Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2007., 23:09   #1
Question Loše podnosim željezo, a moram ga uzimati...

Željezo mi je 3,5, katastrofa. Nije prvi puta da sam anemična, dobila sam sirup ferrum lek, jer sam tablete užas podnosila, ali sada nakon tjedan dana i sirup mi je koma: nadutost, mučnina. Netko? Iskustva? Preporuke za alternativu?
lady38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 00:08   #2
pa morat ćeš promijeniti ishranu u svakom slučaju...
ne bih ti mogla dati savjet o tome jer nisam nutricionist
ali ti mogu reći da je pijenje tableta željeza kod mene izazvalo povećanje tjelesne težine od preko 8kg
Skviki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 00:33   #3
Moja sestra je promjenila nekoliko vrsta tableta zeljeza dok nije konacno nasla neke koje joj ne smetaju. Bas Ferrum joj je najvise smetao.
Ona je smrsavila od njih i to puno.
Nemam drugi savjet nego da odes do doktora da ti opet promjeni sto ces uzimati.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 01:09   #4
Quote:
lady38 kaže: Pogledaj post
Željezo mi je 3,5, katastrofa. Nije prvi puta da sam anemična, dobila sam sirup ferrum lek, jer sam tablete užas podnosila, ali sada nakon tjedan dana i sirup mi je koma: nadutost, mučnina. Netko? Iskustva? Preporuke za alternativu?
popiješ sirup i odmah, ali baš odmah nakon njega čašu šumećeg vitamina c. to pomogne da željezo ode tamo kamo treba. mene spasilo.
vlatka133 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 13:34   #5
Vlatka kaže tablete s željeza uz vitamin C. Sigurno! Bez Cvitamina željezo se teško apsorbira u krv. Umjesto šumećih tableta može i najobičniji friško iscjeđeni limun.

Inače tablete Fe su jako teške za želudac. Za brzu nadoknadu željeza, pogotovo za vas s menzis-om, najučinkovitije su intravenozne ili intramuskularne injekcije željeza. Malo su skuplje ali puno učinkovitije.
Dirk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 13:50   #6
već nekoliko puta spominjala na forumu, pa ću opet: Ferro Sanol Duodenal.

po mom ne-baš-sasvim-skromnom iskustvu sa željezom, tablete koje se najlakše podnose i daju najbolje rezultate.

naravno, da bi se olakšala adsorpcija željeza u crijevima, dobro je uzimati ih sa c-vitaminom, to je stara stvar
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 10:41   #7
ima tko kakav savjet kako lakše podnijeti tablete željeza? pijem, naime Heferol 115 mg 2 puta na dan i od toga me želudac uuuuužasno boli. help, pliz
seamless is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 10:59   #8
pa, nemoj pit heferol
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 11:02   #9
Ja osobno zazirem od tih tableta, a i doktorica mi je rekla da je danas puno učinkovitije kupinovo vino. Bolje stvari za željezo nećete naći. Ja sam pila navečer prije spavanja 1 dl i za mjesec dana mi se željezo diglo sa 6 na 27. A da ne govorim o tome kako sam cijela živnula!!! Ono je odlična stvar za zdravlje, a osim što je bogato željezom, pročiščava i krv i obnavlja crvena krvna zrnca.. Čak ga je i moja prijateljica u trudnoći pila u dogovoru sa liječnicima!! A da ne govorim da je moja susjeda od njega izlijećila blaži oblik leukemije.. Mislim da je uvijek bolje piti nešto prirodno nego li tablete. Jest da ima alkohola, ali zato se pije u malim količinama, ali redovito!!!!
Riviera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 11:02   #10
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
pa, nemoj pit heferol
pa to mi je napisala dr jer kaže da će mi to najprije podići željezo sa sadašnjih 0.7

al me strašno boli želudac
seamless is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 11:04   #11
pa jesi joj rekla da te boli želudac i da to ne možeš piti? mislim, 0,7 je grozno, ali nije ni heferol rješenje ako izaziva još gore probleme
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 11:05   #12
Quote:
seamless kaže: Pogledaj post
pa to mi je napisala dr jer kaže da će mi to najprije podići željezo sa sadašnjih 0.7

