Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2010., 12:01   #1
Carin gradnja - Zaprudski otok

Zanima me ima li netko da je tamo zakapario stan jer su 25.8. sjele plombe na stanove!!! Taman sam trebala potpisati ugovor, a kad ono- veselje-ovrha nad stanovima u tijeku!! Angažirala sam odvjetnika, tražim raskid ugovora i povrat kapare!!!
Javite se!!!!!
amiraamira is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 15:07   #2
Ja sam gledao te stanove krajem godine. I nisu mi ništa rekli da je problematično. Al dobro je znati što bi moglo biti. Ako ih i budem išao još gledati moram biti oprezan.
big33blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 15:14   #3
A di su ti stanovi malo preciznije, ako misliš na K.o. Zaprudski Otok tu je nekoliko novozagrebačkih kvartova.
nemoralan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 15:20   #4
Preporuka zaobici u velikom luku.
Parketi koji se nakon par dana aktivnog grijanja pocinju odlijepljivati od podloge, na vise mjesta se medjusobno razmicu tako da nastaju razmaci i do pola centimetra. Umivaonici u kupaonama zalijepljeni za plocice, tako da ako budete imali potrebu iste zamijeniti to mozete uciniti iskljucivo stemanjem, a zatim cete morati angazirati keramicara. Svako malo neki radijator procuri...
Leon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 20:40   #5
Quote:
big33blue kaže: Pogledaj post
Ja sam gledao te stanove krajem godine. I nisu mi ništa rekli da je problematično. Al dobro je znati što bi moglo biti. Ako ih i budem išao još gledati moram biti oprezan.
pa čuj, neće ti reći da je išta problematično, naravno. I meni se parketi nekako šire, dobivaju rupe između, prvo sam mislila da je od sredstva za čišćenje, a sad vidim da i drugi imaju taj problem. To su stanovi kod Lidla. A o "zvučnoj izolaciji" da ne pričam...nema je uopće!! Tako da sam si sa susjedima one big, happy family jerbo sve znamo šta se kome u životu događa... ((
amiraamira is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 15:14   #6
carin gradnja

Pozdrav,

Kakva je situacija u tim zgradama u zaprudskom otoku.
Posebice me zanima ova zadnja zgrada (sivo-bijela) koja se gradi,
ova ??
Kakva je kvaliteta zgrade, da li su svi papiri uredni?
Ako se netko uselio, molio bi mišljenje o toj zgradi?
Vidim da neki imaju problema sa parketom.(ne znam jel se to odnosi na tu zgradu ili na one do nje?)
Ako netko zna nešto više bio bi zahvalan!
Svaka informacija dobro došla.
Puno hvala.
dirtyjack is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 00:11   #7
Bacivši pogled na tlocrte (3. kat, nacrt 168), rekao bih da ćeš imati zvučno druženje sa susjedima. U 16/17 cm nosivog zida koji te djeli sa susjedima teško da ima ikakve izolacije. Podletani izliveni beton i farba.
Parket u kuhinji ?!? Pa i jeftiniji stanovi sa spojenom kuhinjom obično imaju tih par kvadrata u pločicama i prijelaz u parket...
Također ne vidim svrhu one vertikale uz zid u dnevnom boravku, al dobro... možda se neko sjetio žljebove kroz kuću provesti
Za štednjak nemaš kuda spojiti napu, tj. nemaš dimnjak ili nešto u što bi iz sredine prostorije izvukla dim i mirise...

Pomoćna spavaća soba ima "normalni" ormar, a u glavnu su stavili neki dubine 30-40cm...
Kako se izlazi na "balkon" u pomoćnoj spavaćoj sobi? kroz prozor? - ne vidim ucrtana nikakva vrata. to jedino ako je od susjeda balkon pa prodaju obojici isto (a 6m2 nije malo, bar 5000€)

A uvaljenih pola kvadrata hodnika za ulazna vrata je pre smješno
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 21:39   #8
Quote:
morrak kaže: Pogledaj post
Bacivši pogled na tlocrte (3. kat, nacrt 168), rekao bih da ćeš imati zvučno druženje sa susjedima. U 16/17 cm nosivog zida koji te djeli sa susjedima teško da ima ikakve izolacije. Podletani izliveni beton i farba.
Parket u kuhinji ?!? Pa i jeftiniji stanovi sa spojenom kuhinjom obično imaju tih par kvadrata u pločicama i prijelaz u parket...
Također ne vidim svrhu one vertikale uz zid u dnevnom boravku, al dobro... možda se neko sjetio žljebove kroz kuću provesti
Za štednjak nemaš kuda spojiti napu, tj. nemaš dimnjak ili nešto u što bi iz sredine prostorije izvukla dim i mirise...

