Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2002., 11:54   #41
Hvala Nea, tako sam nekako i mislila. Znači još malo pa prestajem
bondbabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2002., 13:54   #42
Quote:
Vezano uz ovu temu, da li itko od vas drage curke zna koliko je vremena potrebno proći nakon što se prestanu uzimati da se organizam "pročisiti"?. Inače uzimam Triquilar. Želim ovo nadolazeće ljeto raditi na bebi pa me interesira Želim zdravu i lijepu bebicu...
I ja sam na Triquilaru...i imam sve loše simptome koje mogu imati. Cijeli pubertet sam prošla bez prištića ali od kad pijem tablete ten mi se užasno pokvario, apetit raste (tri kg u dva mjeseca), nervoza na nezavidoj visini, večernje mučnine...i onda mi još doktoresa kaže da ne smijem pušiti dok ih pijem...ma možete si misliti kako bi izdržala bez cigareta uza svu ovu patnju.

Što se tiče "pročišćavanja" organizma...meni je rečeno da je idealno vrijeme šest mjeseci, ali da je poslije Triquilara dovoljno tri jer imaju jako male doze hormona.

BTW...mojoj frendici jeprilično oslabio vid baš u vrijeme kada je pila Triquilar! Ah, tko će ga znati....sto žena...sto ćudi..
sanjalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2002., 18:07   #43
Ha, curke moje moram priznat da sam zasad zadovoljna ovim tableticama!

Ten mi je savršen i čini mi se da mi se smanjil apetit [zvala sam štovanog doktora da ga pitam jel to moguće ~ kaže dobri doktor da jest jer da hormoni svakojako djeluju ], cice su mi se vratile na normalnu veličinu [na Znanstvenikovu veliku žalost i moje sveopće oduševljenje ], menga normalna, a uopće ne boli ni upola tak jako kak me dosad...ma

Zasad.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 02:09   #44
još jedno pitanje oko diane; jesu li se kome smanjili bolovi kod menge? meni bi to trebalo
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 02:09   #45
prvo sam pila stediril m 1 g, pa trinovum pola g i sad triquilar jedno 3.5 g. s njim sam jako zadovoljna, menga nije obilna, ne boli a sto je najvaznije-gotovo u sat znam kad cu dobiti!
treba isprobati druge pilule ak vam neke nisu dobre jer ovisi o dozi i o vrsti hormona kak ce djelovati...nekoj su bolje jedne, nekoj druge...
i ne zaboravite da pilule smanjuju ucestalost karcinoma jajnika i maternice, te policisticnih jajnika!
jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2002., 21:20   #46
evo danas sam pocela piti diane i jos vas nesto zelim pitati :

- kada otprilike dolazi do eventualnih nuspojava? nakon par dana, mjesec dana...
- dolazi li u pravilu do poremecaja u duljini i jacini prve menstruacije? (1. pilula se pocne uzimati 1.dan menstruacije, na tu menstruaciju mislim)
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2002., 21:37   #47
Meni su nuspojave pochele nekih 10-15 dana nakon uzimanja, u vrijeme kad bih inache ovulirala.

A ta prva menstruacija mi se produljila, "flekala" sam pa skoro sve do druge. Ginekolog mi je objasnio da se to organizam privikava na nivo hormona u tabletama.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2002., 22:56   #48
jedina nuspojava koju sam primijetila kod dijana je da sam usprkos tome sto sam sad za Bozic jela jela i jela sve i svasta, a najvise kolaca, - smrsavila dvije kile
__________________
Let the game begin...
Bell@ Baggins * is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2002., 23:24   #49
Quote:
Bell@ Baggins * kaže:
jedina nuspojava koju sam primijetila kod dijana je da sam usprkos tome sto sam sad za Bozic jela jela i jela sve i svasta, a najvise kolaca, - smrsavila dvije kile
same here, al ja ti ni inace ne reagiram normalno tak da je to kod mene bilo stanje normalno

Uglavnom u prvih par mjeseci sam zaista mrsavila a jela isto kao i prije
Winona2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2002., 14:30   #50
Quote:
Bell@ Baggins * kaže:
jedina nuspojava koju sam primijetila kod dijana je da sam usprkos tome sto sam sad za Bozic jela jela i jela sve i svasta, a najvise kolaca, - smrsavila dvije kile
Da, i ja al nit nemrem više jest ko prije. Ono, uopće nisam gladna. Iako......kul
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2002., 23:58   #51
drago mi je da je toliko vas podijelilo svoja iskustva tabletama ali nisam nigdje naišla na situaciju koja se kod mene odvijala, doduše sličnost sam pronašla kod tebe magic ali u vrlo blagom smislu. dakle, ja sam od kontracepcije htjela koristit te hormone iako je moj dragi bio skroz protiv toga, tog trena sam mislila da je to jedina sigurna kontracepcija pa sam silom to htjela piti. i stvar se odvijala tako da mi je ginic - tenkre kakav je nakon nalaza krvi koji je bio u redu, samo Fe malo smanjeno ali ništa strašno, dao trinovum i ja sva hepi i sretna počela piti to sranje. još mi je rekao ak budem imala krvarenje u početku da je normalno dok se "tijelo ne navikne". aha! brus! krvarila sam, ali doslovno krvarila, ko u najjačem stadiju menge, kad cure iz vas žarko crveni indijanci, tako je i meni bilo ali ne 2,3 ili 5 dana, nego 10! kad sam tako izdurala do 15. dana poludila sam od straha i bacila to sranje od sebe i otrčala tom giniću koji mi je tada dao one tablete čijeg se imena sad trenutno nemogu sjetiti a djeluju tako da smanje krvarenje kontrakcijama mišića maternice (sjetih se - ergometrin). i to sam pila, nakon dva dana krvarenje je prestalo. dao mi je tada neke druge tablete, navodno sa nižom razinom hormona, koje ne bi toliko utjecale na moj organizam ali stvar se opet ponovila! ja sam u totalnom šoku bacila to sranje od sebe i još uvijek ne vjerujući da moje tijelo to jednostavno ne prihvaća. otišla sam onda kod drugog liječnika kojemu sam pokazala detaljan kalendar krvarenja i uzimanja tog hormonalnog sranja i sve kaj je rekel je da moje tijelo to jednostavno ne prihvaća i da koje god kontr.tablete da mi da situacija bi se ponovila.
tablete u koš.
end of d stori.

