Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2010., 21:34   #481
Quote:
zlo & naopako kaže: Pogledaj post
nemam pojma....
sad sam dobila mail da mi je kontrolni pregled kod neurologinje u vinogradskoj zakazan 4.02.2011!!! do tada, 'ko ziv, 'ko mrtav...
Tko bi trebao imati pojma o dužini tvojeg doziranja u odgovarajućim potencijama antikoagulanata, ako sam pacijent sa instaliranim stentom o tome nema pojma ?

Na temelju čega se neurologinje iz vinogradske razumiju u terapije postoperativnih komplikacija kod stentiranja vene?

Registrirao sam promjenu antikoagulantnih terapijskh postupaka poslije PTA
CCSVI vena unatrag godinu dana. Primjerice , poslije baloniranja ordiniran mi je fragmin 5000 kroz 21 dan. Do sada to nije bio uobičajen profilaktičan standard.

Kod komplikacija sa stentom terapiju i nadzor nad primjenom potrebnih antikoagulanata mora obaviti iskusan specijalista za krvožilne implatate.
re-xp is offline  
Old 10.11.2010., 18:25   #482
kad sam lezala u vinogradskoj radi relapsa, i kad su mi pronasli tromb, hematolog mi je propisao marivarin i dozu koju moram piti....
od zahvata do relapsa, nekih 2-3 tjedna, uzimala sam pradaxu koju su mi prepisali u sofiji, a kako ju je tesko nabaviti u hrvatskoj (moze se naruciti preko nekoliko apoteka, jaako skup lijek), prepisan mi je marivarin koji je, u osnovi, isti lijek, a dobije se na recept....
pretpostavljam da moram kontaktirati hematologa, poslati mu krvnu sliku, narocito PV vrijednosti, i vidjeti sto ce on reci...
zlo & naopako is offline  
Old 10.11.2010., 22:34   #483
Quote:
zlo & naopako kaže: Pogledaj post
kad sam lezala u vinogradskoj radi relapsa, i kad su mi pronasli tromb, hematolog mi je propisao marivarin i dozu koju moram piti....
od zahvata do relapsa, nekih 2-3 tjedna, uzimala sam pradaxu koju su mi prepisali u sofiji, a kako ju je tesko nabaviti u hrvatskoj (moze se naruciti preko nekoliko apoteka, jaako skup lijek), prepisan mi je marivarin koji je, u osnovi, isti lijek, a dobije se na recept....
pretpostavljam da moram kontaktirati hematologa, poslati mu krvnu sliku, narocito PV vrijednosti, i vidjeti sto ce on reci...
Da li si što znala o dražima ugrađenih stentova, prije nego si pristala na ugradnju stenta na jugularnu i azygo venu ? Što kaže Ivanov koji ti je montirao dotične stentove ? Obzirom da je kod stenta nephodna dugooo-trajna terapija antikoagulansima da li se angioplastičar iz Sofije slaže da njegovu terapiju sa Pradax-om supstituiraš sa varfarinom to jest Marivarinom.
Pradaxa je registriran lijek u RH kojeg apotekari ne drže na lageru, ali ga mogu za poznatog kupca povući iz veledrogerije za 1-2 dana. Cijena mu je cca 500,00 kn za 30 dana. Fragmin 5000 koji je meni ordiniran plaćam za 10 subkutanih injekcija 308,00kn uz uključenu maržu apotekara od 25%. Kod dugotrajnih terapija marža apotekara postaje izuzetno važna.

U tvojem slučaja, ukoliko im se obratiš, naši angioplastičari i vaskularni kirurzi
ne bi smjeli ostati nijemi, vezano za održavanje prohodnosti tvojih ugrađenih stentova.

Što je s prehranom i vitaminom K i coaguchek-iranjem. Tu se traži od pacijenta da bude velemajstor u nemogučoj situaciji. Osim rijetke krvi, još važnije je što ta ista krv sadrži.
re-xp is offline  
Old 11.11.2010., 00:22   #484
Quote:
zlo & naopako kaže: Pogledaj post
kad sam lezala u vinogradskoj radi relapsa, i kad su mi pronasli tromb, hematolog mi je propisao marivarin i dozu koju moram piti....
od zahvata do relapsa, nekih 2-3 tjedna, uzimala sam pradaxu koju su mi prepisali u sofiji, a kako ju je tesko nabaviti u hrvatskoj (moze se naruciti preko nekoliko apoteka, jaako skup lijek), prepisan mi je marivarin koji je, u osnovi, isti lijek, a dobije se na recept....
pretpostavljam da moram kontaktirati hematologa, poslati mu krvnu sliku, narocito PV vrijednosti, i vidjeti sto ce on reci...
Kontrolu koagulacijskih parametara i prilagodbu doza antikoagulacijskih lijekova uobičajeno je raditi kod transfuziologa.
Poznavajući interniste općenito, oni ne bi bili moj izbor.
Ne znam kakva ti je praksa trenutno ali s trombom koji se klati na rubu stenta vrijednosti PVa i APTV trebalo bi provjeravati tjedno ( pa i češće po potrebi ) terapijski "ciljajući" određeni raspon bilo oralnim antikoagulacijskim pripravcima ili niskomolekulskim heparinima subkutano. Skoro bi rekao da i nije previše važno s kojim lijekom to postižeš dok je tromb prisutan...

