Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2013., 19:03   #261
Quote:
hannah88 kaže: Pogledaj post
joj...sad ce brzo upisis hehe a ja nemam pojma di cu..ja bi neku opcu pa neznam ako netko ima neke preporuke
U kojem si dijelu grada? Ako ti je baš svejedno u koju, potraži koja ti je najbliže odnosno do koje možeš najbrže i najlakše doći.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 13:14   #262
Dilema koju srednju upisati

Eto bliži se još malo sudnji dan kada ću morati izabrati koju srednju. Sada dilema je pala na XV., V. ili Lucijanku. Za mioc kažu da je najbolja škola, ali pošto živim na zapadnom kraju grada imam gotovo sat vremena do nje, pa nisam sigurna da bih voljela svaki dan buditi se u 6 ujutro...
Peta je bliže ali čula sam da je štreberaj
A Lucijanka jest najbliža ali kažu da je teror ...

Treba mi pomoć ili neki savjet jer imam osječaj da ću na kraju u primjenjenu ako će mi se i to dati...
klokssi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 17:38   #263
Quote:
klokssi kaže: Pogledaj post
A Lucijanka jest najbliža ali kažu da je teror
Ma što je to tako strašno? Odlučila si se, dakle, za matematičku gimnaziju?
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 19:58   #264
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
Ma što je to tako strašno? Odlučila si se, dakle, za matematičku gimnaziju?
ma da matematička samo neznam koja previše informacija svi kažu nemoj tamo, idi tamo, joj pa izgubit ćeš 4 godine tamo i tako to.. pa sam se nadala da ću dobiti neku pametnu..
klokssi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 16:53   #265
Omg, NE i NE u 16. gimnaziju! Moj susjed ide u nju kaže da kad bi imao pravo ponovnog biranja da ne bi išao u 16. da ga sam đavo tjera.. Također ispisuje se na godinu! A 4. je takav teror, nepravedno ocijenjivanje, sve nekakvi štreberi nemreš s njima ni popričat, trebaš učiti neke predmete po 8 sati da bi dobio uopće nekakvu pristojnu ocjenu.. Ah, ne znam više na štta su spale te gimnazije!
ninja-38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 15:58   #266
Quote:
ninja-38 kaže: Pogledaj post
Omg, NE i NE u 16. gimnaziju! Moj susjed ide u nju kaže da kad bi imao pravo ponovnog biranja da ne bi išao u 16. da ga sam đavo tjera.. Također ispisuje se na godinu!
To je susjedov problem što je krivo odabrao, a ne problem škole. Meni je ovdje genijalno, dobivamo super znanje, profesori su pristupačni i društvo je solidno. Uopće ne vidim problem. Osim toga, ti nisi tvoj susjed da možeš znat iz prve ruke.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 19:16   #267
Bok!
Klokssi imam slican problem kao i ti. Dvoumim se izmedu v. i xv. Najrade bih isla u xv. ali isto mi treba skoro sat vremena. . Zanima me vase misljenje o v. gimnaziji, najvise to kakvo je drustvo i je li stvarno teska kao sto se prica. Hmm...ili mozda da idem u x., cula sam da je dosta laksa ali opet dobra i da je dobro drustvo.
Prolazim sa 5.0

Hvala unaprijed!
lovedogs55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 21:17   #268
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
To je susjedov problem što je krivo odabrao, a ne problem škole. Meni je ovdje genijalno, dobivamo super znanje, profesori su pristupačni i društvo je solidno. Uopće ne vidim problem. Osim toga, ti nisi tvoj susjed da možeš znat iz prve ruke.
Slažem se. XVI. je vrlo zahtjevna škola, naravno ima mane, ali stvarno dobiješ znanje i nije loša kako ljudi misle.

Quote:
lovedogs55 kaže: Pogledaj post
Bok!
Klokssi imam slican problem kao i ti. Dvoumim se izmedu v. i xv. Najrade bih isla u xv. ali isto mi treba skoro sat vremena. . Zanima me vase misljenje o v. gimnaziji, najvise to kakvo je drustvo i je li stvarno teska kao sto se prica. Hmm...ili mozda da idem u x., cula sam da je dosta laksa ali opet dobra i da je dobro drustvo.
Prolazim sa 5.0

Hvala unaprijed!
za V. sam čula dosta toga dobrog i pozitivnog dok za X. sam čula sve loše, nije dobra škola odnosno prelagana je, ljudi pogotovo cure su hm...ne mogu naći pravu lijepu riječ kojom bih se izrazila.
Ne tvrdim da je tako, ali sam to najviše čula od dosta ljudi.
Larich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 22:29   #269
Quote:
lovedogs55 kaže: Pogledaj post
Bok!
Klokssi imam slican problem kao i ti. Dvoumim se izmedu v. i xv. Najrade bih isla u xv. ali isto mi treba skoro sat vremena. . Zanima me vase misljenje o v. gimnaziji, najvise to kakvo je drustvo i je li stvarno teska kao sto se prica. Hmm...ili mozda da idem u x., cula sam da je dosta laksa ali opet dobra i da je dobro drustvo.
Prolazim sa 5.0

