Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2011., 12:27   #2701
epiduralnu u petrovoj uopće nije problem dobit, ja sam bila 5 prstiju otvorena i rekla: epiduralna, oni rekli može, idite u box al kad sam legla u box već je bilo 8 prstiju (prošlo 20 min od 5 prstiju) i za 10 min iza rodila.
tak da...epi nisu stigli ni pogledat
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 19:54   #2702
I, jel ima tko kakvih novosti. Jel otvoren preuređeni dio??
Dolores O is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 00:56   #2703
Još nije..odjel bAbinjača se otvara 18.04. (dobila sam informaciju od forumašice koja je u pon. rodila)..dolazi i premijerka..ali tek za tri tjedna će slati rodilje tamo..ovaj navedeni datum otvaranja je samo za tv..

Nadam se da sam malo pomogla.
Mirjana 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 07:45   #2704
Quote:
Mirjana 27 kaže: Pogledaj post
Još nije..odjel bAbinjača se otvara 18.04. (dobila sam informaciju od forumašice koja je u pon. rodila)..dolazi i premijerka..ali tek za tri tjedna će slati rodilje tamo..ovaj navedeni datum otvaranja je samo za tv..

Nadam se da sam malo pomogla.

Mene će taman u koji dan zakačit to otvaranje rooming in-a ili zaobić. A htjela bi rooming in ovaj put...
Ček, jučer je bio 18. Nisam niš primjetila po medijima o tome.

Zadnje uređivanje Tashi : 30.07.2011. at 15:00.
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 11:34   #2705
Quote:
Mirjana 27 kaže: Pogledaj post
odjel bAbinjača se otvara 18.04.
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
Ček, jučer je bio 18. Nisam niš primjetila po medijima o tome.
Evo nešto malo iz medija o tome:

http://www.javno.hr/news/Zagreb/2125...e-uredaje.html



http://www.vlada.hr/naslovnica/novos...etrove_bolnice
Papirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 12:37   #2706
Quote:
Mirjana 27 kaže: Pogledaj post
Još nije..odjel bAbinjača se otvara 18.04. (dobila sam informaciju od forumašice koja je u pon. rodila)..dolazi i premijerka..ali tek za tri tjedna će slati rodilje tamo..ovaj navedeni datum otvaranja je samo za tv..

Nadam se da sam malo pomogla.
Pa kaj otvaraju, a ne pustaju rodilje tamo? Ne kuzim. Koja im je to fora. Bila sam jucer u bolnici na pregledu pa sam vidjela nekakav fensi smensi ketering
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 12:41   #2707
Quote:
Maritoma kaže: Pogledaj post
Pa kaj otvaraju, a ne pustaju rodilje tamo?
pa ocito zato što nije još sve gotovo!

ali morali su "otvorit" i da se Kosorka poslika na dan 90. obljetnice.
Papirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 11:20   #2708
ja se slažem sa papirkom..vjerojatno je to razlog..ovo je bilo samo za šminku..izgleda da treba pričekati još dva- tri tjedna..
Mirjana 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 23:58   #2709
Imam i ja neka pitanja Dr. me šalje Zlopaši na uzv, odnosno prvo se moram naručiti. Rekli su mi da moram nazvati u petak i da on osobno naručuje na uzv. Skužila sam da je u petak u trudničkoj, a srijedom da radi uzv, jel tako? A kad me naruči na uzv, gdje to idem, u podrum ili u trudničku (desno od glavnog ulaza)?
Hvala
Myra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 00:50   #2710
podrum
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 12:24   #2711
A koliko se ceka da ti naprave uzv. Ja sam narucena u srijedu i sa tim uzv moram do 10 h isti dan doci kod dr na pregled. Kako da to izvedem? Kada da dodjem ujutro? Svi su bili zivcani u bolnici koga god sam pitala nesto. Na kraju mi se sve svede na to da uvijek za sve pitam forumasice jer mi doktori, a pogotovo sestre samo odbruse. Help.
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 13:28   #2712
Quote:
Maritoma kaže: Pogledaj post
A koliko se ceka da ti naprave uzv. Ja sam narucena u srijedu i sa tim uzv moram do 10 h isti dan doci kod dr na pregled. Kako da to izvedem? Kada da dodjem ujutro? Svi su bili zivcani u bolnici koga god sam pitala nesto. Na kraju mi se sve svede na to da uvijek za sve pitam forumasice jer mi doktori, a pogotovo sestre samo odbruse. Help.
čudno inače su gore svi ok ,podrum je koma
dođi čim ranije šta znači do 8.00 jer dole budu strašne gužve još dođu trunice s odjela na uzv i bude kaos
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 13:53   #2713
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
čudno inače su gore svi ok ,podrum je koma
dođi čim ranije šta znači do 8.00 jer dole budu strašne gužve još dođu trunice s odjela na uzv i bude kaos
Pa da. Ne kuzim taj njihov sistem. Isla sam se naruciti na uzv i ova mi napisala da dodjem od 8-12. Kakav je to termin? A rekla sam joj prije toga da ga do 10 moram odnijeti u trudnicku. Nis... dolazim ja ranije pa kad me prime-prime. Ne zanimaju me vise. Ako budem gotova u podne njihov problem.
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 15:23   #2714
Quote:
just z kaže: Pogledaj post
samo da kratko napišem svoje iskustvo s petrovom:
porod - odličan , svi doktori i medicinske sestre na odjelu su super
i epiduralnu dobila bez problema

