Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2014., 16:05   #5861
Pratim temu vec poduze i stvarno je kontuinirano sadrzajna.

Evo moram reci da sam i ja imao ogromne probleme sa susjedima dok nisam odselio iz Zagreba na selo. Naime zivio sam u zgradi novije gradnje (gdje je zvucna izlacija naprosto katastrofalna) ali prvih godina po useljenju bioo je mirno i ugodno za zivjeti, dok postupno vlasnici nisu poceli odlaziti i stavljali svoje stanove u najam.

Dakle, doseljenici su poceli biti studenti (za razliku od prijasnih vlasnika srednjih godina ili starijih) ili pak neki likovi s obiteljima iz ruralnih područja koji valjda nikad nisu zivjeli u zgradi.

Suživot je postao nemoguć, da li vremenom počinje popuštati izolacija, ne znam, ali sa svih strana su počeli dolaziti neizdrživi zvuci, pa čak i malo glasnije pričanje koje se čulo kao da je osoba pored tee, a da ne govorim o zvucima kroz napu. Uglavnom tulumarenja, buka nesnosljiva, lupanja, natezanje namjestaja itd itd.

Konstantno zvanje policije, uglavnom psihicki neizdrzivo.

Na koncu odseljenje u kuću na selu. E sad šok koji je nastao je od muka tišine nakon 20 sati, osim laveža pasa i pijeva pijetlova, što nema veze ni s bukom ni ičim što bi smetalo.

Dakle, raj.

Htio bih navesti da sam tijekom života živio i u limenkama i u starijoj gradnji u centru grada. Limenke su nešto poput ove nove gradnje, dakle čuje se susjedov kašalj kao da je pored tebe, ali u starijoj zgradi u centru, člak i trčanje djece iznad samo je slabi prizvuk da se nesto desava.

Na žalost sve te nobogradnje su grozne, na žalost. nadam se samo da će većina vas riješiti taj horror koji mi je poznat
Amman is offline  
Old 23.07.2014., 17:42   #5862
Pozdrav ljudi,

trebala bi pomoć. U istom stanu živim već treću godinu. Stan nam je okrenut prema parku koji služi kao dječje igralište iako nema nikakvih klackalica, ljuljački i slično. Svakodnevno se u parku od svitanja do zalaska sunca igraju djeca i to nije problem. Problem rade susjedi iznad nas koji imaju dvoje djece i s njima komuniciraju isključivo preko prozora. Dakle klinci se igraju, padnu, žednu su i ne znam ni šta i za sve zovu strace. Ali to ide doslovno svako 10 minuta. I u slučaju da se oni ne odazovu postaju sve glasniji SA VIKOM: "mAAAAMAAAAAA, TAAATAAAA!"
čak bi i to bilo oprostivo nekako, da se i njihov otac ne ponaša na isti način- te tako sad ljeti (dok imam otvoren prozor) naročito smeta njegovo dozivanje: "Fraaaaaaaaaaaaaaan!" "Nikaaaaaaaaaaaa!"
Jasno mi je da se djeca imaju pravo igrati i nikome to ne smeta, ali njihovo dovikivanje s prozora u park je sigurno rušenje mira. Da stvar bude još gora, moj dečko radi noćne smjene i ujutro mu narušavaju pravo na neometan san. Koliko sam primjetila- susjedi nisu zaposleni pa možda i ne razumiju šta znači doći umoran doma nakon fizičkog rada.
Napisali smo im na oglasnu ploču pristojnu poruku u kojoj smo ih zamolili da se ne dovikuju sa djecom preko prozora jer postoje u zgradi ljudi koji rade noćne smjene i posao od doma. Poruka je nestala,a on me danas "pozvao na red" naravno isto preko prozora pravdajući se kako je to javna površina i kako on ima pravo vikati do mile volje jer je to dječje igralište,a potom se okrenuo prema kćerkici i rekao:" Nika, sada viči što jače možeš i zovi mamu!"
Što mi je činiti? Sumnjam da će policija išta moći napraviti.
__________________
:)
Žilavka is offline  
Old 23.07.2014., 18:29   #5863
posudi od nekoga psa koji cvili po noći.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Old 24.07.2014., 08:41   #5864
Žilavka, primitivcima poruka na oglasnoj ploči daje signal da ste slabići i kukavice koji im se ne usude direktno obratiti.

s takvima imaš dva moguća načina rješavanja problema. ili im odeš na vrata s rakijom i udariš u iste gusle u kakve oni i inače pušu, pa se kao tobože skomšijate i onda "ljubazno" objasnite u čemu je problem, ili im tvoj dečko s dva oveća prijatelja zakuca na vrata i malo ozbiljnije objasni u čemu je problem. ovo sve ostalo samo će im prohujati iznad brđanskih glava - boli njih kc za kulturu stanovanja, to je sasvim očito.

