Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2017., 18:36   #5641
Nemoj se opterecivat i nemoj puno planirat. Zivi od dana do dana i promatraj dijete pa se prilagodi njegovim potrebama.
Sad pred porod je najvaznije slusati doktora i njegove upute. Zato ides k njemu da te vodi. Kad dode do poroda slusaj osoblje kaj ti govori i tako ce ti bit najbolje.
U tri dana u bolnici ti je jedini zadatak da naucis dojiti samostalno tak da se fokusiraj samo na to. Cim dodes doma to ce biti prvo kaj ces morat napravit pa je pozeljno da to naucis. Sve drugo ces kad tad morat naucit.
__________________
marolinić
maroline is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 09:59   #5642
Jel trebamo jednokratno odijelo za muza sami donijeti ili tamo daju?
__________________
marolinić
maroline is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 15:48   #5643
Ako je tecaj bio u petrovoj oni daju a ako je negdje drugdje sami. 40 kn kosta u ljekarni

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 16:44   #5644
Quote:
pace pacic kaže: Pogledaj post
Ako je tecaj bio u petrovoj oni daju a ako je negdje drugdje sami. 40 kn kosta u ljekarni

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Nz am odakle ste ali ja sam to odjelo za muza kupila na ilici (kod frankopanske) ima ducan za med opremu i platila sam 5kn to sve sto mi je trebalo.
ancy_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 22:35   #5645
Bio je u petrovoj tecaj al smo dobiveno odijelo potrosili kod prvog poroda. Ne znam kaj sad za drugo.

Kaj treba?
Odijelo
Nazuvci?
Maska?
__________________
marolinić
maroline is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 23:53   #5646
Ma ja cu kupit to odjelo da ne moram jos misliti da mm ne puste jer to nemamo. Poludila bi.


Nego, jel spavacica u kojoj radjam mora biti na "gumbice"? Il je to tamo nebitno
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 06:45   #5647
Lakse ti je ak je na gumbe, al nece te nitko kontrolirati niti ce te izbaciti van. Meni ga je babica odmah jos u boxu stavila na cicu.
__________________
marolinić
maroline is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 20:23   #5648
jel postoji negdje popis doktora porodničara u Petrovoj?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 14:28   #5649
Ako sam ja dobro shvatila njihovu organizaciju
Imas nadsluzbu, odnosno stare doktore primarijuse i to koji u osnovi ne rade nis nego nadgledaju ove druge. Uskoce po potrebi.
Imas "obicne doktore" koji jos nisu u toj nadsluzbi i oni te uglavnom poradjaju no zapravo veci dio posla obavljaju specijalizanti ukoliko ih ima.
Dakle sestre/babice ce te stalno obilaziti, njih uglavnom nema na popisima.
Specijalizanata isto ne iako su sanse da ce te obici relativno cesto da vide kako porod napreduje.
Obicnih doktora ima iako ja nisam nadla neki suvisli i cjelovit popis. Oni ce doci prakticki samo ako nema specijalizanata i ako je nekaj kompliciranije za procijeniti u tom trenutku, potpisati ctg i sl.
Nadsluzba su uglavnom voditelji odjela i sl. Oni ti mogu biti tamo vise za savjetovanje i rijetko se petljaju u sam porod ako isto mogu proci, potpisati ctg i sl.
Al da sve to nadjes na jednom mjestu. Mnogo tesko do nemoguce.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 12:30   #5650
I da se pouzdaš u JEDNOG doktora - "mnogo teško do nemoguće"
1. ne znaš kad će te uhvatiti (osim ako imaš dogovoren carski) puknuće vodenjaka / trudovi
2. ne znaš koliko će trajati porod. Moj je od dolaska u box do izlaska bebačice prošlo 22 sata. To znači da se izmijenjalo doktora i specijalizanta, ne znam im ni broj.
3. ni jedan doktor neće posvetit vrijeme samo tebi jer tamo zna biti ludnica.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 12:34   #5651
ma znam. ja još nisam savladala ni one osnovne pojmove šta je box, rađaona, gdje idem solo a gdje s mužem, koliko sam gdje, ovo ono, tako da...:klap:
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 12:36   #5652
Box, rađaona, isti kuki

Sama si u prijemu kada stigneš na pregled. Klistir i priprema za box.
Kada te premjeste u box tada si i sa mužem. Od tada sam službeno brojala sate
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 12:48   #5653
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
Box, rađaona, isti kuki

