Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2008., 11:26   #1621
ta mariborska analiza ne ide u korist ni vojnovicu ni banderasu, zato i sute....
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 21:33   #1622
ima kaj novog? kako napreduje tužba?!
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 16:46   #1623
Wink

[QUOTE=narcis;12386212]Kupcima novih stanova šalju analize vode iz konkretnih stanova. Navodno je voda OK prema HRN EN ISO/IEC 17025.2006 DIN 38404,T4:1976. (prepisano s Izvješća o ispitivanju) Zna li netko što ovo znači?
Ovako: HRN EN ISO/IEC 17025:2006 je norma po kojoj se akreditiraju laboratoriji (da bi bili priznati kao doslijedni, pouzdani i precizni u svojim rezultatima).
Međutim, ljudi ne razumiju sljedeće – ako je neki laboratorij akreditiran po toj normi, to znači da je akreditiran za pojedine metode analiza koje je prijavio za akreditaciju i koje su mu eventualno priznate.
Primjerice, neki laboratorij može obavljati analizu mlijeka i mliječnih proizvoda i tvrditi da je akreditiran po HRN EN ISO/IEC 17025.2006, i ajmo reći da on to doista i je. Mlijeko ili neki drugi proizvod, kako bi se provjerio, treba zadovoljiti nekoliko uvjeta i sve ono što proizvođač deklaracijom tvrdi za taj proizvod. Dakle potrebno je u tom istom laboratoriju napraviti nekoliko VRSTA ANALIZA – a to znači i nekoliko METODA ANALIZA. E sad - dotični laboratorij može imati akreditaciju prema spomenutoj normi samo za jednu jedinu analizu!!! Naravno, vani to nije pravilo, i to se posebno prati, a laboratoriji su umreženi i pojedine analize rade samo oni koji imaju akreditiranu pojedinu METODU.
Upravo u tome je i određen problem – naime u slučaju ovdje vode – u nas NEMA laboratorija koji je akreditiran po gore spomenutoj normi za metodu određivanja mineralnih ulja u pitkoj vodi!!!!!!!! Upravo iz tog razloga zvan je Maribor (a on je zvan jer su jednostavno skužili da ljudi nose tamo uzorke i da će se uskoro pročuti da su naši laboratoriji to uopće ne bi smjeli raditi – zbog Pravilnika i zakona!!!), i prije toga Beč (čisto da se provjeri da li naši rezultati ispadaju ok).
Nadalje:
kao 1) metoda koju koristi naš laboratorij (DIN 38404,T4:1976) je UKINUTA KAO NORMA i vani se rezultati takve norme uopće ne priznaju! Metoda je zastarjela, a rezultati se smatraju nepouzdanima i ne dovoljno preciznima.
kao 2) laboratorij ZJZGZ nikada (bar po mojim saznanjima) za tu metodu (pa čak i kad je ona bila vani priznata) nije bio akreditiran po toj metodi. Dakle, i po tome nisu smjeli obavljati tu analizu.
Olako se može zaključiti da, osim što pravno gledano, vi s rezultatima bilo kojeg hrvatskog laboratorija nećete postići ništa, jer jednostavno nemate rezultate od laboratorija po gore navedenoj normi, imate i rezultate koji nisu baš i pouzdani (da ne spominjem i druge, ne-kemijske utjecaje).
Zaključak – u ovom slučaju to što se ZJZGZ poziva na tu normu je čisto zavaravanje, obmana ili već nešto od toga …
Nadam se da sam nekome bar malo više objasnila. Ima tu još toga, pa ako nekom nije još nešto jasno po tom pitanju neka mi se slobodno obrati.
I još nešto – zbog svega ovog gore navedenog – savjetujem svima koji se misle pravno braniti ili koji se misle useliti u nove stanove – izdvojite nešto više novaca i analizirajte vodu u nekom akreditiranom laboratoriju (ali akreditiranom po toj metodi). Ako ništa drugo bit čete sigurni da su rezultati analize pouzdani, precizni i točni, a i imat čete pravno valjan dokument po kojem onda nešto i možete učiniti.
Nadam se da nisam udavila
Tinea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 13:43   #1624
nisi udavila, nasuprot, hvala ti na pojasnjenjima...sve mi je sada vise jasniji tijek nekih radnji.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 16:16   #1625
eto, ponovno nas dizem da ne otplovimo u more zaborava.....
a racuni za vodu?
tko ih placa ili jos uvijek ne placa?
mislim na ona ispiranja po preporukama razno-raznih nalogodavaca?
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 15:17   #1626
evo još malo zanimljivosti sa javno.com
"Palinovečkoj i, j, k, l, Građevinska inspekcija poslala je odbijenicu za ukidanje uporabne dozvole zgrade u kojoj više od godinu dana slavinama teče voda samo za ispiranje toaleta"
Više na http://www.javno.com/hr/zagreb/clanak.php?id=121690
vodenika is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 20:50   #1627
a ovdje http://www.publichealth-zagreb.hr/mambo/ iz dana u dan samo nicu "zdrave" zgrade...
adora_313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 19:13   #1628
Quote:
vodenika kaže: Pogledaj post
evo još malo zanimljivosti sa javno.com
"Palinovečkoj i, j, k, l, Građevinska inspekcija poslala je odbijenicu za ukidanje uporabne dozvole zgrade u kojoj više od godinu dana slavinama teče voda samo za ispiranje toaleta"
Više na http://www.javno.com/hr/zagreb/clanak.php?id=121690
ovo sve vise ide u smjeru mafijaskih dogovaranja i zajednickog otklanjanja svih tragova.
gadi mi se vladajuca struktura mojeg grada koja ne nalazi za shodno pametno rjesenju pristupiti.

