Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2007., 21:06   #1
Fromilid

otvorit cu temu jer neznan kamo bi stavila..pa ovako;dobila sam fromilid , nisanranije pila taj antibiotik i ful mi je lose, osjecam mucninu i neki cudan okus u ustima..priocitala sam da su mogluce takve nuspojave i bol u trbuhu, proljev i sl, al da su blage...pa ako je netko pio i imao iskustva s tim...
a bas mi djeluje i proaze me i sinusi pomalo. fala!
shljokica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 21:18   #2
Quote:
shljokica* kaže: Pogledaj post
otvorit cu temu jer neznan kamo bi stavila..pa ovako;dobila sam fromilid , nisanranije pila taj antibiotik i ful mi je lose, osjecam mucninu i neki cudan okus u ustima..priocitala sam da su mogluce takve nuspojave i bol u trbuhu, proljev i sl, al da su blage...pa ako je netko pio i imao iskustva s tim...
a bas mi djeluje i proaze me i sinusi pomalo. fala!
Ako nemaš jaki proljev i ne povraćaš,pij ga dalje.Bez brige.
ri-watch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 17:36   #3
Ako pomaže, i ako možeš podnijeti nastavi. I sam imam dobra iskustva s fromilidom za sinuzitis. samo ja nisam imao nuspojava.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 10:52   #4
Question Fromilid

Vidim da je malo starija tema, ali ako mi ko može odg na moje pitanjce bil bi zahvalan.

Ja pijem isto sad taj Fromilid, i moram ga pit mjesec dana jer imam malo jačih problema s tim sinusima.

Pitanje je da li se smije uz te tablete popit koja pivica i tak?
Jer dodje mi želja da si nekad popijem, koje pivo a neznam dal smijem.

Unaprijed zahvaljujem.
Vladj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 12:39   #5
Quote:
Vladj kaže: Pogledaj post
Vidim da je malo starija tema, ali ako mi ko može odg na moje pitanjce bil bi zahvalan.

Ja pijem isto sad taj Fromilid, i moram ga pit mjesec dana jer imam malo jačih problema s tim sinusima.

Pitanje je da li se smije uz te tablete popit koja pivica i tak?
Jer dodje mi želja da si nekad popijem, koje pivo a neznam dal smijem.

Unaprijed zahvaljujem.
koliko znam fromilid je antibiotik a uz antibiotik se nesmije konzumiratni ni kap alkohola jer smanjuje djelotvornost antibiotika
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 10:33   #6
Quote:
shljokica* kaže: Pogledaj post
otvorit cu temu jer neznan kamo bi stavila..pa ovako;dobila sam fromilid , nisanranije pila taj antibiotik i ful mi je lose, osjecam mucninu i neki cudan okus u ustima..priocitala sam da su mogluce takve nuspojave i bol u trbuhu, proljev i sl, al da su blage...pa ako je netko pio i imao iskustva s tim...
a bas mi djeluje i proaze me i sinusi pomalo. fala!
objavljeno je davno, ali...

posljednja četiri dana pijem MAKCIN (upravo sam na cybermed.hr pročitala da je to isto što i fromilid - drugi proizvođač). trebala bih ga pit još bar 4 dana, ali ja sam odlučila danas stopirat.

to čudo se koristi za H. pylori (vjerojatno mi je zato dr-ica to i pripisala), ali meni još pojačalo žgaravicu i gastritis!

mislim da je za sve kriva gastroskopija. ona pod narkozom (što se radi u privatnim klinikama) mi je bila malo preskupa, pa sam na zahvat otišla u bolnicu (bez dopunskog: 200 kn). dr. mi je dao ortalox (isto što i ortalnol - druga firma) od kojeg sam rigala vatru od žgaravice. tad je počeo i kašalj. onda sam dva dana poslušno išla na posao, a kašalj se pojačavao, glas je sve više nestajao, a gripa i hunjavica sve više uzele maha. al, tko bi za to otvarao bolovanje (pa kaj onda kaj sam u stalnom kontaktu s ljudima i kaj me opće ne čuju kad im objašnjavam... )... kad sam, napokon, otišla dr-ici bila sam potpuno nijema.

već prvi dan makcina (pije se svakih 12 sati) pluća su prestala bolit, kašalj me sve manje manje gušio i iskašljavala sam tone šlajma. no, i nuspojave sa zadnje stranice upute o lijeku bile su prisutne: glavobolja, promjena okusa (osjet mirisa je i tako već dva mjeseca nepostojeći), gorčina u ustima, žgaravica, mučnina, bol želuca i nadutost.

bilo bi presmješno da svako jutro ne pijem peptorane i da se ne zaljevam medicinskim ugljenom
Berith is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 15:16   #7
Fromilid= ZLO!!!