babinjače-katastrofa, ništa nisam naučila o dojenju, bebi je sad 15 dana i još se mučimo...

a novi dio se otvara 18.4., rooming in, a po noći će odnosit bebe da se mame odmore..
bilo je par podpitanja vezano za moj post, pa da pokušam odgovorit.
muž može bit cijelo vrijeme s tobom dok si u boxu, al moj je porod bio inducirani pa dok su obavili sve procedure (gel, prokidanje vodenjaka i epiduralna) bio je samo zadnjih sat i po (sve zajedno od gela je trajalo 5h 40 min). (ionako sam spavala između trudova)
uz to bio je sa mnom preko veze, nismo imali tečaj, pa baš i nisam mjerodavna.

sjećam se da je dr.zlopaša rekao da sam 6 cm otvorena, i još određeno vrijeme poslije toga sam dobila epiduralnu ( a stvarno sam se brzo otvarala), znači bila sam vjerojatno i više od toga..
tako da se epi može dobiti i sa više od 5 cm. (ona snižava tlak,pa su mi je vjerojatno zato dali bez problema jer je moj bio visok)

i da, ja sam bila smještena u prizemlju, sa mnom u sobi su bile sve žene čije su bebice ispod 3 kg, kao i moj malac.
ta jedna sestra koju je netko spomenuo, 50ak godina, deblja, niža,kratke crvenkasto-smeđe kose je super i voljna pomoći oko dojenja,ali mene je "zakačila" samo prvu večer kad je maleni spavao i donijeli su mi ga samo da se pomazimo, i zadnji dan kad smo odlazili, pa mi nije imala kad puno ni pomoći. kad mi je bilo ključno, bila je neka mlada,koja bi nestala iz sobe za 3 sekunde

ali zato u rađaoni su svi bili super i drago mi je da sam baš u petrovoj rodila
doktori janđel, zlopaša i još jedan mladi koji je dovršio porod, med.sestre, anesteziolog i njegova ekipa su prva liga, s njima sam se pošteno nasmijala.

joooooj ja se raspisala.....

poanta je - što se tiče poroda petrova ruuuulz, a što se tiče dojenja-gnjavit gnjavit i gnjavit sestre!!! besramno ih gnjavit (što ja nisam radila) i ako dijete dođe sito i nahranjeno, drugi put tražite da ga ne nadohranjuju prije nego što vam ga trebaju donijeti
just z is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 22:05   #2715
Quote:
just z kaže: Pogledaj post
i da, ja sam bila smještena u prizemlju, sa mnom u sobi su bile sve žene čije su bebice ispod 3 kg, kao i moj malac.
ta jedna sestra koju je netko spomenuo, 50ak godina, deblja, niža,kratke crvenkasto-smeđe kose je super i voljna pomoći oko dojenja,ali mene je "zakačila" samo prvu večer kad je maleni spavao i donijeli su mi ga samo da se pomazimo, i zadnji dan kad smo odlazili, pa mi nije imala kad puno ni pomoći. kad mi je bilo ključno, bila je neka mlada,koja bi nestala iz sobe za 3 sekunde


poanta je - što se tiče poroda petrova ruuuulz, a što se tiče dojenja-gnjavit gnjavit i gnjavit sestre!!! besramno ih gnjavit (što ja nisam radila) i ako dijete dođe sito i nahranjeno, drugi put tražite da ga ne nadohranjuju prije nego što vam ga trebaju donijeti
ne mogu se trenutno sjetiti imena te sestre, ali to je naj naj super sestra ( i ja sam bila na tom dijelu ispod tri kile) .... druge sestre su manje više kao da su tamo reda radi, a ne da pomognu....

