Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2004., 10:59   #61
Quote:
Ber kaže:
Uđeš u ustaški kamp i ti, nitko i ništa okupiš zapovjednike i daš im "bukvicu" pa oni posramljeni primire bar dio ljudstva.
IroneFeniks legendo. Zaposlio bi te da pišeš stripove za djecu.
Slušaj Berija, ja nisam, niti bih ikad, ušao u ustaški kamp, ja sam ušao na vojni poligon "Kukavica". To što ti ne znaš ni što je to ni gdje je to, ja ti nisam kriv.
Na moje prijatelje i poznanike uvijek sam imao utjecaja, pa tako i na nekolicinu poznatih mi vojnika i vojnih zapovjednika na "Kukavici".
Potrudi se, Ber(ija), argumentirano opovrći neku od mojih postavki.
Napiši lijepo da Marin Vidić Bili laže u svojem pismu Tuđmanu. Napiši to!
Ironside is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 11:11   #62
Quote:
Ironside kaže:
Slušaj Berija, ja nisam, niti bi ikad, ušao u ustaški kamp, ja sam ušao na vojni poligon "Kukavica". To što ti neznaš ni što je to ni gdje je to, ja ti nisam kriv.
Na moje prijatelje i poznanike uvijek sam imao utjecaja, pa tako i na nekolicinu poznatih mi vojnika i vojnih zapovjednika na "Kukavici".
Potrudi se, Ber(ija), argumentirano opovrći neku od mojih postavki.
Napiši lijepo da Marin Vidić Bili laže u svojem pismu Tuđmanu. Napiši to!
Prilično sigurno ti mogu reći da izmišljaš kao malo dijete ali ti dajem šansu.
Gdje je taj poligon, kakvu je imao funkciju, koje borbene jedinice su tamo bile, tko je bio tamo zapovjednik i kojim si se to "prijateljima zapovjednicima" obratio ?

Marin Vidić Bili se žali na divljanje Merčepa u gradu kada je grad bio već pod opsadom, tako da i tu konstruiraš lažnu sliku. Naime, za tebe je prvo došao Merčep a onda međunacionalni problemi. Suštinski, Merčep se pojavljuje dosta kasno na sceni kada su srpska divljanja oko grada več na veliko počela. Da, Merčep je radio ubojstva i probleme po gradu. Sve je već bilo u anarhiji i na žalost u takvim situacijama ispliva na površinu najgore.

Merčep i njegova grupica se može izbrojati na prste jedne ruke dok je etničko čišćenje u okolici bilo plansko i vojno djelovanje srpske politike. Na kraju je Tuđman i maknuo Merčepa a tko je zaustavio srpske divlje horde ? JNA možda ? U toj srpskoj bulamenti ni samim Srbima nije bilo jasno tko je JNA, tko, KOS, tko "Beli Orao" a tko Teritorijalna.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 11:15   #63
Quote:
schmokljan kaže:
Ovo može napisati samo tendenciozni moron.

Osnovne stvari:

ZNG nije bio paravojna snaga.
A što ćeš, samo za ne biti moron, moraš mi navesti koja je ustavna i zakonska osnova postojala za osnivanje ZNG. Samo ostani u kontekstu vremena kad se što događalo, molim.
Dakle i ZNG, a pogotovo HOS, bile su paravojne snage.

Quote:
JNA je bila agresor.
JNA nije mogla biti agresor, jer je ona i u SRH bila temeljem Ustava i zakona, kao isključivo savezna institucija na za nju jedinstvenom jugoslavenskom prostoru. Dakle, jedina legalna OS. Ona bi mogla eventualno izvršiti vojni udar, ali agresiju na vlastitu državu ...
JNA bi mogla biti agresor da je napala Hrvatsku nakon njenog međunarodnog priznanja, ali tada JNA više nije bilo u Hrvatskoj.

Quote:
Srpske paravojne snage su bile samo pripomoć JNA.
Da, zato se je valjda JNA postavljala između hrvatskih i srpskih paravojnih snaga.
Ironside is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 11:19   #64
Ber, kako "ne shvaćaš". Sve što se dešavalo prije Merčepa, a što sam prethodno naveo, se u stvari nije dešavalo ili je u najmanju ruku nebitno. Zlo, sa velikim Z počinje, reći će naš rusty ironbrain, ZNA SE kada, jerbo tako piše u Hrvatskoj ljevici, inače vrlo aktivnoj u ovom jugoidnom ljevorukom samozadovoljavanju.
ostoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 11:21   #65
Ignore!

Mnogo si rđav čovek.

Je, je JNA je po Ustavu imala ovlasti sravniti Vukovar sa zemljom - ti si nadimbecil.

