Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2016., 18:54   #6561
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post


Zapravo bi bilo najjednostavnije za sve prisutne, da Brexit Engleska i Wales (bez Londona) izađu iz UK, a London bi bio ko Berlin usred komunističke Istočne Njemačke i sve bi bilo jako brzo riješeno.
sad si me podsjetio na prijenos iz Brisela na ITV...pita reporter jednu gradjanku u Belgiji sto bi ona voljela da bude rezultat svega, kaze cura: 'da Skotska bude zasebna drzava i Wales i London isto'.

kaze reporter i u cudu gleda: London??

pa da, euro-simpatizerka se nasmijala, to isto moze biti drzava za sebe, ne?



(tko ne zna- London je vecinom glasao za Remain pa zato bi curka cak i posebnu drzavu zbog toga i da se svi strpaju i prikljuce u 'project EU' LOL)

uzas zivi! ustvari nisam cula da je itko igdje van Britanije komentirao sa: vecina gradjana, i to uvjerljivo je odlucila i to se treba respektirati, osim komnetara iz USA, Australije i sl zemalja koji komentiraju upravo na takav nacin i slave ovakvu pobjedu demokracije.

to nam valjda govori sve, zar ne?

s druge strane EU-fanatici pak komentiraju da refernduma nije trebalao ni biti. recimo predsjednik Europskog Parlamenta je tocno to izjavio. ti cudaci cak vise niti ne kriju da nisu za demokraciju ili civilizacijske tekovine koje ovi drugi ocito podrzavaju i pozdravljaju.

odista vrijeme je da svatko svojim putem krene, izgleda...
.

Zadnje uređivanje Grazia : 26.06.2016. at 19:14.
Grazia is offline  
Old 26.06.2016., 18:56   #6562
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
@all above

Decki, ovo sve sto pisete gore je stajalo sve do nedavno. Danas se je situacija u Europi iz korijena primjenila, Neprijatelj nije vise britanski imperijalizam nego nesto drugo sto se krije iza "code words" kao globalizam, multikulturalizam i sl.

Britanci su jedini u mogucnosti da pocnu davati otpor. Druge nacije su ili pre male i pre slabe, a u nekim drugim, ako nesto pisnes, odmah si "nacist" i za to mozes i u zatvoru da zavrsis.
Demografija UK

white: 55 mil, 2001-2011 +1,81%
asian/asian british 2,5 mil, 2001-2011 +69,58%


rješenje? Izaći iz EU. fklin yeah.
A i škoti će im popraviti prosjek
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 26.06.2016., 18:57   #6563
Quote:
Angel_of_Death kaže: Pogledaj post
"Potpisi" na online peticiju na kojoj se može potpisati svatko sa lažnim ili pravim podacima koliko god hoće puta odnosno koliko mailova ima su došli iz 150 zemalja na svijetu.
Tu vjerojatno nema nit polovica stvarnih potpisa ili stvarnih Britanaca, uz mnoštvo duplića.

Vjerojatno ne postoji slučaj u povijesti čovječanstva da se neki referendum odmah pokušao pobiti istim referendumom na istu temu niti će to biti ovaj put. Eventualno dio političkih elita može neko vrijeme otezati sa izvršenjem odluke birača uz vlastitu političku štetu i rušenje demokratskih standarda, ali je to maksimum koji mogu postići.

Zanimljivo je i da je najmanji interes birača za referendum bio u jedine tri regije koje su glasale za ostanak UK u EU, londonskoj, Škotskoj i Sj. Irskoj.
Tu peticiju za referendum pokrenuo je mladić, Oliver Healy, koji je za Brexit, nekoliko mjeseca prije prvog referenduma, jer je mislio da će njegova strana izgubiti. Ovo o lažnim potpisima, može biti da netko iz Brexita to radi, da smanji kredibilitet peticije. Svašta se je događalo prije prvog referenduma, lažna obećanja, preuveličavanje problema, kako ce biti bolje nakon Brexita itd., itd.
Blues Dada is offline  
Old 26.06.2016., 19:00   #6564
Quote:
Angel_of_Death kaže: Pogledaj post
"Potpisi" na online peticiju na kojoj se može potpisati svatko sa lažnim ili pravim podacima koliko god hoće puta odnosno koliko mailova ima su došli iz 150 zemalja na svijetu.
Tu vjerojatno nema nit polovica stvarnih potpisa ili stvarnih Britanaca, uz mnoštvo duplića.