Nažalost, "pobrala" si jednu od komplikacija o kojoj je već bilo riječi ovdje kad se govorilo da je riječ o potencijalno opasnoj intervenciji. Naravno da nema razloga da si prebacuješ prehranu, K vitamine, navodnu neinformiranost koja ti se imputira i slično jer je to bez veze i služi samo tome da se tvoja komplikacija pripiše samo tvom nekom nepravilnom postupanju nakon postupka. A to naravno nije tako.
Sretno.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Old 11.11.2010., 13:09   #485
naravno da sam kontaktirala lijecnike u sofiji nakon sto su mi tu umjesto pradaxe prepisali marivarin i oni su rekli da je to o.k...

PV kontroliram prema potrebi, u toplicama su mi vadili krv svaki treci dan, i povisili dozu....

naravno da sam bila svjesna svih mogucih rizika prije zahvata, informirala sam se o tome, ali znate sto?
zaboli me za moguce komplikacije, I don't give a damn, nek' bude sto ce biti, nemam bas previse toga za izgubiti, jer kad su mi svi aspekti zivota otisli u mp3 radi ove zlocinacke bolestine koja me je ucinila totalnim invalidom a ne da mi umrijeti, onda se hvatam za mikro-slamcicu, i ucinit cu SVE, ali ama bas sve sto je u mojoj moci da mi, mozebitno, bude bolje....no pain - no gain, iliti, tko ne riskira - ne profitira....
sorry for the rant....
zlo & naopako is offline  
Old 12.11.2010., 15:58   #486
http://www.radiologija.org/index.php...atid=1:novosti


Struka se izjasnila !!!!!!!!!
koka36 is offline  
Old 12.11.2010., 17:50   #487
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Odličan članak. Sve što pojedincima tupimo ovdje već mjesecima sročeno je na jednom mjestu i to od strane jedne stručne medicinske organizacije. Poprilično sam siguran da im to neće biti dovoljno, ali meni je. Našao sam potvrdu svojih stavova i za mene je priči kraj, dok god na vidjelo ne iziđu konkretni dokazi u prilog ovoj "teoriji".
Termination is offline  
Old 13.11.2010., 02:31   #488
Quote:
Termination kaže: Pogledaj post
Odličan članak. Sve što pojedincima tupimo ovdje već mjesecima sročeno je na jednom mjestu i to od strane jedne stručne medicinske organizacije. Poprilično sam siguran da im to neće biti dovoljno, ali meni je. Našao sam potvrdu svojih stavova i za mene je priči kraj, dok god na vidjelo ne iziđu konkretni dokazi u prilog ovoj "teoriji".

"UO HDR je razmotrio brojne znanstvene članke objavljene u najboljim svjetskim medicinskim časopisima o problematici tzv. „kronične venske insuficijencije“ kao uzroku multiple skleroze."

"UO HDR smatra da nije etički opravdano izvoditi potencijalno opasne zahvate u liječenju navodne patologije, za koju nije znanstveno utvrđeno da izaziva bolest. Bez jasnih znanstvenih dokaza koji bi ukazali da tzv venska insuficijencija izaziva multiplu skelrozu nema niti potrebe za izvođenjem dijagnostičkih procedura koje su se pokazale nepouzdanim u dijagnostici venske stenoze."


Postavlja se pitanje što je kronična venska insuficijencija?

Mogući odgovori su:

a) Kronična venska insuficijencija je patolologija koja se ne dijagnosticira u RH.

b) Kronična venska insuficijencija je navodna patolologija koju nije potrebno
dijagnosticirati u RH.

Zbog čega je Hrvatsko društvo radiologa toliko involvirano u liječenje multiple skleroze?

Radiologija se bavi dijagnostikom krvožilnog sustava i utvrđuje patologije prema kriterijima i pravilima struke. To su krvožilne ili vaskularne patologije u koje spada i kronična venska insuficijencija. To ih više ne zanima ? Čemu njima mozgovi služe? Vežu cujzeka gdje im aga kaže.

