Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2008., 00:05   #21
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
ovo je jedna od najsmijesnijih, najbesmislenijih i najblesavijih lazi koje su se ikada pojavile na netu

i to je prenosi osoba koja drugima savjetuje da se informiraju

i to bas od raka penisa koji je jedan od najrjedjih karcinoma uopce
Ili ste slijepi,ili se pravite pametni,ili bas ,ali ono bas necete da shvatite,navela sam vam izvor,pa kad ste pametni eto informisite se bolje
__________________
..........
enisa is offline  
Old 17.01.2008., 00:08   #22
Rak penisa se pojavljuje u oko 1% malignih tumora muškaraca, a 2 do 5 % urogenitalnih tumora. Kod nekih se populacija javlja učestalije poput Afrikanaca ili Indijaca i obuhvaća 10 do 12 % malignih tumora u muškaraca. Etiološki se povezuje s nedostatkom higijene, fimozom i zadržavanjem smegme unutar prepucija, kao i pristustvo Humanih papiloma virusa. Obrezivanjem se gotovo potpuno zaštićuje od ovog oboljenja penisa. Najčešći histološki oblik raka penisa je Planocelularni karcinom.http://hr.wikipedia.org/wiki/Rak_penisa,pa eto citajte Wikipediu i dalje...
__________________
..........
enisa is offline  
Old 17.01.2008., 00:09   #23
jesmo vec, hvala.
na medicinskim, dakle strucnim stranicama.
a fanaticnih stranica je pun net.

steta sto si to izabrala za sirenje propagande, jer obrezivanje doista ima svojih koristi. no, ako to mislis propagirat kroz ovakve smijesne podatke onda tesko da ces nekoga uvjerit.

mozes se ti postavit na trepavice, a rak penisa ce svejedno ostat izuzetno izuzetno rijedak, a i kad se pojavi 3/4 oboljelih prezivi.
brojke su sulude, tako da je jedino pitanje zasto si ti slijepa i slijepo vjerujes nestrucnim izvorima.
KLCCLK is offline  
Old 17.01.2008., 00:10   #24
usput budi receno, povecavanje fonta i uz to boldanje uglavnom se smatra histerijom i nije po net bontonu.

a pogotovo kada nema apsolutno nikakve veze s onim o cemu se prica.

ovdje nitko ne prica o tome sprecava li obrezivanje karcinom penisa, nego o tome da su brojke koje si iznijela sulude.
KLCCLK is offline  
Old 17.01.2008., 00:10   #25
Quote:
enisa kaže: Pogledaj post
Ili ste slijepi,ili se pravite pametni,ili bas ,ali ono bas necete da shvatite,navela sam vam izvor,pa kad ste pametni eto informisite se bolje
jedina osoba koja je smiješna ovdje si ti jer ti tvoja ograničenost ne dopušta da uopće razmisliš o suprotnom mišljenju..
zna se tko gleda samo pred sebe..
insomnia is offline  
Old 17.01.2008., 00:15   #26
moj frend Omer je nagovorio drugog frenda, Zorana, da se obreže. kao razlog je naveo da će kao obrezan moć dulje prčt. i ovaj se fakat obrezo. sad veli da može 20 minuta bez stajanja, onda ode nekaj pojest i popit, pa nastavi dalje s hoblanjem. živa istina.
__________________
fidbek
tj1 is offline  
Old 17.01.2008., 00:19   #27
q
__________________
..........
enisa is offline  
Old 17.01.2008., 00:22   #28
Quote:
insomnia kaže: Pogledaj post
jedina osoba koja je smiješna ovdje si ti jer ti tvoja ograničenost ne dopušta da uopće razmisliš o suprotnom mišljenju..
zna se tko gleda samo pred sebe..
tako je jarane.....
__________________
..........
enisa is offline  
Old 17.01.2008., 00:24   #29
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
usput budi receno, povecavanje fonta i uz to boldanje uglavnom se smatra histerijom i nije po net bontonu.

a pogotovo kada nema apsolutno nikakve veze s onim o cemu se prica.