Vjerojatno ne postoji slučaj u povijesti čovječanstva da se neki referendum odmah pokušao pobiti istim referendumom na istu temu niti će to biti ovaj put. Eventualno dio političkih elita može neko vrijeme otezati sa izvršenjem odluke birača uz vlastitu političku štetu i rušenje demokratskih standarda, ali je to maksimum koji mogu postići.
Da ponovno razjasnimo online peticiju.

Pokrenuta je 25.5.2016.

od strane Williama Oliver Healeya koji je leave aktivist

Traje šest mjeseci.

Po završetku peticije
u slučaju da je prešla 10.000 potpisa vlada će odgovoriti u roku od dva dana.
u slučaju da je prešla 100.000 potpisa u roku od dva dana će biti određen datum rasprave u parlamentu

Peticiju je trenutno potpisalo 3,320,247 osoba, sto znaci da je uspješna i da bi se 27.11. trebao znati datum parlamentarne rasprave o zahtjevima peticije.

Podatke od kuda su potpis peticiji možete pogledati na linku
https://petition.parliament.uk/petitions/131215.json

Ako malo dublje uđete u problematiku i ne nasjednete na podvale žute štampe, saznati ćete da se brišu lažni potpisi. To je potvrdio i parlamentarni odbor koji vodi peticije. https://twitter.com/hocpetitions

Nigdje ne postoje informacije kako se provjerava valjanost potpisa no jedini logični način je usporedba imena i prezimena s prijavljenim prebivalištem (tj. okrugom ili zemljom u kojoj je britanski građanin koji potpisuje peticiju).

Da se može varati sigurno, recimo unijeti sve susjede iz okruga. No mogućnost varanja putem botova i skripti je ne postojeća.

Jedino što je bitno s peticijom je da je prošla 100.000 i da će parlament raspravljati o njoj.
Blut is offline  
Old 26.06.2016., 19:00   #6565
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Britanci su jedini u mogucnosti da pocnu davati otpor. Druge nacije su ili pre male i pre slabe, a u nekim drugim, ako nesto pisnes, odmah si "nacist" i za to mozes i u zatvoru da zavrsis.
Je, jadni rvacki "domoljubi" na aparatima. Ne mogu više po Europi ni urlikati zds, a da ih se ne proglasi nacistima, Kolindicu im nitko ne jebe pola posto, a vlast im se raspala 6 mjeseci nakon što su se u transu valjali ko prasci po zastavi i slinili po raspelima.
Siroti su toliko izgubili kompas, da su im omraženi Britanci preko noći postali heroji. Neprocjenjivo.
Snack is offline  
Old 26.06.2016., 19:06   #6566
Hvala k da su napokon otisli. Dosta je 40 godina njihova kmecanja.
SergioRamos is offline  
Old 26.06.2016., 19:06   #6567
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
izglasat ce Parlament iliti Torijevci medju sobom, a ako ne ide se ponovo na generalne izbore.

ako se Boris kandidira tada, sasvim moguce da pobjedi, tu si u pravu da. mada opet mozda i Labour pobjedi, sa Corbynom ili bez, jer mislim da idu na to.
Laburisti trenutno ne bi imali apsolutno nikakve sanse za pobjedu.

Jedino kad bi na celo dosao novi karizmaticni vodja koji bi smirio unutarnje tenzije i povezao se sa glasackim tijelom koje su izgubili - nezadovoljnom sjevernjackom radnickom klasom koja je povjerovala Farageu.

Mozda bi im dobro doslo da se David Miliband vrati iz US.
rokolina is offline  
Old 26.06.2016., 19:13   #6568
Od 3 milijuna potpisa sigurna da ih ima preko 100.000 pravovaljanih. Pa sto onda? Ako i bude diskusija u Parlamentu oko toga (neki tvrde da je uopce nece biti) opozicija moze zahtjevati peticiju protiv ponovnih izbora. Sigurno da ce i oni skupiti milijunske brojeve potpisa protiv ponovnih izbora.

I tako u krug. Bezvezne peticije i aklamacije ce biti izvor i sredstvo zakonodavne vlasti?
Dilberth is offline  
Old 26.06.2016., 19:14   #6569
I dalje zemlja u šoku, kao rezultat referenduma. U Laburističkoj stranci, oporba, deset "ministra" kabineta u sjeni podnijelo ostavku, kriveći lidera Jeremyn Corbyna, da zbog njegovog mlakog agitiranja došlo je do Brexita.

