Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2016., 13:49   #61
Ljubav , ljubav, ljubav pa onda pare nek se dodaju, namnoze, nataloze
milencica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 18:06   #62
Ljubav..
Pare ce se zaradit dokje ruku i zdravlja

Poslano sa mog Lenovo A2010-a koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 10:53   #63
Ljubav
miss busy bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 00:58   #64
Talking Ljubav ili pare?

Iskreno pare. Kada imaš dovoljno para, u stanju si ga voljeti, obasipa te pažnjom, poklonima, nemate brige oko ničega, planirate, imate ugodan život. Ako ste siromašni ljubav se brzo istopi, a krene svađa oko toga tko je uzeo zadnju kap mlijeka ili zadnju cigaretu, s čime ćete platiti režije i tko je za to kriv. Kao što je netko rekao siromaštvo je širok pojam, ali bogatsvo je jasno. Na kraju nisu isključene niti emocije prema bogatima. Iako je točno da netko s vremenom može promjeniti svoj socijalni status ako je spreman raditi i ima ambicije. :klap: Iskreno ja u ljubav sve manje vjerujem. Na kraju se sve svede na primarne nagone koji nemaju veze s ljubavlju. Voljela bi biti optimist, ali nekako me život svaki puta iznova uvjeri da je to samo tlapnja i pusta nada.
Schroedinger is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 16:46   #65
Quote:
Schroedinger kaže: Pogledaj post
Iskreno pare. Kada imaš dovoljno para, u stanju si ga voljeti, obasipa te pažnjom, poklonima, nemate brige oko ničega, planirate, imate ugodan život. Ako ste siromašni ljubav se brzo istopi, a krene svađa oko toga tko je uzeo zadnju kap mlijeka ili zadnju cigaretu, s čime ćete platiti režije i tko je za to kriv. Kao što je netko rekao siromaštvo je širok pojam, ali bogatsvo je jasno. Na kraju nisu isključene niti emocije prema bogatima. Iako je točno da netko s vremenom može promjeniti svoj socijalni status ako je spreman raditi i ima ambicije. :klap: Iskreno ja u ljubav sve manje vjerujem. Na kraju se sve svede na primarne nagone koji nemaju veze s ljubavlju. Voljela bi biti optimist, ali nekako me život svaki puta iznova uvjeri da je to samo tlapnja i pusta nada.
Pažnja je neovisna o novcu, to čovjek ima prema tebi ili nema.
Obasipanje poklona nemora biti isto kao pažnja. Što ti koristu i pokloni ako dobivaš samo stvari koje bi on želio viditi na tebi a ne ono što se tebi sviđa jer evo nema prave pažnje i neće zapamtiti na kojem izlogu ti se šta svidjelo.

Naravno da se može voliti i bogate i da može nekima biti i novac dio te ljubavi samo evo može i novac nestati i s njim i ljubav?

Možda bi se trebalo u buduće kod vjenčanja trebalo obećati "voliti vu te i kada pun i kada je prazan račun"

Ali svakako je pažnja neovisna o imanju kao i ekstecijalne brige jer i te imaju bogate osobe, jer ako trošiš mjesečno 15.000kn i ostanes bez posla ti je sigurno teže se priviknuti na "skromni" život nego netko tko je imao samo 4.000kn plaće prija nego je izgubio posao
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 10:37   #66
Quote:
el.beba kaže: Pogledaj post
Iskreno me zanima, od vas, pretpostavljam žena sa iskustvom,
na šta biste prije pristale, vezu i život sa dobrom ali siromašnom osobom,
ili život sa lošom osobom, ali koja ima novaca i biti ćete financijski osigurane?

Ništa nije tako crno bijelo. Tako da Vaše pitanje je previše crno bijelo i dosta nerealno.

Možeš naći vezu i život sa dobrom osobom koja normalno zarađuje.
Samo je pitanje što je tebi normalna količina novca?

Na kraju dana život je na momente vrlo kompliciran.

2 ljudi koju si se voljeli na početku braka, nakon 2 - 10 godina mogu skužiti da su bili zaljubnjeni i da ta ljubav više ne postoji, tj. da više nemaju ništa zajedničkog. To se događa svakodnevno i zato ok 50% brakova se raspadnu u cijelom svijetu. Mogu također skužiti da nisu nikad bili kompatibilni.