Pomoćna spavaća soba ima "normalni" ormar, a u glavnu su stavili neki dubine 30-40cm...
Kako se izlazi na "balkon" u pomoćnoj spavaćoj sobi? kroz prozor? - ne vidim ucrtana nikakva vrata. to jedino ako je od susjeda balkon pa prodaju obojici isto (a 6m2 nije malo, bar 5000€)

A uvaljenih pola kvadrata hodnika za ulazna vrata je pre smješno
Da vidis ovo za parket u kuhinji nisam ni primjetio.
Mislim da te sheme stanova i nisu bas najpreciznije.
Da li je netko bio u tim stanovima?ili je mozda uselio pa da kaze svoje misljenje o zgradi?
dirtyjack is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 15:38   #9
Quote:
dirtyjack kaže: Pogledaj post
Da vidis ovo za parket u kuhinji nisam ni primjetio.
Mislim da te sheme stanova i nisu bas najpreciznije.
Da li je netko bio u tim stanovima?ili je mozda uselio pa da kaze svoje misljenje o zgradi?
Ja živim u jednoj od njihovih zgrada. Mogu reći da sam zadovoljna. Nije idealno, neke stvari su mogle biti drugačije izvedene, ali sam se ja nekako snašla. Ali nije niti šrot. Najveća je mana nikakva zvučna izolacija, sve se čuje. Kad netko hoda po hodniku, kao da hoda meni po glavi. Ali je firma "Carin" dosta korektna i štogod ih pitaš, izaći će ti u susret, tu ih moram pohvaliti. Mislim da, što se tiče novogradnje u Zagrebu, ovo je čisto solidno obzirom na to što sam sve čitala i vidjela prije kupnje njihovog stana.
Nisam baš proučavala novu sivu zgradu, ali sam čula da imaju sve manje stanove jer se to, normalno, u ovoj situaciji, lakše proda.
Dakle, suma sumarum, nije savršeno, a nije ni loše, taman zlatna sredina. Prouči malo, pogledaj, pa sam odluči. Good luck!
amiraamira is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 23:23   #10
Po meni je zvučna izolacija svega (zidovi, podovi, instalacije, vertikale, liftovi, ...) jedan od važnih faktora kod stana u kojem mislim živjeti i tu ne gledam onda na 50€/m2 razlike
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 13:43   #11
Stanovi su cijenom pristupačni obzirom na ostatak Zagreba gdje su cijene visoke do nebesa, tako da kad se to uzme u obzir, odabir je dobar. Ovisi opet kakve kvartove tko voli. Tko voli mirnije, ovdje će mu odgovarati. A problem zvučne izolacije je općeniti problem novogradnje kod nas. Koga god znam, ima taj problem u novim stanovima, tako da to nije ništa novo, mislim da to svi i znaju koji kupuju novogradnju. Sve ostalo je sasvim u redu za tu cijenu koja ispada nešto povoljnija od ostalih po gradu.
amiraamira is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 16:19   #12
Informacija s foruma, ali eto, navodno je ona zgrada di je Bowling kraj City Center One-a ful kvalitetno građena i ništa se ne čuje, a opet imaš već za 1550€/m2 novi stan u prizemlju (od izvođača) (pa do 1750€/m2 za gornje katove)

Po meni je to totalni dobitak naprema Carinovoj zgradi (1450-1650€/m2) - 100x bolja lokacija, neizmjerno bolja gradnja, pretpostavljam bollji tlocrti (jer ovi Carinovi nisu veliko oduševljenje), a razlika je 100€/m2.
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 07:02   #13
Što se tiče lokaacije otok nije baš idealna lokacija, ali city centar pa to je bogu iza nogu treba ti sto godina do grada, gledao sam stan u otoku ali kad sve ovo pročitam mislim da neću kupiti, jer neda mi se davat velike novce za stanove sa manom, a cijena svakako nije mala od 1500-1590 za stanove koji nisu u prizemlju, ašto se tiče mirnoće e pa nije otok baš miran kada sam bio tamo kod zgrade auti sa autoputa se dosta čuju a i cesta za veliku goricu je blizu te postoji problem blizine pruge
vukovar91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 13:43   #14
Pozdrav,

Ja sam također gledala stanove tamo i ne čini mi se tako loše.
Najviše me smetaju oni dalekovodi oko zgrade i njihovi vodovi koji prolaze nekih 10-20m od balkona. Što mislite o tome budući da se zna da postoji određeno zračenje oko njih?Nisam točno sigurna o kojem se naponu dalekovoda radi,ali nije mi baš svejedno kad sam svjesna činjenice da to elektromagnetsko zračenje uzrokuje rak.Ima li koji energetičar ovdje koji se razumije u takve stvari?Što učiniti,da li kupiti stan ili ipak bolje ne??
virgo101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 20:48   #15
Meni se lokacija carin stanova u Oreškovićevoj čini ok.
5 minuta pješke od busne stanice, mirna ulica bez prometa.

Vizualno, unutrašnjost stanova izgleda jako dobro, e sad je samo pitanje tih zidova i zvučne izolacije. Ali kao što je već rečeno, čini se da većina novogradnje danas ima isti problem.
comatose is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 22:05   #16
Citam ovdje svakakve komentare, vecinom negativne, a imam priliku kupit stan u Zaprudskom otoku IV, one zadnje zgrade, po vrlo povoljnoj cijeni i nisam ni sam pametan...Lokacija je super sto se tice povezanosti, busom, koji btw vozi svakih 10 do 15 min si na Glavnom kolodvoru za 15 min doslovno, al opet s druge strane naselje kao takvo nema apsolutno nikakvih sadrzaja (vrtic,skola,dom zdravlja, kafici itd), najblize je u Slobostini cini mi se...Ono sto mene zanima konkretno je kvaliteta stanova, ovako na prvu mi se sama unutrasnjost cini dosta jeftina, onako na opip da je rijec o losijim materijalima, ali me zanima da li je izolacija stvarno tako losa da se sve cuje iz susjednih stanova?! Ako ima netko iz prve ruke, bio bih vise nego zahvalan da podijeli svoje dojmove...hvala!
putnick982 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.