Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2013., 09:52   #261
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
za.nekog ko tak secira postove ponekad pokazujes zavidnu razinu citanja bez razumjevania

Trudim se.
Zbunila me njena dvojba.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 11:40   #262
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Nije mi bas jasno...dal' ludis ili te to ne brine...
No, u svakom slucaju mislim da o tome treba ozbiljno razgovarati s uciteljicom...ako i jedan jedini roditelj s tim ima problem, a vjerujem da ima.
Meni je cudno da svima to nije
Ludim zbog ostajanja. I ne brine me uciteljicin ton. Sad bolje?

Nekad na roditeljskim sastancima imam osjecaj da sam upala na misu Jima Jonesa (cast nekolicini koji su zinuli i pali ). Poluotvorena usta, oci pune obozavanja, klimanje glavama i kod ponekih revno zapisivanje svake rijeci. Kaze moja sveki da je to tako u manjim sredinama. Tu se jos uvijek postuje uciteljice.

A do individualnog razgovora nije lako. Odredjen je termin u prijepodnevnim satima i dato nam je do znanja da ce " po potrebi doci u svoje slobodno vrijeme", ali tonom koji je bio prilicno jasan - dodjite ako bas morate, ali gledajte da ne morate.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 13:06   #263
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ludim zbog ostajanja. I ne brine me uciteljicin ton. Sad bolje?


A do individualnog razgovora nije lako. Odredjen je termin u prijepodnevnim satima i dato nam je do znanja da ce " po potrebi doci u svoje slobodno vrijeme", ali tonom koji je bio prilicno jasan - dodjite ako bas morate, ali gledajte da ne morate.

Što se tiče ostajanja u školi ili čak preranog vraćanja djece iz škole (ako nije unaprijed najavljeno) kod nas u školi se ne može dogoditi. NE MOŽE i ne smije. I ne,ne smije učiteljica ostaviti djecu nenajavljeno u školi sat duže.Oni imaju raspored sati koji se mora poštovati. Ja bih pitala učiteljicu o tome.

Što se tiče rasporeda individualnih razgovora (informacija) oni kod nas moraju biti jedan tjedan u jutarnjem terminu, jedan u popodnevnom. I nema druge. Tak mora biti. I da, učiteljice dolaze na popodnevne informacije od kuće ili ostanu u školi ako su nastavu imale ujutro (npr. razredi boravka koji uvijek imaju jutarnju nastavu jer je popodne boravak).

