Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2006., 17:44   #1
Vukovar

Evo da započnem malo temu o mome rodnom kraju(ispričavam se ako vec ima...) Ovako:što vi mislite o vukovaru,jeste li ikad bili,kako vam je u vukovaru,jeste li di tami izlazili,i kak vam se čine ekipe.....BTW vec 14 godina zivim u ZG-u,ali me ipak zanima vaše mišljenje o Vukovaru...????????
__________________
ČOVJEK JE JEBENA STVAR,NAROČITO AKO JE ŽENA!!!!
§@v1c4----BOY is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2006., 23:08   #2
Ja sam isto iz Vukovaru rodom. A nisam nikad tamo zivijo, zivijo sam u VB skoro ceo zivot. Odem tamo sad skoro svaku godinu, i svaku godinu se prolepsava.

Izlazio sam svugde u vukovaru. A naj bolji nocni klub mi se cini da je onaj Quo Vadis. Sto se tice ponasanje ljudi dobro je, imaju zelje da rade i da se zabavljaju. Postojanje policije je dobro, uvek se ocesas siguran nocom i danom. Nisam ikad vidio probleme izmedju etnicke grupe, mislim da se svi sad dobro slazu tamo?

A naj vaznije je da se grad podize!
mladen5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 00:37   #3
Čuj da se Srbi i Hrvati slaze,u to nisam baš siguran,ali grad se nazalost "podize" pomalo,a i nadam se da ce se dignuti kako treba,mada se nece dignuti kak je ikada prije bio...ma da se dize 100 godina,nikada nece biti ISTI!!!!Jer su tvoji ljudi napravili od njega (neznam ni ja kako bih to nazvao) kao što znaš!!!!
__________________
ČOVJEK JE JEBENA STVAR,NAROČITO AKO JE ŽENA!!!!
§@v1c4----BOY is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 15:56   #4
Quote:
§@v1c4----BOY kaže: Pogledaj post
Evo da započnem malo temu o mome rodnom kraju(ispričavam se ako vec ima...) Ovako:što vi mislite o vukovaru,jeste li ikad bili,kako vam je u vukovaru,jeste li di tami izlazili,i kak vam se čine ekipe.....BTW vec 14 godina zivim u ZG-u,ali me ipak zanima vaše mišljenje o Vukovaru...????????
Quote:
§@v1c4----BOY kaže: Pogledaj post
Čuj da se Srbi i Hrvati slaze,u to nisam baš siguran,ali grad se nazalost "podize" pomalo,a i nadam se da ce se dignuti kako treba,mada se nece dignuti kak je ikada prije bio...ma da se dize 100 godina,nikada nece biti ISTI!!!!Jer su tvoji ljudi napravili od njega (neznam ni ja kako bih to nazvao) kao što znaš!!!!
Prika gresis, obe strane se slazu jako dobro! Reci ti meni da li mladi danas u Vukovaru imaju razloga da se ne slazu? Glupi ratt nikom dobra nije donjeo, o sadasnja generacija je puno pametnija nego moja a to je 2000 god. onda su i skole bile odvojene, busevi a o kaficima i diskotekama da i ne govorim... Danas je situacija potpuno drugacija! Tako i treba! Poz. Nadam se da nikoga nisam uvredio!
Sinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 17:26   #5
Napokon netko pametan u poglavarstvu se sijetio postaviti drvene kućice za predbožićne dane, a sad još pametno da ih i iskoriste, tipa božićni ukrasi,kuhano vino, kobasa i sl...
__________________
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi
mitnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 15:29   #6
Quote:
Sinki kaže: Pogledaj post
Prika gresis, obe strane se slazu jako dobro! Reci ti meni da li mladi danas u Vukovaru imaju razloga da se ne slazu? Glupi ratt nikom dobra nije donjeo, o sadasnja generacija je puno pametnija nego moja a to je 2000 god. onda su i skole bile odvojene, busevi a o kaficima i diskotekama da i ne govorim... Danas je situacija potpuno drugacija! Tako i treba! Poz. Nadam se da nikoga nisam uvredio!
Svaka čast! Oni koji ne žive tu neka odj..... i prestanu bockati. Svi tražimo zajedničku budućnost, ono najgore ostaviti iza nas i podsjetiti se čisto da se nikad nebi više ponovilo.
Bio sam u Kauflandu u Vk neki dan. Stvari za klopu turbo jeftine, za nevjerovat. Neznam što se tiće tako neki malo jačih trgovina, što ne dolaze kod nas, koga čuvaju naši političari? Ivaniševića?
I Benetton se otvorio u Vk i to još jedan u nizu. A ovaj kod nas obećani naravno neće.
Pitaju me pojedinci što stalno kukam. Ja ne kukam, nego navodim nepravilnosti vidljive golim okom. I neka mi sad kažu da na idućim izborima glasam za ˝zna se˝. Galić vuće sve u Vk a ovi naši se vade na autobuse iz Sr!
I baš me zanima koji to pojedinci dobiju posao u Vu i koliko ih je iz Vu. trebalo bi to pitati gospodu iz poglavarstva. Dokle će školovani ljudi raditi kao konobari a oni iz ostalih mjesta kao tajnice i referenti. Treba uvesti javno kamenovanje kao u islamskim zemljama, bilo bi kandidata za mjesec dana.

