Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2008., 09:55   #1
Ruptura makule

Mom suprugu (56 godina) dijagnosticirana je ruptura makule i predlozena operacija. S obzirom da sam preko interneta dosta citala o tome, zabrinuta sam i strah me "dirati u oko". Ima li neko nekakvog iskustva s takvom operacijom - vitrektomija (osobno ili clan obitelji).
Inace vidi "dobro" tj. na jedno oko ravne linije vidi "pomaknuto", bez drugih simptoma.
Hvala
nabukonodzor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 21:07   #2
Vitrektomija je rutinska operacija. Nema straha. Bar ono što sam vidjela nije uopće strašno, jer se radi minijaturni rez i nakon toga se ostaje par dana u bolnici.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 07:32   #3
odgovor

A ne bih bas rekla,
ulaze u centar vida, "isusuju" oko, stavlju ulje ili plin, pa kako bude. Mogucih komplikacija - bezbroj, a niko ti nista ne kaze - "seci" i gotovo.
A oko je oko.
nabukonodzor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 14:03   #4
A razumim vaše strahove, ni meni ne i bilo svejedno, ali bitno je upasti u prave ruke . Kod koga će vaš suprug na operaciju?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 14:12   #5
U Zagreb, kod dr Vatavuk Zoran.
nabukonodzor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 09:44   #6
Obzirom da sam imao istovjetan slučaj mogu vam sa 100% sigurnošću reći da je jedno od najboljih mjesta na svijetu gdje čovjek može operirati rupturu makulu Gradska klinika u Frankfurtu kod dr. Eckardta. (vidi: www.eckardt-frankfurt.de)
Osim što mi je čovjek spasio vid mogu Vam reći i to da me nakon jednosatne operacije oko gotovo i nije boljelo.
Operaciju naravno treba platiti iz vlastitog džepa (ovisno o težini slučaja 7-9.000 eura)
Ante1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 00:21   #7
Bok svima na Forumu
pročitao sam nešto o operaciji rupture makule što su napisali NABUKONODZOR i Ante1973.No to je bilo 2008 i 2010. Može li mi netko reći iskustva o toj operaciji i o poslije operacije iz novijeg doba, možda prošle godine i gdje je operacija izvedena. Hvala .
MIVILOR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:24.