Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2010., 10:24   #1521
Quote:
LelaSt kaže: Pogledaj post
Albera hvala na informacijama, samo bih te jos pitala, znas li mozda do kad treba doci?
Ne znam. Ja sam bila došla oko 8.30.
Dvije trudnice su već bile obavile prvo bockanje, a još 2-3 ljudi je došlo iza mene.
Albera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 10:53   #1522
Quote:
Tummy kaže: Pogledaj post
Šta još ? Aha, slušala sam curu iz susjedne sobe kako nekome na tel. zuga da su sestre grozne, ne bih se slozila, ali sve se vrti oko tog adaptiranog koje mora odobriti pedijatar, a bebe plaču, mame se izivciraju i tako. Smišno mi je kad vidim kako to adaptirano donose u čašicama da se dijete slučajno ne bi naviklo na bočicu , ali zene rade onako kako im je rečeno!
Rezime: ono što je meni nedostajalo ( osim epiduralne ) je da ti netko kaze što se događa u datom trenutku: tipa, evo sad ste otvoreni toliko i toliko ili stavljamo vas sad na drip, a najgore mi je bilo kad sam shvatila da ih je milijun oko mene i da pregovaraju, a ja moram nagađati o čemu se radi,a znam da nije dobro..
Ma moram ovo komentirat...rodila sam tjedan dana prije tebe, a kao da pricas o drugom rodilistu!!!!je da sam ja bila na babinjacama s carskog ali???
kod nas su se bocice dobivale ako si zelio, ako zanemarimo neke koje su imale mlijeka ali bile prenervozne za dojenje pa su ima sestre adile probleme za dati bocicu (ali samo neke). ja sam odmah poslije intezivne imala mlijeka pa nisam uzimala bocicu, ali cimerica da i to bocicu, nikakve casice i tako do zadnjeg dana....skroz sam zbunjena
Meni je u rodilistu bilo stvarno tri dana na patologiji-bez zamjerke
na intezivnoj-super, posebno moram pohvalit sestru Danicu!
na babinjacama sve ok..dojam malo losiji jer me jedna sestra uspjela rasplakat....pitala sam je za savjet jer mi se cinilo da imam previse mlijeka i bojala sam se upale, a ona me odj...na kraju sam, unatoc izdajanju, razbijanju cvorova itd kuci zavrsila na antibioticima...ali to je iza mene pa se trudim zaboravit...uglavnom ako si ti ok i sestre su ok, ali ja uopce nisam bila zahtjevna, odmah drugi dan sama dizala bebu, hranila je i sve to, jer sam se odlicno oporavila od carskog, a to zahvaljujem svom ginekologu koji mi ga je ocito predobro napravio, jer druge zene nisu bile ni blizu dobro kao ja!
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 13:19   #1523
Quote:
lucy_split kaže: Pogledaj post
Ma moram ovo komentirat...rodila sam tjedan dana prije tebe, a kao da pricas o drugom rodilistu!!!!je da sam ja bila na babinjacama s carskog ali???
kod nas su se bocice dobivale ako si zelio, ako zanemarimo neke koje su imale mlijeka ali bile prenervozne za dojenje pa su ima sestre adile probleme za dati bocicu (ali samo neke). ja sam odmah poslije intezivne imala mlijeka pa nisam uzimala bocicu, ali cimerica da i to bocicu, nikakve casice i tako do zadnjeg dana....skroz sam zbunjena
Meni je u rodilistu bilo stvarno tri dana na patologiji-bez zamjerke
na intezivnoj-super, posebno moram pohvalit sestru Danicu!
na babinjacama sve ok..dojam malo losiji jer me jedna sestra uspjela rasplakat....pitala sam je za savjet jer mi se cinilo da imam previse mlijeka i bojala sam se upale, a ona me odj...na kraju sam, unatoc izdajanju, razbijanju cvorova itd kuci zavrsila na antibioticima...ali to je iza mene pa se trudim zaboravit...uglavnom ako si ti ok i sestre su ok, ali ja uopce nisam bila zahtjevna, odmah drugi dan sama dizala bebu, hranila je i sve to, jer sam se odlicno oporavila od carskog, a to zahvaljujem svom ginekologu koji mi ga je ocito predobro napravio, jer druge zene nisu bile ni blizu dobro kao ja!
ja stvarno ne znam ko tu koga...ja sam rodila krajem 10-og mj i stvarno imam pozitivno iskustvo s rodilištem od prvog trena kad sam zakorčaila pa dok nisam izašla... ali...BOČICAMA nije bilo traga a kamoli glasa...
meni isto mlijeko nije odmah došlo, tek 4 dan...i dva puta sam morala MOLIT ALI BAŠ MOLIT da mi se donese dohrana u tim čašicama i na kraju kad su mi to čudo od čaše donili mislite da mi je pokazano kako se to daje..nego mi dalo dijete i muči se...i to prvo dajanje čašice je trajalo punih sat vremena jer se bojiš da se dijete ne zagrca i više proliješ nego što dijete popije...
