Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2014., 12:13   #961
... + fetiš, možda.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 21:28   #962
bolovi u donjem dijelu tijela

pozdrav..iako sam googlala da saznam sto bi moglo biti, svejedno sam odlucila pitati i ovdje..vec malo manje od tjedana dana imam bolove, prvo sam mislila da su predmenstrualni bolovi, ali oni mi ne traju tako dugo. Za oko tjedan i pol bi mi trebala doc menga, zato mi je i cudno, makar mi nekad zna i prije doci. Ako je bitno, imala sam odnos s deckom dan prije nego me pocelo boljeti. I da, ne boli me cijeli dan, nego samo ujutro. Iskreno, malo me strah jer neznam sto se dogada. Znaci bolovi su identicni kao predmenstrualni, ali traju malo duze nego oni. Moze mi netko pomoci, reci sto bi moglo biti ? Hvala
lucarr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 09:06   #963
Itko ? Dajte molim vas pomozite ako netko zna sto bi moglo biti. Decko je preplasen da nisam mozda trudna
lucarr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 12:43   #964
Nisi trudna, ako ste se štitili. Vjerojatnije je da ovuliraš.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 13:08   #965
U kojem dijelu trbuha te boli i na kojoj strani?

Možda bi ovu temu trebala prebaciti na Zdravlje.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 13:15   #966
Inače bolovi u donjem dijelu trbuha mogu biti ili upala mjehura, jajnika, ovulacija, preponska kila, problemi s probavom ili slijepo crijevo. Nema baš druge varijante. Mislim da je možda ipak za "zdravlje".
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 21:00   #967
Sad jesmo, ali pred 2, 2 i pol tjedna se nismo, bez zastite, jbg tako je bas ispalo. A bol je smjestena kod maternice, mozda i malo sastrane, mozda i gore, nisam vec sigurna, al evo danas je bas prestalo. Jucer se pojavio mali crveni iscjedak, a par dana prije mi se bio pojavljivao obican bijeli kao kod ovulacije, prije mjesecnice. To me malo plasi, jer znam cega je simptom bolovi kao predmenstrualni i mali crveni iscjedak. Zna li netko sto bi moglo biti ?

Ispricavam se ako je tema na krivom mjestu, nek moderatori prebace ako je potrebno.
lucarr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 22:05   #968
Quote:
lucarr kaže: Pogledaj post
Sad jesmo, ali pred 2, 2 i pol tjedna se nismo, bez zastite, jbg tako je bas ispalo. A bol je smjestena kod maternice, mozda i malo sastrane, mozda i gore, nisam vec sigurna, al evo danas je bas prestalo. Jucer se pojavio mali crveni iscjedak, a par dana prije mi se bio pojavljivao obican bijeli kao kod ovulacije, prije mjesecnice. To me malo plasi, jer znam cega je simptom bolovi kao predmenstrualni i mali crveni iscjedak. Zna li netko sto bi moglo biti ?

Ispricavam se ako je tema na krivom mjestu, nek moderatori prebace ako je potrebno.
E dušo draga onda je lako moguće da si ostala u drugom stanju i da si osjetila implementaciju oplođene jajne stanice u endometrij pa se zato sad pojavio i taj mali crveni iscjedak.
Nabavi clear blue digital test za trudnoću i provjeri, za početak, al u svakom slučaju trebala bi se naručiti kod gina na pregled da te pogleda UZV kako stvari stoje i obavi papa test i briseve.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 10:22   #969
Nije tjedan i pol prije nego treba doc mjesecnica prerano za test ? A za ovo gore znam, toga se i bojim.
lucarr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 10:43   #970
Možda ti je bila ranija ovulacija... Ali ako je bila implantacija, test bi mogao već sad nešto pokazati...
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 14:36   #971
Quote:
lucarr kaže: Pogledaj post
Nije tjedan i pol prije nego treba doc mjesecnica prerano za test ? A za ovo gore znam, toga se i bojim.
Sama si navela da ti menge nisu uvijek najurednije (zna ti ponekad doći malo ranije), tako da je moguće da ti se i ovaj put skratio ciklus i da si imala raniju ovulaciju. Ako je ovo bilo implemetacijsko krvarenje, test će pokazati pozitivni nalaz, posebno ovaj digitalan clear blue.

