Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2014., 07:53   #461
Quote:
iskljucivo123 kaže: Pogledaj post
Hehe, sto se srcu tilo to se srcu snilo,stavila sam ipak neke zareze u recenicama... No vidim sad da se i tako moglo shvatiti...sorry...Ma ne, moze se birat vece stanove u klari. Ali za 2 mjeseca bit ce i zaprudje -odabir po pravilniku....zapravo sam copy paste kako je on meni napisao,no ocito je da se misli tek ta prva runda za zaprudje -prema listi i prema pravilniku...no u isto vrijeme bit ce ponudjeno ono sto je ostalo od klare....a za klaru moze i prije ako predas takvu izjavu da si zainteresiran za veci...
Nego,sto ti mislis o kvaliteti gradnje pos stanova,nigdje ne mogu naci konkretnije podatke o tome kako cime se gradi,detalje.danas sam cula neke negativne komentare o pos gradnji od strane struke...ne znam koliko se ovaj projekt razlikuje, ako netko ima koji komentar....sto Konkretno znaci da je energ.certifikat A osim izolacije fasade,prozori...te jel jos neke stvari ukazuju na kvalitetu gradnje....
O kvaliteti gradnje.....pročitajte članak o naselju Novi Jelkovec, pa će vam sve biti jasno.
mikoli is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 16:17   #462
Može se kupiti za gotovinu po toj cijeni.
jurrkko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 14:07   #463
Quote:
Crofna kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Ljudi moji...mislio sam da samo ja prolazim ovu agoniju čekanja, ali vidim da i drugi čekate i da to traje. I traje. I traje. Samo ću reći da sam 02.07. dao kaparu i da dan danas još ovu priču nisam završio. Išao sam u realizaciju preko Zagrebačke banke.

Nažalost, moja bankarica koja je obrađivala kredit bila je na godišnjem 3 tjedna i u tom periodu se sve usporilo, ali do tada sve je bilo obavljeno izuzetno brzo. Kolegica koja ju je zamjenila je totalno užasna i neprofesionalna bila. Nije mrdnula prstom. Samo da vam napomenem da je banka svoj kredit isplatila prije 10 dana a da mi je kredit od banke odobren odmah bio. Krajem 07. mjeseca sam znao da mi je kredit odobren.

U ta 3 tjedna osim bilježnika i dr. nismo ništa riješili jer ova što ju je mijenjala...ma koma živa. Što se tiče dokumentacije nije ništa nedostajalo...sve smo imali. Prije 10 dana je APN-u poslano sve i dan danas nema još ugovora od njih. Ja se stvarno pitam kada oni misle poslat ugovor i koliko će još njima trebat da isplate novac. Radi 11.800€ ja u stan ne mogu uselit. Prodavatelj je već jako nervozan.

Uglavnom, sve skupa se užasno užasno puno odužilo i daj Bože da više nikad ne budem morao dizat kredit. Užasno sporo sve ide. Košta me vremena, novaca i živaca.