LISA1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 13:31   #1524
Lucy, draga, , mozda je baš bit u tome što si ti bila na odjelu carica pa ne forsiraju toliko dojenje nakon carskog reza , uglavnom, meni je cimerica dojila non-stop, mali se nije skidao s cice, u dva navrata je zamolila po 20 ml adaptiranog i dali joj,sigurno je da i sestre prošvercaju tu i tamo, ali nije ni njima lako uz svu tu propagandu!
Tummy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 13:48   #1525
Quote:
lucy_split kaže: Pogledaj post
Ma moram ovo komentirat...rodila sam tjedan dana prije tebe, a kao da pricas o drugom rodilistu!!!!je da sam ja bila na babinjacama s carskog ali???
kod nas su se bocice dobivale ako si zelio, ako zanemarimo neke koje su imale mlijeka ali bile prenervozne za dojenje pa su ima sestre adile probleme za dati bocicu (ali samo neke). ja sam odmah poslije intezivne imala mlijeka pa nisam uzimala bocicu, ali cimerica da i to bocicu, nikakve casice i tako do zadnjeg dana....skroz sam zbunjena
Meni je u rodilistu bilo stvarno tri dana na patologiji-bez zamjerke
na intezivnoj-super, posebno moram pohvalit sestru Danicu!
na babinjacama sve ok..dojam malo losiji jer me jedna sestra uspjela rasplakat....pitala sam je za savjet jer mi se cinilo da imam previse mlijeka i bojala sam se upale, a ona me odj...na kraju sam, unatoc izdajanju, razbijanju cvorova itd kuci zavrsila na antibioticima...ali to je iza mene pa se trudim zaboravit...uglavnom ako si ti ok i sestre su ok, ali ja uopce nisam bila zahtjevna, odmah drugi dan sama dizala bebu, hranila je i sve to, jer sam se odlicno oporavila od carskog, a to zahvaljujem svom ginekologu koji mi ga je ocito predobro napravio, jer druge zene nisu bile ni blizu dobro kao ja!
Ko ti je radio carski?
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 14:50   #1526
Quote:
Tummy kaže: Pogledaj post
Lucy, draga, , mozda je baš bit u tome što si ti bila na odjelu carica pa ne forsiraju toliko dojenje nakon carskog reza , uglavnom, meni je cimerica dojila non-stop, mali se nije skidao s cice, u dva navrata je zamolila po 20 ml adaptiranog i dali joj,sigurno je da i sestre prošvercaju tu i tamo, ali nije ni njima lako uz svu tu propagandu!
ja sam rodila krajem četvrtog mjeseca, carskim rezom,i već tada su me sestre satrale sa dojenjem...
mala nije tila nikako povuć, pa sam se s jednom smjenom sestrara dogovorila da joj ne daju papat AD, taman je popodne nešto pinku papala, i eto ti navečer druge smjene i hop-maloj odmah bocu bez pitanja!
ja ih pitam zašto, a ona meni da je pedijatar rekao da je mala previše izgubila na težini. nažnjopa se beba.
dobro, ok, prođe noć.
sutra ujutro dolaze nove sestre i ja se mučim s dojenjem, mala urla, ja očajna, one kvocaju kako sam sama kriva šta mala ne želi papat jer tražim bocu za nju i kako me nije sram, sra bla, lako je tako... a ja tulim ko kišna godina skupa s maleckom ( eb ga nalet hormona)
a mislim, ko tu koga?!
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 14:51   #1527
tako da me ovo baš čudi, da su tako popustljivi s bocama na odjelu carica
ali i veseli!
i da, ko ti je radio carski?
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 15:30   #1528
Quote:
LelaSt kaže: Pogledaj post
Nje bas mjesto za pitanje al ovdje cu najbrze nac friske splitske trudnice :-)

Dobila sam uputnicu za mjerenje secera i hjela bih sta prije rjesitit se te muke
Ako je netko nedavno bio na krizine, moze li mi reci gdje se to tocno radi, do kad se treba doc, od kad se ne smije nista jest, kako uopce ide procedura i ako ima jos koja informacija korisna, bila bih zahvalana.
Moze i poruka na pp ako pittanje nije primjereno za temu.
