Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2008., 12:58   #61
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Cek, samo da razjasnimo, ovo je zgib:

http://www.building-muscle101.com/im...grip_chins.jpg

Znaci, moras krenuti iz skroooz donjeg polozaja, laktovi skroz ravni i dici se preko stange. Jedva cekam snimak.

Mala, ti ces moci dva... za pola godine.
ma znam sto je zgib, bio je link vec prije pa sam naucila
ali kako za pola godine... meni je hitno, treba se uspentrati po stangi u cetvrtak
malo podrske mi treba
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 13:01   #62
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
Gle, ti ides na pilates i s-faktor, ja treniram kic-box godinu i pol, a prije sam isla u teretanu jedno sigurno 6-7 godina. Kuzis razliku?!
mozda sam ja prirodno talentirana
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 13:02   #63
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
ma znam sto je zgib, bio je link vec prije pa sam naucila
ali kako za pola godine... meni je hitno, treba se uspentrati po stangi u cetvrtak
A cek, kak uspentrati? Pa ako je to nes slicno kao da se pentras po uzetu, onda si mozes pomoci i nogama. Aha, neke si spominjala stikle. Urm, onda, onda do cetvrtka, da, 2012. godine.

Quote:
malo podrske mi treba
: podrska :
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 13:04   #64
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
A cek, kak uspentrati? Pa ako je to nes slicno kao da se pentras po uzetu, onda si mozes pomoci i nogama. Aha, neke si spominjala stikle. Urm, onda, onda do cetvrtka, da, 2012. godine.
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 13:06   #65
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
mozda sam ja prirodno talentirana
A mozda si u sumi! Da si se bavila imalo ozbiljnijim aktivnostima, jer jbg ja ne smatram pilates, jogu i s-factor ozbiljnim aktivnostima, vec bi naucila da nema rezulata za 3 dana. To je ista fora kad ljudi zele smrsaviti i onda se neceg drze 3 dana i cude kak se nis ne desava
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 13:10   #66
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
A mozda si u sumi! Da si se bavila imalo ozbiljnijim aktivnostima, jer jbg ja ne smatram pilates, jogu i s-factor ozbiljnim aktivnostima, vec bi naucila da nema rezulata za 3 dana. To je ista fora kad ljudi zele smrsaviti i onda se neceg drze 3 dana i cude kak se nis ne desava
gle, cinjenica je da sam se ja okrenula naglavcke na sipci i spustala se dolje... to je moglo trajati cca 10 sec (s obzirom da sam se precvrsto drzala i bilo me strah otpustati), cim sam to zavrsila, popela sam se opet i ponovila isto
cinjenica je da sam svoju tezinu drzala na svoje dvije krzljave rucice.. bez obzira koliko se to tebi cinilo neozbiljno

nikad od tebe dobar trener
umjesto poticaja ti ovako
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 13:10   #67
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
problem je sto su mi rucice uzasno slabe, a morala bi moci dizati svoju tezinu... i to ne na brzinu nego dugo i polagano dizati samu sebe

ono sto me zanima je s kojom tezinom da pocnem vjezbati.. imam bucice od 1 kg i od 2 kg, koliko dugo, kolike serije, koja tezina
pocela sam i sklekove raditi, na zalost samo zenske, muski sklek ne mogu napraviti niti jedan

i da, hitno mi je
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Najbolje sve odjednom pa koliko ide, i tako svaki drugi dan (ne svaki dan). Pojacaj unos bjelancevina (meso, posni sir itd.).

Inace najvazniji misici u tijelu su misici ledja. Svi drugi su manje vazni. Tako da sa tim sagibanjima mozes puno vise koristi svom tijelu napraviti nego sklekovima. Samo pazi da ti je glava i pogled uvijek ravno naprijed, ne spustati glavu.