Ignore, ignore.
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 11:25   #66
Quote:
Ironside kaže:
A što ćeš, samo za ne biti moron, moraš mi navesti koja je ustavna i zakonska osnova postojala za osnivanje ZNG. Samo ostani u kontekstu vremena kad se što događalo, molim.
Dakle i ZNG, a pogotovo HOS, bile su paravojne snage.



JNA nije mogla biti agresor, jer je ona i u SRH bila temeljem Ustava i zakona, kao isključivo savezna institucija na za nju jedinstvenom jugoslavenskom prostoru. Dakle, jedina legalna OS. Ona bi mogla eventualno izvršiti vojni udar, ali agresiju na vlastitu državu ...
JNA bi mogla biti agresor da je napala Hrvatsku nakon njenog međunarodnog priznanja, ali tada JNA više nije bilo u Hrvatskoj.
Da, zato se je valjda JNA postavljala između hrvatskih i srpskih paravojnih snaga.
Sve skupa glupost velika ko kuća . Temeljena na subjektivnom razlogu što je JNA srpska pa samim time i bezgrešna a ZNG hrvatska pa po Feniksovom sudu kriva.

Sadržaj je besmislen do bola.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 11:30   #67
Quote:
Ber kaze:
Prilično sigurno ti mogu reći da izmišljaš kao malo dijete ali ti dajem šansu.
Dobra, dobra. Diplomacija u zamahu. S jedne strane mu dajes sansu da dokaze tvrdnje, ali se naravno moras u startu ograditi od rezultata i uz to optuziti Ironsidea kao nekompetentnog. Cudi me da te nisu vec postavili u MVP.
GaelGarciaBernal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 11:46   #68
Quote:
Ironside kaže:
"Kud ustaša prođe, tu trava ne raste!" by Bosiljko Mišetić
Također, nikada neću zaboraviti jedan prizor, tada na državnoj televiziji, kako se Glavaš, sav u crnoj uniformi obraća grupi crnokošuljaša i govori im kako od sada mogu (novinaru / javnosti) slobodno reći da su ustaše.
acid high is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 11:56   #69
Quote:
GaelGarciaBernal kaže:
Dobra, dobra. Diplomacija u zamahu. S jedne strane mu dajes sansu da dokaze tvrdnje, ali se naravno moras u startu ograditi od rezultata i uz to optuziti Ironsidea kao nekompetentnog. Cudi me da te nisu vec postavili u MVP.
Pa jel čitaš sve te gluposti koje ovdje piše. Fran Višnar/Miroslav Lazanski/ Josip Manolić zajedno imaju manje doživljaja sa terena od njega. Svugdje je on s nekim povjerljivim i istaknutim razgovarao, djelio packe ali nije uspio, srpski heroj, zaustaviti ustašku državnu mašinu.
Da, ništa mu ne vjerujem kao što on nema sa čim potkrijepiti te svoje proizvode mašte. Nek se bolje drži činjenica.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 12:05   #70
Quote:
acid high kaže:
Također, nikada neću zaboraviti jedan prizor, tada na državnoj televiziji, kako se Glavaš, sav u crnoj uniformi obraća grupi crnokošuljaša i govori im kako od sada mogu (novinaru / javnosti) slobodno reći da su ustaše.
Čini mi se da je i Tuđman salutirao u kukuruzu sa nekom ogrlicom očiju oko vrata, jel se sjećaš?
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 12:16   #71
Quote:
acid high kaže:
Također, nikada neću zaboraviti jedan prizor, tada na državnoj televiziji, kako se Glavaš, sav u crnoj uniformi obraća grupi crnokošuljaša i govori im kako od sada mogu (novinaru / javnosti) slobodno reći da su ustaše.
Evo kako covjek moze izvaliti i ostati ziv.

Naime, radi se o snimku sa razmjene zarobljenika, u kadru se vidi kolona tek oslobodjenih Hrvata, CIVILA, muskaraca koji koracaju cestom u CIVILNIM odijelima a Glavas stoji sa desne strane i dobacuje nesretnicma kako sad kad su pusteni "slobodno mogu reci da su ustase" (i sad ide ono glavno sto su Srbi izrezali pa je ovaj snimak skracen do ovdje cak koristio i Milosevic u svojoj obarni u Hagu) i onda Glavas nastavlja "sada kad ste na slobodi" a ljudi ga onako izbezumljeni od straha gledaju u cudu. Inace, Glavas je bio u obicnoj plavoj ljetnoj kosulji.
Crni Bombarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 12:21   #72
Quote:
Crni Bombarder kaže:
Evo kako covjek moze izvaliti i ostati ziv.