Albera ti je vec objasnila proceduru, ja bi samo napomenula da za vadit OGTT u centru za dijabetes moras imati crvenu uputnicu.
Ako imas crnu, onda ides u svoj laboratorij di ti je dok,opce prakse, di inace vadis krv ako je na uputnicu...tipa skolska poliklinika...

eto, cisto za info
bubasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 19:01   #1529
A jajaj u nasem rodilistu kao na lutriji :-). Meni je mlijeko doslo tek 3.dan. Beban od 4300 je bio toliko gladan da je dva dana plaka dok nije bidan glas izgubija. Mozete mislit kako mi je bilo slusat tu agoniju. Dobio je dohranu tek kad sam rekla da ce mi muz donit bocicu za vrijeme posjeta. Pio je iz casice tih 20ml kao mali covik. Kaze sestra uh gladan je jos, ali zao mi je stvarno ne smijem dati jos i ovo je bilo mimo propisa. Cimericina beba izgubila vise od 10% i skoro ih nisu pustili kuci. Morate ujutro za vrijeme vizite skrenuti paznju da mislite da bebi nije dovoljno samo vase mlijeko, jer se tokom dana ne moze nista napravit. Sestre tu nisu krive. Sad ce skoro 2 mjeseca, dojimo se 8-10 puta dnevno i namjeravamo jos dugo. Cure sretno!
Leic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 23:54   #1530
Quote:
Tummy kaže: Pogledaj post
Moguće da sam ja naletila na takvu ekipu mada sumnjam, 4 doktora i 3 babice pa svi samo međusobno komuniciraju, a ti šta pohvataš , recimo, priđe ti s nekim metalnim lavorom,osjetiš toplu tekućinu i sam zaključiš: probušili ti vodenjak -tako to ide, ili čuješ kad na tel. tvojima govore koliko si otvoren..
Nažalost znam o čemu govoriš,isto je bilo i 2003,i 2004 možda još i gore.
npr.Ja na čuvanju trudnoće s blizancima i pošto sam imala problema sa teta candidom,kažem Vukoviću u viziti da mi da nekakve vaginalete da imam candidu....a on će ti meni"Kako TI znaš da je u pitanju candida jel onako odoka????Pa ajde mi onda kaži koliko ima odavde do supetra zračnom linijom...onako odoka a one tupaste sestre hihoću oko njega i cere se,a ja osta ko pokakana jer se nisam nadala takvom neprofesionalnom ponašanju

Kažem jako mi je drago što je rodilište novo i opremljeno ali dokle god se prema ženama ne počnu odnositi kao prema ljudskim bićima,,,džaba im sav luksuz.
mama rena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 10:05   #1531
Quote:
mama rena kaže: Pogledaj post
Nažalost znam o čemu govoriš,isto je bilo i 2003,i 2004 možda još i gore.
npr.Ja na čuvanju trudnoće s blizancima i pošto sam imala problema sa teta candidom,kažem Vukoviću u viziti da mi da nekakve vaginalete da imam candidu....a on će ti meni"Kako TI znaš da je u pitanju candida jel onako odoka????Pa ajde mi onda kaži koliko ima odavde do supetra zračnom linijom...onako odoka a one tupaste sestre hihoću oko njega i cere se,a ja osta ko pokakana jer se nisam nadala takvom neprofesionalnom ponašanju
Mogu misliti kako si se osjećala ..A Vuković - dotičnog dr.a nisam imala čast upoznati i ne volim temeljiti sliku na pričama drugih ljudi, ali za njega uistinu nikad nisam čula ništa dobro!
A evo ti sušta suprotnost: dr. Hrboka u viziti, kazem mu: Ne bih htjela da ispadne da vam se miješam u posao, ali ne sjećam se da sam dobila rogham injekciju ( negativna sam ), a čovjek samo: Nema problema, provjerit ćemo!!
Ja bi volila da me i drugi dr. porodio što se tiče ponašanja, ovog sam čula kad je prolazio pored boxa pa pita:Šta, oćemo li rađati ovdi?, odmah mi nabije nervozu kao da sam tu satima, a samo uru i nešto!
Poslije mi prijateljica priča njegovu tuznu zivotnu storiju:iz jako siromašne obitelji, teško se školovao..ok, rasplakat ću se, ali nisam tu da na meni netko liječi komplekse !
I još jednom da rezimiram: trudila sam se biti što objektivnija u ovom prikazu, ovo je isključivo moj dozivljaj, meni je bilo ugodno u rodilištu, zamjerke sam iznijela, način poroda je, na zalost, najveća,a nadam se da ćete vi ostale po tom pitanju bolje proći!