Ako roditelj nikako ne stiže na zadane termine informacija treba zamoliti učiteljicu može li doći u neko drugo vrijeme, ali to se treba dogovoriti s učiteljicom.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 14:14   #264
Neki dan moja princeza me nazove i tuli kako kišna godina jer je dobila dvije trojke (ma daj zamisli) iz matematike - radna bilježnica.
Reko daj se mala skuliraj - kaj sada. Neš ti trojke. Ne mogu uvijek biti sve petice.
Kaže ona meni: ali učiteljica je rekla da sam ju razočarala i da to nije očekivala od mene...(pametne li duše).
dođem kući s posla i kažem daj da ja vidim te čarobne trojke. Pogledam a tamo fakat crvene se i guze velike trojke.
Pogledam zadatke i skužim istog trena da je rješavala zadatke bez računske operacije. Samo izbačen rezultat.
Tipa: 978: 6= i pras - točan rezultat.
E kako moja kći naravno ima mob. pomislila sam da je računala na njega i malo se narogušim. Tipa pa kaj ona fakat misli da smo svi mi blesavi
Rekoh uzmi papir i evo sada ću ti zadati slične zadatke a ti ih bez računskih operacija ispred mene riješi. Znači rezultat bez ispod računanja.
I tako ja kao eto otkrila malu - zadam 6-7 zadataka i gledam ju i mislim si: e mala moja - davno je tvoja mama bila učenik ali nije zaboravila štoseve koji naravno neće proči.
I mala na moju duboku dubokoumnost i proricanje svih kombinacija riješi uistinu sve zadatke na pamet...
Ona brate mili to u sebi računa, pa na koga se ta okrenula
Njezin tata i ja se ne možemo baš pohvaliti da je tu genetiku pobrala od nas.
No, dobro samo sam htjela napisati da se eto nekada i mi prevarimo. Nisam sigurna da li da što govorim raski - mislim da ako želi neka joj ona kaže pa nek ju izvede pred ploću i neka napravi isti posao kao doma. Eh, ta današnja mladost...uvijek nas iznenadi.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 14:47   #265
Nightfall, ja mislim da je to sa individualnim razgovorima smislila ravnateljica za sve razrednike. Jer smo obavijesteni i da je radno vrijeme skole do 15 i onda se zakljucava za svakoga, osim u iznimnim situacijama.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 19:18   #266
@ribež,to sam ti ja sa starijim isto prošla,i rekla učiteljici a ona me napala da malog previše forsiram,jer kako dijete jedne trgovkinje i mehaničara "smije biti"tako bistro i pametno,ali eto nisam se dala i izvela ga je na ploću i moj frajer je sad u 6raz.i još uvijek ide u naprednu iz matke,eto moj ti je savjet da to kažeš učiteljici a svojoj ljepotici objasniš da mora računsku radnju upisati
leeloo minai is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 21:10   #267
Quote:
leeloo minai kaže: Pogledaj post
@ribež,to sam ti ja sa starijim isto prošla,i rekla učiteljici a ona me napala da malog previše forsiram,jer kako dijete jedne trgovkinje i mehaničara "smije biti"tako bistro i pametno,ali eto nisam se dala i izvela ga je na ploću i moj frajer je sad u 6raz.i još uvijek ide u naprednu iz matke,eto moj ti je savjet da to kažeš učiteljici a svojoj ljepotici objasniš da mora računsku radnju upisati
Ma da, to je rekla ili ti misliš da je mislila.
Mi imamo obrnutu situaciju. Nevažno što smo ja i suprug ona (razrednica) smatra da damica mora ali mora imati sve odličan inače nju osobno razočara.
Ok, mala ima potencijala u sebi ali daj joj sjaši s kičme ako joj ja ne jašem. Samostalna je u svom radu - ja se opekla jednom (ima tu negdje) kada sam joj pomogla lektiru i više nikada se nisam petljala u njezin rad. Eventualno ju ispitam ako me zatraži recimo prije testa. Naravno da mi je drago što mi dijete ima određene kapacitete da može sama ali ne želim da bude stroj. Ona je ipak samo dijete.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 07:02   #268
Quote:
leeloo minai kaže: Pogledaj post
ona me napala da malog previše forsiram,jer kako dijete jedne trgovkinje i mehaničara "smije biti"tako bistro i pametno
Baš ovim riječima? Rekla ti je "vi ste trgovkninja, muž je mehaničar, dijete vam ne smije biti bistro i pametno"?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 10:14   #269
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Baš ovim riječima? Rekla ti je "vi ste trgovkninja, muž je mehaničar, dijete vam ne smije biti bistro i pametno"?
Zvuči grozno...ali ja vjerujem da ima onih učiteljica koje su spremne ispaliti nešto ovakvo...
Naša učiteljica je meni jednom rekla "mila, pa ni vi niste akademski obrazovani", nakon toga polako otvara dnevnik i baca pogled u onu rubriku gdje su upisani roditelji i dodaje "pa evo ni suprug nije".
Ufff kako se uznenadila kad je otkrila kako se i neakademski obrazovana osoba zna postaviti u takvoj situaciji....
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 14:22   #270
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ludim zbog ostajanja. I ne brine me uciteljicin ton. Sad bolje?
Vec me Summer oprala, ves se jesam zacrvenila i sakrila ispod vrecice, a sad i ti moras jos, bas ste nemilosrdne ...

Quote:
A do individualnog razgovora nije lako. Odredjen je termin u prijepodnevnim satima i dato nam je do znanja da ce " po potrebi doci u svoje slobodno vrijeme", ali tonom koji je bio prilicno jasan - dodjite ako bas morate, ali gledajte da ne morate.
Koma.
Pa ljudi rade...ona mora imati i termin u popodnevnum satima ili ga odrediti u dogovoru s roditeljima koji zele doci (da bas ne sjedi bez veze), ali nikako nije ok da izbjegava informacije.
Uostalom, neka dodje "u svoje slobodno vrijeme", kaj te briga...

Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Ok, mala ima potencijala u sebi ali daj joj sjaši s kičme ako joj ja ne jašem. Naravno da mi je drago što mi dijete ima određene kapacitete da može sama ali ne želim da bude stroj. Ona je ipak samo dijete.
Nisam stekla dojam da netko po nekome jasi.
Mislim da je savjet sasvim ok....zasto ne uciteljici objasniti da mala nije prepisivala ili tako nesto nego da je racunala u glavi, a maloj pojasniti da na papiru mora biti napisan postupak. I to je dio matematike i zadace/testova i mora (za svoje dobro) raditi onako kako treba, bez obzira sto ona to mozda zna brze/bolje/drugacije.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 15:32   #271
Ribež

