Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2008., 14:24   #1
"Fringe"

Upravo sma pogledao pilot novog projekta J. J. Abramsa i mogu vam reči da zgleda ful obećavajuće.

možete o Abramsu pričat kaj očete al čovjek ima dara za upečatljive slike. Njegov je "Cloverfield" podigao fantastičnu prašinu pukim teaserom u kojem se glava Kipa slobode kotrlja njujorškom avenijom. "Lost" je još bolji primjer toga sa svojim misterioznim otokom, polarnim medvjedima u prašumama i prastarom laboratorijskom opremom za koju niko nije siguran za kaj točno služi. Sada se pak Abrams upustil u seriju kojom očito želi dostići kultni status "Dosjea X".

"Fringe" počinje jednako upečatljivo sa putničkim avionom iz Hamburga kojeg usred leta zahvati epidemija nekakve boleštine. Avion slijeće na američki aerodrom sa lokvama krvi po prozorima a vlasti ubrzo nakon toga po kratkom postupku spale kompletni avion na pisti.

A ovo je prvih pet minuta serije.

Nakon raznih peripetija, FBI agentica se nađe prisiljena potražiti pomoć genuine 100% ludog znanstvenika. I opet, doslovno: Dr. Walter Bishop proveo je zadnjih 20 godina zatvoren u ludnici nakon što je tijekom 1970ih pomagao američkoj vladi na nizu projekata vezanih uz "fringe science": parapsihologiju, reanimaciju, kontrolu vremena... doslovno, "na rubu znanosti". A ako ima boga, domaće će televizije tako prevesti naziv serije.

Radnja serije - čiju atmosferu i priču pilot fantastično dočarava - bi se trebala vrtit oko svijeta u kojem znanost polako ali sigurno prelazi sve okvire zdravog razuma i ugrožava čovječanstvo u rukama beskrupuloznih vlasti, terorističkih skupina i međunarodnih korporacija.

Trebamo tek vidjeti na jesen dal će serija biti samo još jedan klon legendarnih "Dosjea" ili će uspjet stvoriti svoj štih i mitologiju, No, s obzirom na dosadašnje Abramsove projekte, osobno se veselim seriji. Jedini je bed kaj serija ide na Foxu, koji ima lošu tradiciju otkazivanja i sjebavanja dobrih serija poput "Firefly", "Family Guy", "Futurame" i sličnih.

http://en.wikipedia.org/wiki/Fringe_(TV_Series)
http://www.imdb.com/title/tt1119644/
http://www.tv.com/show/75146/summary.html
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 15:39   #2
Abrams je genije. Uzimajuci u obzir zakljucak iz prve recenice, ova serija ce uspjeti 110%. A i vuce mi na onaj horor/sf Lang-nesto, gdje se isto desava sve u avionu Jedino je problem sto cemo mi morati cekati cca dvije godine na nju (ne skidam preko torenta, neda mi se )
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 18:08   #3
Pratim infromacije o seriji otpočetka i mislim kako će biti sasvim oke.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 00:31   #4
Quote:
Ken kaže: Pogledaj post
Abrams je genije. Uzimajuci u obzir zakljucak iz prve recenice, ova serija ce uspjeti 110%. A i vuce mi na onaj horor/sf Lang-nesto, gdje se isto desava sve u avionu Jedino je problem sto cemo mi morati cekati cca dvije godine na nju (ne skidam preko torenta, neda mi se )
Možda Kingovi Langolijeri, iako mi se čini da je radnja na aerodromu, ako se još dobro sjećam?
U svakom slučaju, zvuči zanimljivo.
__________________
"Women and cats will do as they please, and men and dogs should relax and get used to the idea."
— Robert A. Heinlein
"If there's no game, isn't winning a pretty meaningless concept?" - Ivan Vorpatril
vorbore is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 19:57   #5
Najvjerojatnije misli na Langolijere. Tamo se radnja uglavnom odvija u avionu.

Što se tiče Abramsove serije, da, zašto ne?
Nighthawk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 11:08   #6
Skinuo . Pogledao. Odlično. Gledat ćemo i dalje kada počne ići
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 17:42   #7
Pogledao pilot epku. Imam osjećaj kako će ovo biti izvrsna serija posebice zbog Johna Noblea (Denethor iz LOTR-a). Koji lik, s onom kravom, Spužvabobom i sl.