__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2003., 00:02   #52
chiqi, ne brini, naci ce vec neshto i za tebe

Nek ti ugrade trapulu!
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2003., 00:24   #53
međik, i strah me pitat što je to!
po nazivu mi sad svašta prolazi glavom.
ali ne beri brigu, dragi se i me čuva, eto sad već šesta godina.
i bez tih jebarija.
pusa.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 15:37   #54
Exclamation Diane 35 - OPREZ!!!!!

Drage forumasice,

sinoc sam na TV gledala izvjestaja federalnog odjeljenja za zdravlje u Canadi o Diane 35.

Znam da ovdje ima dosta cura koje ih koriste pa sam morala ovo postati.

Te se tablete NE SMIJU koristiti kao kontracepcija. Jedina prava upotreba im je za akne. Naime, ako se kortiste na duze vrijeme kao konrtraceptiv izazivaju zgrusavanje krvi (4 puta vece nego ostale kontracepcijske tablete) i mogu uzrokovati smrt.

Prije 2.5 godine jedna moja kolegica je umrla u svojoj 25-toj godini od srcanih udara koje je prezivjela u zadnja dva dana svog zivota. Doktorima nije bilo jasno kako neko tako mlad moze imati 12 srcanih udara u 48 sati, pa su radili autopsiju..i TEK je sinoc na tom TV programu receno da je bas ta moja kolegica Catherina Angelidis umrla od uzimanja Diane 35 i ugrusaka koje su te tablete stvorile i dovele do blokade srca.

evo vam vise informacija
Diane 35
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 16:16   #55
margarita; HVALA !!! S H I T !!!!!
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 16:21   #56
i tko je sad tu kriv?

Koliko sam upucena, te Diane doktori propisuju kao kontracepciju i nemoze ih se dobiti bez preporuke doktora.

Ova nuspojava je izgleda uocena tek kasnije. Prekasno za nekoga, nazalost.

Nadam se da se ovaj thread nece razviti u antipropagandu kontracepcijskim tabletama. Jer ipak vjerujem da su kumulativno vise zdravlja sacuvale zbog nezeljenih trudnoca (=pobacaja) nego sta su ukupno naskodile. A da ne govorim koliko je tu jos i zadovoljstva bilo zbog sigurnog seksa bez straha od trudnoce.

Ali sada kad se doznalo za stetne posljedice, treba ih zabraniti koristiti u svrhu kontracepcije.
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 16:34   #57
Agent,
nije mi to bila namjera ni u kom slucaju

ja i sama koristim kontarcepcijske tablete...Tricyclene 28....i redovito kontroliram krv (jednom godisnje bas zbog ugrusaka)

rijec je samo o ovoj jednoj vrsti tableta DIANE 35 koje NISU kontracepcijske

sluze samo za lijecenje ozbiljnih problema kod akni i moraju se prestati uzimati nakon 4 mjeseca maximum
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 17:55   #58
Dobro,ja sam ih koristila skoro dvije godine,prije 7 godina,zbog kontracepcije.DA li ce meni krv poslje njih doc u normalu ili je opasnost od ugrusaka zauvjek.Ako ti se i stvore ugrusci ,da li i nestanu nakon nekog vremena?Sad sam u panici
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 18:09   #59
Rita,

ne znam nista sigurno


probaj malo istrazivati po web site-u koji sam postala

mozes im i e-mail poslati...

joj kako sam ja ljuta na sve te nazovi doktore...lijepo pise u opisu tih tableta da NISU za kontracepciju (opis koji doktori dobiju od farmaceutskih kompanija) ali jebe se njima
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 18:14   #60
Quote:
margarita kaže:
lijepo pise u opisu tih tableta da NISU za kontracepciju (opis koji doktori dobiju od farmaceutskih kompanija) ali jebe se njima
nisam nikad koristila te tablete pa pitam: da li stvarno na proizvodu pise da nije za kontracepciju?
ako je tako, onda je kreten svatko tko prepise to sredstvo kao kontraceptiv
luca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:30.