ovdje nitko ne prica o tome sprecava li obrezivanje karcinom penisa, nego o tome da su brojke koje si iznijela sulude.
Brojke ako su sulude,zali se ovim doktorima i dokazi njima da su prolupali....jer ih nisam ja izmislila,ovo je plod njihovog istrazivanja,a vec u prvom postu je naveden izvor,ali kome reci???
Kad smo vec kod net bontona,,,,,????!!!!
__________________
..........
enisa is offline  
Old 17.01.2008., 00:30   #30
dobro, budem se zalio njima.
sad si ispunila svoju fanaticnu duznost i mozes otic otvorit isti topic na index.hr.
nas si prosvijetlila.
KLCCLK is offline  
Old 17.01.2008., 00:33   #31
Quote:
enisa kaže: Pogledaj post
......
pa reci, kaj se bojiš? taj omer je i robija nagovorio da si obrije jaja, ovaj obrijo iii, namazo budala denimom. cijeli dan je na njih puhao fenom na hladno , a par dana je peklo crvenilo. :LOL :
__________________
fidbek
tj1 is offline  
Received Infraction
Old 17.01.2008., 12:11   #32
Quote:
enisa kaže: Pogledaj post
tako je jarane.....
'nuff said

Zasto ne nadjes neki .ba forum pa tamo siris svoje islamske ideje? Ekipa tu ti je vecinom iz Hrvatske i ne sljivi tvoje fore previse.
Sto se tice istrazivanja, lako je naci kontradiktorna. Kad navodis izvore iz organizacije koja promovira obrezivanje iz vjerskih razloga totalno si neuvjerljiva. Hoces nam sad dati temu s istrazivanjima financiranim od duhanske industrije o tome kako pusenje nije stetno? Nije da takvih nije bilo. Puno.

Evo ti jedan neutralan link na obrezivanje:
http://www.cirp.org/library/procedure/patel/
Dakle od 100 beba koje su obrezane 35 je imalo cireve i 31 infekciju. Dakle 62% slucajeva obrezivanja je imalo manje zdravstvene probleme. Bebe se cesto obrezuju "na zivo", bez ikakve anestezije. Zamisli da tebi netko recimo zguli kozu s prsta na zivo. Mislim da ti ne bi bilo ugodno iskustvo. Nakon toga cesto prolaze normalne reakcije na shock. Da li to vecina roditelja zeli priustiti svojoj djeci, ja mislim da definitivno ne.

Obrezivanje odrasle osobe se medicinski izrazito ne preporuca, ukoliko ne postoji neki bitan problem s kozicom. Zasto? Zato jer je neugodno, radi se o osjetljivom dijelu tijela, a nema nikakvih dokazanih prednosti u tome da je covijek obrezan.

Na kraju, meni je glupo rezuckati vlastito tijelo, zato jer nisi siguran da neki dio necem sluzi, pa sto ne razumijes mozes odrezati. Budalastina.
succorosso is offline  
Old 17.01.2008., 21:21   #33
ma ljudi pustite ih, naravno da to oni rade iz higijenskih razloga...obrezu se pa se ne moraju prati po deset dana...trebate smisliti nesto i za zene, nisu vam one dimije bas vjetrovite...
__________________
13.06.2008.
monica_bellucci is offline  
Received Infraction
Old 17.01.2008., 22:14   #34
meni je Omer, nakon što je nagovorijo zokija da se obreže (LOL), objasnijo vako. kad si obrezan, goli glavić ti stalno struže po gaćama (ako ih imaš, a on ih ne nosi) i tako postane otporan na tarenje. eee, zato moš radit one stvari duže nego onaj koji niije obrezan. jer ti se mališa navikne na stalno trljanje.
doduše , ima nuspojava: nakon što se daš sunetit , a mališa ti se još nije naviko na trenja, može ti se prvo vrijeme dogodit da zdereš u gaće.
.. sam od sebe.
__________________
fidbek
tj1 is offline  
Received Infraction
Old 18.01.2008., 00:02   #35
Thumbs down

Poznato je od davnina ko se pere i koliko cesto,a ko brise papirom!!![naravno bez vode]....
__________________
..........
enisa is offline  
Received Infraction
Old 18.01.2008., 10:18   #36
oprosti, ako se tusiram svaki dan, onda i nikako da se ne brisem ne predstavlja problem...boca s vodom pokraj wc skoljke
__________________
13.06.2008.
monica_bellucci is offline  
Received Infraction
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:59.