Šteta što je Mark Valley (Brad Chase iz Boston Legala) odmah na početku postao negativac. BTW. glavna glumica Anna Torv (agentica Olivia Dunham) malo me izgledom podsjeća na Ellen Barkin dok je bila mlađa.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 01:35   #8
Quote:
vorbore kaže: Pogledaj post
Možda Kingovi Langolijeri, iako mi se čini da je radnja na aerodromu, ako se još dobro sjećam?
U svakom slučaju, zvuči zanimljivo.
joj, nemojte mi Langolijere spominjati.... moja omiljena novela od Kinga
__________________
"I'm not a big believer in... magic. But this place is different. It's special. The others don't wanna talk about it because it scares them, but we all know it, we all feel it."
Lostie89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 20:25   #9
nije me ostavilo bez daha, ali je vrlo dobro. naročito su mi se svidjeli glavna glumica i ludi bishop. i sva ta priča oko one velike korporacije s onom zanimljivom tetom tajnicom. zapravo, glumačka ekipa je prilično dobra. samo me zbunila ista muzika iz lost finala znam da je isti skladatelj ali isto?!
__________________
...trembling electric.
Supersticky
klinkovichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 09:56   #10
u, ovo moram vidit! hvala na preporuci!
__________________
"Explorateur dans les régions supplémentaires de l'expérience. Démon à certains. Ange à d'autres." P.LeMarchand
Gogor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 09:59   #11
Quote:
klinkovichka kaže: Pogledaj post
znam da je isti skladatelj ali isto?!
šparaju se pare..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 13:50   #12
Pas mater i IMF-u koji mi guta postove i pada cijelo vrijeme! Odgovorio sam klinkovički jučer al, očito, ništa od toga.

To kaj si pogledala je radna verzija pilot epizode koja je puštena novinarima. Konačna verzija će biti prikazana na telki tekar u kolovozu do čega će ispolirati muziku, scene i radnju. Ja sam tak gledao radnu verziju pilota "Heroja" u kojem si kokainski slikar/prorok na kraju odsječe šaku. U konačnom TV pilotu te scene nema a slikar ima obje ruke tijekom čitave sezone.

Zadnje uređivanje Glupinickname : 14.07.2008. at 23:54.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 23:52   #13
Upravo odgledao "beta" pilot.

predobro

Ne sumnjam u to da će Abrams, Orci & Kurtzmann napravit dobru stvar.
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 10:45   #14
Fringe

Prati li itko ovu seriju, meni je jako dobra, prosli tjedan poceo gledati i za sada uspjeva nadomjestiti Lost....naravno samo do drugog mjeseca!
Tibaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 20:28   #15
Dobra serija, ekipa ju redovito komentira u podforumu Neprikazano.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 12:38   #16
Spojio teme. Serija mi je za sad okej, naročito način na koji su ubacili Man in Blacka točno onakvog kak ga opsiuju u teorijama zavjere: crno, zastarjelo odijelo, nema dlaka na tijelu i glavi, čudan način ponašanja... Divno.

Jedino se nadam da se serija neće svesti na Dr. Bishopa koji za svaki problem ima rješenje iz svog labosa. Epizoda sa Observerom je recimo bila okej baš zato jer tog nije bilo.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 10:09   #17
j....a bio lijen traaziti temu
nedavno bas trazio koju seriju da pogledam i doletio kolega da to gleda, opisao ju je:
- to ti je mjesavina dosjeaX,twin peaks-a i csi-a....
reko ne moze biti lose, u najmanju ruku dobro...evo jucer skinuo 5 epizodu....
Tibaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 12:14   #18
Quote:
Tibaa kaže: Pogledaj post
j....a bio lijen traaziti temu
E pa nemoj bit.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 16:20   #19
obecajem....

(obecanje ludom radovanje)
Tibaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 13:31   #20
Quote:
Glupinickname kaže: Pogledaj post
"Fringe" (za kojeg još porota zasjeda).
potpuni OT:

Fringe nakon jedne epizode me ostavio .. totalno ravnodusnom. Pa me sjetilo na x files prvu ep koju sam ponovo pogledala nedavno - bar pet kopalja bolji pilot episode.
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.