Hvala unaprijed!
Zašto itko od vas misli da bi vam u XV. bilo osjetno lakše nego V.? Možda pojedini predmeti (a pojedini teži), ali to su škole istog ranga po težini.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 00:19   #270
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
ali to su škole istog ranga po težini.
I daju istu količinu znanja i kompetencije. Ako ti je neka predaleko, upiši ovu drugu. Nisu toliko različite.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 23:49   #271
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
Zašto itko od vas misli da bi vam u XV. bilo osjetno lakše nego V.? Možda pojedini predmeti (a pojedini teži), ali to su škole istog ranga po težini.
A zato sam vas i pitala za misljenje
Cula sam da je mioc laksi od v. a opet je odlicna priprema za faks.
lovedogs55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 12:15   #272
Quote:
lovedogs55 kaže: Pogledaj post
Bok!
Klokssi imam slican problem kao i ti. Dvoumim se izmedu v. i xv. Najrade bih isla u xv. ali isto mi treba skoro sat vremena. . Zanima me vase misljenje o v. gimnaziji, najvise to kakvo je drustvo i je li stvarno teska kao sto se prica. Hmm...ili mozda da idem u x., cula sam da je dosta laksa ali opet dobra i da je dobro drustvo.
Prolazim sa 5.0

Hvala unaprijed!
gle po meni su određene škole kao naprimjer 10 preizvikane imaš 4 godine zafkancije a kada dođe matura bože sačuvaj
ja sada čak namjeravam u lucijanku jer mi je najbliža a prati u stopu v. i xv. tako da normalno ovisi o meni koji će moji rezlutati biti
klokssi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 18:48   #273
Quote:
klokssi kaže: Pogledaj post
gle po meni su određene škole kao naprimjer 10 preizvikane imaš 4 godine zafkancije a kada dođe matura bože sačuvaj
A kad dodje matura rijesis ju bez problema
strangerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 21:06   #274
Koju gimnaziju odabrati?

Molim vas za pomoć!
Uskoro su upisi i nikako se ne mogu odlucit koju da gimnaziju odaberem.

Mislim odabrat Križanićevu - opći smjer ; ali ne znam kakvi su ondje profesori i da li puno traže.
Jezićna ili opća gimnazija?
POMOĆ.
TamyGNR is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 22:44   #275
Quote:
klokssi kaže: Pogledaj post
gle po meni su određene škole kao naprimjer 10 preizvikane imaš 4 godine zafkancije a kada dođe matura bože sačuvaj
ja sada čak namjeravam u lucijanku jer mi je najbliža a prati u stopu v. i xv. tako da normalno ovisi o meni koji će moji rezlutati biti

istina . Ma ja cu u xv. najvjerojatnije makar mi je dosta daleko ali isplati se.
lovedogs55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 13:37   #276
Quote:
lovedogs55 kaže: Pogledaj post
istina . Ma ja cu u xv. najvjerojatnije makar mi je dosta daleko ali isplati se.
neznam baš ja nisam baš presretna sa idejom gubljenja dva sata dnevno na sim tam vozikanje a kada mi je lucijanka pred nosom i isto je jaka škola
klokssi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 21:41   #277
Smile

Ja sam osmi raz i na ljeto se upisujem u srednju. Već godinama želim u petu i mislim da ću tamo ići. Al nez kad je dan otvorenih vrata i kad ce se ove godine održati dojdi osmas na trgu. Pliz pomozite
ljudic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 21:09   #278
Ja isto ove godine upisujem srednju pa neznam koju.
Dobro mi idu predmeti poput informatike,matematike,fizike... htjela bih u XV. ali me je strah da neću upast jer ću imat vjerojatno negdje oko 77 bodova, možda se nađe još par ali uglavnom trebam znati za koje škole da se prijavim.

Koje predlažete da je povijest i takvi predmeti malo manje zahtjevni?

Živcira me što su promjenili bodovanje, mene nastavnik iz tjelesnog prošle godine pita treba li mi 5, ja rekla da ne treba
cokosomerhalder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 22:49   #279
S pravom te je strah da nećeš upasti. Možda zvuči grubo, ali bolje je direktno odmah reći da ti poslije ne bude žao. S 77 bodova su ti šanse za upasti iznimno male.
Ovo za tjelesni ti nema biti što žao, to bi ti bilo vrlo malo bodova više, ne bi ti ništa značilo.
Computer235 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 01:04   #280
Mene zanima mogu li ako sam sve razrede prosla s 5.0, osim 5. Kad sam imala jednu četvorku iz matematike, nisam išla na 2. Strani jezik níti informatiku, upisati u v. Gimnaziju a vjerojatno neću dobiti bodove na treninge. Ja bi a smjer s početnim njemačkim, i dal ce mi bit preteško pohvatati njemački i informatiku?
ljudic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:56.