojavilo nesta sitno sta je u dan,dva proslo ako si iziritiram malo jace kozu necime jer imam jaako osjetljivu kozu.. ovo je stvarno odlicno rjesenje za to,te tri kreme u kombinaciji, jer kad je koza u takvom stanju morate traziti najnjeznije pripravke za to,nikako ne s necim grubim. ako netko zeli ime privatne dermatologinje(malo dalje od zg-a) koja mi je jaaako pomogla u svemu tome ,neka mi se slobodno javi porukom,također ako neko ima kakva pitanja u vezi toga

P.S DUBOKO se ispricavam zbog jako dugackog posta
exodizzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 13:24   #27
exodizzy... hvala ti na javljanju interesuje me kakvo ti je sad trenutno stanje da li imas crvenilo lica, jos jedn pitanje..... kako si koristila ove kreme da li si mjesala zajedno , koju si prvo stavljala molim te da mi odgovoris .....hvala ....
sussi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 13:49   #28
ja unazad godinu dana imam crvenu mrlju na nosu koja se svako toliko upali, znaju mi iskočiti i grojni prištevi, čak i boli, vidljive su malene kapilare... užas! dermatolozi kažu da je to rozacea. čitala sam brojna iskustva na internetu koja su mi puno pomogla, pa evo i moja priča, ako će bilo kome pomoći, odlično

probala sam rozamet, avene diroseal, avene antirougeurs jour, biodermu anti-reugeurs, oronazol... ma svašta! od ovih anti-rougeurs me koža svrbjela i apsolutno nikakav pomak se nije vidio

a onda sam otkrila "tretman" koji meni očito odgovara.

za umivanje koristim biobazu beauty gel (http://lh3.ggpht.com/-xqeNNhI1zXE/T5...jpg?imgmax=800 košta 30ak kn), koji je na bazi kamilice - umiruje kožu, a sadrži i cink koji je vrlo bitan za kožu i trebalo bi ga dodatno unositi u organizam ako imate problema s kožom.

na nos gdje je crven tad nanesem kremu biodermu akn soin correcteur purifiant (to vam je ovo, http://www.jevaismieuxmerci.com/medi...ml_296x325.jpg, košta 80ak kn)
ovu kremu sam isprobala sasvim slučajno, a nakon što sam ju namazala, za sat vremena se crvenilo na nosu očigledno smanjilo, ponekad djeluje da ga i nema. ta krema je namjenjena aknama, ne rosacei, ali meni djeluje.

osim te kreme, nekad kad je crvenilo malo jače stavim i betrion mast, ali to uglavnom preko noći jer se vidi masna fleka na nosu

za cijelo lice koristim bepanthen kremu za lice. od pudera vam mogu preporučit clinique puder u kamenu, žut je i prekriva fantastično!! to je puder baš namijenjen za crvenilo i stvarno djeluje. skup je, 280 kn mislim, ali vrijedi.

no ja povrh svega imam doma i zepter bioptron lampu (http://www.salonmidi.hr/media/news/bioptron_.jpg) s kojom tretiram nos kad god imam vremena, nekad i više puta dnevno.

ljudi moji, nakon više od godinu dana, danas sam se probudila i na nosu mi je vidljiv samo malen broj kapilarica, ali čini mi se da se i to povlači (možda zbog lampe). apsolutno sam prestala razmišljati o svom nosu, a kad idem van imam i taj puder koji mi daje potpunu sigurnost da nitko ništa neće primijetiti.
__________________
Potpisujem.
Sister_Of_Mercy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 14:07   #29
Molim vas informaciju o laserskim tretmanima i okularnoj rozaceji.

Da li je netko probao tzv Žuti laser?
Anitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 15:54   #30
Evo još jedne "sretnice" s rosaceom!

Probala sam različite kreme kroz zadnje dvije godine, ali umjesto crvenila nestaju samo novci. Odlučila sam se pokušati neke prirodnije metode prije ponovnog odlaska dermatologu, a to su promjena prehrane i aloe vera gel.

Je li netko već probao aloe veru kao lijek?

Vidim da je tema malo zamrla, ali bilo bi lijepo da nas što više razmijeni iskustva i da pobijedimo tu napast.
valeE is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 07:42   #31
Wink

Quote:
Blacky351 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. imam 20 godina, vec 3 godine se mucim sa rosaceom...uzasno iskustvo. kao i svi tu, ako bolujete od toga, znate kako to moze biti neugodno.

ja sam sebi nasao ljek, i funkcionira. U POTPUNOSTI mi se crvanilo maknulo, koza se ne ljuska, ne masti. bas zato sam tu, da vam preporucim taj tretman i nadam se da ce i vama pomoci!!!

