Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2016., 18:47   #1441
Coffee, divan kruhec.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 22:20   #1442
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Coffee, divan kruhec.
Hvala, Gipsy. Novi se upravo diže.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 15:32   #1443
Jel se može svježi kvasac nakon što je jednom otvoren opet iskoristiti unutar roka uporabe?
anonymouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 17:26   #1444
Quote:
anonymouse kaže: Pogledaj post
Jel se može svježi kvasac nakon što je jednom otvoren opet iskoristiti unutar roka uporabe?
Razmuti ga u malo mlijeka sa žličicom šećera i ako se počne dizati, dobar je.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 19:30   #1445
Quote:
anonymouse kaže: Pogledaj post
Jel se može svježi kvasac nakon što je jednom otvoren opet iskoristiti unutar roka uporabe?

Moze. Ja pecem kruh sa starterom i svaki put dodam suhog kvasca na vrh noza. Vrecica mi dugo stoji otvorena i bude sve u redu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 18:24   #1446
Može preporuka domaćeg kvalitetnog brašna , a da se negdje u ZG može kupiti!? Voim peći kruh i kiflice i kolače ..i jesti I nedavno naučih tajnu razvlačenja tijesta i skužila sam da od iste mjere svega svaki puta tjesto bude drugačije..pa predpostavljam da je zbog brašna
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 16:35   #1447
Jutros sam se probudila uz jaki vjetar i miris kise. Pravo jesensko ozracje..
Odmah sam se sjetila da sam prije tjedan dana donijela brasno iz mlinice i da je ovo super dan za isprobat ovogodisnju psenicu.

S obzirom da sam sama s djecicom, mali delimano kalupic za kruh je bio idealan..
Pojeli smo vec pola
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 23:37   #1448
Može li se kruh peći u običnoj inox teći?

Na slici s recepta vidim da se radi vjeroj.o emajliranoj ili glinenoj, pa me zanima ima li kakve razlike, jer nemam iskustva s pečenjem kruha inače a kamoli u tećama
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 06:59   #1449
Mozes, ja pecem dva u isto vrijeme, jedan u inox, jedan u emajliranoj teci, skoro pa nema razlike.
Justin Thyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 13:59   #1450
Fala puno
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 12:56   #1451
Pitanja o pečenju kruha

Pozdrav svima, ja sam se jučer zabavljao pečenjem kruha PRVOG u mojoj karijeri pa eto pitanja koja nisam shvatio:
1. Zašto svi ovdje savjetujete izradu kruha s vodom? Ja napravih sa 8dl mlijeka
Ispalo mi (relativno) OK, no drugi dan se mrvio.
2. Čitajući ovu grupu shvatih da sam ga predugo pekao 1h i 20min pa mi je korica ispala tvrda
3. Drugi pokušaj bude bolji
__________________
Gambling is the sure way of getting nothing for something.
Staznjevcanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 08:12   #1452
Mlijeko košta skoro koliko i brašno u kilogramu kruha, razlika u okusu kod većine vrsta je zanemariva, tj nedovoljna da bi se isto koristilo osim nekih posebnijih verzija sa japanskim i inim varijacijama, pecivima i sl. No inače nema razloga ne raditi na mlijeku kome to više paše iz svih uglova.

Ako ste radili sa 8dcl mlijeka, znači da je bilo cca neš više od dvije kile tijesta. Probajte kada se tijesto digne ispeći ga/raspodijeliti na protvanj u tri zasebna kruha cca 600-800g na 220-230 stupnjeva 35-40 min. (ili možete još dok zamijesite glavno tijesto nakon šta odleži 20-30 min odmah ga prije dizanja raspodijeliti u zasebne hrpe) Na dno peći stavite dok zagrijavate pećnicu posudu (šta širja) sa cca pola litre vode, ili ako imate pećnicu na paru, uključite paru na max pa javite utiske kako je ispalo.