BOLJE REĆENO KOME JA MORAM UBOSTI 2000 Eu POŠTO NISAM ČLAN ZNA SE KOGA! NEKA IZBACI OVDJE ŽIRORAČUN DA MOGU POČETI ŽIVJET NORMALNO!!!!!
Hudini is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 02:07   #7
Brz si!

Jebga sranje se desava nebi voleo diskutovati rat, a ja licno nemam ikakve veze sa time. Ja sam se odselio pre sve toga. Rodjen sam tamo, nista vise. Neznam bas puno o kako je bilo pre 92.

Kad si zadnji put bio tamo? sad izgleda da nema toliko rusevina u centru, mozda samo ona stara robna kuca kraj vrske i na onu ulicu kad se ide prema parkiraliste hotela? Sta ce biti s'time? :S
mladen5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 14:34   #8
bio sam negdiprije tamo
problem je što su ljudi koji tamo trenutno žive 10 godina proveli u nekom drugom mjestu tako da nitko s nikim nije baš previše dobar, pogotovo mlađe generacije - svako se drži sebe i reži na srbe
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 13:12   #9
Quote:
Attack kaže:
bio sam negdiprije tamo
problem je što su ljudi koji tamo trenutno žive 10 godina proveli u nekom drugom mjestu tako da nitko s nikim nije baš previše dobar, pogotovo mlađe generacije - svako se drži sebe i reži na srbe
Ma nije baš tako. Najveci problem ovom gradu je nezaposlenost i što ljudi nece da se vrate. Najviše me nerviraju oni "Vukovarci" što žive u Zg i dođu samo 18.11
Kuce su im obnovljene ali oni se radije guraju u Zg u dvosobnom stanu, u gradu za koji ih ništa ne veže. Onda mi idu na k.... oni vukovarci što dolaze raditi u Vukovar a popodne se vracaju u Osijek. Joj takvima bi zabranio ulazak

Što se tice Hrvata i Srba vidi se u zadnnje vrijeme pozitivan pomak na zbližavanja te dvije nacije i normalizaciji života u gradu na Dunavu
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 16:44   #10
Quote:
don Kacunko kaže:
Ma nije baš tako. Najveci problem ovom gradu je nezaposlenost i što ljudi nece da se vrate. Najviše me nerviraju oni "Vukovarci" što žive u Zg i dođu samo 18.11
Kuce su im obnovljene ali oni se radije guraju u Zg u dvosobnom stanu, u gradu za koji ih ništa ne veže. Onda mi idu na k.... oni vukovarci što dolaze raditi u Vukovar a popodne se vracaju u Osijek. Joj takvima bi zabranio ulazak