2 kreme su u pitnju, jedna se zove URIAGE, D.S. Emulsion, ona se stavlja na lice poslje umivanja, cisti kozu i daje joj elasticnost, umiruje i njeguje, a druga se zove ROSELIANE, koja pomaze u sprijecavanju crvenila.

stavite prvu kremu na lice..utrljajte da se doobro upije i poslje toga drugu kremu. to ucinite prije spavanja....nakon samo 2-3 dana meni se kompletno sve maknulo. nemogu Vam ni opisat kolko sam u cudu bio, a stvarno sam znao biti jaako crven.

nadam se da sam vam pomogao.
pozdr zanima me dali ste izlječili rosaceu do kraja s tim kremama..i zanima me ja sam našla te dvije kreme u jednoj dođe oko 150kn
shortica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 23:02   #32
Quote:
valeE kaže: Pogledaj post
Evo još jedne "sretnice" s rosaceom!

Probala sam različite kreme kroz zadnje dvije godine, ali umjesto crvenila nestaju samo novci. Odlučila sam se pokušati neke prirodnije metode prije ponovnog odlaska dermatologu, a to su promjena prehrane i aloe vera gel.

Je li netko već probao aloe veru kao lijek?

Vidim da je tema malo zamrla, ali bilo bi lijepo da nas što više razmijeni iskustva i da pobijedimo tu napast.
Ja sam za razmjenu da uništimo napast

Kako ti napreduje tretman, s obzirom da je prošlo dosta mjeseci od ovog posta?

Imam rozaceju 2ipo godine na licu, i konstantno su mi dermatolozi prepisivali tretman za akne. Toliko sam ljuta.
Sad sam krenula sa zdravom prehranom, izbacila sam gluten, kavu, šećer... i baš sam probala aloe vera gel večeras na licu, i baš mi fino prija.
MinnyF is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 15:53   #33
Problemi sa kožom lica došli u kasnim dvadesetima, do tada nikada nisam imala problema. Tako da evo moje priče/problema/riješena o rozacei.
Prvi koraci su bili promjena tretiranja lica, drugi proizvodi ali problemi su ostali isti. Što više maski i pilinga to je lice bilo sve više iritirano. Nakon nekog vremena sam krenula u smjeru prirodne kozmetike, kokosovo ulje, arganovo ulje, pilinzi sodom bikarbonom, tonik od prirodnog octa od jabuke, maske od svega i svačega. Tako je prošla godina dana.

Pomaka nije bilo i otišla sam dermatologu prvi put. Dijagnoza je bila: Rosacea telagiectatis et papulopustulosa, što u prijevodu znači rozacea sa aknama i popucalim kapilaricama. Akne pustule i papule su bile bolne, crvene sa malom bijelom točkicom koja se lako istisne. Dermatologica je profesionalno obavila svoj posao ali sam ja bila ta koja sam na sljedeći pregled došla sa papirom na kojemu su bila pitanja i tamo sam pisala odgovore (pravi intervju), puno sam istraživala i o dijagnozi pa sam izvadila sve preparate iz torbe, stavila na stol i rekla eliminirajte što ne valja. Tako da sam nakon drugog posjeta dermatologici imala dobro posložen tretman liječenja i vlastitu rutinu pranja/njegovanja kože.
Tretman od dermatologice kojeg sam se striktno držala je bio:
Azitromicin 500 jedan tjedno ukupno 9 tjedana
Nevečer Rozamet krema 4 tjedna
Za dan La Roche Posay Effaclar duo plus (30 spf)
Uz to sam prala lice ujutro i navečer, umivanje s mlakom vodom i Biobaza Beauty Blagi gel za osjetljivu kožu; bez parabena, bez parfema, bez boje.

Puno sam proizvoda isprobala pa evo lista onih rijetkih koji su mi bili dobri: Zaštita od sunca za lice (MyChelle, Sun Shield Coconut spf 28), MINERALA krema to jest baza joj je Zink i Titanium Dioxide.
Krema za lice Cetaphil Moisturising Crema (for sensitive or dry skin, non comedogenic, fragrance free)
Bioderma Sensibio AR krema za lice.
The Ordinary natural moisturizing factors + HA
The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1% (još jednom divan cink protiv akni i dobar B vitamin)
The Ordinary će uskoro imati i mineralnu zaštitu proziv sunca koju ću svakako isprobati

Univerzalni zaključak bi bio ujutro i navečer umiti se gelom za čišćenje lica koji je za osjetljivu kožu, kreme za lice moraju biti za osjetljivu kožu. Pod obavezno se treba koristiti zaštita protiv sunca bazirana na cinku i titanijevom oksidu.
Izbacila sam tonike, pilinge, maske, svi preparati koje koristim su za osjetljivu kožu bez parfema, boja, sa malo ili nimalo alkohola, ne začepljuju pore, sa minimalno ili ništa ulja. U slučaju rozacee moje manje je više; osjetljiva koža neće izdržati tretmane i proizvode koje može normalna koža.
Moje trenutno stanje nije savršeno, popucale kapilarice su vidljive, crvenilo oko nosa i na obrazima je blago roza boje ali uvelike smanjeno nego prije. Akne su nestale i dugo sam se budila i prva stvar koju bi napravila je dodirnula bradu da vidim dali su se vratila, ali nisu
CapriMK1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 14:13   #34
Quote:
MinnyF kaže: Pogledaj post
Ja sam za razmjenu da uništimo napast

Kako ti napreduje tretman, s obzirom da je prošlo dosta mjeseci od ovog posta?

