Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2012., 12:28   #1021
Da li bi netko mogao napisati koji se od ovih lijekova što spominjete mogu kupiti bez recepta? Pošto nikako ne mogu do dijagnoze pa samim time ni do lijekova preko recepta (mojoj dr. je vrhunac da mi da Linex)
__________________
Gledaj srcem i dušom
Gloria84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 04:08   #1022
Ako već piješ Linex, probaj sa nekim boljim probioticima - recimo Bio-Kult je meni recimo bolji od potonjeg. Možeš probat i sa Iberogast kapima ako imaš problema sa opstipacijom, mada je on dobar za sve želučane i crijevne probleme, potpuno je na biljnoj bazi. Možda bi bilo dobro da ne kombiniraš te stvari istovremeno, i da poprilično su skupe (30 kapsula Bio-Kulta je 66 kuna (moraš ih 2 po 2x na dan uzet tak da izdrži tjedan), a mala doza Iberogast kapi je oko 70 kn meni se čini). Seldiar nisam pio tako da ne znam. Ovdje se spominju i psyllium ljuskice (buhačica), to su isto probavljiva vlakna koji bi trebala pomoći kod proljeva, te netko je meni se čini napisao da pije pepermint kapsule (da ih naručuje čak sa amazona) Osobno to dvoje nisam probao, ali sam čitao na više mjesta da pomaže.

Od ovih ljekova na recept - ja sam pio Spasmex i Colospu koja je isto bezveze, oni su trebali kao smanjit grčeve (ali nisu).
Ted Mosby is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 09:34   #1023
Toliko je bilo stvari u životu kojih smo se bojali. A nije trebalo. Trebalo je živeti.
– Ivo Andrić
bagzi94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 10:02   #1024
Meni je pomogao Colonir, smanjio mi je grčeve, mada mu je mana cijena
Od probiotika sam pila Normiu i Prolife u bočicama...pomagalo mi je kada imam proljeve.. a za zatvor nisam uzimala ništa, jer kad popijem neki čaj ili tablete na biljnoj bazi za poticanje probave obavezno dobijem proljev koji traje po par dana.
SAAN0107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 10:11   #1025
što se probiotika tiče, kad sam pila biorelu, stanje je bilo još gore. poslije sam vidjela da sadrži mlijeko, a ja mlijeko ne podnosim. možda je to.
-Cruella- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 11:47   #1026
Quote:
Gloria84 kaže: Pogledaj post
Da li bi netko mogao napisati koji se od ovih lijekova što spominjete mogu kupiti bez recepta? Pošto nikako ne mogu do dijagnoze pa samim time ni do lijekova preko recepta (mojoj dr. je vrhunac da mi da Linex)
A da promjenis ljecnicu? moja meni bez problema prepisuje, tj. cak mojoj mami, jer ne zivim u tom gradu.
Kupi ulje od metvice, najbolje od japanske, njega mozes dobit za nekih 40kn, pijes po dvije kapi 3 puta na dan u toploj vodi ili na malo secera. na taj fazon funkcionisu i te kapsule peperogast ili kako vec.
Shroomelini is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 17:32   #1027
možda nekome pomogne: meni je doktorica prije par dana prepisala Colospa retard..popije se 2x dnevno..za sada sam jako zadovoljna. rekla je ako ovo ne pomogne, moram opet na sve pretrage, uključujući kolonoskopiju.

koji puta mi zna pomoći čaj od kadulje..ali obavezno se mora čaj prokuhati 3 min. inače eterična ulja naprave dar-mar. pije se najviše 2-3 dcl na dan, u malim gutljajima, nikako odjednom.
ti.bi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 18:49   #1028
izgleda da ti doktorica i nije baš prepuna znanja.
pa poznato je da ti lijekovi uglavnom ne pomažu ili nakon nekog vremena prestanu djelovati.
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 20:15   #1029
Quote:
bagzi94 kaže: Pogledaj post
Kada ne idem u školu:
Jednostavno jedem čega ima i kajem se ako moram da idem nekud.

