Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2014., 19:46   #2621
Aha, ipak ima nešto
To me zanimalo, da ima nešto vrijedno obilaska ali manje urbano.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 08:50   #2622
Jel zna tko neki dobar noćni klub za preporučiti? House muzika i takav đir
mrheisenberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 09:14   #2623
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
S obzirom da na malom prostoru živi toliko ljudi, na gustu cestovnu mrežu i činjenicu da je sva ravna, da li Nizozemska ima nešto od prirode ili bar malih gradića/sela za ponuditi posjetitelju? Stječem dojam da se sve vrti oko Amsterdama, Haaga, Utrechta i Delfta.
Nije ni Den Bosch loš.

Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Kad se Nizozemci zažele prirode i seoskog ugođaja, kamo idu?
Ne znak kad misliš ići, ali ak ideš po zimi, probaj uvatit ovo:

http://en.wikipedia.org/wiki/Elfstedentocht

Ta se stvar u punoj dužini jako rijetko održava i zato joj se tih rijetkih godina obično bacaju s velikom strašću. Nisam bio na tome, ali mi je pričao frend koji je gore.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 08:41   #2624
Da li mi neko moze pobliže objasniti kartice za transport u nizozemskoj. Ako sam dobro shvatio postoji neka kao prepaid kartica koja košta 7:50€ i onda se ona puni i postoji nekakva jednokratna. Da li ova prepaid kad se vrati dobije se povrat novca ili ne? Kakve kartice koristiti za 2 dana u Rotterdamu. Vjerojatno bi svratili i do Amsterdama. Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
Lych is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 14:34   #2625
Thumbs up P + R Parking

Super funkcionira! Prije dolaska smo odabrali garažu i s GPS nas je doveo do nje. Kod ulaska u garažu smo uzeli parking karticu i parkirali, te odmah u garaži na automatu skenirali karticu i kupili 3x GVB kartice (koje vrijede za samo 2 vožnje - do grada i za povratak). Te kartice moraš 2x klikati kod svake vožnje (kada ulaziš u tramvaj/bus/metro i kada izlaziš), znači ukupno 4 klika.
Budući da smo u Amsterdamu bili 3 dana, kupili smo i nove 3 kartice za 24 sata, za vožnju, a ove smo čuvali za povratnu vožnju.
Kada smo se vratili u garažu, na automatu smo scanirali parking kartu i nakon toga jednu od tri GVB kartice i automat je izbacio iznos za platiti 3€. Znači, budući da smo prvi put u garažu došli iza 10h, parking za 3 dana nas je koštao 8,90€ (3€ parking + 5,90€ GVB karte koje vrijede za 2 vožnje).
Svakako preporučujem ovakav parking!
Manuela1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 17:38   #2626
pitanjce: ako se ide avionom iz zg preko beograda do ams (sa air serbia) jel treba imat i putovnicu? na airtickets24 moguce je odabrat jedino putovnicu pa mi nista vise nije jasno
paraparadise is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 10:22   #2627
Putnici u tranzitu ne bi trebali ići kroz kontrolu pasoša, ali s druge strane kako misliš letiti na međunarodnom letu bez pasoša? Ne bi te ni Nizozemci pustili nazad na povratnom letu da im pokažeš samo osobnu.

No to nije tema o Amsterdamu, pitaj MVP ili Air Serbia.
revelator is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 10:15   #2628
Quote:
NenadX kaže: Pogledaj post
Postoji vlak sa presjedanjem u Minhenu.
Koliko traje put ako netko zan i link?
__________________
I realize the screaming pain
Hearing it loud in my brain
But I'm going to go straight ahead with the scar
LORDLORD is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 06:54   #2629
Quote:
LORDLORD kaže: Pogledaj post
Koliko traje put ako netko zan i link?
Neznam tocno.Nedavno sam isao iz M za ZG-oko 10 sati,nocni vlak.Od M do AMS ima jos tri dana jahanja.Nazovi HZ medjunarodnu blagajnu i pitaj ih.
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 08:18   #2630
Quote:
revelator kaže: Pogledaj post
Putnici u tranzitu ne bi trebali ići kroz kontrolu pasoša, ali s druge strane kako misliš letiti na međunarodnom letu bez pasoša? Ne bi te ni Nizozemci pustili nazad na povratnom letu da im pokažeš samo osobnu.