Ne pijte ga ni slučajno ako imate bilo kakvu drugu opciju. Znam da se za upale gornjih dišnih puteva umjesto njega može bez problema piti Klavax, a za upalu pluća Summamed. Moje iskustvo s njim je bilo blago rečeno užasno, imala sam sve navedene nuspojave, osim možda halucinacija (još mi je samo to falilo). Da sam nastavila s terapijom duže od 2 dana koliko sam pila, mislim da bi crkla. odmah sam otišla zamijenit, iako mi je magistra u apoteci tupila da je nemoguće da on bilo kakve negativne efekte ima, da je to NAJ NAJ od antibiotika i ostala farmacetuska sranja koja govore svi liječnici i ljekarnici kad im masno plate da guraju neki lijek (kao u slučaju Fromilida). Zato ako vam liječnik slučajno to prepiše i vidite da vam ne valja te da nuspojave sve samo ne minorne, bacajte ga u smeće i kupite neki drugi antibiotik.
Lisa Character is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 22:02   #8
Quote:
Lisa Character kaže: Pogledaj post
Fromilid= ZLO!!!

Ne pijte ga ni slučajno ako imate bilo kakvu drugu opciju. Znam da se za upale gornjih dišnih puteva umjesto njega može bez problema piti Klavax, a za upalu pluća Summamed. Moje iskustvo s njim je bilo blago rečeno užasno, imala sam sve navedene nuspojave, osim možda halucinacija (još mi je samo to falilo). Da sam nastavila s terapijom duže od 2 dana koliko sam pila, mislim da bi crkla. odmah sam otišla zamijenit, iako mi je magistra u apoteci tupila da je nemoguće da on bilo kakve negativne efekte ima, da je to NAJ NAJ od antibiotika i ostala farmacetuska sranja koja govore svi liječnici i ljekarnici kad im masno plate da guraju neki lijek (kao u slučaju Fromilida). Zato ako vam liječnik slučajno to prepiše i vidite da vam ne valja te da nuspojave sve samo ne minorne, bacajte ga u smeće i kupite neki drugi antibiotik.
FROMILID - NAJGORI ANTIBIOTIK KOJI POSTOJI !!!!!!!
Kćer mi je završila na hitnoj nakon dvije tablete fromilida (ima 19 godina)... dobila je takvu tahikardiju 130 otkucaja u minuti, drhtanje, plitko disanje, tresavica, mučnina.... bilo je strašno.... tamo su joj dali injekcije i infuziju... došlo mi je da odem i udavim njenu doktoricu koja joj je to prepisala definitivno ćemo ju promijeniti jer je ona rekla da još nitko nije imao nuspojave od tih tableta .... NE PIJTE FROMILID !!!!
__________________
mi žene smo pravi anđeli... i ako nam netko polomi krila... letimo ipak dalje... na metli...
night bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 14:44   #9
stara tema, novo iskustvo :-)
pijem spomenuti antibiotik već 4 dana, stanje sa upalom sinusa mi se baš popravilo, i nemam nikakvih nuspojava na uzimanje lijeka. jeeeeeeee
diva' is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 21:56   #10
Quote:
diva' kaže: Pogledaj post
stara tema, novo iskustvo :-)
pijem spomenuti antibiotik već 4 dana, stanje sa upalom sinusa mi se baš popravilo, i nemam nikakvih nuspojava na uzimanje lijeka. jeeeeeeee
Prvi put ga pijem i to je nešto najodvratnije što sam ikad probala. U ustima neki metalan okus, ili kao žuč, štajaznam, i želudac me boli, crijevna flora uništena usprkos probioticima...
Sinusi ništa bolje
Evo, ostale su mi još 2 tablete i baš razmišljam da li da izdržim još jedan dan ili bacim
tenebra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 22:15   #11
Quote:
tenebra kaže: Pogledaj post
Prvi put ga pijem i to je nešto najodvratnije što sam ikad probala. U ustima neki metalan okus, ili kao žuč, štajaznam, i želudac me boli, crijevna flora uništena usprkos probioticima...
Sinusi ništa bolje
Evo, ostale su mi još 2 tablete i baš razmišljam da li da izdržim još jedan dan ili bacim
Sutra ujutro nazovi liječnika koji ti je ordinirao Fromilid (koji je,btw, izvrstan antibiotik, no,kao i svaki lijek izaziva nuspojave kod određenog broja ljudi), samo on može dati adekvatan savjet što dalje (nastavak i/ili promjena terapije) s obzirom kako je upoznat sa tvojim stanjem.
Po čemu točno znaš kako ti je crijevna flora uništena?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2022., 00:34   #12
fromilid protiv helicobakterije

danas u 18h uzeo fromilid u cilju borbe protiv helikobakterije. Doktor Ivaniš mi je dao 3 različite tablete:
emanera natašte,antibiotik fromilid 1tab svakih 12 sati, ulcamed 2 tablete jednom prije obroka.
Nuspojava imam samo od formilida i to me sat vremena držala neka tahikardija, srce mi lupalo 100 otkucaja u minuti po S10 samsung health,pa se smirilo.evo sad prije spavanja palo na 60. Nastavljam ga sutra pa javim ako nešto ne bude u redu.Samo da unistim tu helikobakteriju 🪓🔨🗡💊🧹
pozdrav i držite se
mobikom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:04.