Naime, radi se o snimku sa razmjene zarobljenika, u kadru se vidi kolona tek oslobodjenih Hrvata, CIVILA, muskaraca koji koracaju cestom u CIVILNIM odijelima a Glavas stoji sa desne strane i dobacuje nesretnicma kako sad kad su pusteni "slobodno mogu reci da su ustase" (i sad ide ono glavno sto su Srbi izrezali pa je ovaj snimak skracen do ovdje cak koristio i Milosevic u svojoj obarni u Hagu) i onda Glavas nastavlja "sada kad ste na slobodi" a ljudi ga onako izbezumljeni od straha gledaju u cudu. Inace, Glavas je bio u obicnoj plavoj ljetnoj kosulji.
Uobičajena velikosrpska taktika pravdanja. Hrvatski događaj prenapregni i uveličaj do maksimuma sa uobičajenim kićenjima ustaškim simbolima a o srpskom zločinu odbij raspravljati.

I onda rezultat tog pomračenog gledanja je Ustaška država 1990.- te sa crnim legijama i srpski štrumpfovi koji zbunjeno gledaju te ustaške parade.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 12:31   #73
Quote:
Crni Bombarder kaže:
Evo kako covjek moze izvaliti i ostati ziv.

Naime, radi se o snimku sa razmjene zarobljenika, u kadru se vidi kolona tek oslobodjenih Hrvata, CIVILA, muskaraca koji koracaju cestom u CIVILNIM odijelima a Glavas stoji sa desne strane i dobacuje nesretnicma kako sad kad su pusteni "slobodno mogu reci da su ustase" (i sad ide ono glavno sto su Srbi izrezali pa je ovaj snimak skracen do ovdje cak koristio i Milosevic u svojoj obarni u Hagu) i onda Glavas nastavlja "sada kad ste na slobodi" a ljudi ga onako izbezumljeni od straha gledaju u cudu. Inace, Glavas je bio u obicnoj plavoj ljetnoj kosulji.
Vidiš, kako ti znaš, mislim da sam vam dao dovoljno materijala, da možete krenuti u raspravu ad rem jer za ad hominem više nisam spreman.

Za nastavak rasprave svama bit ću spreman kad:

- si, recimo, razbistrite stvari oko Tuđmanovih određenja prema sudbini Srba u Hrvatskoj.

- si, recimo, razbistrite stvari u i oko Vukovara, ali odmah po Tuđmanovom preuzimanju vlasti.

- si, recimo, razbistrite stvari oko pozicije JNA.

- si, recimo, razbistrite stvari i ustavne i zakonske osnove za osnivanje ZNG, a onda i HOS-a.

- si, recimo, razbistrite stvari oko hrvatskih (nepostojećih) zahtjeva upućenih saveznuim organima za a) smirivanje srpske pobune u Hrvatskoj i b) za konzumaciju ustavnog prava na otcijepljenje RH od savezne države

Javite se kad budete imali argumentirane odgovore na ova pitanja. Prije toga ste za mene potpuno irelevantna skupina bukača koja ne zna drugo nego ponavljati Tuđmanove floskule podvaljene hrvatskom narodu.
Ironside is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 12:35   #74
Jeli rekao ili nije ?
Jeli bilo parade po riječkom Korzu (prije samo par godina čak) ili nije ?
acid high is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 12:38   #75
Jeste, rekao je Milosevic jos 1989-e na Gazimestanu da Srbi mozda ne znaju da rade ali znaju da se biju, i da se spreme za neke nove bitke koje tek dolaze.

Tudjmana tad jos nije bilo ni na mapi.
Crni Bombarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 12:42   #76
Quote:
Ironside kaže:

Za nastavak rasprave svama bit ću spreman kad:

- si, recimo, razbistrite stvari oko Tuđmanovih određenja prema sudbini Srba u Hrvatskoj.

- si, recimo, razbistrite stvari u i oko Vukovara, ali odmah po Tuđmanovom preuzimanju vlasti.

- si, recimo, razbistrite stvari oko pozicije JNA.

- si, recimo, razbistrite stvari i ustavne i zakonske osnove za osnivanje ZNG, a onda i HOS-a.

- si, recimo, razbistrite stvari oko hrvatskih (nepostojećih) zahtjeva upućenih saveznuim organima za a) smirivanje srpske pobune u Hrvatskoj i b) za konzumaciju ustavnog prava na otcijepljenje RH od savezne države
Pa naravno da nisi spreman, kako biti spreman nagumentiranu raspravui kada su ti dokazi bujna srpska mašta.