Zgibovi su takodjer jako dobra vjezba, iako ti najvjerojatnije nemozes napraviti nijedan. Za gornji dio ledja sa bucicama ti je ovo dobra vjezba:

http://www.exrx.net/WeightExercises/...ntOverRow.html
Niti jedan misic nije "vazniji" od drugoga, to su gluposti i to zesce sto nazalost cesto potvrdjuje i praksa, malo tko u teretanama radi recimo noge jednakim intenzitetom kao i gornji dio tijela pa izgledaju ko cekici, oni pak golemi imaju trbusine i sl. nepravilnosti... Svaki misic je jednako vazan i ima svoju funkciju u tijelu te trazi svoje vjezbe... A sto se tice "trebaju mi misici hitno" zaboravi slobodno, tijelo ima svoj proces izgradnje i ako se mislis time baviti "posteno"(izbjegavati uzimanje sterioda i sl. ilegalnih supstanci) bez muke neces dobiti nista kvalitetno, ali nemoj se obeshrabriti onome tko zeli i ima volje rezultati se pokazu, potrebno je samo poticaj i vjera u ono sto radis...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 13:12   #68
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
A cek, kak uspentrati? Pa ako je to nes slicno kao da se pentras po uzetu, onda si mozes pomoci i nogama. Aha, neke si spominjala stikle. Urm, onda, onda do cetvrtka, da, 2012. godine.

: podrska :
mozda bi se trebala nogama zaljepiti, ne stopalima?
a mozda bi si i ljestve mogla nabaviti
kao modni dodatak
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 13:15   #69
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Niti jedan misic nije "vazniji" od drugoga, to su gluposti i to zesce sto nazalost cesto potvrdjuje i
Nisu gluposti. Mislim, svi su vazni, ali ovisno o sportu, na neke se misice posvecuje vise paznje nego na druge. To je tak, realnost. I to sto su neki misici razvijeniji ne vodi nuzno do disbalansa.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 13:17   #70
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
gle, cinjenica je da sam se ja okrenula naglavcke na sipci i spustala se dolje... to je moglo trajati cca 10 sec (s obzirom da sam se precvrsto drzala i bilo me strah otpustati), cim sam to zavrsila, popela sam se opet i ponovila isto
cinjenica je da sam svoju tezinu drzala na svoje dvije krzljave rucice.. bez obzira koliko se to tebi cinilo neozbiljno

nikad od tebe dobar trener
umjesto poticaja ti ovako
Ja ti to kazem jer imam iskustva. Kaj ti vrijedi da ti kazem da mozes 100 % pa se razocaras. Kazem ti da ne mozes i da ce ti trebati dosta vremena odnosno dosta treninga. Baviti se tako necim i tvrditi da mozes napraviti 2 zgiba je vise nego smijesno. Ja sam ih pocela raditi pred mjesec-mjesec i pol, pa napravim 5 komada, i to tako da me trener dize, i to uz sav moj trening...Jedno je to spustanje, to je kao da napravis stoj naglavacke i spustas se u rukama, a drugo su zgibovi. Onda radije napravi stoj na rukama uz zid i spustaj se u rukama.
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 13:18   #71
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
A mozda si u sumi! Da si se bavila imalo ozbiljnijim aktivnostima, jer jbg ja ne smatram pilates, jogu i s-factor ozbiljnim aktivnostima, vec bi naucila da nema rezulata za 3 dana. To je ista fora kad ljudi zele smrsaviti i onda se neceg drze 3 dana i cude kak se nis ne desava
a zašto tebe mora trener dić ha? ne možeš sama?
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 13:21   #72
Pa da, ne mogu se dici svojim rukama. Pa malo tko moze cim pocne raditi zgibove, pa i decki koji se nicim nisu bavili i dodju u teretanu ne mogu raditi zgibove.
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 13:22   #73
Osim toga, veca bit u svemu je da me netko digne, a ja se sama polako spustam, drugi rijecima, bitnije je to sporo spustanje nego dizanje.
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 13:22   #74
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
Pa da, ne mogu se dici svojim rukama. Pa malo tko moze cim pocne raditi zgibove, pa i decki koji se nicim nisu bavili i dodju u teretanu ne mogu raditi zgibove.
Mnogi decki koji idu i duze u teretanu ne mogu. Vecina ionak samo mandrlja po benchu, tak da mogu pokazat prsa na moru.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 13:25   #75
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Da vas malo ohrabrim. Znam cudu koja ima oko 80 kg, i moze muske sklekove, a uopce ne trenira u teretani, samo ono kaj radi na borilackim. Ja nisam mogoa vjerovati, ali napravila je 3 pravilna skleka.
a zašto nisi mogao vjerovati?
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 13:26   #76
Quote:
dainty kaže: Pogledaj post
a zašto nisi mogao vjerovati?
Pa jer je bucka.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 13:27   #77
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
A sto se tice "trebaju mi misici hitno" zaboravi slobodno, tijelo ima svoj proces izgradnje i ako se mislis time baviti "posteno"(izbjegavati uzimanje sterioda i sl. ilegalnih supstanci) bez muke neces dobiti nista kvalitetno, ali nemoj se obeshrabriti onome tko zeli i ima volje rezultati se pokazu, potrebno je samo poticaj i vjera u ono sto radis...
ma ne, ne trebaju meni misici za pokazivanje, dapace.. nikakvi steroidi mi ne trebaju
voljela bi samo imati vise snage u rukama da mogu vjezbe izvoditi bez problema
znaci da se mogu popeti po sipci samo rukama ne oslanjajuci se na stopala
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 13:46   #78
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Mnogi decki koji idu i duze u teretanu ne mogu. Vecina ionak samo mandrlja po benchu, tak da mogu pokazat prsa na moru.
Ziva istina. Jos nisam vidio da netko drugi u teretani osim mene radi zgibove, vecina se samo objesi pa kao isteze. A ja bez beda napravim seriju od 10 (sa uskim hvatom mogu i puno vise, sa sirokim malo teze al napravim).