Također, s time da sve što mogu prebacim za sutra kad sam natašte.
Isto često mokrim, svakih pola sata sigurno, 3-4 puta noću.

Ja sam s druge strane katedre i mogu ti reći da je ovdje još gore. Zbog toga sam i odustala od posla.

Ipak, mogu ti savjetovati, da popričaš o tome sa svojim roditeljima i da oni popričaju s tvojim razrednikom u školi. Kad sam radila u školi, bio je tako jedan slučaj kad je djevojka zbog bubrega često morala na wc pa su nam na sjednici rekli da djevojku puštamo sa sata kad god pita (inače, učenici stalno traže na wc kako bi se malo prošetali/zapalili cigaretu i sl. pa se ne dopušta odlazak za vrijeme sata jer smo mi onda odgovorni ako nešto naprave). Ako ti je neugodno, ne moraju tvoji roditelji reći za IBS, mogu bilo što jer nitko ne traži potvrdu od liječnika. Glupo je da dobijaš jedinice zbog nečega što nisi kriv, zbog svog zdravstvenog stanja.
__________________
Gledaj srcem i dušom
Gloria84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 20:47   #1030
Misliš da često mokriš zbog IBS-a ili nečeg drugog?

Roditelji su već bili u školi i rekli razrednome moje probleme,
ali mene je sramota da stalno izlazim, pa trpim koliko mogu.

Da li bi nam rekla nešto više o svom poslu i kako je bilo dok si radila?
Planiram da studiram engleski jezik, ali sad razmišljam da to možda nije
dobra ideja, s obzirom na to da ne mogu ovakav da držim nastavu.
bagzi94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 11:38   #1031
Quote:
bagzi94 kaže: Pogledaj post
Misliš da često mokriš zbog IBS-a ili nečeg drugog?

Roditelji su već bili u školi i rekli razrednome moje probleme,
ali mene je sramota da stalno izlazim, pa trpim koliko mogu.

Da li bi nam rekla nešto više o svom poslu i kako je bilo dok si radila?
Planiram da studiram engleski jezik, ali sad razmišljam da to možda nije
dobra ideja, s obzirom na to da ne mogu ovakav da držim nastavu.
Mislim da mokrenje ima veze s IBS-om jer su mi svi nalazi u redu što se tiče urina, bubrega i tako. Ne pijem uopće puno, možda litru tekućine dnevno. Ali ne znojim se skoro uopće pa možda je i to neki način da sve izađe iz tijela.

Dobro je da su tvoji roditelji razgovarali s razrednikom. To znači da ipak imaš opravdanje za svoje izlaske iz učionice. Znam da nije ugodno, osobito kad te profesor ispituje, a tebi baš tada dođe da moraš na wc. Izdržiš koliko možeš, a kad više ne možeš odeš pa što bude bude. Nisu ispitivanja baš svaki dan i neće ti baš svaki put pozliti.

Osobno mislim da si jako hrabar što sve to uopće možeš podnijeti i uspiješ to kontrolirati. Ja sam se razbolila na posljednjoj godini faksa. Isto kao i ti, trpila sam što sam više mogla. Za razliku od škole, predavanja su nam bila razbacana kroz čitav dan (npr. 8:00 - 9:30, 11:00 - 12:30, 15:00 - 18:30) pa tako sam često morala izostajati s posljednjih predavanja i nositi ispričnice jer više ne bih mogla od gladi, a kad bih nešto pojela morala bih trčati kući. Imala sam hrpuuu ispričnica, tako da na kraju kad bi me neki profesor pitao za ispričnicu, ja bi mu dala cijelu hrpu pa rekla neka uzme onu koja mu odgovara.
Profesori su ali što sam mogla. U to vrijeme išla sam kod neke privatne doktorice koja mi je davala ispričnice "šakom i kapom" samo da me se riješi. Dobro njoj - dobro meni (iako ne dugoročno, naravno).