Sama si u prijemu kada stigneš na pregled. Klistir i priprema za box.
Kada te premjeste u box tada si i sa mužem. Od tada sam službeno brojala sate
znači box je kao neka predrađaona? jer ja ne bi muža baš na porodu (izgonu, kak se već veli). ali ako ću satima biti u toj pripremi, ne bi mi bilo loše da mi pravi društvo i da mu mogu malo zanovijetati.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 12:59   #5654
Evo kak ti konkretno zgleda.
Imas vrata i kad udjes imas malu cekaonicu s par stolica, ambulantu od 3 sobe (jedna ima prijemni stol s hrpom papira i stol za pregled i ctg i krevet. Druga ima ultrazvuk, treca je wc s jos neki sitnicama.
lijevo od ulaza je "prvo porodjajno doba" 4 ili 5 kreveta, ctg, veliki sat na zidu da si stopas trudove valjda.... i nemam pojma di je wc/ kupaona jer sam bila u prolazu samo. I ono dost je guzvovito. Da su svi kreveti puni i da svakoj zeni dodje muz, mislim da doktori ne bi mogli proci.
I dalje u hodniku u nastavku u mislim boxevi.
Ako me teorija ne vara u tom prvom porodjajnom dobu muz nemre bit s tobom. Tam si za pripremu klistre i tak to zajedno s ostalim zenama.
Teoretski u box ides s 4 ili 6 cm otvorenosti al nakon toga to isto moze trajati satima. A muza lako izbacis kod izgona (8 9 10 cm)
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 13:31   #5655
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
Evo kak ti konkretno zgleda.
Imas vrata i kad udjes imas malu cekaonicu s par stolica, ambulantu od 3 sobe (jedna ima prijemni stol s hrpom papira i stol za pregled i ctg i krevet. Druga ima ultrazvuk, treca je wc s jos neki sitnicama.
lijevo od ulaza je "prvo porodjajno doba" 4 ili 5 kreveta, ctg, veliki sat na zidu da si stopas trudove valjda.... i nemam pojma di je wc/ kupaona jer sam bila u prolazu samo. I ono dost je guzvovito. Da su svi kreveti puni i da svakoj zeni dodje muz, mislim da doktori ne bi mogli proci.
I dalje u hodniku u nastavku u mislim boxevi.
Ako me teorija ne vara u tom prvom porodjajnom dobu muz nemre bit s tobom. Tam si za pripremu klistre i tak to zajedno s ostalim zenama.
Teoretski u box ides s 4 ili 6 cm otvorenosti al nakon toga to isto moze trajati satima. A muza lako izbacis kod izgona (8 9 10 cm)
onda mislim da sam tamo bila kad sam završila na hitnoj, rekli su da me vode u rađaonu, a po opisu zvuči tako. i tamo su dolazile trudnice koje su u terminu, mjerile im ctg, jedna je pokazivala sluzni čep...ali bila je nedjelja ujutro, nije bilo gužve.

a za box mužu treba potvrda ili se to traži samo ako želiš da je cijelo vrijeme s tobom?

i šta radiš u boxu tih par sati?
to si sam, ili s drugim ženama, tj jel to jedna prostorija s puno kreveta, ili je svaka trudnica odvojena?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 13:37   #5656
A kaj radis u boxu... umires u bolovima satima dok ne dodjes do 10 cm. Onda jos malo boli koji sat dok traje izgon. A dragi te draga po glavi i kaze sve je ok. A ti smisljas kreativne nacine kastracije i tak to
Salim se malo jel.
U boxevima nisam bila, al svugdje su ti boxevi jedan stol jedna zena. Samo je pitanje stila tj kak su pregradjeni.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 14:31   #5657
Kolko se sjećam (bila svjesna jel ), to su kao male sobe sa otvorenim vratima (staklenim). Unutra je jedan krevet i stolac za muža, uz ctg koji prati otkucaje srca bebe (spojen na tvoj trbuh).

A kaj radiš? Ti ležiš i previjaš se, svako malo netko upada unutra na provjeru stanja, muž si mora nać zabavu jer će bit poprilično dugo unutra
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 16:46   #5658
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post

A kaj radiš? Ti ležiš i previjaš se, svako malo netko upada unutra na provjeru stanja, muž si mora nać zabavu jer će bit poprilično dugo unutra
najbolje još da se zabavlja sa strane, ne može, ja mu moram biti zabava
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 17:30   #5659
Pa dobro, tebi je zabavno jer su trudovi svakih nekoliko minuta. Taman dodjes k sebi od jednog, i evo novog. Vjerujem da pasivnom promatracu moze nakon par sati biti malo dosadno.
Ja znam da ce moj visiti nad ctgom i pratiti svaku crticu. (to vec sad radi. Kad sam prvi put radila ctg proucio je sve o citanju istog, pa sam dobivala detaljan izvjestaj kaj se dogadja na papiru Jao trenutka kad je crta za trudove skocila s 9 ili 10 na 17. Gotovo, vec me vidio u radjaoni. A ono neka slabasna bh kontrakcija)
I visit na twitteru ostatak vremena.
Jedino ak porod bude extra brz, onda se mozda ne snadje u svemu
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 19:26   #5660
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
I da se pouzdaš u JEDNOG doktora - "mnogo teško do nemoguće"
1. ne znaš kad će te uhvatiti (osim ako imaš dogovoren carski) puknuće vodenjaka / trudovi
2. ne znaš koliko će trajati porod. Moj je od dolaska u box do izlaska bebačice prošlo 22 sata. To znači da se izmijenjalo doktora i specijalizanta, ne znam im ni broj.
3. ni jedan doktor neće posvetit vrijeme samo tebi jer tamo zna biti ludnica.
nista od ovoga nije nemoguce.
vecina njih radi privatno pa si lako nekoga izaberes.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:38.