Multipla skleroza koju spominju u famoznom mišljenju, samo govori po čijem nalogu se mišljenje UO HDR-a donosi.

Koji su pravi ralozi da upravni odbor HDR-a donosi mišljenje kojim negira vlastitu struku , koja mora biti isključivo radiološke naravi a ne nikako neurološki obojena.UO HDR-a mimo svih pravila struke nalaže članovima HDR-a nedijagnosticiranje vaskularne patologije, opravdavajući svoj stav sa neurološkom patologijom.

Vaskularna dijagnoza i kriteriji za utvrđivanje vaskularne patologije više ne postoje za HDR zbog nečijih interesa.Jedna specijalizacija u funkciji metle drugoj specijalizaciji. Pa nije valjda Brkljačić iz najboljih svjetskih medicinskih časopisa doznao da kronična venska isuficijencija ne postoji kao patologija, pa na osnovu te stručne spoznaje je Upravni odbor HDR-a zaključio da se navodna patologija ne treba dijagnosticirati pa niti liječiti.

Kronična venska insufucijencija postoji kao samostalna patologija. Isto tako postoji kronična vratna venska insuficijencija kao samostalna patologija.Vaskularna patologija se dijagnosticira i liječi prema usvojenim vaskularnim protokolima.

Mi Hrvati, moramo zbilja biti ponosni što imamo tako dobro bioetički ustrojene radiologe.
re-xp is offline  
Old 13.11.2010., 02:51   #489
Pa koliko me sjećanje služi, vi ste prvo govorili da CCSVI nije u domeni neurologije nego u domeni intervencijske radiologije i flebologije. Sad ćete otpisati i radiologe kad vam njihov stav ne odgovara. To su po tebi mogući odgovori, a zaboravio si i najvjerojatniju mogućnost: CCSVI uopće nije klinički značajna patološka promjena. Zašto bismo liječili nešto što ne stvara nikakve probleme? U medicini postoji puno takvih stanja s imenom, koje se ne liječi. CCSVI službeno nije nikakva bolest ni patološko stanje. Ako bi radiolozi dijagnosticirali nepostojeću bolest, onda bi tek išli protiv struke. Kažeš da je patologija? Ajde mi onda, kad si već tako dobro upućen, daj ime neke knjige u kojoj je opisana patologija po imenu CCSVI i način liječenja iste te koje su posljedice neliječenja. Samo bih molio da to ne budu linkovi na potpuno klimave Zambonijeve & Co rezultate.
Termination is offline  
Old 13.11.2010., 12:23   #490
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Za početak evo dio mailova sa potpisnikom ovog stajališta pisanog u veljači 2010.
„……radi se o vrlo interesantnoj teoriji i moram priznati da nisam za to još čuo. Inače se ne bavim neuroradiologijom i preporučio bih Vam u ZG doc.dr. Marka Radoša na KBC, a od neurologa prof. Silvija Bašića u KB Dubrava u pogledu ljiečenja i praćenja MS; pretpostavljam da idete na MR mozga u okviru praćenja bolesti. Što se tiče doplerskog pregleda jugularnih vena nema nikakvih problema i bit će mi drago da Vas pregledam. ……“
“ Evo baš čitam neke radove koje ste mi poslali i pogledao sam video klipove. To stvarno izgleda vrlo interesantno, hipoteza djeluje logično i isplati se pokušati…..“

Kud je logika nestala u međuvremenu ne znam, ali rečenica koju ću citirati mislim da pokazuje bit problema, a na žalost provlači se u razgovorima koje vodimo već mjesecima.
„UO HDR upozorava radiologe u Hrvatskoj na moguće ozbiljne medikolegalne posljedice izvođenja intervencijskih zahvata u liječenju….“.

Koka može i dalje svoju ženu voditi na druge tretmane koji su znanstveno dokazani kao npr bioenergija s kojom se sprdači, ali kad njegova žena snimi filmić o tome onda je OK?
Kad netko spomene nešto drugo, ti si prvi koji je protiv, pa čovječe ti nemaš MS, što ti znaš s čim smo mi živjeli i živimo?!!! Ja nisam niti protiv bioenergije, dapače mislim da ona utječe na cirkulaciju vrlo dobro, ali ti skačeš na sve što nije došlo od njenog doktora, a filmić govori nešto drugo.
http://www.youtube.com/watch?v=ibuEqDfLO2U

Što ti misliš da idemo u Srbiju, Sloveniju, Bugarsku, Poljsku, etc zato što imamo viška para? Ili si ti imao viška para i dao ženi za bienergetski tretman? Jer koliko vidim ovo nije Domanlčićev učenik pa da radi za koliko tko da ili za džabe.