Svakako bih ti savjetovala da odeš studirati, makar izvanredno. Ne znam kako to ide kod vas, ali kod nas izvanredno znači da imaš predavanja samo petkom poslijepodne i subotom ujutro, a i to je bolje nego cijeli tjedan po cijele dane kao što imaju redovni studenti. Mislim da je studij engleskog jezika odličan izbor jer ne moraš nužno nakon studija raditi u školi (kao ja) već možeš raditi i samostalno kao prevoditelj, sudski tumač i sl. Možda da se raspitaš više o tom studiju na nekom forumu ili možeš provjeriti na stranicama fakulteta (npr. kada su im predavanja i sl). što mislim da bi ti pomoglo da riješiš neke nedoumice u vezi toga da li bi to mogao ili ne. Uostalom na fakultetu nisu grupe tako strogo formirane kao u školi. Ima puno studenata sa raznih grupa i svi nekud idu. Nisu svi na svim predavanjima, niti profesori znaju studente kad ih vide jednom tjednom. Ne trebaš nikoga pitati da bi izašao s predavanja već odeš kad te volja. Kad ti je loše izdržiš recimo dio predavanja dok te ne zapišu da si bio i poslije odeš. Naravno neće ti biti konstantno loše, svako predavanje... Nemaš razrednika, niti nekog prestavnika razreda. Ne družiš se sa svima već s nekolicinom ljudi, a i oni će imati svoja razdoblja kad ih budeš viđao ili ne pa neće nitko pratiti kad ideš na wc.

To je moje osobno mišljenje na temelju vlastitog iskustva tako da se možda neke stvari mogu razlikovati od onoga što sam rekla, ali neka mi nitko ne zamjeri jer ipak pričam o svom iskustvu.
__________________
Gledaj srcem i dušom
Gloria84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 11:56   #1032
ne znam kako je bilo prije, ali gotovo sam sigurna da se po bolonji engleski jezik uopće ne može izvanredno studirati.
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 12:03   #1033
Quote:
gabriela00 kaže: Pogledaj post
izgleda da ti doktorica i nije baš prepuna znanja.
pa poznato je da ti lijekovi uglavnom ne pomažu ili nakon nekog vremena prestanu djelovati.
a vidjeti ćemo. u uputama za lijek piše da je baš za to, a kako ga još nisam pila možda bude ok neko vrijeme. za sada mi je lakše to probati nego opet proći sve pretrage..i opet nema pomoći za stalno. koliko i ovdje čitam još nitko nije do kraja riješio svoje tegobe. ionako kada stvari opet krenu bolje i psiha mi se oporavi..biti će lakše samo od sebe.
ti.bi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 14:33   #1034
Hvala, Glorija! Mislim da nema mnogo razlika kad je obrazovanje u pitanju.
Kad imaš IBS, moraš naučiti da budeš hrabar i snalažljiv, inače si gotov.
bagzi94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 12:04   #1035
Quote:
Gloria84 kaže: Pogledaj post
Da li bi netko mogao napisati koji se od ovih lijekova što spominjete mogu kupiti bez recepta? Pošto nikako ne mogu do dijagnoze pa samim time ni do lijekova preko recepta (mojoj dr. je vrhunac da mi da Linex)
Nije moguće da je napravljena gastro obrada ,a da nemate dg.

Quote:
ti.bi kaže: Pogledaj post
možda nekome pomogne: meni je doktorica prije par dana prepisala Colospa retard..popije se 2x dnevno..za sada sam jako zadovoljna. rekla je ako ovo ne pomogne, moram opet na sve pretrage, uključujući kolonoskopiju.