vidio sam i savjet koji su ti dali na pravu - ma to je krasno u teoriji, ali dok ti organiziraš većinu vlasnika da nekog izvlasti iz zgrade, bit će ti već i tvoja djeca nagluhi starci.
uzadnjicas is offline  
Old 25.07.2014., 17:07   #5865
Quote:
Žilavka kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,

trebala bi pomoć. U istom stanu živim već treću godinu. Stan nam je okrenut prema parku koji služi kao dječje igralište iako nema nikakvih klackalica, ljuljački i slično. Svakodnevno se u parku od svitanja do zalaska sunca igraju djeca i to nije problem. Problem rade susjedi iznad nas koji imaju dvoje djece i s njima komuniciraju isključivo preko prozora. Dakle klinci se igraju, padnu, žednu su i ne znam ni šta i za sve zovu strace. Ali to ide doslovno svako 10 minuta. I u slučaju da se oni ne odazovu postaju sve glasniji SA VIKOM: "mAAAAMAAAAAA, TAAATAAAA!"
čak bi i to bilo oprostivo nekako, da se i njihov otac ne ponaša na isti način- te tako sad ljeti (dok imam otvoren prozor) naročito smeta njegovo dozivanje: "Fraaaaaaaaaaaaaaan!" "Nikaaaaaaaaaaaa!"
Jasno mi je da se djeca imaju pravo igrati i nikome to ne smeta, ali njihovo dovikivanje s prozora u park je sigurno rušenje mira. Da stvar bude još gora, moj dečko radi noćne smjene i ujutro mu narušavaju pravo na neometan san. Koliko sam primjetila- susjedi nisu zaposleni pa možda i ne razumiju šta znači doći umoran doma nakon fizičkog rada.
Napisali smo im na oglasnu ploču pristojnu poruku u kojoj smo ih zamolili da se ne dovikuju sa djecom preko prozora jer postoje u zgradi ljudi koji rade noćne smjene i posao od doma. Poruka je nestala,a on me danas "pozvao na red" naravno isto preko prozora pravdajući se kako je to javna površina i kako on ima pravo vikati do mile volje jer je to dječje igralište,a potom se okrenuo prema kćerkici i rekao:" Nika, sada viči što jače možeš i zovi mamu!"
Što mi je činiti? Sumnjam da će policija išta moći napraviti.
pozvoni im u gluho doba noci na vrata onako nekoliko puta i nestani,pravi se luda ako te napadnu za uznemiravanje pa tako ucini u nepravilnim razmacima(sat,dan) nekoliko noci , smiriti ce se definitivno,klin se klinom izbija!!
ovo je bila taktika jednog poznanika,slicna prica,tip je prozivio nocne more i smirio se....
goldfish is offline  
Old 30.07.2014., 18:05   #5866
Teško je živjeti u stanu ali ponekad ni u kući nije bolje. Mislim ipak da naj naj naj....goreg susjeda, doslovno susjeda iz pakla imam ja!!!! Susjeda kojeg bi trebalo smjestiti u neku ustanovu i zatvoriti do kraja njegova života! Patološki lažljivac koji mijenja rečenice od danas na sutra, čovjekl kojemu zaista treba psihološka pomoć!!!!
Svojevremeno smo pokušali s njim i njegovom ženom biti u dobrosusjedskim odnosima ali....oni su to iskoristili u svoju korist. Sada nam pokušavju uzeti dio našeg terena iako smo prošli sve nove izmjere i traže sve više i više....šeću po mojoj okućnici kako ih volja (naravno kad nas nema doma (nemojte me pitati kako znamo kad nas nema doma) i kad im kažemo da ćemo ih tužiti onda mi kaže da nemam čime potvrditi.
Luđak nad luđacima..... Pokušala sam razgovarati s njegovim sinom koji je nekako sve shvatio i rekao mi u rukavicama da mu je otac takav malo čudan i neka se na njega ne obazirem a radnici koji su meni nešto radili rekli su mi da je divljak i da se vidi da laže. Stalno smo s njim u sukobu i nikako na zelenu granu. A njegova kći - frizerka još se udostojala pisati mojim nadležnima o tome kako radim svoj posao iako me nikada na poslu nije vidjela.....
MMK is offline  
Old 30.07.2014., 18:12   #5867
Zaboravih.... kupio unucima trampolin ogroman i stavio ga na kućicu koju je napravio na samom međnom zidu do mojeg terena i koju je, naravno legalizirao.... zatvori unuke u taj trampolin i djeca po tri - četiri sata viču u tom "kavezu".... Ludilo. Do 11 sati uvečer nema mira...A da se ne govori kako se odnosi prema unucima....unuku ne može vidjeti a mala ima 5 godina a unuka od 4 godine obožava....A jadna curica za sve kriva...i kad je kriva i kad nije kriva...ona je kriva. Ne znam kako sin može trpiti da mu kćerkicu toliko meltretira a unuk je kćerkin sin, naravno i njega doslovno obožava....Ovo je već za prijavu na neke više instance.... Doslovno maltertiranje curice od 5 godina....
MMK is offline  
Old 03.08.2014., 22:53   #5868
Prvi put sam na forumu, pa ne znam hoću li se snaći. Pozdrav svima. Živim u kući u nizu i strpljivo podnosim su moguću buku danju, od ranog jutra do večeri. Međutim imam problem sa susjedima koji sjede na terasi ispred kuće i kartaju sa društvom do 3, 4 ujutro pritom urlaju i užasno glasno se smiju. Ali zaista urlaju. Od ostalih susjeda se nitko ne žali, svi imaju spavaće sobe na drugoj strani. Gadi mi se razgovarati sa tim bučnim luđacima, a nemam muda pozvati policiju. Hoće im policija reći tko ih je zvao? Šta da radim. To se počelo događati ovo ljeto i otprilike 1 put tjedno. Evo, na primjer sada (nedjelja, 2. 8.) Hvala na savjetu!
Zlatka113 is offline  
Old 03.08.2014., 23:20   #5869
Quote:
Zlatka113 kaže: Pogledaj post