Što se tice Hrvata i Srba vidi se u zadnnje vrijeme pozitivan pomak na zbližavanja te dvije nacije i normalizaciji života u gradu na Dunavu
A ti bi majstore,kao zivio u Vukvaru,onom srusenom gradu,istina malo po malo grad se dize,ali nije ko prije ni ljudi ni nista.......jebiga neki nemogu smisliti srbe i to je jedan od razloga zasto se ne vrate..........Ja cu se vratiti,ali kada to je vec upitno....
__________________
ČOVJEK JE JEBENA STVAR,NAROČITO AKO JE ŽENA!!!!
§@v1c4----BOY is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2006., 15:31   #11
Quote:
don Kacunko kaže:
Najveci problem ovom gradu je nezaposlenost i što ljudi nece da se vrate. Najviše me nerviraju oni "Vukovarci" što žive u Zg i dođu samo 18.11
Pa u prvoj recenici si odgovorio zasto se ne vracaju. Prvo i osnovno, nemaju sto raditi tamo. Drugo, kad 14 godina gradis zivot negdje drugdje, tesko ga je ostaviti. Lako za starije ljude, ali reci mi sto mladje veze za taj grad?

Quote:
Thresholder kaže:
Ali da ne duljim, iznenadio sam se obnovom VU. Sad (vise) uopce ne izgleda onako strasno kao na TV.
Meni i dalje izgleda prestrashno. Bolnica i crkva su me rasplakale.

Quote:
Steta i sto je zamak Eltz i dalje zapusten u korovu... - valjda jos nije privatiziran
Ne budali. Dvorac je pod zastitom, ne moze ga obnavljati bilo tko kako mu se sprdne.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2006., 16:21   #12
Quote:
Mrtva mrkva kaže:
Meni i dalje izgleda prestrashno. Bolnica i crkva su me rasplakale.
Nazalost nisam imao vremena za obilazak dalje na sjever od zamka (usput, dvorac na hrvatskome valjda ne bi smio biti isto sto i zamak) Eltz - bolnica je tamo negdje, a vjerojatno i crkva na koju mislis. U juznom dijelu grada je franjevacka, a u centru pravoslavna - obje stoje.

Quote:
Mrtva mrkva kaže:
Ne budali. Dvorac je pod zastitom, ne moze ga obnavljati bilo tko kako mu se sprdne.
Pod zastitom cega - vec punih 8 godina?? Jedino birokracije i nesposobnosti!!
Thresholder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2006., 16:29   #13
Quote:
Thresholder kaže:
(usput, dvorac na hrvatskome valjda ne bi smio biti isto sto i zamak)
Nemam pojma postoje li jezicne zackoljice, ali dvorac Eltz je dvorac.

Quote:
Pod zastitom cega - vec punih 8 godina?? Jedino birokracije i nesposobnosti!!
I to je djelomicno istina.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2006., 18:21   #14
Quote:
Mrtva mrkva kaže:
Pa u prvoj recenici si odgovorio zasto se ne vracaju. Prvo i osnovno, nemaju sto raditi tamo. Drugo, kad 14 godina gradis zivot negdje drugdje, tesko ga je ostaviti. Lako za starije ljude, ali reci mi sto mladje veze za taj grad?


Meni i dalje izgleda prestrashno. Bolnica i crkva su me rasplakale.


Ne budali. Dvorac je pod zastitom, ne moze ga obnavljati bilo tko kako mu se sprdne.

Ja govorim za one koji ne rade ni tamo gdje sad jesu(vecina u Zg), imaju vojne mirovine i puca im k...., dođu 2-3 puta godišnje i onda potpiruju mržnju
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2006., 10:47   #15
Pa majstore ja živim u Vukovaru. Vratio sam se među prvima.
A što se tice Srba, ne smijemo generalizirati. Nisu svi ljudi isti. Oni koji su cinili zlocine ti su vec davno otisli preko granice.
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2006., 12:29   #16
vukovar, vukovar!

bio sam u vukovaru na ljeto. nadao sam se da će me bar nekaj dočekat osim kafića White eagles sa transparentom na kojem na ćirilici piše delije. jadno, ponos hrvatske,
kao dio srbije!
__________________
nek upali noćas sva svoja svjetla i srce širom otvori grad,
nek blistaju zvijezde, nek oći gore u toplu zagrebačku noć...
PRH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2006., 12:32   #17
Quote:
PRH kaže:
bio sam u vukovaru na ljeto. nadao sam se da će me bar nekaj dočekat osim kafića White eagles sa transparentom na kojem na ćirilici piše delije. jadno, ponos hrvatske,
kao dio srbije!