EDIT: i daj budite malo pametniji u buduće, nemoj si ovakvu dramu priređivati nego si nabavite neku zaštitu. Daj si vidi s ginom neke pilse kad se ova situacija sredi, nadam se, povoljno po tebe.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 14:04   #972
Samo mi recite, ako netko iz iskustva zna, to implemetacijsko krvarenje traje vise dana ? Procitala sam da traje 3-4 dana.
Vjeruj mi, inace smo jako oprezni, stalno koristimo zastitu, to nam se samo jednom tako dogodilo bez, sad nam je zao zbog toga.
lucarr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 14:27   #973
Quote:
lucarr kaže: Pogledaj post
Samo mi recite, ako netko iz iskustva zna, to implemetacijsko krvarenje traje vise dana ? Procitala sam da traje 3-4 dana.
Vjeruj mi, inace smo jako oprezni, stalno koristimo zastitu, to nam se samo jednom tako dogodilo bez, sad nam je zao zbog toga.
Meni su grčići i probojno krvarenje sve skupa trajali tjedan dana u drugoj trudnoći. U prvoj je trajalo tri dana s tim da kad je krenulo krvarenje i grčevi, bila sam uvjerena da mi je krenuo menzes.

Ma nemoj si sad s tim razbijati glavu i ulazit u dubioze. Kupi si test koji sam ti preporučila i riješi se dileme. Kod trudnoće i zatrudnjivanja je kod svake žene drukčiji subjektivni doživljaj simptoma, ponekad i objektivno neke stvari žene uopće ne osjete/dožive. Piški po testu i vidi, i obavezno se neovisno o nalazu naruči za ginekološki pregled jer ti je u svakom slučaju trenutno nužan. Bolovi u trbuhu nisu, uvjetno rečeno, normalna stvar.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 16:02   #974
Bol u donjem dijelu trbuha

Pozdrav.

kao što naslov kaže,imam bol u trbuhu,sad pošto neznam anatomiju i sl. recimo da je centar pupak i radimo kružnicu radijusa 6-7 cm to bio bio taj dio gdje je bol....

razlog prepostavljam ali neznam točno što je...

naime, vozim se na motoru ( skuteru) brzine nekih 60-70 maksimalno i po ovom vrućem vremenu (ok,ne sad trenutno,ovih dana), iako sam pristojno obučen,normalnom robom,bez onog pojasa ili neke kože, čim zrak prođe kroz robu odmah bol,nije neka jaka,tupa bol,kao da kuha nešto u želudcu ( nisam baš za opisivanje)...

prošle godine sam se na 10-12 stupnjeva vozio i imao sam bol u testisima,ali toga sada više nema,ok,bilo je prehladno i sam sam si kriv....

bol sa strane,bubrezi,možda malo sada,ništa jako i osjetljivo, nego sam taj prednji dio trbuha....

any advice? pomoć, sl? ili da totalno prekinem s motorom ( doduše i na biciklu je već problem,msm,malo je preizraženo to?)

hvala unaprijed!
Bundesland is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 20:19   #975
problem sa crijevima

neznm sto mi je placem... ne mogu na wc..boli me trbuh..boli me oko pupka i dolje lijevo nez sta crijeva zeludac..i tvrdo mi nekak kad rukom pritisnem... koda mi je nesto unutra.. nez sto to moze bit..al nije da ja sad nejdem 4 dana na wc pa me boli ,, idem na wc isla sam jucer..i opet me boli..nez sta to moze bit jedino bakterija da je unutra pa nejde van...da idem doktoru, da uzmem laksative neznm sto cu
miha18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 15:38   #976
RTG slikanje,tumori crijeva