ono što sam htjela reći...ako vam je stalo do dojenja tražite i zahtjevajte, one su tamo da vam donesu vašu djecu kad god je ono gladno, a ne da gledaju šeherezadu i ezela..... ja i još poneka cura u sobi smo uspjele nažicat djecu, pa su nam ih donosili preko dana na sisanje kad god bi se malci javili, ali zato navečer nisu htjeli...onda smo imali izdajanje party pa nosili sestrama za drugu djecu

btw just z čestitke na malenom dječačiću
__________________
06.09.2010. stigle naše Lubavice
takomlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 00:54   #2716
Quote:
just z kaže: Pogledaj post

ta jedna sestra koju je netko spomenuo, 50ak godina, deblja, niža,kratke crvenkasto-smeđe kose je super i voljna pomoći oko dojenja,ali mene je "zakačila" samo prvu večer kad je maleni spavao i donijeli su mi ga samo da se pomazimo, i zadnji dan kad smo odlazili, pa mi nije imala kad puno ni pomoći.
Quote:
takomlada kaže: Pogledaj post
ne mogu se trenutno sjetiti imena te sestre, ali to je naj naj super sestra ( i ja sam bila na tom dijelu ispod tri kile) .... druge sestre su manje više kao da su tamo reda radi, a ne da pomognu....
to je sestra Biba prepre dobra i draga žena,neću je sigurno nikada zaboraviti i zato je stalno hvalim ovdje ...kako joj je moja sedamnaestogodišnja cimerica rekla: "Vi ste jedini ovdje super i želite pomoći,ostale sestre su sve neke nadrkane" .
žena živi kod mene u kvartu i još uvijek nakon 8 mjeseci gledam hoću li je negdje sresti da joj od srca zahvalim na svemu,baš mi je žao što nije radila taj dan kada smo pušteni iz bolnice...makar ne mogu reći da su druge sestre bile prestrašne (bila sam tamo 8 dana pa sam ih uspjela sve malo pohvatati),sve što sam tražila su mi pokazale ili pomogle samo treba biti uporan i zvoniti i tražiti i visiti im za vratom
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 08:44   #2717
Quote:
KIKA5 kaže: Pogledaj post
sve što sam tražila su mi pokazale ili pomogle samo treba biti uporan i zvoniti i tražiti i visiti im za vratom
ja sam jednom zvonila, pa mi je sestra nadrkano rekla da to zvono nije za to!! nego za što onda???

a dobro, malac je danas 22 dana, to je iza nas, dobro puni pelene ali trebat će nam još dosta vremena..
mene su pitali baš zbog dojenja hoćemo li ostat još dan-dva, a ja sam rekla da radije idemo doma jer mislim da ćemo se bolje doma uhodat. i nisam pogriješila
just z is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 09:26   #2718
Quote:
just z kaže: Pogledaj post
ja sam jednom zvonila, pa mi je sestra nadrkano rekla da to zvono nije za to!! nego za što onda???

a dobro, malac je danas 22 dana, to je iza nas, dobro puni pelene ali trebat će nam još dosta vremena..
mene su pitali baš zbog dojenja hoćemo li ostat još dan-dva, a ja sam rekla da radije idemo doma jer mislim da ćemo se bolje doma uhodat. i nisam pogriješila
o svašta,mi smo ih stalno davile i zvonile im-ak su bebe bile sa nama onda su dolazile sestre za bebe,a inače sestre za mame

meni je recimo dobro došlo što sam bila duže tamo jer mi je mlijeko nadošlo tek 5. dan-i onda bi mi bilo taman da sam otišla doma a ne još 3 dana čamila tamo jer su mi cice pucale a one u većini slučajeva djetetu ture flašicu kad plače-donesu mi ga,a on sit spava pa ti masiraj i izdajaj po cijele dane...drago mi je da ste se uigrali sa papanjem
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 17:10   #2719
Quote:
just z kaže: Pogledaj post
ja sam jednom zvonila, pa mi je sestra nadrkano rekla da to zvono nije za to!! nego za što onda???
Ja sam jednoj zvonila 5 puta da mi da injekciju dok je beba bila kod mene.
Nije dosla.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 18:17   #2720
možda se situacija popravi uvođenjem rooming in-a,nekako si mislim da neće imati toliko posla sa bebama pa će biti ipak pristupačnije ...nadajmo se...
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:10.