Daj ne pricaj gluposti. Takvo nešto ne postoji u VU !
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2006., 15:18   #18
Exclamation

e nisam siguran jel se onak zove, al sto posto za transparent. nekakva zgrada, nije to ful centar već negdje na ulazu u grad, ja sam prolazio kad sam sa klubom išao na turnir u beograd, u nekakvoj zgradi, ima malu drvenu terasu sa 5-6 stolova i ispred njih crveni transparent na njemu s bijelim na ćirilici piše DELIJE!
__________________
nek upali noćas sva svoja svjetla i srce širom otvori grad,
nek blistaju zvijezde, nek oći gore u toplu zagrebačku noć...
PRH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2006., 18:06   #19
Quote:
PRH kaže:
e nisam siguran jel se onak zove, al sto posto za transparent. nekakva zgrada, nije to ful centar već negdje na ulazu u grad, ja sam prolazio kad sam sa klubom išao na turnir u beograd, u nekakvoj zgradi, ima malu drvenu terasu sa 5-6 stolova i ispred njih crveni transparent na njemu s bijelim na ćirilici piše DELIJE!


Ma to može biti. Ima svakavih luđaka. Meni isto idu na živce takvi koji nose šalove od zvezde i partizana, kao da namjerno provociraju. Ali kažem ne možemo generalizirat. Neki od njih(srba) idu sa mnom na faks, skroz normalni ljudi, pricaju hrvaški i prihvacaju hrvašku( ) kao svoju domovinu

Problem je u toj šacici jada koja sa svojim ponašanjem prekrije sve dobro što je napravljeno u normalizaciji odnosa u ovom gradu
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 14:52   #20
Quote:
don Kacunko kaže: Pogledaj post
Pa majstore ja živim u Vukovaru. Vratio sam se među prvima.
A što se tice Srba, ne smijemo generalizirati. Nisu svi ljudi isti. Oni koji su cinili zlocine ti su vec davno otisli preko granice.

nije istina da su davno otišli preko granice!!! osobno poznajem čovjeka (hrvat) koji je bio u logoru nekoliko godina za vrijeme rata. sad, nekoliko godina kasnije, sreo je u gradu lika koji ga je tamo tukao. i, šta može napraviti? ništa. istina je, ne volim srbe zbog rata, ali u vukovaru ih ima puno i ne namjeravaju otići. suživot je naravno, jedino rješenje. voljela bih kad bi svi srbi koji tamo žive shvatili da ako žive u hrvatskoj da je to onda njihova domovina i da se tako i ponašaju. a ne, kao, oni su ljuti na hrvate. svašta. koliko znam, hrvati i srbi tamo se ne kreću po istim mjestima pa možda zato i nema nekih značajnijih sukoba. naravno, dok nisu stavili njihovu i našu djecu da idu zajedno u školu. iako im nikad neću oprostiti sve one ubijene ljude i sva ona uništena djetinstva shvaćam da je tolerancija i miran suživot jedini način. jer zašto su oni tamo? pa valjda (mislim ja naivno) i oni smatraju vukovar svojim domom. eto, nadam se da će biti bolje.

pitam se i sama, kako to, u vukovaru vlada strašna nezaposlenost, a mnogo ljudi koji tamo rade dolaze iz osijeka? zar u vukovaru nema fakultetski obrazovanog kadra?

voljela bih da se jave ovdje srbi koji tamo žive pa da kažu kako oni zamišljaju naš suživot u budućnosti.

a istina je, nisu svi ljudi isti.
freya.k is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:24.