Od ostalih susjeda se nitko ne žali

Gadi mi se razgovarati sa tim bučnim luđacima, a nemam muda pozvati policiju. Hoće im policija reći tko ih je zvao? Šta da radim. To se počelo događati ovo ljeto i otprilike 1 put tjedno. Evo, na primjer sada (nedjelja, 2. 8.) Hvala na savjetu!
policiji trebaš reći njihovo prezime i adresu, čak se ni ne moraš predstaviti (osim što ozbiljnije shvaćaju ako se predstaviš).

policija im neće reći tko ih je zvao u bilo kojem slučaju.

kakvog smisla ima trpiti to i pizditi, a ne poduzeti ama baš NIŠTA? ne znači da će ti ni dolazak policije zauvijek riješiti problem, ali možda ljudi ne znaju da nekome smetaju kad im se nitko ne buni
uzadnjicas is offline  
Old 03.08.2014., 23:27   #5870
Quote:
Zlatka113 kaže: Pogledaj post
Prvi put sam na forumu, pa ne znam hoću li se snaći. Pozdrav svima. Živim u kući u nizu i strpljivo podnosim su moguću buku danju, od ranog jutra do večeri. Međutim imam problem sa susjedima koji sjede na terasi ispred kuće i kartaju sa društvom do 3, 4 ujutro pritom urlaju i užasno glasno se smiju. Ali zaista urlaju. Od ostalih susjeda se nitko ne žali, svi imaju spavaće sobe na drugoj strani. Gadi mi se razgovarati sa tim bučnim luđacima, a nemam muda pozvati policiju. Hoće im policija reći tko ih je zvao? Šta da radim. To se počelo događati ovo ljeto i otprilike 1 put tjedno. Evo, na primjer sada (nedjelja, 2. 8.) Hvala na savjetu!
Ima jednostavno riješenje ali pojasni visinu tvog stana prije.Jedan lavor smrdljive vode ili nekoliko smrdljivih jaja po njima i bude mir.
Ako si visok i mrčno je jer svjetiljka nisko samo napred
Ri 71 is offline  
Old 03.08.2014., 23:28   #5871
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
policiji trebaš reći njihovo prezime i adresu, čak se ni ne moraš predstaviti (osim što ozbiljnije shvaćaju ako se predstaviš).

policija im neće reći tko ih je zvao u bilo kojem slučaju.

kakvog smisla ima trpiti to i pizditi, a ne poduzeti ama baš NIŠTA? ne znači da će ti ni dolazak policije zauvijek riješiti problem, ali možda ljudi ne znaju da nekome smetaju kad im se nitko ne buni
Ali ja ne znam kako se ti susjedi zovu. Znala bih reći samo adresu. Znači, sigurno policija ne kaže tko ih je zvao. Evo prošlo pola dvanaest, ne znam jel prerano da zovem policiju. Hoće li uopće doći.
Zlatka113 is offline  
Old 03.08.2014., 23:33   #5872
Quote:
Zlatka113 kaže: Pogledaj post
Ali ja ne znam kako se ti susjedi zovu. Znala bih reći samo adresu. Znači, sigurno policija ne kaže tko ih je zvao. Evo prošlo pola dvanaest, ne znam jel prerano da zovem policiju. Hoće li uopće doći.
a da im pogledaš na poštanski sandučić kak se zovu?

nije prerano, sutra je radni dan. dok oni dođu, proći će i ponoć.
uzadnjicas is offline  
Old 04.08.2014., 00:09   #5873
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
a da im pogledaš na poštanski sandučić kak se zovu?