ocito ce zakon ulice morati proraditi.....
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 11:07   #1629
Quote:
adora_313 kaže: Pogledaj post
a ovdje http://www.publichealth-zagreb.hr/mambo/ iz dana u dan samo nicu "zdrave" zgrade...
pa što ste očekivali? Vododovod je s ovim cirkusom imao dovoljno vremena da popravi vodu u Zagrebu.
__________________
Uvijek postoji jedna budala više nego što ste računali.
gordan0810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 11:40   #1630
Quote:
gordan0810 kaže: Pogledaj post
pa što ste očekivali? Vododovod je s ovim cirkusom imao dovoljno vremena da popravi vodu u Zagrebu.
Kad bi barem bilo tako!
Siguran sam da bi ljudi bili presretni kada bi voda stvarno bila dobra, a ne samo na papiru.
Corto is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 11:45   #1631
Quote:
Corto kaže: Pogledaj post
Kad bi barem bilo tako!
Siguran sam da bi ljudi bili presretni kada bi voda stvarno bila dobra, a ne samo na papiru.
pa zar nije tako ... ako ljudi koji su se spojili na simulacijski vodovod imaju dobru vodu, onda je voda iz vodovoda ok

dakle, svinjarija je u cijevima ...
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 12:16   #1632
pa svi imamo iste cijevi , svima je na ulazima bila obavijest o korištenju vode za ispiranje wc-a (dakle ista voda ko u Palinovečkoj prolazila je i kroz naše cijevi), i kaj sad? ...abrakadabra i svima voda dobra osim Palinovečkoj...moš mislit
vodenika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 14:08   #1633
Quote:
vodenika kaže: Pogledaj post
pa svi imamo iste cijevi , svima je na ulazima bila obavijest o korištenju vode za ispiranje wc-a (dakle ista voda ko u Palinovečkoj prolazila je i kroz naše cijevi), i kaj sad? ...abrakadabra i svima voda dobra osim Palinovečkoj...moš mislit
hm ... ma mislial sam konkretno na Palinovečku I,J,K ... ali da ... sve to skupa je preglupo i puno predugo traje ....
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 14:36   #1634
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
hm ... ma mislial sam konkretno na Palinovečku I,J,K ... ali da ... sve to skupa je preglupo i puno predugo traje ....
...je, i preglupo i predugo i što je najžalosnije, nakon svog tog vremena, ne zna se uzrok zagađenja...nema rješenja na vidiku..a ćini se ni interesa. Da nisam usred svega toga teško bi me netko uvjerio da je takvo što uopće moguće

Zadnje uređivanje vodenika : 11.02.2008. at 16:15.
vodenika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 18:18   #1635
Quote:
vodenika kaže: Pogledaj post
...je, i preglupo i predugo i što je najžalosnije, nakon svog tog vremena, ne zna se uzrok zagađenja...nema rješenja na vidiku..a ćini se ni interesa. Da nisam usred svega toga teško bi me netko uvjerio da je takvo što uopće moguće
ma ja nisam direktno pogođena tom situacijom, ali ne mogu ne žaliti i suosjećati sa svima vama kojima se to dešava. Želim vam svima zajedno da ustrajete i da ne posustanete u istjerivanju pravde i naplati sve muke koja vas prati.
sretno
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 14:33   #1636
Wink

Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
ma ja nisam direktno pogođena tom situacijom, ali ne mogu ne žaliti i suosjećati sa svima vama kojima se to dešava. Želim vam svima zajedno da ustrajete i da ne posustanete u istjerivanju pravde i naplati sve muke koja vas prati.
sretno
Ovih dana je mister Majic slao obavijesti predstavnicima stanara glede ovih zadnjih analiza na Vrbane III, koje je ZZJZ i objavio na svojim stranicama, pa je tako i ta obavijest osvanula u nasem ulazu. Naravno, sad je sve u najboljem kao redu, slucajni uzorci pokazuju nize vrijednosti od 10 i sada je voda DOBRA ZA PICE, jer se kao, smanjila vrijednost nakon ispiranja, prema njihovim naputcima! Mi smo prije mjesec dana imali koeficijent 70, a na istom je mjestu sada 5, a niti smo sta ispirali, kako oni govore, trosili smo vodu samo za ono sto po zdravlje nije stetno. Naravno, kada su koeficijenti bili visi, mister Majic nije potpisivao takve obavijesti niti su onda govorili da VODA NIJE ZA PICE, a sada se dice kako je voda ok mada nisu uzeli uzorke u svim stanovima niti sa svih mjesta.
Tvrdim i dalje, i slazem se sa svima koji to vec govore, jedna je to velika kuhinja, ne vjerujem da se ista moglo popraviti u tako kratko vrijeme jerbo su mineralna ulja ne-otapala i ne mogu se isprati vodom (a ispiranja nije niti bilo uopce), pa kako su onda min. ulja iscezla? tako sto je razlict tlak u cijevima i rezultati ce svaki put pokazati druge vrijednosti, jerbo vise ili manje svaki sljedeci put povuce toga 'smeca'. Nama su do sada na istim mjestima uzimali rezultate 4 puta, svaki put drugi rezultati no ovaj put oba nalaza OK!Mos misliti! Ja bih bio najsretnij da sam stvarno uvjeren kako je to istina!

Gledajte, nakon dizanja ruku i farse u Gradskoj vijecnici prilikom glasanja kod zadnjeg GUP-a (Horvatincic &comp), nista me vise ne cudi. Kad se zna da je 7 arhitekata bilo protiv tog rjesenja sve dok im se nije zaprijetilo otkazima (a ljudi pred mirovinom samo sto nisu), onda ne bi cudilo ni 'usminkavanje' analizica u tamo nekim Vrbanima III. Tako da bez konstantnog bunjenja, jadanja, glasanja, prosvjeda mislim da nam mira nema jer ovako ce se sve zaboraviti za par mjeseci, drugi problemi ce muciti ZG, a nam ce govoriti pa sto je sad- zar vam nije voda u redu?
Ljudi, covjeku u stanu preko puta nas curi smece iz vode u kupaonici i wc-u, nije zato niti uselio, covjek u godinama se vratio sa zenom iz Amerike i kupio ovdje stan i gle veselja. No, ima srecom gdje drugdje biti pa nije niti usao u stan i zalio se Geoprojektu. Zaljenje ce uroditi plodom, zicher, da,da, rekoh mu ja: Dobro dosli u RH! Covjek je i sam rekao da se ovako nesto desava vani, ljudi bi sutradan bili na gradilistu i ne bi se 1 cigla mogla vise staviti na novu zgradu, a kamo li prodavati, no kod nas se sve moze jer ljudi nisu jedinstveni. Briga jdnog covjeka srecom nije i briga drugog covjeka. On nije bio, naravno, u ovom slucajnom uzorku, pa zasto i bi, voda u ulazu je dobra za pice!
Dakle, ako je itko za bilo kakvu akciju i reakciju (ne mislim ovdje na sudove jer smo u tome i mi i to, nazalost, ne vodi nikamo), stojim na raspolaganju, samo da se pomaknemo iz pozitivne nule!
vrbavljani is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 22:10   #1637
sve to nazalost polako pada u zaborav i popjeo vuk magare.to se vidi i po ovoj temi jer je već pala na drugu stranicu....
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 10:43   #1638
Quote:
Vincent V kaže: Pogledaj post
sve to nazalost polako pada u zaborav i popjeo vuk magare.to se vidi i po ovoj temi jer je već pala na drugu stranicu....
žalosno ... i tipično balkanski
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 17:36   #1639
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
žalosno ... i tipično balkanski
nažalost, život ide dalje, problemi su drugi, a ostali se nadaju i vjeruju u institucije sustava.
__________________
Uvijek postoji jedna budala više nego što ste računali.
gordan0810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 20:43   #1640
Quote:
gordan0810 kaže: Pogledaj post
nažalost, život ide dalje, problemi su drugi, a ostali se nadaju i vjeruju u institucije sustava.
grozno ... ali valjda će biti ... pravda spora, al dostižna ...

pa mora se i to riješiti, a onda će krivac nadam se dobro platiti i narod dobro naplatiti su ovu gnjavažu i patnju!
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.