.dal bi se na RTG,rendgenu vidio tumor,promjene u crijevima želucu itd..to sam slikala kazu sve u redu,tu da je tumor ili nesto vidjelo bi se ?
rekli su mi da imam lijeno crijevo,slabo se krece,,i onda zna zastoj doc pri kraju debelog crijeva..imam tek 18god,preporucili su gastroenterolosku obradu,to stignem ici,,to budem vec stignem..al po ovim nalazima krv, urin,rtg snimak ,jedino kaj su leukociti u urinu poviseni malo...da imam tumor neki vidlo bi se na rtg
miha18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 20:15   #977
Smiri se. Rekli su ti lijeno crijevo. Pocni se malo vise kretati da pokrenes peristaltiku. Barem vise hodaj, a lagano trcanje je idealno.
Idi na te preglede koji ti bude internista preporucio da budes na cistome sama sa sobom. Bas da je odmah maligno... Eh
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 15:44   #978
Bol u donjem dijelu trbuha

Pozdrav.

kao što naslov kaže,imam bol u trbuhu,sad pošto neznam anatomiju i sl. recimo da je centar pupak i radimo kružnicu radijusa 6-7 cm to bio bio taj dio gdje je bol....

razlog prepostavljam ali neznam točno što je...

naime, vozim se na motoru ( skuteru) brzine nekih 60-70 maksimalno i po ovom vrućem vremenu (ok,ne sad trenutno,ovih dana), iako sam pristojno obučen,normalnom robom,bez onog pojasa ili neke kože, čim zrak prođe kroz robu odmah bol,nije neka jaka,tupa bol,kao da kuha nešto u želudcu ( nisam baš za opisivanje)...

prošle godine sam se na 10-12 stupnjeva vozio i imao sam bol u testisima,ali toga sada više nema,ok,bilo je prehladno i sam sam si kriv....

bol sa strane,bubrezi,možda malo sada,ništa jako i osjetljivo, nego sam taj prednji dio trbuha....

any advice? pomoć, sl? ili da totalno prekinem s motorom ( doduše i na biciklu je već problem,msm,malo je preizraženo to?)

hvala unaprijed!
Bundesland is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 08:45   #979
Motor ne mora biti glavni krivac.
Ako se dobro obuces nema frke, a kad je toplo onda je cak ugodno. Ja sam se vozio godinama i ljeti i zimi.

Mjenja li se intenzitet boli kod razlicite vrste hrane? Stolica? Bio kod doktora opce prakse? Napravio barem krvne pretrage i mokracu?
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 22:37   #980
Pozdrav svima,

Imam 40 godina. Prije 15 dana osjetila sam bolove u trbuhu u sredini i na desnoj strani trbuha. Trajali su dan, dva i popustili da bi se nakon 4,5 dana ponovno pojavili. Nisu bili nesnosni, ali konstatni i doadni, u području ispod desnih rebara pa prema niže. Dobila sam i laganu temp ( do 37,2). Drugo dan boli ( prije tjedan dana) otišla sam dežurnom liječniku opće medicine da me pregleda i isključi mogucnost upale slijepog crijeva na koje sam sumnjala.Po njegovoj procjeni nije riječ o slijepom crijevu nego kao nesto bezazleno. Rekao mi je da u ponedjeljak, 2 dana nakon toga napravim krvnu slike no budući se bol pocela smanjivati nisam odmah otišla. Jucer su međutim počeli jači bolovi, probadajući, te bol u leđima s desne strane. Moram naglasiti da mi je trbuh vrlo često dosta napuhnut. Jutros sam napravila krvne pretrage i nalazi su svi ok ( KKS, SE, CRP - 2,1, UREA, KREATININ, ALT, AST, GGT, BILIRUBIN, ALKALNA FOSFATAZA, AMILAZA U KRVI , JEDINO JE AMILAZA U URINU . 410 ( normalno manje od 400). I u urinu ima dosta leukocita, bakterij, sluzi, soli amorfnih fosfata). Da li je moguće da se radi o pankreatitisu, budući nalaz amilaze u urinu nije znatno povišen). u 6. mj sam bila na UZV abdomena i apsolutno sve je bilo u redu. Još me boli, zabrinuta sam, u ponedjeljak cu kod svoje dr?

hvala
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:36.