Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2014., 20:21   #1141
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
zašto svi napišu račun za holding, umjesto da točno napišu kolika je voda, pričuva, smeće i komunalna naknada....ovako ispada da je račun ogroman bez pokrića....sjećam se da se frendica stalno žalila na taj grozni holding, da bi na kraju ispalo da je pričuva 50 % računa, voda 30 %, ostalo 20 %...za tih 80 % je sama kriva tj. stanari zgrade....

kod mene je za ovaj mjesec 430 kn....od toga je voda 210 kn (2 osobe ), pričuva 110 kn, smeće + komunalije 110 kn...

Evo konkretno kod mene. Pričuva 250 kn, komunalna naknada 70 kn (to ide državi), 390 kn voda, 80 kn smeće. S obzirom da je cijena kubika vode u ZG 14,5 kn ispada da potrošimo 25 kubika vode mjesečno Ne moram napisat da je jedan vodomjer, a vlastiti i ne možeš ugraditi
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 11:08   #1142
imam stan nova gradnja i imam pitanje u vezi hrvtskih voda.kući roditeljima mislim da dolazi svaka 4 mjeseca uplatnica od hrvatskih voda na neki određeni iznos a meni jedino dolazi komunalna naknada svaka 4 mjeseca dok to od hrvatskih voda ne?jel zna tko zast
hitno11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 20:30   #1143
pozdrav društvo

javljam se Vama da mi pomognete da dobijem generalnu sliku za troškove režija (okvirno)

Adresa za koju me zanima je stan u Zagrebu, Vrbik, točnije zgrada takozvana "Raketa". Stan je oko 100 m2. Sad me zanima koliko dođe trošak toplane i kolika je pričuva za taj stan. Ako je netko upoznat molio bih da predstavi iznose, pa bar okvirno.

Unaprijed se zahvaljujem.
mapa_falsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 04:07   #1144
Ja ti mogu reći za nešto manji stan isto u neboderu na Trnju. Zimi je toplana oko 750 kn, a ljeti 260 kn. O pričuvi se dogovaraju stanari same zgrade, tako da susjedni neboder može imati manju pričuvu. Ili jedan ulaz na istoj zgradi ima veću pričuvu što se vidi po uređenju same zgrade, bojanju ulaza. Ovo sve govorim za Trnje. Pričuva se i mijenja, odnosno povisuje. Kod nas je bila manja, a sada su je povećali radi ukidanja nekog posebnog računa. Iz pričuve će se sada financirati rasvjeta na stubištu i struja za pogon tri lifta. Koliko vidim zaposlili su i novu čistačicu. To je isto iz pričuve. Postavili su i kamere da se vidi tko uništava imovinu. Jedna mlađa stanarka koja ima psa se bunila da ne želi snimanje na stubištu. Tako da se svašta događa.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 19:28   #1145
Lightbulb Organizacija režija

Pozdrav svima!

Vidim da su režije dugovječna i stalno aktualna tema.

Evo na jednom mjestu popisa linkova na kojima se mogu provjeriti aktualne cijene svih režija:

Plin
Voda
Struja
Toplinarstvo

Komunalno:
Čistoća
Uređenje voda
Komunalna naknada

Znam da postoje portali i mjesta na kojima bi se trebalo moći usporediti cijene, ali u trenutku kad ovo pišem nisu ažurirani, pa je sigurnije otići provjeriti direktno za režije koje nas zanimaju.

Također bih skrenuo pozornost na blog post Progreso grupe "Režije - organizirajte ih jednom za svagda", s kojeg se može besplatno skinuti izvrsna Excel tablica za evidenciju režija i brojila.

Tablica uzima podatke o očitanju brojila, uspoređuje ih s paušalnim plaćanjem struje, vode, plina ili toplinarstva, te za svaki mjesec posebno upozorava da li je korisnik u dugu ili preplati, a isto čini i na godišnjoj razini.

Svakako ju preporučujem!
Mischo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 21:12   #1146
zgodno zamisljeno no nasao sam par nekih nedostataka, npr kako unjeti stanje dvotarifnog brojila u jedno polje? na toplanu se griju 90% zgrade a ne obiteljske kuce pa nerazumijem koje bi stanje trebalo unjeti da se izracuna potrosnja. omunalni racun nebi trebao biti zbrojen nego razdvojeno vopa, kom naknada, odvoz otpada i pricuva pa neka onda on zasebno zbroji cijeli komunalni racun....
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 03:21   #1147
Quote:
jones85 kaže: Pogledaj post
zgodno zamisljeno no nasao sam par nekih nedostataka, npr kako unjeti stanje dvotarifnog brojila u jedno polje? na toplanu se griju 90% zgrade a ne obiteljske kuce pa nerazumijem koje bi stanje trebalo unjeti da se izracuna potrosnja. omunalni racun nebi trebao biti zbrojen nego razdvojeno vopa, kom naknada, odvoz otpada i pricuva pa neka onda on zasebno zbroji cijeli komunalni racun....
jones85, hvala na komentaru! Danas je uočeno da nedostaje mogućnost unosa s dvotarifnog brojila, i to je već ispravljeno u verziji 1.1.

Komunalni račun već jeste razdvojen, no na tri glavne stavke: Naknada za uređenje voda, Komunalna naknada i Čistoća. To se zasebno unosi na listu "Unos cijena", a onda zbraja u jedinstveni komunalni račun, i to prema unesenoj površini nekretnine.
Ipak, prilikom unosa računa na mjesečnoj bazi iznosi računa se unose ručno, tako da svatko može upisati račun kakav mu je stigao. S negativnim predznakom (minus) upisuju se računi koji nisu još plaćeni, tako da tablica zbraja što je sve neplaćeno, a što plaćeno.