Inače ako ćete peći duže, po sat vremena i sl, pogotovo kruh na bijelom brašnu onda po vađenju iz pećnice ga premazati nekoliko puta vodom (može i maslac) i staviti preko njega jednu ili dvije mokre/ocijeđene krpe.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:04   #1453
Jedan prigodni za blagdane, pečen u roemertopfu :

screen capture windows 7
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 11:13   #1454
mlin Pukanić

Quote:
nety kaže: Pogledaj post
Može preporuka domaćeg kvalitetnog brašna , a da se negdje u ZG može kupiti!? Voim peći kruh i kiflice i kolače ..i jesti I nedavno naučih tajnu razvlačenja tijesta i skužila sam da od iste mjere svega svaki puta tjesto bude drugačije..pa predpostavljam da je zbog brašna
Nije u Zagrebu, ali je u Velikoj Gorici - mlin Pukanić. Sve preporuke za glatko i oštro brašno. Uz to imaju i pirovo i rižino, heljdino i tako dalje brašno, odličnu tjesteninu. Moguća je i dostava u Zagrebu. Potraži njihov broj na webu, pa pitaj.
blarney is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 22:40   #1455
Kod prijateljice u obitelji je nedavno otkriveno da joj jedan clan boluje od celijakije. Muci se s receptima za kruh. Da li je moguce s bezglutenskim brasnom ispeci no knead bread?
I ako bi netko htio podijeliti recept bila bi zahvalna
aneri1008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 17:18   #1456
Evo mog kruha od danas
http://imgur.com/a/9ZskW
http://imgur.com/a/ABruz

U pečnici pripremljen
bijelo brašno (čakovačko)
thecopycat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 19:25   #1457
zasto se kukuruzno brasno mora pofurit?

ja sam danas kupila kukuruzno brasno u lidlu i slozila kruh od 300 g bijelog i 200g kukuruznog bez da sam ga pofurila i kruh je fini bas.

citala sam da se obicno domace furi kako bi se rjesili gorcine. posto moje nije domace zapravo me sad zanima ima li kakve razlike i u teksturi ili necemu ako se pofuri?

http://imgur.com/EHrmRPe
__________________
"zakaj si ti tak agresivno nastrojena" :D
ljubčiasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 11:31   #1458
Quote:
ljubčiasta kaže: Pogledaj post
zasto se kukuruzno brasno mora pofurit?

ja sam danas kupila kukuruzno brasno u lidlu i slozila kruh od 300 g bijelog i 200g kukuruznog bez da sam ga pofurila i kruh je fini bas.

citala sam da se obicno domace furi kako bi se rjesili gorcine. posto moje nije domace zapravo me sad zanima ima li kakve razlike i u teksturi ili necemu ako se pofuri?

http://imgur.com/EHrmRPe
U pravilu se furi kukuruzna krupica koja je nešto grublje mljevena pa da ne "hrusta" pod zubima. Ionako su svi domaći starinski kukuruzni kruhovi bili spravljani od nje.
Kukuruzno brašno, koje je puno finije mljeveno, nije treba furiti jer postoji rizik od nastanka grudica.
Umiješati s ostalim sastojcima i to je to.
Poznati specijalitet iz Srbije je proja/projara pravljena isključivo od fino mljevenog kukuruznog brašna.
Uvijek se veselim napraviti je, pa smazati pol protfana uz jogurt...
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 11:32   #1459
e supeer, hvala ti
__________________
"zakaj si ti tak agresivno nastrojena" :D
ljubčiasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 16:26   #1460
Quote:
thecopycat kaže: Pogledaj post
Evo mog kruha od danas
http://imgur.com/a/9ZskW
http://imgur.com/a/ABruz

U pečnici pripremljen
bijelo brašno (čakovačko)
meni nikad ne ispadne tako sa velikim rupama.ne znam u cemu je kvaka? dobro ga umjesim al tih rupica nema.
raskopusa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:05.