Ja bih na tvom mjestu učiteljici dala do znanja da se nje nimalo ne tiče tvoje i muževo obrazovanje - kao prvo.
Zatim da ne opterećuje dijete svojim emocijama ( razočaranjem,tugom,kenj,kenj....) jer da ima roditelje koji će procijeniti koliko su neke ocjene prihvatljive ili ne.
I da - objasni maloj da se mora držati propisanog načina pisanja testa/zadaće/eseja/sastavka jer je i to dio nastavnog procesa.
Znači da dijete prihvati neke obrasce za rješenja i prezentaciju svoga znanja.Maloj ćeš to najlakše približiti ako joj kažeš da moraju svi vidjeti kak je ona došla do rezultata da bi lakše pratili jer nisu svi u mogućnosti računati bez pisanja.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 15:51   #272
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
I da - objasni maloj da se mora držati propisanog načina pisanja testa/zadaće/eseja/sastavka jer je i to dio nastavnog procesa.
Znači da dijete prihvati neke obrasce za rješenja i prezentaciju svoga znanja.Maloj ćeš to najlakše približiti ako joj kažeš da moraju svi vidjeti kak je ona došla do rezultata da bi lakše pratili jer nisu svi u mogućnosti računati bez pisanja.
Potpis!

A bit će joj od neprocjenjive vrijednosti imati tu naviku u 4. razredu kad će krenuti dijeliti četveroznamenkaste, peteroznamenkaste i šesteroznamenkaste brojeve.
__________________
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”
Misery24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 16:29   #273
Hvala svima. Da naravno da sam joj objasnila kako mora prikazati način na koji je došla do rezultata.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 16:30   #274
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post

Nisam stekla dojam da netko po nekome jasi.
Mislim da je savjet sasvim ok....zasto ne uciteljici objasniti da mala nije prepisivala ili tako nesto nego da je racunala u glavi, a maloj pojasniti da na papiru mora biti napisan postupak. I to je dio matematike i zadace/testova i mora (za svoje dobro) raditi onako kako treba, bez obzira sto ona to mozda zna brze/bolje/drugacije.
Malo zna raska zabrijati pa meni mami na informacijama prigovoriti da je dobila ma zamislite četvorku!! I pokvarila se jelte malo..
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 18:52   #275
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Vec me Summer oprala, ves se jesam zacrvenila i sakrila ispod vrecice, a sad i ti moras jos, bas ste nemilosrdne ...
Ma nisam te htjela ribati. Znam i ja biti kaoticna kad sam nabrijana zbog neceg.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 11:24   #276
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Malo zna raska zabrijati pa meni mami na informacijama prigovoriti da je dobila ma zamislite četvorku!! I pokvarila se jelte malo..
Dok su moji išli u školu već na prvim informacijama sam razrednici/učiteljici/učitelju dala do znanja da su oni tu da ocjenjuju a mi roditelji da te ocjene "ocjenjujemo".
Čuđenje nad četvorkama sam sasjekla odmah rekavši - Vrlo dobro je doista to - vrlo dobro i sasvim sam zadovoljna s takvom ocjenom.
Djeca mi nisu bili odlikaši,ali su oboje studirali vrlo uspješno.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 18:27   #277
Mi imamo jedan problem sa rasporedom. Naime, troje djece ne ide na vjeronauk. I domah na početku godine nam je rečeno da neće biti moguće da vjeronauk uvijek bude prvi ili zadnji sat pa je tako jedan dan u tjednu zadnji kad je škola ujutro, a kad je škola popodne je predsat, a jedan dan je 2. sat i onda njih troje mogu ili ostati sjediti u svom razredu (vjeronauk je u drugoj učionici) ili ići kući.

Međutim problem se javlja u ovome kad je vjeronauk predsat. Ovaj tjedan se po treći put dogodilo da su imali rošadu rasporeda i da vjeronauk nije bio predsat nego 3. sat, a predsat je bila matematika. Naravno njih troje nisu došli na mat, jer ih o tome nitko nije obavijestio. Učiteljicino je objašnjenje da vjeroučiteljica iz susjednog grada pa kad je vidjela da neće stići zamolila je učiteljicu koja živi 300 m od škole da joj uskoči.

Ona se čudi šta nas troje roditelja uopće radimo frku, naši su ionako dobri u matematici, kao da je to ono šta je bitno.
Ne sviđa mi se ideja da dijete izostaje s mat, hrv, glaz, nebitno, radi takvih stvari. Uz to mora kući prepisivati školski od nekoga, moram zvati šta je za domaći, jer im niti to ne kaže, taj treći sat je on osvanuo kući, a nisam ga očekivala, već sam mislila da je neka frka.