Imam rozaceju 2ipo godine na licu, i konstantno su mi dermatolozi prepisivali tretman za akne. Toliko sam ljuta.
Sad sam krenula sa zdravom prehranom, izbacila sam gluten, kavu, šećer... i baš sam probala aloe vera gel večeras na licu, i baš mi fino prija.
Hej, u međuvremenu sam odustala od aloe vere jer nisam vidjela nikakav pomak. Sad testiram Uriage Bariederm kremu i gel za čišćenje, ali nažalost ne mogu se pohvaliti nekim rezultatima.

Još uvijek tražim rješenje, a sve sam bliže odluci da odem na laser iako sam to pokušavala izbjeći.
valeE is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2019., 17:29   #35
Pozdrav, je li netko isprobao Rosalique za rozaceu? Zvuči stvarno super, pa me zanimaju iskustva....
dibidus! is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2019., 10:39   #36
Quote:
dibidus! kaže: Pogledaj post
Pozdrav, je li netko isprobao Rosalique za rozaceu? Zvuči stvarno super, pa me zanimaju iskustva....
moj iskustvo: skupa i ne pokriva dobro crvenilo, nije mi smanjila rozaceu tijekom tromjesečnog nanošenja, dobra je za zaštitu od sunca.
__________________
bijeg od stvarnosti...
fliora is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2019., 14:43   #37
Quote:
fliora kaže: Pogledaj post
moj iskustvo: skupa i ne pokriva dobro crvenilo, nije mi smanjila rozaceu tijekom tromjesečnog nanošenja, dobra je za zaštitu od sunca.
Hvala puno, razmišljam da ju kupim jer vidim da je na akciji... Nije ni malo smanjila rozaceu? Pročitala sam negdje da su dosta zadovoljni s njom, pa mi je sad upitno dal da ju kupim ili ne, stvarno nije jeftina.... Jeste li našli neki drugi djelotvoran proizvod koji biste mi mogli preporučiti?
dibidus! is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2019., 19:15   #38
Quote:
dibidus! kaže: Pogledaj post
Pozdrav, je li netko isprobao Rosalique za rozaceu? Zvuči stvarno super, pa me zanimaju iskustva....
Moraš uzet tu (ili bilo koju sličnu kremu od drugog proizvođača) kremu ,ali sa zelenim pigmentom.
Od niti jedne ti neće proć rozaceja, ali krema paše koži i zeleni pigment pomaže malo sakrit crvenilo.


edit: sestri mi je dermatolog htio dat neku kremu koja instantno riješva rozaceju, ali nakon što smo proguglali što ljudi kažu o njoj na netu ona nije htjela.

Tipa 8 od 10 ljudi je zadovoljno, ali 2 od 10 ima strašnih problema tipa da se crvenilo drastično i trajno poveća ili koža postane ovisna na tu kremu.
Hoyti Von Totiy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2019., 10:29   #39
Quote:
Hoyti Von Totiy kaže: Pogledaj post
Moraš uzet tu (ili bilo koju sličnu kremu od drugog proizvođača) kremu ,ali sa zelenim pigmentom.
Od niti jedne ti neće proć rozaceja, ali krema paše koži i zeleni pigment pomaže malo sakrit crvenilo.


edit: sestri mi je dermatolog htio dat neku kremu koja instantno riješva rozaceju, ali nakon što smo proguglali što ljudi kažu o njoj na netu ona nije htjela.

Tipa 8 od 10 ljudi je zadovoljno, ali 2 od 10 ima strašnih problema tipa da se crvenilo drastično i trajno poveća ili koža postane ovisna na tu kremu.
Odlično, hvala puno... Rosalique ima zeleni pigment pa bih mogla pokušati...

Edit: Uhhh, vjerojatno se ni ja ne bih usudila isprobati takvu, radije ću pokušati s nečim što znam da neće škoditi, pa makar i duže trajalo...
dibidus! is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2019., 17:59   #40
Quote:
fliora kaže: Pogledaj post
moj iskustvo: skupa i ne pokriva dobro crvenilo, nije mi smanjila rozaceu tijekom tromjesečnog nanošenja, dobra je za zaštitu od sunca.
ja sam možda puno očekivala od te kreme, kao da je magični štapić. Razočaralo me to što je stalno moram nanositi, da bi taj pigment neutralizirao crvenilo, tako sam mogla kupiti i običnu prekrivajuću kremu i proći jeftinije. Javi rezultate
__________________
bijeg od stvarnosti...
fliora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:47.