MI SE ŽELIMO LIJEČITI I IZLIJEČITI ako je moguće.

Pročitajte ponovo zadnji post zlo&naopako u kojem kaže da je svjesna rizika postupka i toga što ima stent, ali da ovo do sad nije bio život i da je spremna na sve.

Quote:
Termination kaže: Pogledaj post
Pa koliko me sjećanje služi, vi ste prvo govorili da CCSVI nije u domeni neurologije nego u domeni intervencijske radiologije i flebologije. Sad ćete otpisati i radiologe kad vam njihov stav ne odgovara. To su po tebi mogući odgovori, a zaboravio si i najvjerojatniju mogućnost: CCSVI uopće nije klinički značajna patološka promjena. Zašto bismo liječili nešto što ne stvara nikakve probleme? U medicini postoji puno takvih stanja s imenom, koje se ne liječi. CCSVI službeno nije nikakva bolest ni patološko stanje. Ako bi radiolozi dijagnosticirali nepostojeću bolest, onda bi tek išli protiv struke. Kažeš da je patologija? Ajde mi onda, kad si već tako dobro upućen, daj ime neke knjige u kojoj je opisana patologija po imenu CCSVI i način liječenja iste te koje su posljedice neliječenja. Samo bih molio da to ne budu linkovi na potpuno klimave Zambonijeve & Co rezultate.
Ovdje se struka također izjasnila malo prije gornje struke. CIHR kanadsko udruženje interventnih radiologa izdalo je svoje priopćenje o istom pitanju. Njihovo stajalište je bitno drugačije. http://www.sirweb.org/news/newsPDF/S...ement_JVIR.pdf

Ovo je stajalište koje se slaže sa stajalištem većine pacijenata pa tako i nas koji ovdje pišemo.
STUDIJA DA, ali da se istovremeno i rade postupci. Ne moramo čekati da se to radi samo izvan Hrvatske, uvjete imamo, stručnjake imamo.
Problem imamo – zove se MEDIKOLEGALNA POSLJEDICA.
Za to stvarno ne znam postoji li lijek.
dragona1 is offline  
Old 13.11.2010., 12:33   #491
Quote:
Termination kaže: Pogledaj post
Pa koliko me sjećanje služi, vi ste prvo govorili da CCSVI nije u domeni neurologije nego u domeni intervencijske radiologije i flebologije. Sad ćete otpisati i radiologe kad vam njihov stav ne odgovara. To su po tebi mogući odgovori, a zaboravio si i najvjerojatniju mogućnost: CCSVI uopće nije klinički značajna patološka promjena. Zašto bismo liječili nešto što ne stvara nikakve probleme? U medicini postoji puno takvih stanja s imenom, koje se ne liječi. CCSVI službeno nije nikakva bolest ni patološko stanje. Ako bi radiolozi dijagnosticirali nepostojeću bolest, onda bi tek išli protiv struke. Kažeš da je patologija? Ajde mi onda, kad si već tako dobro upućen, daj ime neke knjige u kojoj je opisana patologija po imenu CCSVI i način liječenja iste te koje su posljedice neliječenja. Samo bih molio da to ne budu linkovi na potpuno klimave Zambonijeve & Co rezultate.
Naša medicina je vrlo inovativna,pa invazivni radiololozi pod plaštom radiološkog društva su kao eskulpirani od odgovornosti nedijagnosticiranja
vaskularnih poremečaja. Jako medeni stručmjaci.Funkciju vratnih venea invazivni radiolozi tretiraju kao funkciju slijepog crijeva.Izgleda, da za doktore ništa ne postoji od patologija ako prethodno nije u knjigama napisano.
Niti jedan doktor nije oslobođen od sintetičke spoznaje kad utvrdi disfunkciju
organa. Ovako mogu svi specijalisti žmiriti dok ne dobe upute za rad.
Po tebi, izgleda hipoperfuzija mozga je isto tako nepostojeća patologija.
Puno previše bisera pred našim radiolozima.
re-xp is offline  
Old 13.11.2010., 12:57   #492
Quote:
dragona1 kaže: Pogledaj post
na sve.