I sad se mislim jesam li ja zabrijala ili da to istjerujem do kraja da se ne ponavlja. E nisam rekla radi se o prvašićima. Šta bi vi na mom mjestu?
Garf is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 05:11   #278
Quote:
Garf kaže: Pogledaj post
Mi imamo jedan problem sa rasporedom. Naime, troje djece ne ide na vjeronauk. I domah na početku godine nam je rečeno da neće biti moguće da vjeronauk uvijek bude prvi ili zadnji sat pa je tako jedan dan u tjednu zadnji kad je škola ujutro, a kad je škola popodne je predsat, a jedan dan je 2. sat i onda njih troje mogu ili ostati sjediti u svom razredu (vjeronauk je u drugoj učionici) ili ići kući.

Međutim problem se javlja u ovome kad je vjeronauk predsat. Ovaj tjedan se po treći put dogodilo da su imali rošadu rasporeda i da vjeronauk nije bio predsat nego 3. sat, a predsat je bila matematika. Naravno njih troje nisu došli na mat, jer ih o tome nitko nije obavijestio. Učiteljicino je objašnjenje da vjeroučiteljica iz susjednog grada pa kad je vidjela da neće stići zamolila je učiteljicu koja živi 300 m od škole da joj uskoči.

Ona se čudi šta nas troje roditelja uopće radimo frku, naši su ionako dobri u matematici, kao da je to ono šta je bitno.
Ne sviđa mi se ideja da dijete izostaje s mat, hrv, glaz, nebitno, radi takvih stvari. Uz to mora kući prepisivati školski od nekoga, moram zvati šta je za domaći, jer im niti to ne kaže, taj treći sat je on osvanuo kući, a nisam ga očekivala, već sam mislila da je neka frka.

I sad se mislim jesam li ja zabrijala ili da to istjerujem do kraja da se ne ponavlja. E nisam rekla radi se o prvašićima. Šta bi vi na mom mjestu?
Nisi zabrijala, ali bojim se da ćeš tu teško postići ono što želiš, pogotovo jer se radi baš o vjeroučiteljici. Škola ne može pustiti cijeli razred prvašića da "sjedi" i čeka početak nastave, učiteljici je najjednostavnije zamijeniti taj sat nekim drugim kad je već tu, a i na taj način ostala djeca ne moraju nadoknađivati sat.

Znači, jedino je rješenje uvjeriti vjeroučiteljicu da krene na vrijeme. Da i razgovaraš s njom, sumnjam da bi imalo efekta prozivanje od nekoga čija djeca ne idu na vjeronauk. Možeš razgovarati s ravnateljem ali ne znam da li ti se bitka isplati.

Mislim da bi prije nešto postigla opcijom, ako ti je to prihvatljivo, da učiteljica obavijesti klince koji ne idu na vjeronauk, pa da i oni dojure u školu? Znam da je i ta opcija nezgodna, ali rješava bar dio problema. U suprotnom, bojim se da će se sve svesti na kolutanje očima i čekanje da šugava situacija prođe.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 08:17   #279
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Nisi zabrijala, ali bojim se da ćeš tu teško postići ono što želiš, pogotovo jer se radi baš o vjeroučiteljici. Škola ne može pustiti cijeli razred prvašića da "sjedi" i čeka početak nastave, učiteljici je najjednostavnije zamijeniti taj sat nekim drugim kad je već tu, a i na taj način ostala djeca ne moraju nadoknađivati sat.

Znači, jedino je rješenje uvjeriti vjeroučiteljicu da krene na vrijeme. Da i razgovaraš s njom, sumnjam da bi imalo efekta prozivanje od nekoga čija djeca ne idu na vjeronauk. Možeš razgovarati s ravnateljem ali ne znam da li ti se bitka isplati.

Mislim da bi prije nešto postigla opcijom, ako ti je to prihvatljivo, da učiteljica obavijesti klince koji ne idu na vjeronauk, pa da i oni dojure u školu? Znam da je i ta opcija nezgodna, ali rješava bar dio problema. U suprotnom, bojim se da će se sve svesti na kolutanje očima i čekanje da šugava situacija prođe.
"od nekoga čija djeca ne idu na vjeronauk" ???
Ne vjerujem da sam ovo pročitala.
To su valjda manje vrijedna djeca i neki šugav roditelj?
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 09:46   #280
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Nisi zabrijala, ali bojim se da ćeš tu teško postići ono što želiš, pogotovo jer se radi baš o vjeroučiteljici.
zašto?
ona ima ultimativno pravo kasniti?
da kasni profesorica engleskog onda bi nešto mogla postići?
možeš li molim te obrazložiti,baš me zanima što si htjeo/la reći sa tim.
__________________
Nisu sale za umove male
vibica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:40.