Previranje isto kod Konzervativaca, Philip Hammond, ministar vanjskih poslova, tvrdi da je Brexit pobijedio, zbog lažnih obećanja i prevare Brexit lidera.

Da li će doći do novog referenduma?
Blues Dada is offline  
Old 26.06.2016., 19:18   #6570
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Ne bi me iznenadilo.

Cameron nije dobro odigrao referendum ali zadnji potez mu je carski. Hoćeš van iz EU Boris, izvoli ključ. A onda treba i preuzeti odgovornost za sve što slijedi.

edit: ne znam jesi li čitao Rendolfa i kako su njemci već radili na proširenju kapaciteta pogona za sklapanje aurbusa u Hamburgu?
Jesam i uopće me ne čudi. Isto kao što me ne čudi da je Boris ispario u vidu magle. Možda vadi EU putovnicu?
Snack is offline  
Old 26.06.2016., 19:18   #6571
Quote:
SergioRamos kaže: Pogledaj post
Hvala k da su napokon otisli. Dosta je 40 godina njihova kmecanja.
Baš.

Inače, ovako važne odluke u bilo kojoj zemlji bi se trebale donositi dvotrećinskom većinom, bilo da je riječ o parlamentu ili izravnom referendumu.
Globinho is offline  
Old 26.06.2016., 19:19   #6572
Quote:
linuks kaže: Pogledaj post
Ova tema ja o izlasku UK iz EU, a ne o članstvu Hrvatske u EU i njenom eventualnom izlasku. Molim vas nemojte voditi diskusiju off topic. Upoređivati UK sa Hrvatskom, uključujući njihovo članstvo u EU i bilo kakve paralele je van razuma.
Pa zasto van razuma? Uvijek ima paralela I jedna i druga zemlja su dugo htjele unutra.
UK je cvilila da je se primi od 61. do 73., a tesko je islo jer je otpocetka bilo jasno da ih zanima profit, a manje mir i zajednistvo. Jer EU je ugovorno trziste, ali razlog nastanka je zelja za mirom i prosperitetom u suradnji, a ne golo iskoristavanje zajednickog trzista. To je danas i jedini nacin kako pojedinacno relativno male zemlje clanice zajedno konkuriraju velikim trzistima Amerika i Azije.
HR je desetljece cekala i pregovarala i tesko se rjesevala jugokomunistickog nasljedja cije rezidue su i dalje jake u dijelu pravnog sistema koji nije trebalo uskladjivati.
abelard is offline  
Old 26.06.2016., 19:19   #6573
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
I dalje zemlja u šoku, kao rezultat referenduma. U Laburističkoj stranci, oporba, deset "ministra" kabineta u sjeni podnijelo ostavku, kriveći lidera Jeremyn Corbyna, da zbog njegovog mlakog agitiranja došlo je do Brexita.

Previranje isto kod Konzervativaca, Philip Hammond, ministar vanjskih poslova, tvrdi da je Brexit pobijedio, zbog lažnih obećanja i prevare Brexit lidera.

Da li će doći do novog referenduma?
Ne bi me čudilo da budemo imali nove izbore.

Tko bi pobijedio zaista ne znam. I laburisti i torijevci imaju velike unutarstranačke probleme.

Jedna proeuropska opcija bi sada mogla u Engleskoj trijumfirati.
DJTcro is offline  
Old 26.06.2016., 19:21   #6574
Quote:
rokolina kaže: Pogledaj post
Laburisti trenutno ne bi imali apsolutno nikakve sanse za pobjedu.

Jedino kad bi na celo dosao novi karizmaticni vodja koji bi smirio unutarnje tenzije i povezao se sa glasackim tijelom koje su izgubili - nezadovoljnom sjevernjackom radnickom klasom koja je povjerovala Farageu.

Mozda bi im dobro doslo da se David Miliband vrati iz US.

da, sa Jeremy Corbyn na celu ocito ne. mada on i dalje tvrdi kako ce stranku pripremiti za nove generalne izbore, a ako ne pola Labour trazi njegovu smjenu jer je los leader lol

ja bih isto voljela da David Milliband se vrati, ali eto mislim da su male sanse za to...

a gle, nema sto kome radnicka klasa povjerovati ili ne - ljudi vide sami neke stvari, i imaju svoj stav glede nekih itekako bitnih pitanja.