Pozdrav iz Broda i nadam se da će se netko javiti da je ovo realizirao jer stvarno da se čovjek propuca koliko traje.
hebeš takvog prodavatelja.meni moj dao ključeve od stana prije 5mj,a još nije bio ni lipe dobio.bdw.sad sam u fazi čekanja ugovora od apn-a.isplata banke bila prije 10-tak dana.uglavnom stan sam uspjela skroz namjestiti,a još čovjeku nisam do kraja platila lol
gradojev is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 13:28   #464
Pozdrav svima! Zanima me je li netko već dobio poziv za Zapruđe? Naime, meni se od 12.mj. (kad smo bili na odabiru za Klaru i nismo ništa odabrali već smo tražili više informacija i detalja oko toplinske pumpe i sl.) nitko nije javio, a na stranicama apn-a nema nikakvih novosti... Lista prvenstva nije ažurirana, koliko vidim, a od najavljivanog početka radova u prvoj polovici 2014., koliko vidim, ništa, jer smo se neki dan tamo provezli i nema nikakvih naznaka početka radova... hvala na svim info
mamamama4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 19:53   #465
Kakvo Zapruđe, ne mogu niti klaru prodat di će ići još 500 stanova radit.
Skupi kvadrati, užasni tlocrti, da ne pričam da se u biti mora beskamatno kreditirati APN, dok kupcu nabijaju poček na njihov dio kredita.
mazivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 08:51   #466
Bit će Zapruđe, al tko zna kada. Kako su krenuli, ove godine ništa....
Usisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 09:16   #467
Ove godine ništa?? Hahahaha neće to biti sljedećih 5 godina minimalno. Prvo moraju izgraditi i prodati klaru za koju nije baš preveliki interes jer su prodali oko 100 stanova (prema podacima iz travnja), a tek onda bi kao trebali još 500 stanova izgraditi u Zapruđu.
Neznam baš
mazivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 15:08   #468
evo vam kopije maila kojeg sam jučer dobila:

Poštovana,

prezentacija stanova iz Programa POS a za lokaciju Zapruđe trebala bi se održati na jesen.

Na njoj će biti prezentirani stanovi koji će se graditi te najavljen početak radova.



pa eto, izgleda da će ipak biti nešto od toga
mamamama4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 22:47   #469
Hvala na informaciji! Ipak optimisti pobjeđuju....
Usisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 06:51   #470
Živi bili pa vidjeli, pošto njima trebaju ljudi podignuti kredite kod banaka za izgradnju zgrade, a ne mogu niti Klaru prodati stvarno ne vidim kako će financirati još 519 novih stanova. Da ne pričam o tome da se u Zapruđu trebalo već počet gradit, jer sam i ja prošle godine dobio mail gdje su rekli da će gradnja početi u prvoj polovici 2014.
mazivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 01:45   #471
Quote:
mamamama4 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Zanima me je li netko već dobio poziv za Zapruđe? Naime, meni se od 12.mj. (kad smo bili na odabiru za Klaru i nismo ništa odabrali već smo tražili više informacija i detalja oko toplinske pumpe i sl.) nitko nije javio, a na stranicama apn-a nema nikakvih novosti... Lista prvenstva nije ažurirana, koliko vidim, a od najavljivanog početka radova u prvoj polovici 2014., koliko vidim, ništa, jer smo se neki dan tamo provezli i nema nikakvih naznaka početka radova... hvala na svim info
ljencine su to, ljencine, ocito im se ne zuri prodati stanove, pa nisu ih gradili od svog novca.
iskljucivo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 19:45   #472
Ipak se kreće! Samo pozitivno....


"U petak, 01.08.2014. u 10 sati, ministrica graditeljstva i prostornoga uređenja Anka Mrak Taritaš zajedno sa zamjenikom Željkom Uhlirom i direktorom Agencije za pravni promet i posredovanje nekretninama Slavkom Čukeljom položit će kamen temeljac za POS-ove zgrade koje će se graditi u Zagrebu na lokaciji Zapruđe, Sajmišna cesta (iza Getro-a).

Na lokaciji Zapruđe predviđena je gradnja 519 stanova i 10 poslovnih prostora, ukupne netto korisne površine 36.216,55 m2. Investicijska vrijednost iznosi 300.000.000,00 kuna, od čega je poticajnih sredstava Republike Hrvatske oko 100.000.000,00 kuna. Izgradnja će se provoditi u 2 faze. U prvoj fazi predviđena je gradnja 228 stanova, dok će se u drugoj fazi graditi 291 stanova."
Usisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 14:37   #473
POLAGANJE KAMENA TEMELJCA ZA POS-OVE ZGRADE U ZAGREBU NA LOKACIJI ZAPRUĐE