Možeš se također udati zbog novca i onda za 1 - 10 godina, ta osoba ostane bez posla (100 puta sam ovo vidjela) i onda osoba doslovno ostane na nuli ili ispod nule i sada je na Vas sav financijski teret (može potrajati par mjeseci ili par godina).

Ukratko vjerujem da se bolje udati iz ljubavi, osoba ne mora biti siromašna da bi bila dobra. Ali isto tako se možete udati za bogataša u kojeg niste zaljubljeni no možda se i zaljubite tijekom braka ukoliko je osoba emotivna zrela i upotpunjava Vaše emotivne potrebe i želje.

"Zaljubljenost" prođe. To je doslovno faza hormoni Vas kontroliraju, partnera ne vidite uopće realno. Doslovno ste ludi od hormona jer Vam tijelo osjeti nešto vi ga idealizirate i Vaše tijelo želi reprodukciju tj. seks.
Na kraju dana, osoba koja se trudi oko vas svakog dana, sa malim znakovima paženje će ispuniti Vaše srce sa puno ljubavi.

Tako da neznam kako odgovoriti na Vaše pitanje.
Samo zapamtite niste loša osoba ako radije izaberete sigurnost preko ljubavi, ali također budite realni, za 10 godina Vam možda taj novca i status ništa neće značiti i onda ćete bti nesretni ili rastavljeni.

No međutim isto vrijedi i za ljubav. Kada uđemo u 3 fazu braka, mnogi parovi se rastave, jer su se odljubili skroz i skužili da im je partner od kriv i mesa i da im ide na kurac i da je debel i da smrdi i prdi i ima loše navike i drugačije navike od Vas i Vaše obitelji, i da ustvari ne volite Vašu svekrvu koja Vaš živcira jer se petlja pogotovo nakon što ste se udali....itd. .

Možete se udati i za siromaha, i onda za 1 ili 5 skužiti da nemožete tako živjeti jer vi više zarađujete a on previše štedi ili premalo zarađuje a ne želi promjeniti posao....itd.

Ljubav je za većinu ljudi odabir, ali nije za sve. Pogleda Trump i njegovu Milaniju Neću dugo ali njoj je to bitno, valjda..



Nema garancije u životu to je ono što nas sve plaši


Par knjiga za čitanje prije nego što bilo tko ustupi u braku:
- PET JEZIKA LJUBAVI: Gary Chapman
- The Seven Principles for Making Marriage Work: John Gottman, Nan Silver (možda ima na srpskom)
- VEZA - Ljubav kao emocionalno vezivanje: Amir Levin, Rejčel Heler
- UDAJ SE ZA...NJEGA!: Lori Gotlib
thecopycat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 10:40   #67
Quote:
el.beba kaže: Pogledaj post
Iskreno me zanima, od vas, pretpostavljam žena sa iskustvom,
na šta biste prije pristale, vezu i život sa dobrom ali siromašnom osobom,
ili život sa lošom osobom, ali koja ima novaca i biti ćete financijski osigurane?

prije 10 godina bih rekla-ljubav.

sada bih rekla pare.


ali nije stvar u parama...
nego smo sad svi preko 30 godina, i stai moj-ako se do sad nisi ostvario...
nesto si priskrbio...
kaj si radio do sad?


sirotinja mozes biti jedino u glavi.


mari_2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 10:47   #68
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Nema tog novca da plati da budem s nekim s kim se trujem,osjecam lose i propadam fizicki,duhovno.
potpisujem

Zadnje uređivanje thecopycat : 19.02.2017. at 10:59.
thecopycat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 13:11   #69
pare!

bez novca se ne može ni na WC otići, odnosno život je ne moguć bez novca, to je realnost, htio to netko priznati ili ne!

ljubav...prava...iskreno pitanje je dali i postoji....
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=vQqUKhZeRbc
plavusaxxxxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 13:30   #70
Ljubav.
Novac ne moze kupiti ljubav, osjecaj povezanosti, zelje, privrzenosti, zajednistva ako ih nema izmedju partnera. Barem ne meni.
Novcem me ne moze natjerati da ga volim, odnosno kupiti moju ljubav.
Stoga - ljubav. Novac bi vec nekako zaradili.
Dhark Fay is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 11:44   #71
vabulj
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:20.