1. Tuđman je SRbe u Hrvatskoj vidio kao manjinu sa swvojim pravima i obvezama
2. Vukovar je bio potpuno izvan Tuđmanovog političkog utjecaja u toj anarhičnoj situaciji i ratnoim kaosu koji su tamo pripremili Srbi. Dapače, sa hrvatske strane ga optužuju da je Vukovar zaboravio.
3. JNA je nakon rušenja Ustava od strane Srba 1989. ukidanjem autonomija postala očito srpsko oružje u ostvarivanju velikosrpskih ciljeva. Već 1990.-te smo imali Predsjednika Mesića kojeg srpska JNA nije slušala i državu od 7 republika koju još službeno podržavaju tek 2, Srbija i C.Gora.
Koji Ustav ti spominješ u trenutku kada su Srbi agresivnim pravni, političjkim i vojnim aktima potpuno okupirali državne institucije. Ti si ko malo djete.
4. ZNG je bilo jedino moguće rješenje na OTVORENU agresiju velikosrpske klike potpomognute tek još službeno JNA. HOS je paravojna organizacija koja je i raspuštena za razliku od tridesetak isto tako paravojnih srpskih.
5. O JNA i Ustavu sve rekoh.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 12:46   #77
[- si, recimo, razbistrite stvari oko hrvatskih (nepostojećih) zahtjeva upućenih saveznuim organima za a) smirivanje srpske pobune u Hrvatskoj i b) za konzumaciju ustavnog prava na otcijepljenje RH od savezne države. [/B][/QUOTE]

"Daklem" stvari su jasne ma koliko ih ti pokušavao mistificirati. Hrvatska je 1990 ponudila konfederalni prijedlog ustroja Jugoslavije, koji je nudio mogućnost mirnog razlaza. Srbi ga ne prihvaćaju jer ne žele ni čuti za hrvatsku samostalnost. U vrijeme potpunog mira i civilnog života, odlazaka na more i sl. oni započinju proces zahuktavanja rata u Hrvatskoj bacanjam balvana na hrvatske prometnice, početkom kolovoza 1990. Od tada prema kraju te godine njihova pobuna samo jača: održavaju se mitinzi, pjevaju šarolike četničke pjesme, osnivaju razne SAO i sasvim jasno govori da će oni ostati u Jugoslaviji. I sada ti, iz svega toga želiš izvući samo neprimjerene hrvatske reakcije na proces višegodišnjeg velikosrpskog "antibirokratskog" divljanja po Jugoslaviji (od kraja osamdesetih) i Hrvatskoj (od početka devedesetih) kao uzrok rata. Bravo!!!!!!!!
ostoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 12:56   #78
Quote:
Crni Bombarder kaže:
Jeste, rekao je Milosevic jos 1989-e na Gazimestanu da Srbi mozda ne znaju da rade ali znaju da se biju, i da se spreme za neke nove bitke koje tek dolaze.

....
Zato i je gad tamo gdje mu je mjesto !
acid high is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 13:14   #79
Quote:
Crni Bombarder kaže:
Jeste, rekao je Milosevic jos 1989-e na Gazimestanu da Srbi mozda ne znaju da rade ali znaju da se biju, i da se spreme za neke nove bitke koje tek dolaze.

Tudjmana tad jos nije bilo ni na mapi.
Tada je za govornicom rekao Milošević još nešto, puno konkretnije.
Da je Srbija spreman "srpsko" pitanje riješiti i ratom . Već tada su Srbi bili riješeni da ratom (jer su znali da drukčije neće ići) anektiraju djelove Hrvatske, BiH i Makedoniju u novu zajednicu svih Srba. Taj dio je Feniks prespavao a probudio se kada je na RTS-u čuo da Merčep šeće Vukovarom sa srpskim očima oko vrata.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 13:27   #80
Quote:
Ber kaže:
Pa naravno da nisi spreman, kako biti spreman nagumentiranu raspravui kada su ti dokazi bujna srpska mašta.

1. Tuđman je SRbe u Hrvatskoj vidio kao manjinu sa swvojim pravima i obvezama
2. Vukovar je bio potpuno izvan Tuđmanovog političkog utjecaja u toj anarhičnoj situaciji i ratnoim kaosu koji su tamo pripremili Srbi. Dapače, sa hrvatske strane ga optužuju da je Vukovar zaboravio.
3. JNA je nakon rušenja Ustava od strane Srba 1989. ukidanjem autonomija postala očito srpsko oružje u ostvarivanju velikosrpskih ciljeva. Već 1990.-te smo imali Predsjednika Mesića kojeg srpska JNA nije slušala i državu od 7 republika koju još službeno podržavaju tek 2, Srbija i C.Gora.
Koji Ustav ti spominješ u trenutku kada su Srbi agresivnim pravni, političjkim i vojnim aktima potpuno okupirali državne institucije. Ti si ko malo djete.
4. ZNG je bilo jedino moguće rješenje na OTVORENU agresiju velikosrpske klike potpomognute tek još službeno JNA. HOS je paravojna organizacija koja je i raspuštena za razliku od tridesetak isto tako paravojnih srpskih.
5. O JNA i Ustavu sve rekoh.
Nema veze, faktografski gotovo potpuno netočno!
Potrudi se bolje!
Ironside is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.