Zadnje uređivanje Usisac : 01.08.2014. at 14:45.
Usisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 14:48   #474
evo i u JL --> http://www.jutarnji.hr/ministrica-mr...po-m2/1210455/
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 14:45   #475
Lokacija Zapruđe, a službeno spada pod Jakuševec. Očito bolje zvuči Zapruđe iako 5 zgrada na tom malom prostoru, moram priznati da sam poprilično skeptičan, pogotovo za ove zgrade u sredini jer će očito u nizu biti

Koliko je ova slika okvirna ili prema stvarnom modelu nemam pojma (izvor vecernji.hr)
http://www.vecernji.hr/media/cache/7...1bf3db07ff.jpg

Zadnje uređivanje City : 03.08.2014. at 09:49.
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 22:57   #476
Bit će tako kako je, pa tko voli nek izvoli. Nadam se da ću bit jedan od njih....
Usisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 05:32   #477
Quote:
Daxo kaže: Pogledaj post
Lokacija Zapruđe, a službeno spada pod Jakuševec. Očito bolje zvuči Zapruđe iako 5 zgrada na tom malom prostoru, moram priznati da sam poprilično skeptičan, pogotovo za ove zgrade u sredini jer će očito u nizu biti

Koliko je ova slika okvirna ili prema stvarnom modelu nemam pojma (izvor vecernji.hr)
http://www.vecernji.hr/media/cache/7...1bf3db07ff.jpg
puno stvari mi ovdje nije jasno:
1. krenuli sa gradnjom u Zapruđu, a Klara još nije rasprodana ... i pitanje je da li će se poštivati rokovi gradnje/završetka ?
2. nigdje nije moguće vidjeti primjere stanova (tlocrti, tehnički opis, slično)
3. da li je to samo "predizborno" "guranje" gradnje - pa ako se ne dovrši do izbora, ovi izgube i nakon oga sve staje ili?

itd.
__________________
Ako postoji put da radiš nešto bolje - pronađi ga!

Zadnje uređivanje City : 03.08.2014. at 09:48.
gooongy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 08:56   #478
Quote:
gooongy kaže: Pogledaj post
puno stvari mi ovdje nije jasno:
1. krenuli sa gradnjom u Zapruđu, a Klara još nije rasprodana ... i pitanje je da li će se poštivati rokovi gradnje/završetka ?
2. nigdje nije moguće vidjeti primjere stanova (tlocrti, tehnički opis, slično)
3. da li je to samo "predizborno" "guranje" gradnje - pa ako se ne dovrši do izbora, ovi izgube i nakon oga sve staje ili?

itd.
Nadaju se valjda da će dobra lokacija biti povoljna za ove stanove, realno tik do tramvajske pruge, za 20 minuta do centra grada gradskim prijevozom, ova lokacija je daleko bolja od Klare ili Sopnice-Jekovca (s time da kažu da je više prijava od stanova).
Negdje sam pročitao da su rekli predstavljanje za jesen stanova i svega ostalog, očito će se na to čekati, a onda će se i vidjeti da li je to samo predizborno ili ima nešto više. I pisalo je negdje useljenje 2016. godine, dakle nakon izbora, ali već krajem iduće kad su izbori bi te zgrade trebale na nešto ličiti

Quote:
Usisac kaže: Pogledaj post
Bit će tako kako je, pa tko voli nek izvoli. Nadam se da ću bit jedan od njih....
Želim ti sreću i da ti se želja ostvari
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 14:50   #479
Naravno da ima više prijava od stanova, a ako dosta ljudi odustane, stanovi će ići u najam s mogućnošću otkupa. Primjeri stanova će biti sljedeći mjesec, kad bude prezentacija ljudima s liste. Naravno da će bit dio predizborne kampanje, bilo bi glupo to ne staviti u kampanju.

Hvala Daxo!
Usisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 22:18   #480
To nikad nije, a ni neće biti Zapruđe. Također mi nije jasno kako se Plodine trpaju u Zapruđe a Getro naravno ne.

Kao što netko reče prije, valjda Zapruđe bolje zvuči nego Jakuševac (smeće)
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:44.