Tummy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 22:38   #1532
Quote:
Tummy kaže: Pogledaj post
Mogu misliti kako si se osjećala ..A Vuković - dotičnog dr.a nisam imala čast upoznati i ne volim temeljiti sliku na pričama drugih ljudi, ali za njega uistinu nikad nisam čula ništa dobro!
A evo ti sušta suprotnost: dr. Hrboka u viziti, kazem mu: Ne bih htjela da
ispadne da vam se miješam u posao, ali ne sjećam se da sam dobila rogham injekciju ( negativna sam )
, a čovjek samo: Nema problema, provjerit ćemo!!
Ja bi volila da me i drugi dr. porodio što se tiče ponašanja, ovog sam čula kad je prolazio pored boxa pa pita:Šta, oćemo li rađati ovdi?, odmah mi nabije nervozu kao da sam tu satima, a samo uru i nešto!
Poslije mi prijateljica priča njegovu tuznu zivotnu storiju:iz jako siromašne obitelji, teško se školovao..ok, rasplakat ću se, ali nisam tu da na meni netko liječi komplekse !
I još jednom da rezimiram: trudila sam se biti što objektivnija u ovom prikazu, ovo je isključivo moj dozivljaj, meni je bilo ugodno u rodilištu, zamjerke sam iznijela, način poroda je, na zalost, najveća,a nadam se da ćete vi ostale po tom pitanju bolje proći!

koji ti je to doktor rekao?
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 23:11   #1533
Quote:
chica bonita kaže: Pogledaj post
koji ti je to doktor rekao?
Dr. Jukić
Tummy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 23:46   #1534
Quote:
Tummy kaže: Pogledaj post
Dr. Jukić
pitam jer mi je i zazvučalo ko da je on
onda je stvarno prepoznatljiv hahahahaha
meni je radio carski, i stvarno sam zadovoljna sa njim
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 01:01   #1535
Dernek, ali doslovno (kad je Vuki dežeran )ležala na čuvanju trudnoće 2mj pa sam se nagledala doslovno svega i svačega.

Zadnje uređivanje Tashi : 21.08.2011. at 13:02.
mama rena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 09:23   #1536
Ja sam prije 2 godine na ležanju upoznala jednu seljačinu (oprostite na kvalifikaciji, ali tip to stvarno je), onako visok i smeđe kose, nije debeo. Ne znam je li to taj Vuković
njuškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 13:36   #1537
Quote:
njuškica kaže: Pogledaj post
Ja sam prije 2 godine na ležanju upoznala jednu seljačinu (oprostite na kvalifikaciji, ali tip to stvarno je), onako visok i smeđe kose, nije debeo. Ne znam je li to taj Vuković
Ne, Vuki je sijed po temelju.
mama rena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 14:44   #1538
Quote:
Slizim kaže: Pogledaj post
Ko ti je radio carski?
Dr Mršić....presavrsen!!!
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 14:59   #1539
Ajme moram napisat ovo za Vukovica...naravno znamo po cemu je on prepoznatljiv-po tome sta bi sve prirodno i okretao bi zadak...kad sam ja lezala na patologiji bila je jedna cura cijoj je sestri rekao da bi joj on okrenuo blizance!!!!!!!!!!!!!!! jedno na zadak, drugo poprijko!!!!!!!!!o Boze!!!
E i jos nesto...lezala sam na patologiji 1...koja je rojin odjel, zajedno s jos 5-6 cura i sve smo bile tu, ne zato sta smo bile rojini pacijenti, nego smo se "skrivale" od Vukovica...njegova je patologija 2
ma prestrasan je...mislim i ginekolozi pljucaju po njemu iako im je kolega
ma grozno
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 15:04   #1540
Quote:
Tummy kaže: Pogledaj post
Lucy, draga, , mozda je baš bit u tome što si ti bila na odjelu carica pa ne forsiraju toliko dojenje nakon carskog reza , uglavnom, meni je cimerica dojila non-stop, mali se nije skidao s cice, u dva navrata je zamolila po 20 ml adaptiranog i dali joj,sigurno je da i sestre prošvercaju tu i tamo, ali nije ni njima lako uz svu tu propagandu!
Ma srvarno ne znam...pa razumila bi da su nas stedile koji dan, ali ipak smo mi bile tamo 7 dana i svih sedam su one setale od sobe do sobe s bocicama i pitale kome treba ili bi rekle ako vam bude trebalo kasnije zovite nas....stvarno mi nije jasno
moj se isto nije skidao sa sise, cak su i sestre komentirale da on uvik jede!!!
ali su uvijek pitale treba li mi bocica ili komentirale tipa "vama ne treba jel tako"
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:20.