koji puta mi zna pomoći čaj od kadulje..ali obavezno se mora čaj prokuhati 3 min. inače eterična ulja naprave dar-mar. pije se najviše 2-3 dcl na dan, u malim gutljajima, nikako odjednom.
Prije koliko godina je rađena gastro obrada.
Učinak je Rudakola na SIC je većinom skroman.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 16:52   #1036
neko je od nas ovdje poslao link za neku knjigu koju sam ja eto sinoc i procitala... uglavnom u nekoj bolnici u SADu su otkrili da lijece ibs antibioticima. ja sad hocu to da probam, i naravno, tih antibiotika nema!
jel iko od vas pije iberogast kod ibs-a sa cescim proljevom? planiram da ga kupim pa ono.
Kako ste vi svi danas? ja uzasno, popila sam 2 seldiara odjednom jer sam planirala van, ali me toliko boli stomak da prosto nema sanse.
Shroomelini is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 17:32   #1037
Ja se danas bolje osećam. Sve je u mojoj glavi. Izdržao sam svašta, izdržaću još jedan dan u školi. U toalet mogu da idem kada god hoću, to nije sramota. Svi imaju potrebe. Tako sam razmišljao i evo rezultata.
bagzi94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 12:57   #1038
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Prije koliko godina je rađena gastro obrada.
Učinak je Rudakola na SIC je većinom skroman.
prije 10-tak godina.
znači..ovo što mi je ipak bolje od Colospa-e tek je privremeno? nije mi to baš drago za čuti.
ne znaš što ću dalje, onda.
ima kakva preporuka za neki preparat, dr. hrvoje?
ti.bi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 11:50   #1039
Quote:
bagzi94 kaže: Pogledaj post
Ja se danas bolje osećam. Sve je u mojoj glavi. Izdržao sam svašta, izdržaću još jedan dan u školi. U toalet mogu da idem kada god hoću, to nije sramota. Svi imaju potrebe. Tako sam razmišljao i evo rezultata.
BRAVO!!! Samo tako naprijed!

Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Nije moguće da je napravljena gastro obrada ,a da nemate dg.
Bila sam više puta kod gastroenterologa, više puta na ultrazvuku abdomena, rendgenu crijeva (ono kad se pije neka bijela kaša), vađenjima krvi, po jednom na gastroskopiji i kolonoskopiji (s time da kolonoskopiju nisam izdržala do kraja jer je bilo prebolno, a naravno nitko se nije sjetio mi reći da se to može i s anestezijom, već sam to morala čuti od pacijenata u čekaonici, ali pošto je to bilo tek prije pola godine nisam opet išla) i ama baš svaki put je sve bilo u redu. Pošto za sve pretrage postoji lista čekanja (npr. za pregled kod gastroenterologa 2 mj., ultrazvuk abdomena 3 mj., kolonoskopiju 6 mj.) tako je npr. od jednog pregleda kod gastroenterologa kad bi mi rekao koje sve pretrage trebam napraviti dok bi ih ja napravila i ponovno došla kod njega prošlo i po više od godinu dana. Tako da sam to više puta ponavljala jer bi me doslovno svaki put primio drugi gastroenterolog koji je pak imao svoje mišljenje (drugačije od svog prethodnika) i poslao me na druge pretrage. Od ostalih "ne gastro" pregleda više puta sam bila kod endokrinologa (čeka se 9 mj.), psihologa, psihijatra pa čak i ginekologa (jer u sve to imam i policist. jajnike i probleme s hormonima pa su mislili da je možda u tome stvar).

Dakle, službeno svi su nalazi u redu (osim što s ginekološke strane imam policistične jajnike) i nikakav lijek mi ne treba. Realno, stanje je onakvo kakvo sam opisala u prethodnim postovima.
__________________
Gledaj srcem i dušom
Gloria84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 12:14   #1040
Quote:
Gloria84 kaže: Pogledaj post
rendgenu crijeva (ono kad se pije neka bijela kaša), kolonoskopiji (s time da kolonoskopiju nisam izdržala do kraja jer je bilo prebolno, a naravno nitko se nije sjetio mi reći da se to može i s anestezijom.
To se zove pasaža. Ni sam ne znam kako nisam povratio tad. Kolonoskopiju su mi, hvala bogu, radili pod anestezijom, ali pražnjenje creva unoseći vodu u njega je bila bolna procedura.

Moj savet je da izbegnete kolonoskopiju, zato što ćete samo doživeti bol i razočarenje zbog toga što vam neće ništa naći.
bagzi94 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:28.