Ovdje se struka također izjasnila malo prije gornje struke. CIHR kanadsko udruženje interventnih radiologa izdalo je svoje priopćenje o istom pitanju. Njihovo stajalište je bitno drugačije. http://www.sirweb.org/news/newsPDF/S...ement_JVIR.pdf

Ovo je stajalište koje se slaže sa stajalištem većine pacijenata pa tako i nas koji ovdje pišemo.
STUDIJA DA, ali da se istovremeno i rade postupci. Ne moramo čekati da se to radi samo izvan Hrvatske, uvjete imamo, stručnjake imamo.
Problem imamo – zove se MEDIKOLEGALNA POSLJEDICA.
Za to stvarno ne znam postoji li lijek.
Organizirani kriminal evidentiran kroz sintagmu MEDIKOLEGALNA POSLJEDICA je financijsko koruptivna isprepletenost koja se u Hrvatskoj počinje liječiti u Remetincu.
re-xp is offline  
Old 13.11.2010., 16:47   #493
Quote:
re-xp kaže: Pogledaj post
Naša medicina je vrlo inovativna,pa invazivni radiololozi pod plaštom radiološkog društva su kao eskulpirani od odgovornosti nedijagnosticiranja
vaskularnih poremečaja. Jako medeni stručmjaci.Funkciju vratnih venea invazivni radiolozi tretiraju kao funkciju slijepog crijeva.Izgleda, da za doktore ništa ne postoji od patologija ako prethodno nije u knjigama napisano.
Niti jedan doktor nije oslobođen od sintetičke spoznaje kad utvrdi disfunkciju
organa. Ovako mogu svi specijalisti žmiriti dok ne dobe upute za rad.
Po tebi, izgleda hipoperfuzija mozga je isto tako nepostojeća patologija.
Puno previše bisera pred našim radiolozima.
Aha...a upute za rad im teba dati tko? Ti? I to samo zato jer ti smatraš da je to potrebno? Kad kažem ti, mislim na svakog tko ovdje nastupa isključivo ko ti.
Uopće nisi odgovorio Termiju. Dakle, dali postoji u tvom svemiru i natruha mogućnosti da CCSVI uopće zahtjeva ikakvu intervenciju?
Da možda CCSVI ipak nije malo "drugačije postavljen" od onoga što ti i tvoji ovdje mahnito, poput vaskularnih talibana, propovjedate i isčuđavate?

I da...što je to "hipoperfuzija mozga" molim te reci mi?....Ja recimo skoro svaki dan liječim tu "patologiju" u raznim prigodama. Ali su intervencije odavno poznate - masaža srca, dajem adrenalin, osiguravam dišni put i ventiliram bolesnika itd....jer "hipoperfuzija mozga" u pravilu završava putem u vječna lovišta i to vrlo brzo ili pak sa vigilnom komom ako je "hipoperfuzija mozga" trajala malo duže od nekoliko minuta...

Dakle, molimk te da kao kvalificiran ekonomista pojasniš ove medicinske finese kako meni tako i pučanstvu koje ovo čita...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Old 13.11.2010., 17:19   #494
Meni je zanimljivo čitati ljude koji nisu liječnici niti su studirali medicinu, a nastupaju tako samouvjereno o nekoj problematici kao da su u najmanju ruku sami došli do ovih spoznaja. Nešto o čemu se sama struka ne slaže niti ima odgovore njima je kristalno jasno.
Po tome se čini da nam medicina niti liječnici niti ne trebaju - sve je na internetu i odjednom svatko zna što je flebologija, hipoperfuzija mozga, jugularna vena i koagulacijski parametri.
S tim što zaboravljaju pritom da valjda postoji razlog zašto se takve stvari studiraju godinama i da naučiti naizust nekoliko rečenica o toj problematici i zatim ih do besvijesti ponavljati još nikog nije učinilo specijalistom, niti mu omogućilo dublje razumijevanje funkcioniranja ljudskog organizma.
Razbacivanje stručnim izrazima kod površnog promatrača može izazvati divljenje i dojam da osoba zna o čemu priča.

CCSVI-manija je jedan frenomenalno odrađen marketinški projekt - to se mora priznati.

Ovdje se mogu vidjeti svi elementi marketinškog mixa kombinirani s odličnim imenom (Liberation treatment ilitiga Oslobođenje) i korištenjem inovativnih medija. Imamo sve - proizvod (CCSVI tretman), cijenu (3-5 tisuća eura), distribuciju (limitiranu na nekoliko privatnih klinika i rijetke državne) i promociju (web) - tzv 4P.

Imamo idealnu ciljnu skupinu: "oni koji nemaju što izgubiti" i marketinšku strategiju temeljenu na ograničenoj ponudi - tzv. limited edition. Time se postiže ekskluziva i povećava potražnja, jer svi žele nešto što je teško dobiti. Može netko sutra izaći s tezom da se ms liječi vodom, no vode ima napretek i ne bi izazvala neko posebno zanimanje.