nije prerano, sutra je radni dan. dok oni dođu, proći će i ponoć.
E, da, to ono što me dodatno muči. Što ako ja pozovem policiju, a oni se u međuvremenu raziđu? Zapravo se ne želim svađati jer sam cijeli život bila nečija žrtva. Stalno mislim što ako policija kaže tko je zvao? Koma sam ja, a ne susjedi. Evo prošla ponoć, a oni se još deru.
Oprostite što gnjavim, Stalno milsim da bi trebala imati razumijevanja jer oni kartaju samo jednom tjedno. I nitko se ne buni. Valjda samo meni smeta.
Zlatka113 is offline  
Old 04.08.2014., 00:23   #5874
Quote:
Zlatka113 kaže: Pogledaj post

imam problem sa susjedima koji sjede na terasi ispred kuće i kartaju sa društvom do 3, 4 ujutro pritom urlaju i užasno glasno se smiju. Ali zaista urlaju.

Hoće im policija reći tko ih je zvao? Šta da radim.
neće. zovi policiju.

Quote:
Zlatka113 kaže: Pogledaj post
E, da, to ono što me dodatno muči. Što ako ja pozovem policiju, a oni se u međuvremenu raziđu? Zapravo se ne želim svađati jer sam cijeli život bila nečija žrtva. Stalno mislim što ako policija kaže tko je zvao? Koma sam ja, a ne susjedi. Evo prošla ponoć, a oni se još deru.
Oprostite što gnjavim, Stalno milsim da bi trebala imati razumijevanja jer oni kartaju samo jednom tjedno. I nitko se ne buni. Valjda samo meni smeta.
jel kartaju do 3, 4 ujutro? kak će se onda razići, i to baš taj prvi put u tvom životu što odlučiš nešto poduzeti? nema potrebe za svađom, samo za upozorenjem. ti inače plaćaš svojim porezima državi zaštitu svog mira, i imaš pravo na to, znaš.

ako je ovo tvoj psihološki problem, onda - krivi pdf.
uzadnjicas is offline  
Old 04.08.2014., 00:34   #5875
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
neće. zovi policiju.



jel kartaju do 3, 4 ujutro? kak će se onda razići, i to baš taj prvi put u tvom životu što odlučiš nešto poduzeti? nema potrebe za svađom, samo za upozorenjem. ti inače plaćaš svojim porezima državi zaštitu svog mira, i imaš pravo na to, znaš.

ako je ovo tvoj psihološki problem, onda - krivi pdf.
Thanks. Idem to riješiti.
Zlatka113 is offline  
Old 04.08.2014., 01:30   #5876
I jesi li riješila? Update please.
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 04.08.2014., 12:14   #5877
Quote:
Zlatka113 kaže: Pogledaj post
Thanks. Idem to riješiti.
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
I jesi li riješila? Update please.

upravo tako, napiši šta je bilo dalje. svako iskustvo, i pozitivno i negativno, nekome je korisno.
uzadnjicas is offline  
Old 05.08.2014., 16:11   #5878
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
upravo tako, napiši šta je bilo dalje. svako iskustvo, i pozitivno i negativno, nekome je korisno.
Bilo je ovak. Zvala sam policiju da ih pitam jel bi oni došli. I oni su rekli da bi. Onda sam ja rekla da ću pobat zamolit susjede da se stišaju, kao da još ne moraju doć. Žena na policiji bila izuzetno ljubazna i rekla da se javim ako trebam. Susjed je u međuvremenu vikao na terasi da ga "boli qrac, da je to njegova kuća", očito ga netko stišavao. Onda sam ja popila normabel i zadrijemala, a kad sam se probudila oko pola tri više nikog nije bilo. Eto, možda ipak moram na forum s nekom drugom temom, tipa "Zašto sam usr... od straha" ili neki za psihološku pomoć. I sad čekam sljedeće kartanje ...

Zadnje uređivanje Zlatka113 : 05.08.2014. at 17:18. Reason: privatni
Zlatka113 is offline  
Old 05.08.2014., 17:18   #5879
To nije rješenje. Do kada se misliš kljukati lijekovima zbog toga što netko nema elementarne kulture. Nazoveš policiju i mir. Kada to ponoviš nekoliko puta, neće više to raditi. Nije mi jasno čega se bojiš !?
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 05.08.2014., 22:54   #5880
Quote:
Zlatka113 kaže: Pogledaj post
Onda sam ja rekla da ću pobat zamolit susjede da se stišaju, kao da još ne moraju doć.
Ako ih idući put budeš išla zamolit da se stišaju, pa nakon toga zoveš policiju , onda će znati tko je pozvao policiju. Odmah zovi policiju
sweet Irma is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:48.