zar recimo ribari odavno ne govore da oni iz EU 'kradu ribu' i skoro su im EU unistili ogromnu ribarsku industriju tu. samo jedan primjer, gdje je sve ostalo..
Grazia is offline  
Old 26.06.2016., 19:22   #6575
Ne mogu sada naći post koji govori o tome kako GB i povlači sredstva koja je uplatila u EU fondove. Uglavnom taj me post podsjetio na TV prilog koji sam gledao prije nekih godinu dana gdje gradonačelnik slavonske općine (ne mogu sa sigurnošću tvrditi koje) priča kako su, kao ruralni kraj orijentiran na poljoprivredu (i to veoma uspješan) aplicirali za sredstva EU vezane za projekte unaprijeđenja proizvodnje, navodnavanje i sl. Od nekoliko projekata, koje očito znaju napisati, prošao im je samo projekt razvoja civilnog društva pa im tamo sada dolaze predavači držati seminare o ulozi nevladinih udruga u razvoju civilnog društva.
Mislim sve OK, ali vjerujem kako bi sretniji bili da su sredstva dobili za ono od čega živi čitav taj kraj.

Drugim rječima o tim sredstvima odlučuje netko drugi u skladu sa nekim svojim prioritetima koji nisu nužno isti kao i prioriteti čiji je novac.
malinko is offline  
Old 26.06.2016., 19:23   #6576
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
I dalje zemlja u šoku, kao rezultat referenduma. U Laburističkoj stranci, oporba, deset "ministra" kabineta u sjeni podnijelo ostavku, kriveći lidera Jeremyn Corbyna, da zbog njegovog mlakog agitiranja došlo je do Brexita.

Previranje isto kod Konzervativaca, Philip Hammond, ministar vanjskih poslova, tvrdi da je Brexit pobijedio, zbog lažnih obećanja i prevare Brexit lidera.

Da li će doći do novog referenduma?
Sumnjam, jer u konačnnici nema potrebe za njime, ustvari referendum će biti posredno ponovljen. Cameron je najavio odstupanje a za njegovo mjesto ima dosta kandidata, da ne idem u detalje. Ako konzervativni dio britanskih glasača i dalje žele Brexit izabrati će Borisa, ako ne žele izabrati će kandidata koji neće aktivirati čl 50, i to je to.

BTW, zanimljivo je kako Brexit Boris nema hrabrosti sačekati da postane vođa torijevaca i sam aktivira čl 50

More than 80 Eurosceptic Conservative MPs, including every Cabinet minister who backed Brexit have called on David Cameron to remain as Prime Minister regardless of the EU referendum result....A letter to addressed to Mr Cameron, which was signed by Vote Leave figureheads Boris Johnson and Michael Gove, said that the Prime Minister had a “duty and a mandate” to carry on in the job. link
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 26.06.2016., 19:24   #6577
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Super, sad izaberite Borisa i van.
Neko debelo gubi zivce.

Sta se toliko pjenis, nije dobro po zdravlje. Hrvatima tako svejedno, manje vise ni iz dzepa ni u dzep.

Jedino ako nisi mislio ici u mrsku VB pa ti planovi propali.
BBC drama is offline  
Old 26.06.2016., 19:24   #6578
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
Jesam i uopće me ne čudi. Isto kao što me ne čudi da je Boris ispario u vidu magle. Možda vadi EU putovnicu?
on je i američki državljanin.

osim ako se nije odrekao tog državljanstva (zbog poreza), kao što je 2015. najavljivao.
aryna is offline  
Old 26.06.2016., 19:25   #6579
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
Jesam i uopće me ne čudi. Isto kao što me ne čudi da je Boris ispario u vidu magle. Možda vadi EU putovnicu?
Kladim se u colu da su se dogovorili naći negdje izvan dohvata medija, da prediskutiraju na miru śto i kako dalje ćiniti.
Ako su se i nadali pobjedi OUTa ne vjerujem da i situaciji poslije glasanja.
To ih je vjerovatno preraslo pa moraju razmisliti i napraviti plan.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 26.06.2016., 19:30   #6580
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
BTW, zanimljivo je kako Brexit Boris nema hrabrosti sačekati da postane vođa torijevaca i sam aktivira čl 50

More than 80 Eurosceptic Conservative MPs, including every Cabinet minister who backed Brexit have called on David Cameron to remain as Prime Minister regardless of the EU referendum result....A letter to addressed to Mr Cameron, which was signed by Vote Leave figureheads Boris Johnson and Michael Gove, said that the Prime Minister had a “duty and a mandate” to carry on in the job. link
Ovo je prekrasno.
Neka piglover napravi jednu dobru stvar i digne im svima dva prsta.
Gray is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:56.