Imamo i USP (unique selling proposition) - zdravlje, ozdravljenje.

Dakle, to troje (ciljna skupina, USP i marketinška strategija) u kombinaciji, kao i snažna potreba/potražnja za proizvodom (Oslobođenjem) ima utjecaj na standardnu krivulju prihvaćanja inovacija. U toj krivulji uobičajeno je imati 2,5 "inovatora" i 13,5% "ranih usvajača", po 34% rane i kasne većine te 16% onih koji "kasno pale". U ovom slučaju, s obzirom na specifičnu ciljnu skupinu i potrebu da se proba sve, vjerojatno je ta krivulja značajno promijenjena u korist ove inovacije, odnosno, ako je vjerovati svemu što se piše - inovatora i ranih usvajača je znatno više.

Kredibilitet osigurava medicinska struka iza cijelog projekta, jednostavan operativni postupak čini stvar lako razumljivom (imaš problem - izreži / proširi - problem nestao), u svemu tome ima neke magije jednostavnosti.

Komunikacijski kanali, s obzirom da je reklamiranje zabranjeno, put je pronađen putem alternativnih medija - facebooka, virala, mailova. Medijski budžet minimalan, sami korisnici jedni drugima preporučuju. Gdje ćeš bolje?

Što se tiče adveritising arhetipova, dvoumim se između tri role koje bi pripale CCSVI-u: Magician, Hero ili Sage (Čarobnjak, Heroj ili Mudrac).

Postojanje pokusnih kunića dobrovoljaca, koji će za sudjelovanje u eksperimentu čak i sami platiti te sami preuzeti rizik za moguće posljedice ili neuspjeh zapravo ide na ruku grupi "kasna većina" i "oni koji kasno pale", jer dok se oni odluče, eksperiment će već biti proveden, i to puno brže nego što bi inače bio. Jedino je šteta što većina tih koji na intervencije idu na svoju ruku nije vođena određenim protokolom pa se neće moći uvrstiti u studiju, ali će i njihovi rezultati sasvim sigurno doprinijeti spoznajama.

E sad, AIDA je odrađena: privukli smo pažnju (attention), izazvali smo zanimanje (interest) stvorili smo želju (desire) i došlo je do akcije (action) - mnogi ms pacijenti uputili su se na proceduru, ili barem dijagnostiku, ili barem lobiraju.

Ono što je sad zanimljivo je post-buy satisfaction - a to nisu samo rezultati intervencije, nego osobni osjećaj (ne)zadovoljstva ljudi koji su prošli proceduru, odnosno njihovo zadovoljstvo ili nezadovoljstvo odlukom.
S obzirom da su operaciju skupo platili, za očekivati je, da čak i u slučaju rezultata slabijih od očekivanog, oni neće sami sebi ni drugima priznati nezadovoljstvo, nego će se truditi sami sebe i druge uvjeriti u opravdanost postupka i svoje zadovoljstvo istim. To već možemo vidjeti i kod ljudi koji su intervenciju prošli, uz male ili nikakve pomake, ili čak i pogošanja, no i dalje gorljivo zastupaju opravdanost iste.

Psihologija ponašanja potrošača govori nam da će ljudi nerado izraziti nezadovoljstvo ako bi time morali priznati da su donijeli pogrešnu odluku, a fenomen je tim izraženiji što je ulog bio veći.

Ovo je bio brzinski pogled na CCSVI fenomen s nemedicinskog stajališta...

Zadnje uređivanje femmelatin : 13.11.2010. at 18:22.
femmelatin is offline  
Old 13.11.2010., 18:29   #495
A sad malo ozbiljnije.
Moram reći, da ne razumijem zašto ljudi koji su intervenciju prošli imaju potrebu polemizirati s medicinskog, pravnog itd. stajališta. Ili se baviti zgražanjem oko navodne neukosti i korumpiranosti svih doktora.

Ne bi li od razbacivanja stručnim izrazima mnogo efektnije bilo izaći s argumentima vlastitog zdravstvenog stanja?

Vjerujete u CCSVI. Obavili ste dijagnostiku. Obavili ste proceduru.
Pa brate mili, ako i dalje zastupate tezu da to djeluje i da je to -to, pohvalite se poboljšanjima, kako subjektivnim tako i objektivnim.

Recite nam kako se osjećate, kakvi su vam nalazi, kakav vam je edss, kakav vam je magnet, što danas možete a prije niste mogli?