Za toplinarstvo, istina. Oni koji imaju vlastito brojilo mogu unositi stanje, a oni koji ga nemaju, jednostavno mogu sakriti nepotreban dio u tablici.

Pričuva u tablici nije bila u sklopu komunalnog, već se mogla unijeti kao zasebna stavka, ali to je također ispravljeno u kalkulatoru Komunalnog računa na listu "unos cijena".

Hvala na sugestijama!
Mischo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 21:19   #1148
pozdrav, imam pitanje za sve one koje placaju toplanu!Naime trebala bih uskoro unajmiti stan. dobila sam ponudu za super stan u Martinovki, stanodavac kaze da su rezije ljeti 500kn...s obzirom da se grije na toplanu koliko mogu ocekivat zimi?
Inace sam davno živjela u blizini na Vukovarskoj i znam da mi se ta toplana cinila stravicnom ali sada se ne mogu zbrojiti
ako itko ima iskustva sa zimskim rezijama za stan 40 kvadrata u tom kvartu plizzz pomoc!
darkilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 22:43   #1149
sve ovisi koliko stanari zgrade troše, a ne o kvartu....ja sam prije živjela u stanu od 80 m2....preselila sam u zgradu prekoputa u stan od 50 m2....račun za toplanu je samo 50 kn manji s tim da od 4 radijatora u stanu - 1 radi skroz (to će biti riješeno uskoro), 1 na pola, 2 potpuno ugašena....u većem stanu su radila sva 4....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 11:03   #1150
Stambeni prostor od 53m2 (četiri osobe)

Struja - prosječno 300 kn/mjesečno (grijanje, kuhanje, pranje ... uglavnom, sve na struju)
Telefon i TV pretplata - prosječno 350 kn/mjesečno
Voda (zajedničko brojilo) sa odvozom smeća i ostalim komunalnim naknadama - 300 kn/mjesečno
Stambena pričuva - 190 kn/mjesečno
Čišćenje zgrade - 30 kn/mjesečno

Prosjek: najmanje 1.200,00 kuna svaki mjesec
Ja sam Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 13:04   #1151
koliko dođe voda....čisto da usporedim sa svojom koja je 210 kn na zadnjem računu, za 2 osobe!
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 14:29   #1152
stvarno...
koliko je plin u zagrebu?
ako netko zna cijenu u m3.
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 16:04   #1153
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
stvarno...
koliko je plin u zagrebu?
ako netko zna cijenu u m3.
3.75m3 varijabilni dio + 20.63kn fiksni dio
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 12:49   #1154
Dvije osobe
Struja 150kn
Voda 160kn (10m3)
Plin 100kn (topla voda)
Smeće 45kn
Pričuva 130kn+20kn čišćenje=150kn
Telefon i internet 215kn
HRT 80kn

To je 900kn preko ljeta + za zimu još jedno 600-700kn za plin

Ako tome pridodam:
2xmobitel 160kn
2xzdravstveno 140kn

To je 1200kn fiksno svaki mjesec samo da živiš (preko ljeta), oko 2000kn preko zime

Osobno smatram da je to puno ali ne vidim gdje uštedjeti
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 13:08   #1155
odjavi hrt, i odjavi telefon kad vec ims 2 mobitela. upitam je i internet ako ti mobitel moze biti hotspot a danas ima ne skupih tarifa sa flat internetom i flat pozivima. pitaj susjeda da zajedno uzmete internet na wireles i podjelite trosak
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 13:40   #1156
nisam gledala prethodne postove, interesira me cijena plina po m3 ako netko zna?
već 3-4 mjeseca nismo dobili račun za plin pa smo mislili to rješiti tako da platimo potrošeno.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 13:50   #1157
Quote:
jones85 kaže: Pogledaj post
odjavi hrt, i odjavi telefon kad vec ims 2 mobitela. upitam je i internet ako ti mobitel moze biti hotspot a danas ima ne skupih tarifa sa flat internetom i flat pozivima. pitaj susjeda da zajedno uzmete internet na wireles i podjelite trosak
Telefon ne mogu odjaviti kad mi je potrban za flet, a mobilni flet je 2GB po ful brzini ostatak spor da ne moze ni forum otvorit tako da to otpada
Jedino HRT ali netreba da mi njihova kontrola kazne pise

Sent from my GT-P5210 using Tapatalk 2
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 15:25   #1158
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
nisam gledala prethodne postove, interesira me cijena plina po m3 ako netko zna?
već 3-4 mjeseca nismo dobili račun za plin pa smo mislili to rješiti tako da platimo potrošeno.
procitaj 5 postova iznad!
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 15:27   #1159
Quote:
Attack kaže: Pogledaj post
Telefon ne mogu odjaviti kad mi je potrban za flet, a mobilni flet je 2GB po ful brzini ostatak spor da ne moze ni forum otvorit tako da to otpada
Jedino HRT ali netreba da mi njihova kontrola kazne pise

Sent from my GT-P5210 using Tapatalk 2
kak nemres odjaviti telefon za internet? kojeg imas operatora? vec poduze operator ne smije uvjetovati jednu uslugu drugom. gotovo sam siguran da mozes imati internet bez telefona
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 18:16   #1160
molim savjet

Dal netko ima iskustva sa grijanjem na struju-termopec je u pitanju...
Stan 40 m2 dvije osobe....u pitanju je Osijek..

Zadnje uređivanje Fila93 : 09.09.2014. at 18:17. Reason: ispravak
Fila93 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:14.