Najbolja vjezba za one koji zele moci napraviti zgibove je ono sto ja radim i cime sam ja dosta ojacao ledja. Popnes se na svedske ljestve, primis se u siroki hvat, brada iznad ruku i onda si izmaknes noge i spustas se sto polakse mozes, kad se spustis u najdonji polozaj popnes se po ljestvama i opet. I tak radis 3 serije od 10 (ako mozes vise serija znaci da si se mogao/la polakse spustati nego sto jesi, jer bi nakon ovoga morao crknut). Izmedju serija je pozeljno istezanje misica, a prije njih i zagrijavanje jednom serijom male tezine na lat masini (kontrolirano, sto polakse i gore i dolje).
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 13:50   #79
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Pa jer je bucka.
aaaha

e a kak stavite ruke kod sklekova? jel to svejedno?
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 13:57   #80
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Nisu gluposti. Mislim, svi su vazni, ali ovisno o sportu, na neke se misice posvecuje vise paznje nego na druge. To je tak, realnost. I to sto su neki misici razvijeniji ne vodi nuzno do disbalansa.
Govorimo o bodybuilding-u zar ne??? ili fitnessu???

Quote:
joujou kaže:
ma ne, ne trebaju meni misici za pokazivanje, dapace.. nikakvi steroidi mi ne trebaju voljela bi samo imati vise snage u rukama da mogu vjezbe izvoditi bez problema znaci da se mogu popeti po sipci samo rukama ne oslanjajuci se na stopala
ok onda... prvo navikni misice na vjezbe ako si totalni pocetnik... Bucice, pregib preko Scottove klupe, sklekovi, dizanje utega sa kratkom ravnom sipkom na stojeci i sl + naravno lat masina, tamo mozes vjezbati nesto slicno zgibovima, samo ulovi sipku kao sto bi se ulovila i da radis normalne zgibove, sjedni i ponavljaj sporijim intenzitetom... Kasnije mozes poceti i zgibove sa pomoci, ukrstis noge i netko te drzi za njih i pomogne da se dignes dok se ti polagano sama spustas, pa ti on opet pomogne i ti se opet polako sama spustas, svaku vjezbu koju izvodis polako osjetit ces vece naprezanje i napor nego netko tko "baca" utege i izvodi vjezbe na trzaj...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:22.