al me strašno boli želudac
što više jedi:špinat,ciklu,blitvu
jajoglavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 11:06   #13
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
pa jesi joj rekla da te boli želudac i da to ne možeš piti? mislim, 0,7 je grozno, ali nije ni heferol rješenje ako izaziva još gore probleme

jesam. rekla je da ga probam piti na pun želudac umjesto prije jela

al ne vrijedi
seamless is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 11:21   #14
Quote:
Riviera kaže: Pogledaj post
Ja osobno zazirem od tih tableta, a i doktorica mi je rekla da je danas puno učinkovitije kupinovo vino. Bolje stvari za željezo nećete naći.
neki određeni proizvođač il je svejedno?
seamless is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 11:42   #15
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
već nekoliko puta spominjala na forumu, pa ću opet: Ferro Sanol Duodenal.

po mom ne-baš-sasvim-skromnom iskustvu sa željezom, tablete koje se najlakše podnose i daju najbolje rezultate.

naravno, da bi se olakšala adsorpcija željeza u crijevima, dobro je uzimati ih sa c-vitaminom, to je stara stvar
ponavljam isti post još jednom. seamless, nemoj se zajebavat sa kupinovim vinom i ciklom i ostalim bapskim lijekovima, nego pitaj doktoricu o tome da ti promijeni terapiju.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 11:46   #16
Quote:
seamless kaže: Pogledaj post
neki određeni proizvođač il je svejedno?
nije svejedno jer postoje brojne lažne verzije na tržištu

nedavno su imalu u emisiji dobro jutro na tv reportažu o tom vinu i rekla je teta kako se jednostavno otkrije lažnjak, samo kaj sam ja to naravno zaboravila
jel netko manje senilan to gledao?


i poslušaj kemik, prvo lijekovi a tek onda kućni pripravci za pripomoć i održavanje stanja
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 12:05   #17
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
ponavljam isti post još jednom. seamless, nemoj se zajebavat sa kupinovim vinom i ciklom i ostalim bapskim lijekovima, nego pitaj doktoricu o tome da ti promijeni terapiju.
naravno, kemik, da ide prvo terapija od dr, al uz terapiju mislim da ne može škodit ni cikla ni ostalo štogod. btw, to mi je ionako dala probamo proći bez transfuzije, pa veli otprilike ili trpi ili ne znam
seamless is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 12:14   #18
Quote:
seamless kaže: Pogledaj post
naravno, kemik, da ide prvo terapija od dr, al uz terapiju mislim da ne može škodit ni cikla ni ostalo štogod. btw, to mi je ionako dala probamo proći bez transfuzije, pa veli otprilike ili trpi ili ne znam
gle, kad me već pitaš za savjet (mislim, objektivno, ne pitaš me, ali zašto bi mene to smetalo ), ja bih sa 0,7 otišla na transfuziju. znam kako sam se ja osjećala kad je bilo malo iznad 2, i da mi je palo još malo niže, mislim da bih vlastoručno frendovima počela pit krv na slamčicu

naravno da cikla nemre škodit uz terapiju, to 100%. samo sam mislila da se ne pouzdaš isključivo u ciklu/kupinovo vino

drzim fige da brzo dodjes k sebi
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 12:23   #19
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
gle, kad me već pitaš za savjet (mislim, objektivno, ne pitaš me, ali zašto bi mene to smetalo ), ja bih sa 0,7 otišla na transfuziju. znam kako sam se ja osjećala kad je bilo malo iznad 2, i da mi je palo još malo niže, mislim da bih vlastoručno frendovima počela pit krv na slamčicu

naravno da cikla nemre škodit uz terapiju, to 100%. samo sam mislila da se ne pouzdaš isključivo u ciklu/kupinovo vino

drzim fige da brzo dodjes k sebi

thx, kemik

iako, kad dođem k sebi, tek ću onda (opet) pit ljudima krv na slamčicu
seamless is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 12:47   #20
ja isto tešško ponosim više vrsta tih tableta, pa su mi sad doktori dali pauzu i neko vrijeme trebam samo pit kupinovo vino ( u malim količinama) pa onda nastavljam s nekim dr željezom...
shljokica* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:05.