Sva teoretiziranja ni meni ni drugima koji ovo čitaju ne znače ništa - ono što znači je rezultat. A ovdje, osim što je zlo&naopako opisala komplikacije, i dora1 jednom spomenula edss bolji za 0,5 - svi ostali koji su proceduru prošli mudro šute ili se prepiru s moderatorima.

(zaboravila sam fenomen toplih ruku i nogu, no znamo već koji su razlozi tome i sasvim sigurno nije razlog za potrošiti 5000 eura)
femmelatin is offline  
Old 13.11.2010., 19:33   #496
Quote:
re-xp kaže: Pogledaj post
Naša medicina je vrlo inovativna,pa invazivni radiololozi pod plaštom radiološkog društva su kao eskulpirani od odgovornosti nedijagnosticiranja
vaskularnih poremečaja. Jako medeni stručmjaci.Funkciju vratnih venea invazivni radiolozi tretiraju kao funkciju slijepog crijeva.Izgleda, da za doktore ništa ne postoji od patologija ako prethodno nije u knjigama napisano.
Niti jedan doktor nije oslobođen od sintetičke spoznaje kad utvrdi disfunkciju
organa. Ovako mogu svi specijalisti žmiriti dok ne dobe upute za rad.
Po tebi, izgleda hipoperfuzija mozga je isto tako nepostojeća patologija.
Puno previše bisera pred našim radiolozima.
Hoćeš reći da hipoperfuziju mozga uzrokuje taj skup venskih malformacija, kojeg vi nazivate CCSVI-em? Na takve izjave se mogu jedino glasno nasmijati u strahu da me netko ne čuje i ne proglasi ludim. Ti bi drnčao vene i postavljao stentove u njih jer ti, bez elementarnog poznavanja anatomije i fiziologije cerebrovaskularnog sustava, misliš da to dovodi do hipoperfuzije mozga? O da, hipoperfuzija mozga (iako rijetko u praksi koristimo taj pojam) je itekako poznata i liječi se na način kako ti je opisao kolega trebor. Ako bismo je liječili tvojom metodom, čovjek bi otišao u vječna lovišta. Osim toga ne zaboravio moguće komplikacije ovakvih intervencija. Otkači li se stent, otići će ravno u srce, a tu te ništa ne može spasiti od trenutne smrti.
Termination is offline  
Old 13.11.2010., 20:49   #497
Quote:
Termination kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da hipoperfuziju mozga uzrokuje taj skup venskih malformacija, kojeg vi nazivate CCSVI-em? Na takve izjave se mogu jedino glasno nasmijati u strahu da me netko ne čuje i ne proglasi ludim. Ti bi drnčao vene i postavljao stentove u njih jer ti, bez elementarnog poznavanja anatomije i fiziologije cerebrovaskularnog sustava, misliš da to dovodi do hipoperfuzije mozga? O da, hipoperfuzija mozga (iako rijetko u praksi koristimo taj pojam) je itekako poznata i liječi se na način kako ti je opisao kolega trebor. Ako bismo je liječili tvojom metodom, čovjek bi otišao u vječna lovišta. Osim toga ne zaboravio moguće komplikacije ovakvih intervencija. Otkači li se stent, otići će ravno u srce, a tu te ništa ne može spasiti od trenutne smrti.
Opet se vračamo na temu, koja je sadržajno konzumirana u prethodnim postovima. Stenoze ili neke druge malformacije vratnih vena je oboljenje koje je prethodilo ili išlo paralelno sa neuro degenerativnim procesima na moždanom tkivu. Zbog bitno smanjenog kapaciteta odvodnje venske krvi iz mozga koje su prouzročene venskim malformacijama različitih etiologija dolazi do dugotrajnih patofizioloških procesa u moždanom tkivu. Atrofija mozga ti je dokaz. Zbog bitno smanjenog drenažnog kapaciteta vratnih vena dolazi do usporavanja hemo dinamike koja generira patofiziologiju mozga. Zbilja teška mudrost.

Logika govori, da kod pacijenta kojem je utvrđena kronična venska insuficijecija venskog drenažnog sustava, prisutni operater pokuša otkloniti stenozu ili neku drugu malformaciju koja je u biti osnovni uzrok koji remeti hemodinamiku mozga dotičnog pacijenta. Stent,sigurno nije prvi izbor.

Čudno mi je kao laiku, da u RH 2010.g. nema iskusnih flebologa za patologiju vena gornjeg dijela trupa. Invazivni radiolozi po prirodi svoje profesije ne mogu biti stručni za patologije na svim rupama na ljudskom organizmu.