No to nije tema o Amsterdamu, pitaj MVP ili Air Serbia.
Kakav tranzit? Ne treba nam putovnica ni za Srbiju ni za Nizozemsku.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 09:15   #2631
Quote:
paraparadise kaže: Pogledaj post
pitanjce: ako se ide avionom iz zg preko beograda do ams (sa air serbia) jel treba imat i putovnicu? na airtickets24 moguce je odabrat jedino putovnicu pa mi nista vise nije jasno
Ne treba ti nikakva putovnica.

Jedino, ako Airtickets24 ima takav bug u programu da online fizički ne da kupovinu karte bez upisivanja upravo putovnice i ničeg drugog do putovnice - upiši putovnicu i u tom slučaju ju moraš ponijeti.

Naime, moraš imat sa sobom baš onaj dokument koji si upisao kod kupnje, pa ako je to putovnica ...

Inače, ja bih na tvom mjestu, ako nemaš putovnicu, pokušao upisati osobnu. Ako program ne skuži (mislim da je jednak broj znamenaka), tj. ako prihvati - to je to, putuješ s osobnom!

Quote:
revelator kaže: Pogledaj post
Putnici u tranzitu ne bi trebali ići kroz kontrolu pasoša, ...
Točno, BG aerodrom je organiziran tako da putnici u tranzitu ne trebaju prolazit graničnu kontrolu dokumenata, čak i ako nisu checkirani do kraja.

Quote:
revelator kaže: Pogledaj post
... ali s druge strane kako misliš letiti na međunarodnom letu bez pasoša? Ne bi te ni Nizozemci pustili nazad na povratnom letu da im pokažeš samo osobnu.
Mislim da se iz pitanja vidi da je HR državljan, dakle ne treba mu putovnica za prelazak schengenske granice, ali niti srpske (koju, kao što rekoh, niti neće prelazit).
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 03:28   #2632
Quote:
LORDLORD kaže: Pogledaj post
Koliko traje put ako netko zan i link?
Put traje jedno 20ak sati, a u Minchenu je presjedanje na knap.
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 16:01   #2633
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Kakav tranzit? Ne treba nam putovnica ni za Srbiju ni za Nizozemsku.
Hm, nisam znao! Inače nikada nisam vidio ni na jednom aerodromu, ni na jednoj graničnoj kontroli, da je itko imao ikakav dokument osim pasoša.
revelator is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 16:46   #2634
Onda ili slabo putujes ili si slijep. Stanovnistvo EU odavno putuje unutar Europe samo s osobnim iskaznicama u drzave koje su izvan Schengena.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 00:28   #2635
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Onda ili slabo putujes ili si slijep. Stanovnistvo EU odavno putuje unutar Europe samo s osobnim iskaznicama u drzave koje su izvan Schengena.
To što mogu tako putovati, ne znači da zaista tako putuju. Ja eto nisam nikoga vidio s osobnom, a ove godine sam napravio preko 25.000 km.
revelator is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 01:22   #2636
a evo ja otkad smo EU samo osobnu pokazujem, a prelazim granice barem dva puta mjesečno. ali me nisi vidio.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 07:37   #2637
Očito jako jako slabo gledaš kad putuješ. Redovito Talijani, Šanjolci i ostali EU državljani putuju samo s osobnom. Talijane posebno zamijetiš, jer nemaju osobne iskaznice nego neke osobne knjižice. Jedino Britanci putuju s putovnicama, jer oni nemaju osobne iskaznice.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 23:32   #2638
I Niskozemci inače slabo vade osobne, jer ionako dosta putuju izvan europe, a škrti su i at i jedno i drugo pa vuku pasoše sobom i za svakodnevne potrebe.
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 13:06   #2639
zna netko jel ima još avio karata za Amsterdam po 129E?i jel to bilo za povratni let? na stranici od CA mi izbacuje od 300E na više za povratnu.
ima air serbia za 150E ali s presjedanjem u BG preko noći.
datum putovanja bi bio oko nove godine
karlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 17:29   #2640
Vidim na stranicama Aviokarte.hr http://www.aviokarte.hr/ da nude Amsterdam za 1183 kn. Pa baci pogled...

Edit: sorry sad vidim da nije za novu godinu, tek od veljače
glupipalac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:09.