Nije istina da je operaterima IR cirkulatorna problematika mozga prouzročena kroničnom venskom insuficijencijom toliko strana.
re-xp is offline  
Old 13.11.2010., 20:57   #498
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
A sad malo ozbiljnije.
Moram reći, da ne razumijem zašto ljudi koji su intervenciju prošli imaju potrebu polemizirati s medicinskog, pravnog itd. stajališta. Ili se baviti zgražanjem oko navodne neukosti i korumpiranosti svih doktora.

Ne bi li od razbacivanja stručnim izrazima mnogo efektnije bilo izaći s argumentima vlastitog zdravstvenog stanja?

Vjerujete u CCSVI. Obavili ste dijagnostiku. Obavili ste proceduru.
Pa brate mili, ako i dalje zastupate tezu da to djeluje i da je to -to, pohvalite se poboljšanjima, kako subjektivnim tako i objektivnim.

Recite nam kako se osjećate, kakvi su vam nalazi, kakav vam je edss, kakav vam je magnet, što danas možete a prije niste mogli?

Sva teoretiziranja ni meni ni drugima koji ovo čitaju ne znače ništa - ono što znači je rezultat. A ovdje, osim što je zlo&naopako opisala komplikacije, i dora1 jednom spomenula edss bolji za 0,5 - svi ostali koji su proceduru prošli mudro šute ili se prepiru s moderatorima.

(zaboravila sam fenomen toplih ruku i nogu, no znamo već koji su razlozi tome i sasvim sigurno nije razlog za potrošiti 5000 eura)
Mislim da si navela da je tvoj EDSS: 0. U istoj korelaciji je kapacitet tvojeg razumjevanja iznesenih tema na ovom topicu.
re-xp is offline  
Received Infraction
Old 13.11.2010., 21:36   #499
Quote:
re-xp kaže: Pogledaj post
Opet se vračamo na temu, koja je sadržajno konzumirana u prethodnim postovima. Stenoze ili neke druge malformacije vratnih vena je oboljenje koje je prethodilo ili išlo paralelno sa neuro degenerativnim procesima na moždanom tkivu. Zbog bitno smanjenog kapaciteta odvodnje venske krvi iz mozga koje su prouzročene venskim malformacijama različitih etiologija dolazi do dugotrajnih patofizioloških procesa u moždanom tkivu. Atrofija mozga ti je dokaz. Zbog bitno smanjenog drenažnog kapaciteta vratnih vena dolazi do usporavanja hemo dinamike koja generira patofiziologiju mozga. Zbilja teška mudrost.

Logika govori, da kod pacijenta kojem je utvrđena kronična venska insuficijecija venskog drenažnog sustava, prisutni operater pokuša otkloniti stenozu ili neku drugu malformaciju koja je u biti osnovni uzrok koji remeti hemodinamiku mozga dotičnog pacijenta. Stent,sigurno nije prvi izbor.

Čudno mi je kao laiku, da u RH 2010.g. nema iskusnih flebologa za patologiju vena gornjeg dijela trupa. Invazivni radiolozi po prirodi svoje profesije ne mogu biti stručni za patologije na svim rupama na ljudskom organizmu.

Nije istina da je operaterima IR cirkulatorna problematika mozga prouzročena kroničnom venskom insuficijencijom toliko strana.
Odlično. No, dok mi se ohladi kava, reci nam odakle ti ovo što sam podebljao u citatu. Do sada nisam na ovo naišao u nijednoj stručnoj knjizi a načitao sam ih se ni u ijednom stručom časopisu a pratim ih, niti sam to ikada čuo od ijednog profesora neurologije/neurofiziologije a naslušao sam ih se. To može jedino biti jedna najobičnija nedokazana hipoteza, koju ti ovdje iz tko zna kojih razloga uporno propagiraš kao činjenicu. Strašno. Nije to tako jednostavno kao što se tebi čini.

Quote:
re-xp kaže: Pogledaj post
Mislim da si navela da je tvoj EDSS: 0. U istoj korelaciji je kapacitet tvojeg razumjevanja iznesenih tema na ovom topicu.
Zbog ovakvog načina komunikacije prvi put žalim za moderatorskom funkcijom.
Termination is offline  
Old 13.11.2010., 22:35   #500
Quote:
Termination kaže: Pogledaj post
Odlično. No, dok mi se ohladi kava......

Zbog ovakvog načina komunikacije prvi put žalim za moderatorskom funkcijom.
-nije dobro piti kavu navečer, valjda to znaš

-da ti čestitam ili izrazim sućut što više nisi mod?

-ne referiraš se na ono što ne želiš?, link na kanadske radiologe te nije ponukao na čitanje?
možda se dio odgovora skriva tamo
dragona1 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:43.